אסימון 0x (ZRX) – כל מה שאתה צריך לדעת על 0x

[מאמר זה עודכן ב- 18 באוקטובר 2018 – במיוחד כדי לשקף את רישום Coinbase של 0x]

0x הוא פרוטוקול פתוח המאפשר לסחור בכל אסימון ERC20 בבלוקצ’יין את’ריום שישמש לבניית בורסה מבוזרת.. 0x מטרתו להפוך את המסחר באסימונים עם עסקאות מחוץ לרשת ליעיל יותר על ידי הפעלת חוזים חכמים ב- את’ריום בלוקצ’יין.

נוסדה באוקטובר 2016, 0x נוצר במטרה לאפשר לכל אחד לסחור בחופשיות בכל סוג של נכס ולתת לכל משתמש להפעיל בורסה מבוזרת..

טק

הטכנולוגיות שמאחורי 0x

המסחר המבוזר של 0x משתמש בממסר הזמנות מחוץ לרשת המוזיל את מחירי הדלק ומפחית את צווארי הבקבוק בתנועה.

מספר בורסות מבוזרות משתמשות בחוזים חכמים הפועלים על בלוקצ’יין את’ריום. משמעות הדבר היא שההזמנות והעסקאות מתרחשות בחוזים חכמים אלה, ומשתמשים יכולים תמיד לגשת לכספים שלהם במקום להפקיד אותם לצד שלישי..

המשמעות היא גם שבכל פעם שסוחרים רוצים לגשת לכספים שלהם, הם צריכים לבצע עסקאות בבלוקצ’יין, ללא קשר אם זה להפקדת כספים לחוזה החכם של הבורסה או לצורך ביצוע הזמנה. זה עולה גז, תשלום פנימי הנדרש על ידי המערכת האקולוגית של את’ריום על מנת לוודא כי עסקאות אלה מנוהלות על ידי הכורים שלה..

אם היית משתמש באתרת דלתא, למשל, היית משלם דמי גז בכל פעם שאתה רוצה להפקיד כספים בחוזה החכם של הבורסה כדי לבצע הזמנה, ותשלם דמי גז נוספים כדי לבצע את המסחר ברגע שהזמנתך. ממולא.

לבורסאות מבוזרות יתרונות ביטחוניים גדולים, אך הם חווים עלויות תפעול גבוהות וחוסר נגישות. פרוטוקול 0x נועד לשפר את חילופי המבוזרים על ידי שילוב ממסרי הזמנות מחוץ לרשת עם תשלומים ברשת. זה מאפשר למשתמשים להעביר הזמנה מחוץ לרשת כדי להשלים אותה על ידי משתמש אחר.

רק העברות ערך מתרחשות ברשת, בעוד שפקודות מסחר אחרות נותרות לטיפול על ידי נהלים מחוץ לרשת. לכן, הרשת מבצעת עסקאות רק כאשר מתבצעת עסקה, ומאפשרת למשתמשים ליהנות מדמי גז מופחתים במהלך המסחר.

dApp

ממסרים הבונים על 0x

כדי להשיג זאת, 0x עושה שימוש ב”ממסרים “. ממסרים מפיצים הזמנות באמצעות ספרי הזמנות ציבוריים או פרטיים. הם מביאים הון לרשת על ידי אירוח ספרי ההזמנות שלה, ומשמשים כחילופי דברים. עם זאת, משדר לא יכול לבצע עסקאות. זה יכול לאפשר מסחר רק על ידי הצעת הזמנות יצרניות שנשלחות לרשת. על מנת שהסחר יושלם במלואו, על הלקוח להשלים את ההזמנה על ידי שליחת חתימות שלו ושל היצרן לחוזה החכם של הבורסה המבוזרת. עבור כל עסקה, שליח חוזר מבקש עמלה במטבע המקומי של 0x, ZRX.

עסקאות שעובדו על ידי שליחים מכונות “הזמנות שידור”. הזמנות שידור מאפשרות לכל אחד לשדר הזמנה לרשת.


