כאשר כל נכס הופך להוכחת בעלות דיגיטלית ובלתי ניתנת לשינוי – מובילי מחשבה

תַקָנָה

הבדיקה הרגולטורית הפכה למציאות קבועה במרחב הצפנה. הרבה זה התברר בתחילת 2018. הרגולטורים מכל קצוות תבל מבקשים למלא את תופעת ההצפנה בכמה כללים או מסגרת רגולטורית. אולם השאלה העיקרית היא להבחין מהם נכסי הצפנה? והאם נכסי הצפנה הם ניירות ערך? אם כן, יש להחיל את החוק הרלוונטי.

בארה”ב הודיעה רשות ניירות ערך (SEC) כי כל נכסי הצפנה הם חוזי השקעה או ניירות ערך. מאוחר יותר זה תוקן כי כל, למעט ביטקוין ואת’רום (בשלב הנוכחי), ייחשבו לניירות ערך. [mfn]https://coincenter.org/ fi les / 2019-03 / clayton-token-response.pdf[/ mfn]

המציאות היא שמערכת המשפט האמריקאית עדיין מסתמכת על חוק ניירות ערך בן 86, למעט יוצאים מהכלל עם חקיקת חוק JOBS בשנת 2012. ובתוך תיקון זה, יש מקום להנפיק גם אסימונים ביטחוניים. הנפקות קטנות של עד מיליון דולר יכולות להתבצע כפרויקטים של מימון המונים. עסקאות גדולות יותר יכולות להיעשות כהנפקות פרטיות או הנפקות ציבוריות המוגבלות למשקיעים מוכרים (מקצועיים או בעלי ערך נקי גבוה). כך או כך, רישום נייר הערך הוא חובה. סביר להניח שחוק ניירות ערך עשוי לראות חידוש גדול כדי לא לכלול את מרבית המטבעות הקריפטוגרפיים מתחום חוק ניירות הערך הפדרלי. בינתיים, הדיון האחרון מזהה הנחיות כיצד להעריך אם הנכס הדיגיטלי המוצע או נמכר באופן ציבורי הוא חוזה השקעה ולכן נייר ערך. [mfn]https://www.sec.gov/ fi les / dlt-framework.pdf[/ mfn]

לעומת זאת, באירופה רשות ניירות ערך והשווקים האירופית (ESMA) קראה להרחיב את ההוראה המתוקנת של אירופה למכשירים פיננסיים (MIFID II) כך שתכלול מוצרי מטבעות קריפטוגרפיים כגון הצעות מטבע ראשוניות עם מאפייני ניירות ערך בין ניירות ערך הניתנים להעברה או סוגים אחרים. מכשירים פיננסיים. [mfn]https://www.esma.europa.eu/press-news/esma-news/crypto-assets-need-common-eu-wide-approach-ensure-investor-protection[/ mfn] תקנות התשקיף האירופיות יחולו במלואן החל מה- 21 ביולי 2019 ויחליפו את ההנחיה הנוכחית. על פי התקנה, כל מדינה באיחוד האירופי תוכל לקבוע מגבלה משלה בין 1 ל -8 מיליון אירו כאשר חלה חובת התשקיף החובה..

על סף הברקזיט, רשות ההתנהלות הפיננסית בבריטניה (FCA) פרסמה מאמר ייעוץ נרחב בנושא סיווג ורגולציה של נכסי הצפנה. [mfn]https://www.fca.org.uk/publication/consultation/cp19-03.pdf[/ mfn] העיתון מבקש לספק בהירות רגולטורית עבור חברות וצרכנים, כאשר פעילויות מסוימות סביב “קבוצות קריפטו” או אסימונים עצמם נכנסות לתחום הרגולציה של ה- FCA. ה- FCA מזכיר כי משטר הפרת ההרשאות הוא עבירה פלילית וגוזר עונש מרבי של שנתיים מאסר או סף בלתי מוגבל, או שניהם. לאחר תקופת הייעוץ, בכוונת ה- FCA לפרסם את הצהרת המדיניות הסופית ביחס לקריפטואסטים עד קיץ 2019..

תחומי שיפוט חלוציים אחרים, כגון שוויץ, מלטה, אסטוניה, ליטא, ליכטנשטיין בחנו את סוגי נכסי הצפנה והציעו סיווג שלהם.

כל תחומי השיפוט הנ”ל מציעים סיווג דומה של אסימונים פחות או יותר. מפריד במידה רבה בין עץ או ארבעה סוגים. מדובר בעתיד לא כל כך רחוק, כאשר כל גוף רגולטורי לאומי ייאלץ להביע את דעתו או הנחיותיו בנושא..

