10 מדינות עם הכי הרבה הודלרים בביטקוין

יש הרבה ספקולציות לגבי מי מחזיק הכי הרבה מטבעות קריפטו ואילו הם הנדלרים הגדולים ביותר של ביטקוין. יש הסבורים כי מרביתם בבעלות בורסה גדולה, קרנות או חברות כרייה המשתמשות בעמדתן כדי להשפיע על השוק לטובתן. עובדה נפוצה בביטקוין היא שלעתים קרובות מכנים אותם “לווייתנים” – משקיעי כסף גדול בקריפטו, שהם בדרך כלל מוסדות כמו קרנות גידור וקרנות השקעה שלעתים קרובות גורמות “גלים” בשוק למשקיעים קטנים..

הצטרף לעתיד המטבע הקריפטוגרפי וסחר במטבעות המועדפים עליך בינאנס!

אך עדיין, ישנם גם משתמשים רבים שבאמצעות השקעתם הקולקטיבית בביטקוין העלו מדינות מסוימות על מפת הקריפטו בבעלותם על כמויות משמעותיות של המטבע הדיגיטלי. מחקרים וניתוחים סטטיסטיים שונים, כולל מחקר שנעשה על ידי סטטיסטה, מצביעים על כך שהדברים אינם כה קודרים, ולמעשה יש הרבה משקיעי קריפטו המחזיקים ב- HODL BTC.

למרות שיש עוד הרבה מה לעשות בכדי להשיג אימוץ מיינסטרים, העניין גובר ויותר ויותר יישומים ושימושים אמיתיים מתחילים להופיע..

הגדולים ביותר של Bitcoin Hodlers

הכנו רשימה של המדינות שיש להן הכי הרבה HODLers של ביטקוין.

Hodlers ביטקוין ברחבי העולם

ארצות הברית

לרגע, ארצות הברית היא ביתם של מרבית מאמצי הקריפטו והפעילויות, עם מספר גדול של בורסות, פלטפורמות מסחר, קרנות, מתקני כריית קריפטו ופרויקטים המכוונים לבלוקצ’יין. מסיבה זו, רובם יראו את זה נורמלי שמדינה זו תהיה בעלת המספר הגדול ביותר של הודלרים של ביטקוין מכל המדינות.

דוד אוורט סטריקלר 371717 unsplash

מקור: https://unsplash.com

באופן די מדהים, נראה כי אזרחי ארצות הברית לא כל כך עוסקים במטבעות קריפטוגרפיים כפי שניתן היה לצפות. אולם בהתחשב בכך שיש בה אוכלוסייה גדולה ביותר בהשוואה לשאר, 8% מבעלי הביטקוין עדיין מייצגים מספר גדול.

רומניה

רומניה ידועה ככל הנראה כביתם של מספר רב של חברות ועסקים בינלאומיים הפועלים בתחום ה- IT, כמו גם מספר גבוה של מתכנתים ומפתחים עצמאיים..

בהתחשב בקשר ההדוק של המדינה לתעשיית הטכנולוגיה, אין זה מפתיע שיש לה בסיס צרכנים מפותח העוסק במטבעות קריפטוגרפיים..

מסיבה זו, רומניה היא אחת המדינות שמקבלות ציונים גבוהים, בין היתר, כי הקריפטוסים של הודל. בהתחשב בכמות העצומה של חברות בינלאומיות שמתגוררות כאן, זה הגיוני כי תשלומי מטבעות קריפטוגרפיים מיושמים בשל העלות הנמוכה של עסקאות איתן מעבר לים. נמצא כי 12% ממאגר הצרכנים שלהם מחזיקים לפחות סוג אחד של קריפטו, כאשר הביטקוין הוא הפופולרי ביותר.

הרפובליקה הצ’כית

מלבד ניסיונות פריצה, מרבית מדינות מזרח אירופה אינן עולות לכותרות בבעלותם של קריפטוסים. אך נראה כי צ’כיה היא יוצאת הדופן, מכיוון שנראה כי קהילת הקריפטוגרפים שלהם פורחת כעת, והייתה 9% מכלל צרכניה שהושקעו בקריפטו. לא ידוע בדיוק עד כמה פופולרי ביטקוין או אלטקוינים מיחיד לאינדיבידואל, אך עדיין, המספרים הללו מראים הבטחה מסוימת.

