5 סיבות מדוע ICO התרסקו ומדוע אסימונים ביטחוניים הם העתיד – דעה

ישנן סיבות רבות לכך שהשוק מעניש את הקריפטו, ובאופן ספציפי יותר את אסימוני השירות.

להלן כמה מהגורמים העיקריים שהובילו להתרסקות.

מושגים עסקיים פגומים:

אמנם ישנם כמה פרויקטים תקפים במרחב כמו Factom ו- Stellar, אך מרבית הפרויקטים הם הונאות מוחלטות, או לכל הפחות מושגים עסקיים נוראיים..

פנו אלי לפחות עשרים פעמים על ידי פרויקטים שונים שמתכננים להיות ‘אובר על הבלוקצ’יין’. במקרה זה המודל העסקי כולל נהגים משלמים בקריפטו, כדי שיוכלו לחתוך את אנשי הביניים.

בהתחלה אני מודיע לשבוטים אלה של אובר כי ג’נרל מוטורס, טסלה, אובר וליפט מתכננים לשחרר כלי רכב אוטונומיים תוך 5 שנים. לאחר מכן, אני ממשיך לשאול כיצד הם מתכוונים להתמודד עם אתגר זה. בדרך כלל אין להם תשובה. במילים אחרות, הם מתכננים לשבש את אובר על ידי תשלום לנהגים בקריפטו, ואילו אובר עסוקים בשיבושים על ידי הסרת נהגים.

דוגמה נוספת היא פרויקטים המפרסמים את עצמם כ- AirBNB ב- blockchain. שאל כיצד הם מתכננים לשווק ואין להם מושג. הם איכשהו מצפים מהצרכן הממוצע שירצה לרכוש ביטקוין, להעביר את הביטקוין לבורסה, לרכוש את אסימון החברות ואז להעביר את האסימון הזה לפלטפורמת השיבוט של AirBNB.

זה לא ידידותי למשתמש פשוט להזמין חופשה. אם אתה שואל חברות אלה כיצד הן יניבו רווח, לעיתים קרובות הדבר מערך את עליית ערך האסימונים שלהן. עסק מרושל ללא תוכנית עסקית ממשית, דוגמה אחת לכך היא אסימונים לדבורים.

בשום מקום ICOs אינם מאמתים כיצד הם ישווקו את המוצר, או כיצד הם מתכננים להרוויח כסף. הסיבה היא ש- 90% מהחברות הללו לא מתכוונות להרוויח כסף מהעסק, הן מסתכלות רק על גיוס כסף מה- ICO.

אותו הדבר יכול להיות מיושם גם בעשרות אנכיות אחרות שה- ICO טוען להפריע להן, כגון פרסום, שיווק שותפים, אחסון נתונים, ספורט, שירותי בריאות וכו ‘..

אמנם יהיו כמה עסקים גרועים שמנהלים STO, אך המספרים יופחתו. משקיעים מוסדיים יהיו תובעניים יותר, והסביבה הרגולטורית הנוספת תורמת להבטיח שקיימות יחסי ציבור.

בצע חליפין:

ישנם 2 סוגים של עסקים המגייסים כסף מ- ICO. ההונאים שמטרתם לגייס כסף ולהעלות את המוצר, וסטארט-אפים קבועים.

חברות סטארט-אפ פועלות בתקציב הדוק, הן מודדות בקפידה את קצב הצריבה ומנסות למתוח עד כמה שניתן הון. הכספים משמשים להוצאות שכר, שכר דירה והוצאות תפעול אחרות. הם לא יכולים להרשות לעצמם לשלם 40 BTC לרשימה ב- HitBTC, או עד 3,000,000 $ לרשום עליהם בינאנס.

בינתיים פרויקטים של הונאה ‘משקיעים’ גייסו כספים לדמי רישום. ה- ICO שומר חלק מההון שגויס לשיווק, והשאר נשמר כרווח לנכסים חשובים כמו ‘למבוס’..

מי מתגמל את השוק?

לעיתים קרובות, השוק מתגמל את החברות המרמאות שיכולות להרשות לעצמן לשלם דמי רישום מופקעים. ההצלחה של ICO תלויה בשיווק והייפ במקום אימוץ מוצרים בפועל או חדירת שוק.

הבורסות צריכות להרוויח ממסחר ולא מדמי רישום. יש לתת קרדיט ל ביטרקס על היותה אחת הבורסות הבודדות ללא עמלות. חילופי אבטחה לגיטימיים לא יגבו שום דבר יותר מדמי רישום בסיסיים, מה שמבטיח מקום משחק שווה עבור עסקים לגיטימיים.

מזלגות קשיחים:

התיאוריה היא שמזלגות הם אבולוציה, יש חילוקי דעות בין ההנהלה, ושני הצדדים הולכים בדרכם ואז ‘מזלגים’ את הקוד. המזלג הטוב ביותר אז מנצח.

