המצאה מחודשת של ניהול עושר: כיצד הטכנולוגיה מעצבת את הדרך בה אנו מנהלים השקעות

באופן מסורתי, ניהול עושר היה שירות מקצועי מבוסס אנושי המספק ייעוץ פיננסי והשקעות ללקוחות בקטגוריית שווי-ערך גבוה במיוחד. מאז תעשיית ניהול עושר הופך לרווחי בשל העמלה הקבועה היחידה שגובה הלקוחות; למרות יישום הטכנולוגיה החדשנית, ייעוץ השקעות עדיין זמין במידה רבה לעשירים וסגור לאחרים. עם זאת, הנכסים העומדים לרשות בעלי האמצעים הופכים לנגישים יותר גם ללקוחות שאינם אמידים.

ניהול עושר פוגש טכנולוגיה 

כל ענף השירותים הפיננסיים זועזע מהמהפכה הטכנולוגית, אשר בתורו עיצבה את העולם. ניהול עושר בשנת 2020 אינו יוצא מן הכלל למגמה זו. פינטק המציאה מחדש את הנוף של ניהול השקעות על ידי שילוב ביג דאטה, בינה מלאכותית ולמידת מכונה כדי לייעל את התיקים, להפחית סיכונים ולהעריך הזדמנויות השקעה..

חברות פינטק הפכו להסתגלות וקשובות לצרכי הדור החדש של המשקיעים. בני דור המילניום דורשים, בסך הכל, גישה קלה, מדויקת וגמישה למידע על כל היבטי חייהם. נמצא שמילניום אמידים נעשים יותר ויותר נוחים להשתמש בטכנולוגיה לניהול כספם. אפליקציות מובייל, רובו-יועצים וכלי AI מספקים מידה רבה יותר של שליטה מאשר שיטות ניהול פיננסי מסורתיות.

טכנולוגיה בפעולה: ניהול השקעות באמצעות מודיעין 

הופעתו של פינטק חוללה מהפכה, שיפור ושיפור אוטומטי של אספקת השירותים הפיננסיים. גלוֹבָּלִי השקעות בטכנולוגיה פיננסית עסקים עלו על 100 מיליארד דולר בעשור האחרון.

המצאה מחודשת של ניהול עושר: כיצד הטכנולוגיה מעצבת את הדרך בה אנו מנהלים השקעות

רובו-יועצים 

ריבוי הבינה המלאכותית שינה את האופן שבו יועצים פיננסיים מתקשרים עם לקוחותיהם. התעשייה כבר מזמן צופה את שיבוש מודל היועץ הפיננסי. שנות ה -80 וה -90 פינו את מקומן למסחר מקוון והמאה ה -21 מביאה לנו יועצי רובו – כלומר פלטפורמת ההשקעות המיוצרת על ידי מחשבים המספקת שירותי תכנון פיננסי מוגבר ומונע אלגוריתמים עם מעט תשומות אנושיות. הנכסים הגלובליים המנוהלים על ידי משקיעי רובו נכון לשנת 2020 היו כמעט 1.1 טריליון דולר – וצפויים לצמוח בקצב שנתי של 25.6% (סטטיסטה).

בדרך כלל, יועץ רובו אוסף נתונים פיננסיים מאנשים פרטיים באמצעות סקר כלשהו ומשתמש במידע כדי להציע ייעוץ ולהשקיע אוטומטית נכסי לקוחות. מיטב השירותים האוטומטיים הללו מציעים הגדרת חשבונות קלה, תכנון יעדים, ניהול תיקים, תכונות אבטחה וכמובן עמלות נמוכות.

אפליקציות לניהול עושר 

אפליקציות לניהול תיקי סלולר יכולות לספק מידע ואת הכלים הדרושים לניהול ההשקעות שלכם מפנסיות במקום העבודה להון של ISA והאישי. אפליקציות רבות יכולות להסתנכרן עם החשבונות הקיימים שלך – בחינם לחלוטין.

ARQ, למשל, משתמש ב- AI כדי לחבר השקעות וליצור נתונים כדי לספק למשתמשים תובנות לפעולה לגבי ביצועי התיקים שלהם. הם מוקדשים לשקיפות על ידי מתן ציונים על מה שנחשב בפועל לביצועים שנתיים טובים והאם העמלות שמשתמשם משלמים גבוהות מדי. ניתוחים לא מוטים מציגים מספר מדדים כדי להראות את ערך ההשקעות ביחס לאחרים.

המצאה מחודשת של ניהול עושר: כיצד הטכנולוגיה מעצבת את הדרך בה אנו מנהלים השקעות

Wealthsimple, שנוסדה בשנת 2017, מציעה אסטרטגיית השקעה חד-משמעית חד משמעית בהתאם ל’פרופיל הסיכון ‘של המשתמש – שמרני, מאוזן או צמיחה. הנחת היסוד מאחור פשוט עושר זה להשקיע את הכסף שלך בכל שוק המניות; בניגוד למניה של חברה יחידה, לגרום לאסטרטגיית השקעה מעשית לטווח ארוך.

הגדרת חשבון Wealthsimple שלך ​​באפליקציה היא פשוטה. מלא את הטופס, בחר את הסיכון שלך והוסף את הסכום שתרצה להשקיע. האלגוריתם מעבד את הנתונים שלך ויוצג בפניך תיק ולוח מחוונים מותאם אישית המדגים את ביצועי המניות בזמן אמת.