חרסינה

אף על פי שסין עלתה לכותרות בגלל הפיצוחים הרבים שלה בפעולות הצפנה, עדיין יש לה שיא להצטיינות במסחר דיגיטלי. בבורסות המובילות במדינה יש מהנפחים הגדולים ביותר של ביטקוין הנסחרים על בסיס יומי. היו דיווחים רבים המראים כי אזרחי סין התקרבו לתחנות כוח כדי להרוויח מהחשמל הזול שמספק להם ולהשתמש בהם בכריית ביטקוין. עם זאת, כשרואים את הפעולות הרגולטוריות הנוכחיות שלה כלפי קריפטוסים, מספר המוליכים עלול להתדלדל בעתיד.

chuttersnap 710335 unsplash

מקור: https://unsplash.com

סְפָרַד

ספרד מארחת מספר לא מבוטל של כספומטים בנקאיים רגילים התומכים בהחלפת ביטקוין למטבע פיאט. אך ככל שהתפתחות זו חיובית לתנועת האימוץ, נראה שרק נישת השוק הזו מועדפת במדינה, למרות 10% מהצרכנים שרכשו והיו בעלי נכסים דיגיטליים מסוימים. תפנית מעניינת מעניינת, אם כי יש צורך בצמיחה רבה יותר.

כאמור, ישנם כספומטים רבים המותקנים בארץ המאפשרים ליחידים לקנות ולמכור נכסים דיגיטליים. על פי הנתונים שמספק CoinATMRadar, בספרד, יש 96 כספומטים לטיפול בביטקוין. זֶה עושה של ספרד המדינה החמישית בגודלה עם מספר הכספומטים הגדול ביותר המותקן.

פּוֹלִין

תעשיית הקריפטוגרפים בפולין היא בינתיים טריטוריה לא מוכרת, מכיוון שלא ידוע הרבה מלבד גישה חיובית כלפי ביטקוין ושאר קריפטוסים. 11% מאוכלוסיית הצרכנים מחזיקים באחוז קטן של קריפטוסים בתיק ההון שלהם, מכיוון שיותר אנשים מתחילים להתעניין בתנועה.

למרות שישנם כמה אנשים וחברות הפועלים בשוק הקריפטוגרפיים בארץ, כמה נושאים השפיעו על החלל. ביולי 2019 בורסת הביטקוין BitMarket, מהגדולות בפולין מבחינת נפח המסחר, חוותה הנפקות נזילות והפסיקה לפעול. ביטקוין בשווי כמה מיליוני דולרים אבד. המייסד המשותף נמצא גם מת, מה שמחמיר את המצב עוד יותר.

המדינה צריכה להיות ממוקדת בשיפור המסגרת הרגולטורית שלה אם היא רוצה להישאר תחרותית. מוקדם יותר בשנת 2018, אנשים רבים הושפעו בגלל חוסר הבהירות של הסביבה הרגולטורית בפולין.

בנוסף לכך, ישנן חברות רבות הממוקמות בארץ העובדות כיום בשוק הקריפטו. לפיכך, זה מראה שיש עניין רב בנכסים דיגיטליים בפולין וצמיחה עתידית פוטנציאלית.

טורקיה

טורקיה היא מדינה רצופת מתחים פוליטיים ותקנות מעורפלות, אך סביבה זו היא שאפשרה לביטקוין ולאלטקוינים להסלים מבחינת המתיחה והעניין. למרות שעדיין חסרים פרוצדורות מתאימות לעניינים הקשורים לקריפטו ולבלוקצ’יין, הדברים נראים מבטיחים למדי. התגלה כי אחד מכל חמישה טורקים מחזיק בביטקוין או במטבעות דיגיטליים אחרים, המייצג מספר מעט גדול יותר. עם זאת, נתונים סטטיסטיים אלה מהווים רק אחוז מכלל תושביה ויש לפרש אותם על ידי התחשבות בכך.

ראוי לציין כי במהלך המשבר האחרון שחוותה הלירה הטורקית, אנשים רבים החלו לקנות ביטקוין ומטבעות וירטואליים אחרים. הנכס הדיגיטלי עבד כחנות ערך באותה תקופה. למרות שביטקוין היה במגמת דובים, הציפיות לצמיחתו העתידית משכו משקיעים רבים במדינה.

יפן

יפן ידועה בקהילה כפרו-קריפטו מאוד, מכיוון שהיא בין המדינות הבודדות שמכירות במטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי תשלום לגיטימי. מכיוון שכך, יש מספר רב של BTC המועברות בארץ ומחוצה לה, ורבים בוחרים להחזיק בהן עבור פוטנציאל ההשקעה בעל התשואה הגבוהה. על פי נתונים מ CoinMarketCap, בבורסות הקריפטו של המדינה יש תנועת עסקאות גבוהה.

ryo yoshitake 732825 unsplash

מקור: https://unsplash.com

במדינה יש גם אחת מסביבות הרגולציה היעילות בעולם הקשורות לטכנולוגיית הבלוקצ’יין ומטבעות וירטואליים. לבורסות שרוצות להתחיל לפעול במדינה יש לקבל את הרישיון הדרוש על ידי הסוכנות לשירותים פיננסיים (FSA), הגורם הרגולטורית של המדינה..

