קרב מטבעות ה- PoS Cryptocurrency – DASH לעומת PivX

קרב מטבעות ה- PoS

DASH לעומת PivX

Dash ו- PIVX הם מטבעות קריפטוגרפיים המתמקדים בעיקר בפרטיות ובאנונימיות. בפוסט זה, אנו משווים את שני מטבעות הפרטיות הפופולריות כדי לראות אילו מהווים הזדמנות קנייה טובה יותר.

לזנק

לזנק הוא אחד החלוצים ביישום מטבע החוץ של פרוטוקול הקונצנזוס של PoS. מדובר בקריפטוגרפיה ייחודית הבנויה על תכונות הליבה של תוכנת הביטקוין. לכן, דאש לא שונה בהרבה מ ביטקוין: הוא מציע דרך מהירה, משתלמת ומבוזרת להעברת כספים מאדם אחד לאחר.

dash logo 2018 rgb למסכים

מָקוֹר: https://www.dash.org

דאש טוען שהוא מטבע דיגיטלי מבוזר P2P וזורם כמו מזומנים אמיתיים. שים לב ש- Dash אינו PoS אמיתי, אך הצומת הראשי שלו עובד ב- PoS מערכת.

PIVX

PIVX הוא קיצור של עסקה מאומתת מיידית פרטית. זו מטבע קריפטוגרפי שממוקד בפרטיות ומזלג של DASH. אירוע זה התרחש בתחילת 2016.

יציאת צבע לבן

מָקוֹר: https://pivx.org/

שלא כמו Dash, PIVX הוא מטבע קופה מלא ומלא המאפשר למשתמשיו לנעול מטבעות PIVX בבלוקצ’יין ולהרוויח תגמולים..

PIVX משתמשת בתכונות הטובות ביותר של DASH ומוסיפה כמה תכונות ייחודיות לארכיטקטורת הבלוקצ’יין שלה.

PIVX משתמש בפרוטוקול פרטיות בשם “Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge” (zk-SNARKs), הידוע יותר בשם הוכחות אפס ידע. הפרוטוקול משמש גם ב- Dash, zCash ו- Monero.

הוכחות אפסות-ידע פירושן שצד אחד יכול להוכיח לאחר שיש לו מערכת מידע ספציפית, מבלי לחשוף דבר. במילים אחרות, זה מאפשר לכורים לאמת עסקאות מבלי להכיר את הצדדים המעורבים בעסקאות. זה שונה ממערכות הוכחה אחרות שבהן לפחות צד אחד צריך לדעת את כל המידע.


זה דומה ל- ZCoin, שמשתמש גם בגרסה מותאמת אישית של פרוטוקול Zerocoin. במובן זה, PIVX הוא תערובת של DASH ו- ZCoin, כולל פרטיות והוכחת מניות (PoS).

למעשה, נאמר כי PIVX הוא מטבע הקריפטו היחיד שמילא את כל הדרישות המפורטות בכתב העת Zerocoin..

מהם היתרונות של PIVX?

  • PIVX יעיל יותר באנרגיה מאשר מטבעות קריפטוגרפיים הוכחה אחרים לעבודה (PoW) בגלל מנגנון הקונצנזוס של PoS.
  • יש גם רשת צומת ראשי שמתחזקת את בלוקצ’יין PIVX.
  • הצומת הראשי מנהל את הרשת ויכול להצביע על החלטות חיוניות בנוגע להתפתחויות עתידיות.
  • יש גם אוצר במימון עצמי שמאפשר את הפיתוח של בלוקצ’יין PIVX.

מה ההבדל בין PIVX ל- DASH?

DASH מסתמך בחלקו על אלגוריתם PoW, שבו הכורים צריכים להוציא משאבי מחשב כדי לאמת את העסקאות. אלגוריתם PIVX מסתמך על מערכת ה- PoS אשר מייחסת את כוח הכרייה לשיעור המטבעות המוחזק על ידי כורה. ככל שמספר רב יותר של מטבעות PIVX בבעלות אדם, כך יש לו כוח כרייה רב יותר.

PIVX שונה לחלוטין גם ממטבעות פרטיות אחרות, כגון Dash, Monero (XMR) ו- ZCash (ZEC), כי זה בכלל לא מצריך את תהליך הכרייה. מטבעות PIVX חדשים מרוויחים כפרס על ההימור. ככל שאתה מהמר יותר מטבעות, כך תגמולך גדול יותר.

יתרון נוסף של PIVX הוא שהוא מתמקד בעסקאות מהירות עם עמלות נמוכות במיוחד.

מהו צומת מאסטר PIVX?

הצומת הראשי של ה- PIVX מחייב לנעול 10,000 PIVX בארנק בשרת כבטוחה. הצומת הראשי מקבל תגמולים על ידי מתן שירותים לרשת PIVX.

המהות של תפיסת צומת הראשי היא שצומת הורים חייב להיות מופץ באופן מלא (מבוזר) וחסר אמון. עבור בעל הצומת הראשי, ההחזר גבוה יותר מבעל הארנק (המחזיק את ה- PIVX). תגמולים אלה משתנים ונקבעים על ידי אלגוריתם “מסור ונסור”.

Dash משתמש גם בתוכנית הצומת הראשי. פרוטוקול הצומת הראשי הוא המועדף על תומכי Dash מכיוון שהוא מאפשר לצמתים להרוויח הכנסות, והוא משמש גם במערכת ההצבעה של Dash..

עסקאות מיידיות (SwiftTX)

PIVX יורשת גם תכונת Dash נוספת בשם SwiftTX, שיכולה לאשר את העסקה תוך זמן קצר מאוד.

זה נעשה ברשת צומת הראשי, ועסקאות אינן דורשות מספר אישורים כמו ביטקוין לפני שניתן יהיה להשתמש בהם.

מדוע ל- PIVX יש ​​אספקת מטבעות בלתי מוגבלת?

אספקת המטבעות המרבית של ביטקוין היא 21 מיליון BTC. ל- PIVX אין מגבלה זו. הסיבה לכך היא שהביטקוין דומה יותר לנכס דיגיטלי ואילו PIVX מתנהג כמו מטבע דיגיטלי.

ההיצע של מטבע כלשהו אמור לגדול ויש להשפיע עליו גם על ידי האינפלציה. זה נקרא הקלות כמותיות בעולם הפיננסי. היצע ה- PIVX יגדל ב -5% מדי שנה. הסיבה היא שאנשים יהיו מונעים לסחור ב- PIVX במקום להחזיק אותו. זה לא יעריך, אבל הוא ינפח כמו מטבע פיאט.

סיכום

PIVX היא מטבע קריפטוגרפי מהדור הבא עם דגש רב על ביזור, פרטיות ואימוץ העולם האמיתי כמערכת תשלומים. לשם כך היא יכולה להתמודד עם עסקאות מהירות, אבטחה ומסירה פרטית של כספים. PIVX היא גם המטבע הקריפטוגרפי היחיד שהטמיע באופן מלא zk-SNARKs או הוכחות אפס ידע.

דאש הוא קודמו של PIVX והוא מתחרה מוביל בתחום המטבעות הדיגיטליים האנונימיים. פירוש הדבר ששני המטבעות תוכננו, נבנו, מותאמים באופן מתמיד ומפותחים על מנת להבטיח את הביטחון והפרטיות של העסקאות שלך. עם זאת, PIVX הוא חלופה טובה יותר של DASH.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map