למרות שיש תוקף מסוים לתאוריה זו, היא גורמת לנושאים רבים כמתואר:

  1. בלבול בשוק – הצרכן הממוצע שוקל לרכוש ביטקוין. כעת עליהם איכשהו ללמוד להבדיל בין הגרסאות השונות הכוללות: Bitcoin Gold, Bitcoin Diamond, Bitcoin Dark, Bitcoin Cash ABC, Bitcoin Cash SV, Bitcoin Private ו- Bitcoin..
  2. דילול המותג – אם היו 15 גרסאות של מוצרי אפל על ידי 15 חברות שונות בשם אפל, זה היה מדלל את ערך המותג. כנ”ל לגבי ביטקוין או כל מזלג אחר. ככל שמזלגות רבים יותר, כך הערך יקטן יותר. הדבר הגרוע ביותר שקרה לביטקוין היה ביטקוין מזומן.
  3. כסף קסם – כל הרעיון של ביטקוין הוא שיש מגבלה מקסימאלית של 21 מיליון מטבעות. כל מזלג מלמד אז את השוק שהמגבלה המקסימלית הזו היא שרירותית, מכיוון שאתה יכול להמשיך ‘לזלף’ או לשכפל את 21 מיליון לאינסוף. זה הורס את תפיסת ההיצע המוגבלת.

לא ניתן למזלג ניירות ערך דיגיטליים, הדבר מבטיח את שלמות המותג ומסיר בלבול בשוק.

תנודתיות מחירים:

יש שתי בעיות עם ביטקוין תנודתי כמו שהוא כרגע.

  1. כשהמחיר מתחיל לקרוס, הסוחרים לא רוצים לקבל אותו. יש ענפים שהם תחרותיים במיוחד עם שולי רווח צמודים, הם אינם יכולים להרשות לעצמם את הסיכון לקבל ביטקוין אלא אם כן הוא יומר מיד לפיאט.
  2. כאשר המחיר עולה מדרגה בדצמבר 2017 / ינואר 2018 מתרחשת הבעיה ההפוכה. צרכנים אינם מעוניינים להוציא ביטקוין מכיוון שהם יודעים שהם מפסידים כסף, במקום זאת מחיר שמסלים גורם להתנהגות אגירה.

שתי הבעיות הנ”ל גורמות לחיכוך בשוק ומרתיעות את אימוץ המשתמשים. מטבעות יציבים שהיו אסימוני האבטחה האמיתיים הראשונים יכולים לפתור בעיה זו.

פריצה ושגיאת משתמש:

השימוש במטבעות קריפטוגרפיים הוא קשה ובלתי סלחני. זה דורש אחסון מפתחות פרטיים, בתקווה שהמפתחות לעולם לא נפגעים, ושהמשתמש לעולם לא יעשה שגיאה. זה דורש מבני האדם להיות מושלמים ולהתנהג כמו מכונות.

אדם ממוצע לא רוצה להילחץ מאובדן מפתחות פרטיים. זה מרחיק את כל מי שאינו מתמצא בטכנולוגיה ושאינו חי ונושם קריפטו.

מטבעות קריפטוגרפיים הם אזור של פגיעות עבור סוחרים. הם יודעים שאם הכספים נפרצים, הם לעולם לא יכולים להתאושש. זו נשאלת השאלה, מדוע שהם יתעסקו בסיכון? זה דבר אחד לדאוג שאיש צוות גרוע עלול לרוקן קופה תמורת 500 דולר, זה משהו אחר לדאוג שהם יגנבו 1000 BTC.

אותה בעיה היא מדוע מוסדות אינם רוצים להשקיע בקריפטו. כאשר אתה מתמודד עם מיליארד דולר בהיקף, הדבר האחרון שאתה צריך לדאוג לו הוא שוד פוטנציאלי של 200 מיליון דולר.

אני לא צופה שום סוג של אימוץ שוק אמיתי עבור שום אסימון אלא אם כן יש בו סוג כלשהו של KYC.

אסימונים של אבטחה פותרים את הבעיה הזו, יש להם KYC אפוי באסימון, כלומר אם האסימון נגנב, אז אסימון נפגע יכול להיהרס, עם אסימון חדש שיונפק מחדש לבעלים החוקיים. תכונה פשוטה זו פותרת את נושא הפריצה, מפתחות פרטיים שאבדו וכו ‘.

סיכום:

כסף מוסדי ראה את הכתובת על הקיר כשמדובר באסימני שירות כבר חודשים רבים. הם צמצמו את החשיפה לנכסים אלה כדי להתמקד בניירות ערך מסומנים. זה הוזיל עוד יותר את המחיר של רוב אסימוני השירות.

אמנם לא ניתן להכחיש כי ישנם נושאים רבים מחוץ ל -5 שהדגשתי, אך אני מאמין שאלה כמה מהבעיות המהותיות שהובילו להתרסקות השוק. ניירות ערך דיגיטליים בצורת אסימוני אבטחה יהיו גל ההצפנה הבא.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner