STOs לעומת מימון המונים, ICOs ו- IEOs – מנהיגי מחשבה

מימון המונים ו- ICO א שלב ב אבולוציה שֶׁל עיר בירה שווקים

ראשי תיבות של ICO בקיצור “הצעת מטבע ראשונית”. אך הנוהג נובע משיטת מימון הון קטנה המכונה מימון המונים.

בשנת 2009 השיקה חברה אמריקאית בשם קיקסטארטר וממשיכה היום בהצלחה לקדם ולהקל על מימון רעיונות ומוצרים יצירתיים. הרעיון הוא למכור מראש מוצר כלשהו שצוות יצירתי מתחייב לפתח או לייצר המוני ולהעביר לתומכיו. לפרקטיקה לא היה בסיס משפטי ברור עוד כשהתחיל. רק כעבור שלוש שנים, בשנת 2012, תוקן החוק האמריקני כדי להסדיר את הנוהג החדש של גישה קלה יותר למימון הון קטן, על ידי אימוץ חוק Jumpstart Our Business Startups (JOBS) [mfn]https://www.sec.gov/spotlight/jobs-act.shtml[/ mfn].

באופן דומה, תופעת ICO צמחה מקהילת הצפנה המתפתחת. ה- ICO הראשון מקובל להיות פרויקט הבלוקצ’יין של Mastercoin בשנת 2013. הוא ייחד את עצמו כמקרה המימון ההמונים הראשון של קריפטו. הרעיון היה למכור מטבע / אסימון בלוקצ’יין כשירות שהצוות התחייב לפתח בעתיד. כדי לרכוש ריבית בפרויקט, אחד היה מסוגל לשלם במטבע קריפטוגרפי. פתאום נולד תרגול חדש.

מקרה שימוש חדש במטבעות קריפטוגרפיים זויף והחל להתגלגל במהירות. עד שנת 2017, לא רק מטבעות קריפטוגרפיים חדשים רבים הופיעו, אלא שהיו מאות פרויקטים של ICO,

מוכרים מראש את שירותיהם, לעתים קרובות, אך לא באופן בלעדי, יישומים עסקיים מבוססי בלוקצ’יין. ואכן, גיוס מימון בצורה פחות מגבילה היה המטרה העיקרית של הנוהג. מכירת אסימון כעניין בפרויקט שהיה בעל תועלת או ייצוג כלשהו. מכאן הביטוי החדש – אסימון השירות.

לפי הגדרה, ההשקעה באסימון שירותים ערפילי (בדרך כלל Ethereum EIP-20, המכונה גם תואם ERC-20) הייתה מחויבת משפטית רופפת מאוד, רק אלה שהתחייבה על ידי הגורם המנפיק. ההשקעה לא הייתה רכישת הון וגם לא הלוואה – תרומה מרצון. האטרקציה הייתה נזילות כמעט מיידית של האסימון שהוטבע לאחרונה. לאחר ההנפקה הראשונית התפתח שוק משני מבעבע והציע כניסה ויציאה קלים לכל המשתתפים. מכירת אסימון מכרה הבטחה לשירות שאינו קיים אך עדיין לא דומה לעידן התגליות של מיזמים ארוכים בים..

באופן דומה, ראשית המאה ה -17 הציגה את טופס המניות המשותף הקבוע הראשון, שבו לא היה צורך להחזיר את ההשקעה במניות, אלא ניתן היה לסחור בבורסה. [mfn]https://en.wikipedia.org/wiki/East_India_Company[/ mfn]

נוהלי ההשקעה בקריפטו התגלגלו לגל של פרויקטים של ICO, שהגיע לשיאו בשנת 2017. כך מומנו חברות סטארט-אפ רבות ובעיקר רעיונות לספר לבן. רובם היו פרויקטים אמיתיים. חלקם היו תפוחים רעים. אך ההיבט האטרקטיבי ביותר של ה- ICO היה התשואות על ההשקעות. על פי מקור אחד, ההחזר על ההשקעה הניב יותר מפי 10, גם אם השקעתם גם במנצחים וגם במפסידים במהלך שנת 2017. כל הענף היה בלחץ תלול כלפי מעלה, עם התעניינות חזקה של המגזר המוסדי. תשואות כאלה חסרות תקדים בסביבת המסחר הרגילה. הון נוצר ואבד.

שנת 2017-2018 נכנסה להיסטוריה עם התפתחות ההייפ של ICO. זה הגיע לשיאו עם כמה אירועים מרכזיים שהתרחשו במקביל. אחד מהם היה מזלגות בלוקצ’יין של ביטקוין וצלילת האף שלאחר מכן בעלת ערך הקריפטו. היו אירועים בולטים אחרים אשר חפפו ותרמו לירידת המחירים הכוללת.

משיא לשוקת שווי שוק נכסי הקריפטו הצטמצם לעיתים באופן פתאומי ובהמשך בהדרגה מיותר מ- USD800B לקצת יותר מ- USD100B. החורף הקריפטוגרפי שנקרא התחיל. ההתעניינות ההמונית המרירה נסוגה והתרחק מיידית מכל הדברים שהצפנה התרחשה. ראה תרשים למטה. [mfn]https://coinmarketcap.com/charts/[/ mfn]

STOs לעומת מימון המונים, ICOs & amp; IEOs - מנהיגי מחשבה

IEO התחלתי לְהַחלִיף הַצָעָה

בדומה לרישום החליפין של Slack ו- Spotify, ישנם כמה ICO שנרשמו ישירות בבורסות סמלים. בדרך זו פרויקטים יכולים למנף את בסיס הלקוחות של מקום המסחר האסימוני כדי להציג את הפרויקטים שלהם ישירות, ללא קידום פעיל של ההנפקה דרך ערוצי שיווק אחרים, לעיתים קרובות לא יעילים. זה גרם להרבה זירות מסחר באסימונים להתחיל להנפיק IEOs אסימונים של שירותים מטעם סטארט-אפים שמנפיקים אסימונים..


עבור התורמים, רישום החליפין מוסיף אמינות, ביטחון ובדיקה, בידיעה שחליפין מכובד, כגון בינאנס היה מבצע בדיקת נאותות מסוימת לפני שרשם פרויקט לא ידוע. ואכן, עבור אסימוני שירות IEO עשוי להתגלות כדרך בטוחה אם לא זולה להשיג אמון בקהילה. עדיין נראה, אם הרישומים הראשוניים ממשיכים להימשך לאורך זמן רב יותר, ואילו דרישות רגולטוריות עשויות להיות מוטלות באשר לדרישות הרישום. זו גם פיסת היסטוריה בהתהוות.

זהו חלק 3 מסדרה בת 5 חלקים.

לחץ כאן לחלק 1

לחץ כאן לחלק 2

לחץ כאן לחלק 4

לחץ כאן לחלק 5

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map