טוקניזציה דִיגִיטָלי ו בלתי ניתן לשינוי הוכחת בעלות

העלייה והנפילה של שגשוג ה- ICO הביאו לקביעת תקדים חזק בדרישה לאסימון. זה גם היווה דוגמה לאיך עתיד ניירות הערך צפוי להיראות. תמיד יהיה חוק המסדיר הנפקת ניירות ערך. אך יהיה גם ביטוי מבוזר של ניירות הערך המונפקים בבלוקצ’יין. עם יישום פרוטוקול שקוף, כולם צריכים להיות מסוגלים לגשת למפרטי חוזה חכמים ולהעריך את העניין הכללי בשוק.

נראה שה- IEO או ההצעה הראשונית לתקן חלק מההיבטים החסרים ביותר של ICO טיפוסי, כגון אמינות, אפוטרופסות, בדיקה, מהירות עסקה, עלות ואפיקי מכירה. אבל זה עדיין נראה, אם יתברר כי זו השיטה המתאימה ביותר להנפקת אסימונים. אחרי הכל, טוקניזציה מוסיפה לתחרות בריאה בין מנפיקים ופלטפורמות הנפקה.

לא ניתן להחיל רישום חליפין מדור קודם על ניירות ערך מסומנים. בורסות מדור קודם חסרות הבנה של הטכנולוגיה הבסיסית ואישור הרגולציה. זו הסיבה שיש הרבה יוזמות חדשות מתקדמות טכנולוגית, המעוניינות להקים מרחב מוסדר לרישום אסימון אבטחה ושוק משני.

עבור חברת הון קטן, קמפיין STO תואם KYC / AML יכול להיחשב כדרך חלופית לגישה למימון. עסקאות באסימונים באמצעות הצעת אסימונים הוניים, חלוקת הכנסות או גיוס הון באמצעות אסימוני חוב עשויות להפוך לחלק בלתי נמנע ממעגל החיים של מימון החברה. הצעת אסימון אבטחה עשויה להיות שווה להצעת הון או חוב ראשונית או לאחר מכן בצורה של אסימון דיגיטלי.

כאשר הנכס הופך להוכחה דיגיטלית ובלתי ניתנת לשינוי של בעלות לקהילה גלובלית, אז יצרנו גישה דמוקרטית לכולם להשתתף בצמיחת הכלכלה העולמית. כיום, לא בכל המדינות יש חוקי ניירות ערך הרמוניים. אבל אנחנו בדרך להוריד את חסמי הכניסה הן למשקיעים והן למנפיקים.


על אודות ה מְחַבֵּר

ליזה אייזופייטה, מנכ”לית פינטלום, המשרתת את תעשיית הקריפטו על ידי ביצוע מכירת אסימונים איתנה מבחינה טכנית ותואמת KYC / AML, משמרת שיתוף בקריפטו, סוכנות העברות, דסק OTC סמלי משני ופעולות ארגוניות..

בעבר ליזה הייתה מייסדת ומנהלת בורסת מטבעות מטבע גלוביטקס וכן מנכ”לית מוסד הכסף האלקטרוני הליטאי NexPay UAB. ילידת לטביה, ליזה סיימה את לימודיה באוניברסיטת ז’נבה, שוויץ, במגמת פילוסופיה. ליזה מנוסה בתעשייה הפיננסית, כולל מסחר, ניהול קרנות ותיקים. מאז שנת 2012 היא התלהבה מביטקוין ותעשיית הקריפטו מאוחר יותר ככלל, כתומכת במערכת מוניטרית מבוזרת ואיתנה..

על אודות גימור

Fintelum היא פלטפורמת השקת סמלים מקיפה של ICO / STO לעסקים המעוניינים לסמל את נכסיהם בצורה של שירות, הון עצמי, חוב ואסימון אחר של נכס או חלוקת הכנסות. חבילת השירותים של פינטלום כוללת העלאת משקיעים מוסדרת של KYC ועמידה מתמשכת בחוקי ה- AML של האיחוד האירופי. ניתן לעקוב אחר תהליך מכירת האסימונים באמצעות לוח מחוונים תפור. מערכת ה- backof-office מאפשרת גישה וניהול נתונים וכן דיווח על פי דרישה. בנוסף, כדי לסייע בהפחתת הסיכונים בתהליך מכירת אסימונים, Fintelum משמש כממונה על מטבע קריפטו. המערכת משלבת ארנקים מרובי חתימות עם חתימה מרובת חתימות. כדי לשרת את תעשיית אסימוני האבטחה, Fintelum פועלת כסוכנת העברות, ומבטיחה בעלות על סמלי אבטחה בקרב משקיעים ברשימת ההיתרים. פינטלום גם יכולה לספק פונקציות דלפקיות להחלפה סמלי OTC סמלי, עם שירותי פעולה עסקיים שוטפים, כמו הצבעה, דיבידנדים והודעות..

למידע נוסף באתר https: // www. fi ntelum.com

זהו חלק 5 מסדרה בת 5 חלקים.

לחץ כאן לחלק 1

לחץ כאן לחלק 2

לחץ כאן לחלק 3

לחץ כאן לחלק 4

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map