התפתחות בשוקי ההון – מובילי מחשבה

מ ה מָסוֹרתִי פְּרָטִי הון עצמי אוֹ חוֹב ל פָּחוּת מוּסכָּם מימון המונים. ה רוב לאחרונה טוקניזציה שיטה הוא ה הַבָּא שלב ב ה אבולוציה שֶׁל ה עיר בירה שווקים.

לעתים קרובות מנפיקי אסימונים של ICO הבטיחו פומבי לגבי עליית ערך עתידית של האסימון שלהם. לטענת הרגולטורים, תביעות כאלה נחשבות כמקדמות ניירות ערך. היו מקרים נוספים שבהם התעלמו ICO באופן בוטה מהתחייבויות מפת הדרכים שלהם. בערך באותו זמן בו נפלו כמה תפוחים רעים של ICO, והביקורת הרגולטורית גברה, STO או רעיונות אסימון אבטחה הפכו קולניים, כהמשך הטבעי של תעשיית ICO..

ואכן, STOs הגיוני יותר משפטי, אבל הרבה פחות קמעונאות. הזמנים של גיוס מאות מיליונים לרעיון של נייר לבן חלפו בהחלט. אך טענתו של מחבר המאמר הנוכחי – אין פירושה שכל ICOs מתים. עדיין יכולים להיות מקרים של תועלת המיוצגים על ידי אסימון חוזה חכם.

עם זאת, אם אין שירות או שירות המוצעים, סביר להניח שמדובר בהפצת רווח עתידי, או במימוש זכויות חברות מוחלטות. במילים אחרות – ביטחון.

נייר ערך הוא נכס פיננסי מוגדר כחוק שניתן לסחור או להחליף. הגדרה משפטית עם זאת משתנה לפי תחום שיפוט. הקטגוריות העיקריות הן הון עצמי או חוב, או נגזרים מהם. ניירות ערך מוצעים על ידי מנפיק. ההנפקה העיקרית של נייר ערך כיום יכולה להיעשות באמצעות מימון המונים, הנפקה פרטית או הנפקת תשקיף ציבורי מלא. בהתאם לסכום ולשיפוט, אחת מהאפשרויות תהווה הנפקת נייר ערך.

נייר ערך אסימוני מציע שילוב של יתרונות של הנוהג ב- ICO כמו גם של חוקי ניירות הערך הקיימים. מצד אחד, STO עומד בחוק עד תום. ומצד שני, STO מציע הבטחה דומה לנזילות מיידית (או מתעכבת במקרה של תקופות נעילה על פי חוק).

אין “חילופי אסימון ניירות ערך” עד היום (אפריל 2019). אך ישנן לא מעט יוזמות המעוניינות להשיג אישור רגולטורי להפעלת בורסת ניירות ערך עבור סוג נכסי ניירות הערך המתוקנים – אסימוני אבטחה. דרך פוטנציאלית להחלפת אסימוני אבטחה תהיה שולחנות OTC המסופקים על ידי סוכני העברת בעלות כגון פינטלום. ראה עוד בהמשך.

ההבדל העיקרי המבדיל בין אסימוני אבטחה לבין ניירות ערך שאינם אסימוניים הוא היבט הבלוקצ’יין בפועל. כעת, או ליתר דיוק בנוסף לדרישות הרגולטוריות, כגון רישום תעודות, מניות, אגרות חוב ואגרות חוב – מונפק חוזה חכם המייצג את הזכויות וההתחייבויות הרשומות של נייר הערך, בעוד שניירות ערך נושאים יכולים להיות מסומנים בצורה היעילה ביותר..

משקיעים או משתתפים ב- STO הם בדרך כלל משתמשי מטבעות קריפטוגרפיים, אך לא בהכרח. תרגול ה- STO ימשיך את הנתיב שגולף תעשיית ה- ICO בקביעת מקרי השימוש בקריפטוגרפיה בכלל. הצעת STO אינה דמוקרטית כל כך ממה שהיה בעבר ICO. הצעת אסימון האבטחה היא הרבה פחות נטולת חיכוך מאשר בעבר עם אסימוני שירות.

כיום, הרוכש הפוטנציאלי של STO יצטרך להתגבר על תהליך הגשת KYC / AML מכביד כדי לעמוד במכירות של נייר ערך. ולעתים קרובות נסה לספק את הבלתי אפשרי – מעמד המשקיע המוסמך, המתוחכם או המקצועי. ובהתאם לתחום השיפוט והיצע הפרויקט, רמות הכאב עשויות להשתנות. זו הסיבה שמנפיק STO צריך להציב הצעה אטרקטיבית על מנת שיוכל למשוך משקיעים.

בִּטָחוֹן אֲסִימוֹן אוֹ מסומן ניירות ערך?

כהערת חשיבות, לא לבלבל בין שני המושגים, שפורסמה היטב על ידי נואל אצ’סון ביצירתה [mfn]https://www.coindesk.com/security-tokens-vs-tokenized-securities-its-more-than-semantics[/ mfn]. אסימונים לאבטחה הם נושא המאמר הנוכחי שלנו. ואילו ניירות ערך אסימוניים הם ייצוג סמלי של נייר ערך קיים כבר. לדוגמא, ניתן לעשות אסימון למניה של אפל ולנסחר בבורסה נפרדת מאשר נסחרת במניה המקורית (למשל: טיקר APPL, הנסחר בבורסה בניו יורק). אמנם זה מוטל בספק, אך נראה שיש ניסיונות לרשום אסימונים המייצגים לכאורה מניה של אפל.

זהו חלק 4 מתוך סדרה בת 5 חלקים.

לחץ כאן לחלק 1,


לחץ כאן לחלק 2,

לחץ כאן לחלק 3

לחץ כאן לקריאת חלק 5

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map