0x משלב גם “הזמנות נקודה לנקודה”, שהן הזמנות שנשלחו ללוקח ספציפי. הזמנות אלה מאפשרות לשני משתמשים להעביר כספים במגוון אמצעים מקוונים, כולל מיילים, שליחים ועוד. כאשר יצרן שולח הזמנה בדרך זו, רק כתובת הלוקח המיועדת יכולה למלא אותה ובכך להבטיח כספים מצדדים שלישיים שעלולים להזיק..

משדר

תכונות נוספות

החוזים החכמים של 0x הם קוד פתוח וניתן לגשת אליהם בכל עת על ידי הציבור. זה מאפשר למפתחים ליצור יישומים חדשים באמצעות פרוטוקול 0x אם הם זקוקים לפונקציית החלפה עבור האסימון או הפלטפורמה שלהם. הפרוטוקול משמש כתוסף עבור dApps אחרים מבוססי Ethereum. אגנוסטיות היישומים ושכבת הפרוטוקול המשותף מאפשרים גם dApps להיות אינטראפטיביים, ובונים “תשתית משותפת למגוון של [יישומים].”

כמה מיזמי קריפטו כבר משתמשים ב- 0x: לְבַשֵׂר, סטָטוּס, מחוז 0x, בלוקנט, בקש רשת, ורבים אחרים.

חוזה רישום אסימונים ישמש לאחסון מספר אסימוני ERC20 עם “מטא נתונים המשויכים לכל אסימון: שם, סמל, כתובת חוזה ומספר המקומות העשרוניים הדרושים לייצוג היחידה הקטנה ביותר של אסימון.” הרישום ישמש כהפניה רשמית ברשת שתאפשר לתורמים בשוק לאמת באופן עצמאי כתובות ושערי חליפין לפני ביצוע עסקאות.

למרות העזרה למשתמשים בהפחתת עלויות בעת ביצוע כספים, ייתכן שחברה שעבדה עם 0x גובה עמלות עבור השירותים הניתנים. עם 0x והפרוטוקול הסטנדרטי שלה, אפשר לזרז את תהליך החלפת הנכסים הדיגיטליים ולהפחית את העמלות שמשלמים המשתמשים. 

על פי האתר הרשמי של 0x, ישנם יותר מ -30 פרויקטים העובדים עם 0x ומחפשים פתרונות שונים באמצעות פרוטוקול זה. 

0x מעוניינת ליצור תשתית לכלכלת הקריפטו המתהווה ולאפשר יצירת שווקים במקום שלא היה אפשרי קודם לכן. 

האתר הרשמי שלהם נקרא כדלקמן:

“ככל שיותר נכסים מתוסמכים, רשתות חסימות ציבוריות מספקות את ההזדמנות להקים ערימה פיננסית חדשה שהיא יעילה, שקופה ושוויונית יותר מכל מערכת בעבר.”

אסימון ה- ZRX

אסימון ה- Ethereum (ZRX) של 0x משמש לתשלום דמי מסחר לממסרים עבור שירותיהם. השימוש העיקרי ב- ZRX הוא להציע שליטה מבוזרת במערכת השדרוג של פרוטוקול 0x, כלומר לבעלי ZRX יש הסמכות (פרופורציונאלית לאחזקותיהם) לומר כיצד צריך לפתח את הפרוטוקול לאורך זמן..

0x בעלי עניין אחראים על ניהול הפרוטוקול. הם גם אלה שצריכים להוסיף, לשנות ולהסיר נתונים במידת הצורך. בעלי אסימונים יכולים גם להשתמש במטבע להצבעה על החלטות הנוגעות לבלוקצ’יין, כמו תוספות ושדרוגים של פרוטוקולים, מבלי לשבש את פונקציונליות הרשת..

ביצועי שוק 0x

לאחר שהגיע ל- $ 0.50 מיד לאחר סיום ה- ICO שלו, ZRX ירד לאט ל- ~ $ 0,20 שם הוא נשאר לאורך כל ספטמבר. הערך נותר זהה במהלך אוקטובר ונובמבר, תקופה בה מרבית האלטקוינים צמחו.

ב- 10 במאי, 0x הגיע לשיא כל הזמנים של 2.01 דולר. נכון לחודש אוקטובר, היא נסחרת מתחת ל -90 סנט, מחיר טוב לאחר רישום מטבע הבייס.

ב- 29 באוגוסט 2019, ZRX היא הקריפטוגרפיה ה -60 בגודלה בשוק מבחינת הערכת שווי. ניתן לרכוש כל מטבע ZRX תמורת 0.15 דולר. זה מראה שלמרות ש- 2019 הייתה שנה טובה לביטקוין, מטבעות וירטואליים אחרים לא התנהגו כצפוי. ואכן, הדומיננטיות בשוק של ביטקוין עלתה על 69% ביממה האחרונה. זהו המחיר הנמוך ביותר שאי פעם הגיע מטבע וירטואלי זה מאז שוחרר לשוק.  

למרות שמחיר ה- 0x ממשיך לרדת, הצעות ופרויקטים ראשוניים רבים אחרים של מטבעות בשוק הקריפטוגרפים חווים מצב דומה. כל שוק האלטקוין ירד מבחינת BTC ויכולה לקחת זמן עד שהוא יתאושש מהמצב הנוכחי.

היכן ניתן לרכוש ZRX

ניתן לסחור ב- ZRX בכמה מהבורסות הפופולריות ביותר – כולל Coinbase החל מאוקטובר 018. היא רשומה במספר מרכזיות מרכזיות כגון בינאנס, OKEx, ו ביטרקס.

ניתן לסחור באסימון בביטקוין, את’ריום ואפילו תמורת USD ו- USDT. מרבית היקף המסחר מגיע מ- Binance ו- OKEx.

אחת הפלטפורמות הטובות ביותר לרכישת ZRX היא Binance. על פי CoinMarketCap, Binance היא הבורסה השלישית בגודלה מבחינת נפח המסחר ב -24 השעות האחרונות. הפלטפורמה מציעה 4 זוגות מסחר שונים עבור ZRX, כולל ZRX / USDT, ZRX / ETH, ZRX / BTC ו- ZRX / BNB. כל צמדי המסחר הללו מהווים 0.05% מכלל נפח המסחר בפלטפורמה. 

על מנת לרכוש ZRX ב- Binance, המשתמשים יצטרכו לרכוש נכסים דיגיטליים אחרים, כולל USDT, Ethereum (ETH), Bitcoin (BTC) או Binance Coin (BNB). על מנת לעשות זאת, Binance פרסמה שירות חדש המסייע לאנשים לבצע רכישות בכרטיסי אשראי ולקבל מטבעות BTC, ETH, LTC או BNB, בין היתר. לאחר הוספת הכספים לחשבונך, תוכל להמיר אותם במטבעות ZRX. 

החיסרון היחיד במסחר ZRX ב- Binance הוא שלמרות היותה אחת מהבורסות עם הנפחים הגדולים ביותר בתחום האלטקוינים, ישנן פלטפורמות אחרות עם יותר נזילות עבור ZRX. לדוגמא, ל- Coinbase Pro, אחת הבורסות הגדולות בעולם, שלושה צמדי מסחר שונים עם ZRX: ZRX / USD, ZRX / EUR, ZRX / BTC. שלושת זוגות המסחר הללו מהווים 0.35% מסך היקף המסחר בבורסת Coinbase. 

המשמעות היא ש- Coinbase מהווה מעל 12% מסך מחזור המסחר של ZRX, לעומת 5.82% מביננס. משתמשי Coinbase יכולים פשוט להפקיד כספים בשיטות שונות ולרכוש אסימונים של ZRX. 

שתי הפלטפורמות הללו מוכרות בשוק הקריפטו בהיותן שתיים מהבטוחות והפשוטות ביותר לשימוש.

היכן לאחסן ZRX

כאמור, ZRX הוא אסימון מבוסס ERC20, כך שכל ארנק תואם Ethereum יתמוך ב- 0x.