למשקיע החזותי יותר, הון אישי היא אפליקציה המאפשרת לך לעקוב אחר התקציב וההשקעות שלך על ידי הצגת גרפים לפי סוג נכס או חשבון השקעה – מה שהופך אותם לקלים לקריאה, מעקב וניהול של תיק העבודות שלך. הממשק אינטואיטיבי להפליא והוויזואליות תגובתית במחשב נייד, טאבלט, שולחן עבודה ונייד.

המצאה מחודשת של ניהול עושר: כיצד הטכנולוגיה מעצבת את הדרך בה אנו מנהלים השקעות

אמנם יש יותר מה לומר על פונקציות התקצוב של אפליקציות אחרות, אבל ההון האישי משמש בעיקר צובר פיננסי – איסוף כל החשבונות שלך בפלטפורמה אחת. הכלי מתחיל בקביעת סובלנות הסיכון שלך, היעדים ומסגרת הזמן שלך ומייצר תיק על ידי השקעה על פני מספר סוגים של נכסים לצורך פיזור. יש לומר כי העמלות הגבוהות של 0.89% מקוזזות על ידי שירות ניהול השקעות קרוב לבני אדם.

חברות ניהול עושר מאמצות טכנולוגיה 

נמצא כי חברות ניהול הון המאמצות באופן פעיל כלים טכנולוגיים פיננסיים – תוך שמירה על התשומות האנושיות שלהן בסיוע למשקיעים לנווט בתשתית הפיננסית המורכבת יותר ויותר – נמצאות בסבירות גבוהה יותר לצמוח..

45% ממנהלי העושר אמרו כי מידע פיננסי מטכנולוגיה וניתוח נתונים באמצעות AI עוזר להם לחדד את הייעוץ שהם נותנים ללקוחות (PwC). 36% הסכימו שלקוחותיהם יוכלו לראות את השקעותיהם בצורה ברורה עם AI.

פלטפורמת B2B Cred, חובקת AI לשנות את האופן בו מוסדות פיננסיים רוכשים ומעסיקים לקוחות בייעוץ השקעות. החברה מבוססת ברקלי מסייעת למוסדות פיננסיים להגדיל את שיעורי ההמרה, את ההתחייבות ואת הנכסים המנוהלים. חברות ניהול עושר המשתמשות בפלטפורמת הנתונים של Cred מסייעות להן להשתמש בנתוני הלקוחות שלהן לבניית מערכות יחסים ולהציע את המוצרים הפיננסיים הנכונים בזמן הנכון – מה שמגביר את היעילות עבור המשרד והלקוחות האישיים..

AdviceRobo היא תוכנה שפותחה כדי לסייע למנהלי עושר באמצעות מתן שירותי סיכון ניבוי באמצעות AI לייצור נתונים התנהגותיים.

המצאה מחודשת של ניהול עושר: כיצד הטכנולוגיה מעצבת את הדרך בה אנו מנהלים השקעות

הם עוזרים למוסדות פיננסיים על ידי מתן ציוני אשראי פסיכוגרפיים המודדים עמדות פיננסיות, מוטיבציות והתנהגות של אנשים באמצעות ראיונות מקוונים. דוחות מפורטים מעניקים למנהלי עושר תובנה מעמיקה יותר לגבי בריאותו הכלכלית של הלקוח שלהם – ומאפשרים להם לייעל את תיקי הלקוחות שלהם.

הצטברות הביג דאטה פירושה שמאגר המידע של הלקוחות העומד לרשות מנהלי עושר גדל כל הזמן – כלומר תמיד יש מקום לייעול ייעוץ..

מורגן סטנלי און ליין מאפשר גישה לחשבונות לקוחות באמצעות CRM אשר ניתן להזין אותם בצורה חלקה לתוכנות תכנון פיננסי מרובות – שאותן ניתן לראות על ידי יועצים ולקוחות כאחד..

הטכנולוגיה בירכה בחום על הערכת תרחישים ‘אם-אם’. אנשים בעלי ערך נקי גבוה יכולים בקלות להשתמש במורגן סטנלי און ליין כדי לראות את ההשפעה הישירה של ההוצאות או את היתכנותן – ללא התייעצות. החלטות ההוצאות וההשקעות של משתמש קשורות ליועץ שלו – שיוזעק כאשר לקוח מבצע בירור.

8 מתוך 10 מנהלי ניהול עושר ראו בטכנולוגיה גורם משמעותי בהשגת נתח שוק (דלויט). עתיד ניהול ההשקעות תלוי במידה רבה בפיתוח הטכנולוגיה. חידושים בתחום הפינטק שחררו יועצים ממשימות ארציות כדי שיוכלו להשקיע יותר זמן במתן תובנות ספציפיות המבוססות על לקוחות בודדים.

לטכנולוגיה יש בבירור תפקיד בתהליכי התקשורת בין לקוחות ויועצים, באופן בו משקיעים מנהלים ומעקב אחר תיקי השקעות שלהם, כמו גם אופן השימוש בנתונים. כל אלה ממשיכים לעצב את הדרך בה אנו מנהלים השקעות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner