שלושה סוגים של אסימונים ביטחוניים לדעת – מובילי מחשבה

בדומה לאבטחה מסורתית, אסימון אבטחה מבצע את אותה פונקציה פרט לכך שהוא מאשר בעלות באמצעות עסקאות בלוקצ’יין ומאפשר גם בעלות חלקית. חוקים פדרליים השולטים בניירות ערך חלים גם על אסימוני אבטחה מתוך כוונה להגן על משקיעים ברמות מסוימות. ניתן לתכנת אסימוני אבטחה. תיאורטית של אבטחת אבטחה מסירה, בתיאוריה, את הצורך של צד שלישי באמצעות חוזים חכמים. לדוגמה, הלוואה “המסומנת” על בלוקצ’יין יכולה לבצע תשלומים אוטומטית ללא שימוש במתווך מסורתי כמו בנק. מאמר מפורט על STO נכתב על ידי Moonwhale Ventures שדן עמוק יותר בדרישות הרגולטוריות השונות אסימוני אבטחה.

בואו נסתכל על שלושה סוגים נפוצים של אסימוני אבטחה:

 1. אסימון הון
 2. אסימון חוב
 3. אסימון נכסים אמיתיים

אסימון הון

אסימוני הון מייצגים את שווי המניות שהונפקו על ידי חברה בבלוקצ’יין. ההבדל בין אסימון הון למניה מסורתית נעוץ בשיטת רישום הבעלות. מלאי מסורתי מחובר למסד נתונים ואז הרשומות מיוצגות על ידי תעודת נייר. עבור סימן הון, לעומת זאת, הוא נרשם בבלוקצ’יין בלתי-משתנה ובעצם דיגיטציה של אמצעי ההקלטה המסורתיים. בעלות על אסימון הון מקנה למשקיע חלק מרווחי החברה וזכות הצבעה. חשוב לציין כי אסימונים אלה אינם מוגבלים רק לשלבי המימון המוקדמים, אם כי מקובל יותר למצוא חברות המציעות את האסימונים שלה במהלך סבב הזרעים. ישנם שלושה יתרונות למערכת זו:

 • מאפשר למשקיעים להשקיע בחברות בלוקצ’יין תוך שמירה על ציות לחוק ניירות ערך
 • מודל גיוס תרומות חדש לסטארטאפים מוקדמים
 • מסגרת לרגולטורים להערכת גיוס הכספים של הפרויקט

ICOs סיפקו הזדמנות לסטארטאפים מוקדמים לחפש מימון באמצעות אסימוני שירות. עם זאת, זה היה תחת ביקורת רבה של הרשויות מכיוון שאסימוני השירות אינם מייצגים בעלות על החברה. STO מבטיח שמאמצי הגיוס שלהם עומדים בחוק ניירות ערך. דוגמה אחת להצעת אסימון הון היא דוקומו. הם ישיקו את אחת ההצעות האסימניות הראשונות בעולם למימון היוזמה העסקית שלה בכדי לאמץ המוני של טכנולוגיות מסמכים ללא נייר. האסימונים שלהם DCMO מייצגים בעלות בפועל על דוקומו.

אסימון חוב

ניירות ערך חוב הכוללים אגרות חוב, שטרות, מכשירי חוב

תווי אבטחה מבוססי חוב מייצגים מכשירי חוב כגון משכנתאות נדל”ן ואג”ח קונצרניות. מחירי האסימונים הללו מוכתבים על ידי שני גורמים: סיכון ודיבידנד. לא ניתן לתמחר סיכון בינוני למחדל במשכנתא נדל”ן כמו אג”ח של חברה לפני הנפקה. לכן, המודל של מחיר אסימון נייר ערך לאחר סיכון ודיבידנד הוא המפתח. במונחי בלוקצ’יין, החוזה החכם המייצג אסימון לביטחון חוב צריך לכלול פעולות כגון תנאי פירעון המכתיבים את מודל הדיבידנד, אך גם לשלב את גורמי הסיכון השונים של חוב הבסיס.

היתרונות של חובות אסימונים כוללים:

 • שבר

חלוקת רכבי חוב מביאה הזדמנויות חדשות להיקף גדול יותר של משקיעים

 • עתיד

טוקיזציה של חוזים עתידיים ונגזרים עשויים לפתוח עולם שלם של הזדמנויות חדשות. כתוצאה מכך הם יכולים להכניס נזילות מסיבית לשוק המסומן בזכות אופיו הממונף ביותר. זה גם מספק דרך נהדרת לגידור תיקים.