אחד הארנקים הפופולריים ביותר לאחסון אסימוני ZRX הוא Guarda. Guarda הוא ארנק רב מטבע, רב פלטפורמות ולא משמורן המאפשר למשתמשים להחזיק, לשלוח, לקבל ולהחליף מטבעות דיגיטליים בצורה מהירה וקלה. 

ארנק זה טוב למצטרפים חדשים מכיוון שהוא מציע שירותי אינטרנט, סיומת של Google Chrome, יישום שולחן עבודה או אפליקציית סמארטפון. בנוסף אליו, מספר רב של מטבעות נתמך יעזור לבעלי ZRX להתמודד עם התיקים שלהם בצורה מהירה וקלה יותר. 

כאמור, כל הארנקים התואמים של ERC-20 יוכלו להחזיק אסימוני ZRX. עם זאת, תמיד חשוב מאוד להיות בטוחים שהכספים נשלחים לכתובת נכונה מכיוון שהם עלולים ללכת לאיבוד. 

החזקת ZRX בבורסה היא לא הדבר הכי טוב לעשות. חילופי מטבעות קריפטוגרפיים הושפעו מהתקפות ופריצות שונות במהלך השנים האחרונות והמשתמשים איבדו חלק או את כל הנכסים הדיגיטליים שלהם בגלל בעיות אלה. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לאחסן את ZRX בארנקים שאינם משומרים שאינם מחוברים לאינטרנט. 

ישנם ארנקים נוספים בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים שיעזרו לך לאחסן את אסימוני ה- ZRX שלך בצורה בטוחה וקלה.

צוות 0x

פרויקט קריפטוגרפי זה הוקם יחד על ידי וויל וורן ואמיר בנדאלי. וורן הוא גם מנכ”ל הפלטפורמה ואילו בנדאלי הוא ה- CTO. מר וורן היה בעבר מחקר בפיזיקה שימושית במעבדה הלאומית לוס אלמוס, בעוד שבנאדי עבד כסוחר בהכנסה קבועה ב- DRW. הוא למד גם מימון באוניברסיטת אילינוי. 

אנשים אחרים שעובדים בפרויקט זה כוללים את אלכס שו, מנהל התפעול, בן ברנס, המעצב, ליאוניד לוגווינוב, המהנדס ופיליפ קסטונגוואי.. 

הפרויקט קיבל גם מימון מקבוצת Fintech Blockchain, Pantera, Polychain Capital, Jen Advisors, וגם Blockchain Capital.. 

יש גם מומחים רבים אחרים שעומדים מאחורי הפרויקט המעניין הזה, כולל טום שמידט, ג’ייקוב אוונס, גרג הייזן, מל אוברטו, רמקו בלומן, וויג’י וו, זיאני נג, רועי ג’אנג, מייסון ליאנג ומייקל ג’ו, בין היתר.. 

יועציו של 0x הם פרד ארסם מפרדיגם, אולף קרלסון-ווי, מפולצ’יין קפיטל, ג’ואי קרוג, מפנטרה קפיטל ואוגור, לינדה זי, מסקאלאר קפיטל ודייויד סאקס, מ- Craft Ventures.. 

פְּסַק דִין

הודות לפרוטוקול החכם שלו, 0x ממזגת את היתרונות של מרכזיות וגם מרכזיות מבוזרות תוך כדי היפטרות מהבעיות שלהן. ממסרי הזמנות מחוץ לרשת מאפשרים את פעולות הבורסות המרכזיות של פעולות בעלות נמוכה. הסדרי התשלום ברשת מאפשרים למשתמשים לקבל את היתרונות של מסחר מבוזר. שני התהליכים מנוהלים באמצעות חוזים חכמים המגבירים את האבטחה. בהתחשב ביתרונות שמציגה 0x, ייתכן מאוד שפרויקט זה יאסוף משקיעים רבים המעוניינים בכך.

0x אנשי קשר ומידע נוסף:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map