תקנות חדשות אלה יושמו לאחר שוק השוורים של 2017 ובשל העובדה כי מספר חילופי קריפטו הושפעו מפריצות ונושאים לא סדירים. לדוגמה, CoinCheck, אחת מפלטפורמות הקריפטו החשובות ביותר לסחר בנכסים דיגיטליים במדינה נפרצה ואיבדה אסימונים של NEM (XEM) בשווי 500 מיליון דולר בתחילת 2018..

כעת, ישנן חברות רבות המעוניינות להתבסס במדינה ומחכות לאישור הרגולציה מטעם ה- FSA. יפן היא גם המדינה עם נפח המסחר השני בגודלו מול ביטקוין ברחבי העולם אחרי הדולר האמריקני.

שוויץ

שוויץ ידועה בעיקר בזכות הבנקים והמוסדות הפיננסיים המובילים שלה, אך כעת האומה הזו הבהירה היטב את כוונתה להפוך למוקד מטבעות קריפטוגרפי ובלוקצ’יין. הבנקים החלו לפתוח את שעריהם לתשלומי מטבעות קריפטוגרפיים, מהלך שעודד רבים מאזרחיה להתעסק בקריפטות, בעיקר משום שיש להם עכשיו סוג של ביטחון.

שוויץ גם קיבלה תפקיד חשוב במרחב הקריפטוגרפי עם תקנות שהוטמעו בשטחה. העיר צוג חווה צמיחה אקספוננציאלית במספר החברות הקשורות לשוק הקריפטו הפועל שם.

יחד עם זאת, לרגולטורים יש ראש פתוח מאוד כלפי נכסים דיגיטליים ואופן השימוש בהם, זו הסיבה שבורסת ה- SIX השוויצרית החליטה לרשום מוצרים שונים הנסחרים בבורסה (ETP) הקשורים לביטקוין (BTC), Litecoin (LTC), אתריום (ETH) וגם XRP.

דרום קוריאה

דרום קוריאה היא עוד מדינה באסיה שמשפיעה על סצינת הביטקוין. עם היחס הלא כל כך חיובי של ממשלת סין כלפי המסחר בקריפטו, רבים הפנו את פעולות הסחר שלהם בדרום קוריאה השכנה. עם נטייה ומיומנות לטכנולוגיה, המדינה מארחת כעת שפע של בורסות ועסקי קריפטו המספקים אוכלוסייה שיש לה עניין גובר במסחר ושימוש במטבעות קריפטוגרפיים. הביטקוין הוא בין הקריפטוסים המובילים הנסחרים בבעלות כאן.

למרות שממשלת דרום קוריאה לא נקטה צעדים ברורים לגבי שוק המטבעות הקריפטוגרפיים, ישנן חברות רבות שרוצות לצמוח ולהציע שירותים חדשים לתעשיית הקריפטו. אחת מהן היא Kakao, אפליקציית המסרים הפופולרית ביותר במדינה. בסופו של דבר, קקאו תוכל לשלב בעתיד שירותים שונים הקשורים לקריפטו ליישום המסרים שלה.

יתר על כן, דרום קוריאה חשבונות עבור כמעט 10% מכלל ה- BTC הנסחרות ברחבי העולם, אחרי הדולר האמריקני והין היפני, על פי CoinHills.

21222

ישנן הרבה מדינות אחרות ברחבי העולם שיש להן משתמשי קריפטו רבים. עם זאת, איכשהו קשה ליצור הערכות אמינות לגבי זה. ואכן, הנתונים הקיימים בידינו באמצעות סקרים הנערכים על ידי חברות שונות ולא על ידי מידע אובייקטיבי.

אחת הדרכים להבין גם כיצד מדינות מתנהגות בשוק היא באמצעות בדיקת מספר הצמתים הפעילים שיש להן. כצמתים ביט דיווחים, ארצות הברית מחזיקה ב -24.88% מסך הצמתים ברחבי העולם, אחריה גרמניה עם 20.27% וצרפת עם 6.04%. סין מגיעה למיקום החמישי עם 4.18% מסך הצמתים ברחבי העולם, ויפן נמצאת במקום ה -11..

קול הוא סופר עצמאי המתמקד במטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיות מתפתחות. מאמרים קודמים על Masternodes הוצגו באתרי קריפטו מובילים וצוטטו בעיתונים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner