מבחן האווי: הקו הדק בין אסימון ביטחוני לאסימון שירות – מובילי מחשבה

המטח האחרון של רשות ניירות ערך של חברות הקשורות להצפנה והשקעות עם פעולות אכיפה מספר סיפור שכבר מזמן היה תעלומה עבור רבים. שניים מהתיקים הבולטים הללו עלו לכותרות בחודש יוני. הראשון, מקרה נגד פלטפורמת מדיה חברתית, Kik ו- Kin Foundation – הקרן המסדירה את פעולות המערכת האקולוגית של Kin. השנייה הייתה נגד Longfin Corp, חברת פינטק ש “מציע סחר בסחורות, העברת סיכונים חלופיים ושירותי מימון סחר.”

בעוד שרבים מצפים ליותר מתקלות כאלה, הלוך ושוב בין ה- SEC לחברות אלה פתחו מעט מחלוקות חדשות סביב כדאיות המסגרת הרגולטורית המסדירה את ניירות הערך והאסימונים. לאור זאת, חשוב לבחון את הטיעונים משני צידי החלוקה בכדי להכיר באופן מלא את אופיו הקריטי של המצב והשלכותיו על נוף ההשקעות של אמריקה. אך ראשית, בואו נבדוק את הפעולות / חוסר הפעולה של קיק ולונגפין שעשויים לאלץ את ה- SEC לתבוע אותם.

SEC מול Longfin

באפריל 2018, ה- SEC קפא רווחי המסחר שנוצרו ממכירות המניות של לונגפין, שהרגולטור האשים כי מכר מניות לא רשומות לאחר שרכש את Ziddu.com (חברת סחר בקריפטו). ביוני 2019, SEC שדה פעולות הונאה נגד אותה חברה ומנכ”ל שלה, Venkata S. Meenavalli. בתלונה שפורסמה נטען כי מינאוואלי “ביצעה הנפקה ציבורית במרמה של מניות לונגפין” בכך שהטעה את המשקיעים באשר למצבם הכספי ואופן הפעולה של העסק הקשור בהצפנה של החברה..

SEC מול קיק

ב- 4 ביוני 2019, ה- SEC נקטה באופן רשמי צעדים משפטיים נגד Kik Interactive Inc. בגין ביצוע הצעת חוק ניירות ערך בלתי חוקית של 100 מיליון דולר של אסימונים דיגיטליים עוד בשנת 2017. אם תזכור, Kik הייתה אחת החברות הרבות שהניבו את תנופת ה- ICO של 2017. כדי לגייס כסף למערכת האקולוגית שלה. SEC טען שמסע הגיוס של קיק היה בלתי חוקי מכיוון שהחברה מכרה אסימונים בשווי 55 מיליון דולר למשקיעים בארה”ב מבלי לרשום את ההצעות או המכירות.

שנית, בתלונה נטען כי בזמן מסע הגיוס, אף אחד מהמוצרים והשירותים שקיק רמז לא יניע את הביקוש לאסימונים של Kin לא היה קיים. כמו כן, כלב השמירה טען כי סעיף חלוקת ההכנסות שהופיע בקמפיין של הצעת Kin קבע כי אסימון Kin הוא נייר ערך. זה נכון מכיוון שהקמפיין נכשל במבחן האווי שכן הוא הבטיח רווחים “בעיקר ממאמץ של אחרים”לבנות מערכת אקולוגית ולהניע את ערך האסימון.

וכך, SEC ביססה את המקרה שלה על אי עמידה בדרישות הרישום על פי חוק ניירות ערך בארה”ב והשמטת מידע שהיה עוזר למשקיעים לקבל החלטות מושכלות. כדאי לציין שלקיק היה מְשׁוּחרָר תגובה חזקה לתביעה הראשונית של SEC.

למרות שלא הייתה מסגרת ברורה להנחות את התנהלות ICO או הצעות אבטחה דיגיטליות בשנת 2017, זה לא מנע מ- SEC להתדיין בחברות שמכרו אסימונים דיגיטליים שנים לפני הרגולטורים. הפיקו הנחיות.

SEC לעומת KIK [עם תגובות] מ קונסטנטין קוגן

מחלוקת מבחן האווי

מפרטי האישומים המודגשים ברור כי מימון עסק או חברה באמצעות ייצור או מניפולציה של מידע הוא, על פי תקן חוק ניירות הערך הנוכחי, מעשה שניתן לעונש. זה נכון גם לגבי השקעות שאינן תואמות את הגילויים הכספיים הנדרשים. עם זאת, כ טען מאת דייוויד ויסברגר (מייסד ומנכ”ל CoinRoutes) דרישות הגילוי הכספי הנוכחיות אינן יעילות בכל הנוגע למתן משקיעים תובנות לגבי כדאיות ההשקעות.


במובן האמיתי, חוקי ניירות ערך קיימים מחייבים רק גילוי מידע אודות המנפיק וכלכלתו. ככזה, וייסברגר טוען כי אין סיכוי שמשקיעים ישתמשו במידע כזה כדי לשפוט את הסיכוי לאסימונים דיגיטליים. כשהוא השתמש במסע של קיק עם ה- SEC כמחקר מקרה, הוא הסביר כי אם קיק היה עוקב אחר הליך הוגן ועומד בדרישות הרישום, זה עדיין לא היה נותן למשקיעים רמז לכך שמחיר האסימון היה שווה היום הרבה פחות ממה שהוא נמכר ב -2017.

אף על פי כן, כפי שניסחה זאת SEC בתלונות, לפני תחילת הקמפיין לקידום מכירות של קין, קיק היה זקוק מאוד לכספים, שכן הוצאותיה זכו באופן עקבי להכנסותיה. אם קיק היה מודיע למשקיעים פוטנציאליים על המצוקה הכספית שלו, רבים היו חושבים מחדש. ככזה, אין ספק שמידע כזה היה עוזר למשקיעים לקבל החלטות מושכלות.

מבחן האווי: הקו הדק בין אסימון ביטחוני לאסימון שירות - מובילי מחשבה

כמו כן, SEC מְשׁוּחרָר הבהרה במבחן האווי, המסביר את הגורמים הקובעים אם נכס דיגיטלי הוא נייר ערך או לא, הראו כי רבים מהאסימונים שם הם ניירות ערך. אולי, המידע המעניין ביותר במסמך בן 13 העמודים הוא זה שחשף זאת חברות חייבות להחזיק במוצרים עובדים לפני שהם יוצאים לקמפיינים לגיוס תרומות.

שוב, הבהרה זו מערבת את קיק ורבים מהארגונים המוציאים אסימונים דיגיטליים, שכן נהוג מקובל של חברות סטארט-אפ וחברות מבוססות לבסס את קמפיין ה- ICO שלהם על מוצרים בדיוניים..

קצת היסטוריה 

כדי להעריך באופן מלא את המחלוקת סביב שיחת ה”אבטחה “וה”שימושי”, יש לבחון את מקור מבחן האווי בשנת 1946. אז חברה חברת האווי הציגה תוכנית השקעה שתאפשר המשקיעים ירכשו חלק קטן ממטעי התפוזים, בתקווה להחזיר את הרווח שמכירת התפוזים המעובדים.. 

לאחר הצגת תוכנית זו, ה- SEC, בעודו טוען שתנאי ההשקעה פירושו שמדובר בביטחון, עברה לחסום את המכירה. מה שבא אחר כך היה מאבק משפטי קשה שנמשך לבית המשפט העליון. בסופו של דבר, בית המשפט העליון פסק לטובת ה- SEC. ולכן הגדרת ניירות הערך שהוקמה במקרה זה הייתה מאז ומעולם המסגרת להגדרת ניירות ערך עד לרגע זה. 