 • גודל השוק

השוק הציבורי הנוכחי הכולל אגרות חוב וחובות שווה 100 טריליון דולר. אם האסימון יהיה הצעד האבולוציוני הבא למכשירים פיננסיים, הפוטנציאל לאסימונים מבוססי חוב יכול להיות עצום.

 • דיבידנדים

ההבדל בין דיבידנד מהון לחוב הוא הסדירות שלו. דיבידנדים מאגרות חוב הם בדרך כלל תכופים יותר מהון עצמי מכיוון שדיבידנדים מהון עצמי תלויים במידה רבה בביצועי החברות הבסיסיות.

אסימונים על נכסים אמיתיים

סחורות מסמלות בחקלאות, מתכות, בעלי חיים ואנרגיה


סוג זה של אסימון מייצג בעלות על נכס מסוים כגון נדל”ן או סחורות. אסימונים המגובים בסחורות עוסקים בסוגיות של אמון, חוסר היעילות שלהם ומורכבות העסקאות, הכוללות בדרך כלל מספר גורמים. טכנולוגיית הבלוקצ’יין מאפשרת תיעוד שקוף של עסקאות מסובכות, מעקב אחר סחורות והפחתת הונאות, מה שנראה הופך אותה להתאמה טבעית לעסקי הסחורות..

אסימונים יכולים לשמש כמטבעות וירטואליים, בעלי מאפיינים זהים לכל סחורה (כמו זהב) שניתן לסחור בכוונות מניבות רווח. מטבעות קריפטו מגובים בסחורות כללו אסימונים המקושרים לזהב, כסף ושמן. ולכל אחד מאותם סחורות יש את היתרון והחסרון שלו.

מטבעות יציבים מגובים בסחורות הם אחד ההתפתחויות המרתקות ביותר בעולם הקריפטו. סחורות כגון זהב או יהלומים המעניקים לאסימונים יציבות וערך.

כמה דוגמאות:

 1. בננות – מטבע מטבע מגובה בבננות.
 2. קנאביום – מגובה בתמציות קנאביס נוזליות ממקורות משפטיים
 3. PowerLedger – מגובה באנרגיה מתחדשת של השמש.
 4. “אל פטרו” – מגובה שמן. כלכלת ונצואלה צנחה.
 5. יהלומים הם סחורה קלה לפדיון עם פוטנציאל טוב של שוק נעול בקרוב. בקרב סחורות, יהלומים הם מהיציבים בערכם. בעוד זהב, כסף וסחורות אחרות נחשפים לשווקים פיננסיים ולגחמות הספקולנטים, היהלומים נותרו יציבים במשך למעלה משלושה עשורים (נהנים מערכה חיובית).

שוק STO היום

ביחס לשלושת סוגי אסימוני האבטחה הללו, רוב הפרויקטים המציעים את האסימון לוקים בחסר איכות. יש כמה דוגמאות נהדרות לאסימונים של נכסים אמיתיים, כמו הפרויקט שהובילה חברת אינווניאם קפיטל פרטנרס לסימון של 260 מיליון דולר בעסקאות נדל”ן וחובות. עם זאת, הקונים צריכים להחזיק לפחות 10 מיליון דולר בקריפטו כדי להשתתף ולרכוש מינימום 500,000 דולר בשווי. ברור שעולם אסימוני האבטחה מכוון יותר מיסודות למוסדות.

ייקח זמן לא מבוטל לשלב את היופי האמיתי של הנפקות מטבע ראשוניות באסימוני אבטחה. הנפקות מטבע ראשוניות דמוקרטיות את תהליך הגיוס שהיה פתוח רק למוסדות גדולים יותר ולמשקיע מוכר. תארו לעצמכם עולם שבו סטודנט שחי בארגנטינה יכול להחזיק מניות לחברה שבסיסה ברוסיה פשוט מהטלפונים שלהם. אך לעת עתה, הסטודנט הארגנטינאי צריך להמתין ולהמשיך בדרכים הנוכחיות להשקיע באסימונים ביטחוניים. שוק ה- STO הוא בהחלט אחד שעליו ניתן לצפות בשנים הקרובות כאשר אנו מנסים לחולל מהפכה בשווקים הפיננסיים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map