מבחן האווי: הקו הדק בין אסימון ביטחוני לאסימון שירות - מובילי מחשבה

אין מנוחה למנפיקי אסימונים דיגיטליים (שירות)

ההתחייבות של ה- SEC להקים תקן ולאכוף חוקי ניירות ערך על חברות שמצאו פעם דרך לעקוף מבנים רגולטוריים תשנה ללא ספק את התחזית בשוקי הנכסים הדיגיטליים. בעוד כמה חברות קריפטו לקחו את הֲגַנָתִי עמדה להילחם בהטלת הנחיות חדשות אלה, אחרות פועלות בשיתוף פעולה הדוק עם הרגולטורים כדי לקבוע כללים ברורים ולהבטיח הגנה על המשקיעים..

אין ספק שנרטיב הרגולציה הנוכחי הוא מַחֲנִיק הצמיחה של תחום הקריפטו בחלק זה של העולם, מכיוון שחברות מבוססות כמו Coinbase עדיין לא מצאו את עמדותיהן. זה לא עוזר שגם לאחר עמידה בתקנות ה- SEC, חברות צריכות להתמודד עם הוראות הרגולציה השונות של כל מדינה.

אך נכון גם שהדברים היו מתדרדרים לו הרגולטורים היו בוחרים להישאר בצד. ראשית, גל ההונאות שניקע את עידן ה- ICO של 2017 היה ממשיך מכיוון שלמשקיעים לא היה שום אמצעי לבחון את חוקיותם של אסימונים. רק כעת מקרים מסוימים הופכים לציבוריים, כגון ICOBox הידוע לשמצה המפר את חוקי ניירות הערך עם מכירת האסימונים לשנת 2017 ופעילות נוספת לקידום הצעות מטבע ראשוניות אחרות (ICO) או מקרה סחיטה נראיוף והלדי. יש עוד הרבה מקרים כאלה שעוד לא יתפרסמו. המטרה העיקרית של ה- SEC היא להגן על המשקיעים. וכמו טען על ידי המנכ”ל ומייסד שותף של סימביונט, מארק סמית ‘, על החברות לחפש דרכים לעבוד עם הרגולטורים כדי להגדיר את הקו הדק שבין שירות לביטחון. ממש כאן הוא הצעד קדימה, ולא הנוהג המקובל לעקוף את החוקים הקיימים. 

עם זאת, אם ה- SEC היה משנה את עמדתו וינהיג חוקי ניירות ערך חדשים, יצירת תת-מחלקה של אסימונים שהונפקו למשקיעים לצורך מימון ארגונים למטרות רווח, יעזור דרך ארוכה לכלב השמירה לעדכן את מבחן האווי בן ה -70. בתורו, הקמת מחלקת נכסים כזו תסייע ל- SEC לגבש מסגרת נאותה לשליטה בבורסות ובסוחרים המסחרים בהן..

מעניין לציין כי בית הנבחרים האמריקני לקח יוזמה ל להציג מחדש אקט טקסונומיה שיחריג אסימונים דיגיטליים מההגדרה הרחבה של ניירות ערך. כדי להשיג זאת, מתכננים המחוקקים לתקן את פעולות הביטחון של 1933 ו- 1934. עם זאת, המשמעות של התפתחות כזו, שתטופל במאמר נפרד, תניע אפקט דומינו.. 

סיכום

הגישה המחודשת של SEC לאסימונים דיגיטליים ולחוקי אבטחה לא הפתיעה. ההתעללות ב- ICO בשנת 2017 הייתה רק חריגה שהביאה חילופי המשמרות בהנהגת SEC לאחר השבעת הנשיא דונלד טראמפ. מסיבה זו, על מנפיקי האסימונים הדיגיטליים לוודא שכל פעולותיהם נופלות בגבולות החוק, מכיוון שאין יותר מעברים חופשיים.. 

כעת יש לנו 2 דוגמאות נהדרות להצעות תואמות Reg A + שאושרו על ידי SEC: סטוק בלוק ו אביזרים

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map