מה זה Cardano (ADA)? – מדריך על כל מה שאתה צריך לדעת

מה זה Cardano?

Cardano (ADA) הוא אחד מחסימות הפרויקטים המוכרות ביותר בחלל. חברת Cardano, שהוקמה על ידי צ’רלס הוסקינסון, יכולה להיחשב כפלטפורמת חוזה חכמה המציעה ארכיטקטורה מדרגית ומאובטחת עבור מפתחים ומשתמשים. 

על פי אתר רשמי של Input Output Hong Kong (IOHK), חברת הפיתוח שעובדת על Cardano, הפרויקט הוא פלטפורמת בלוקצ’יין עם תכונות מתקדמות יותר מכל פרוטוקול אחר בשוק. הצוות של Cardano עבד במטרה ליצור מערכת PoS שתאפשר למטבע הדיגיטלי ולרשת להפוך לאחד מפרויקטי הבלוקצ’יין המהירים והמודלים ביותר בשוק.. 

ראוי לציין שלקרדאנו יש גישה שונה בהשוואה לפרויקטי קריפטו אחרים בחלל שכן היא פותחה תוך התחשבות בפילוסופיה ובמחקר אקדמי שנבדק על ידי עמיתים.. 

Cardano נחשב לדור שלישי של מטבע קריפטוגרפי שמטרתו לפתור ולטפל בבעיות של מדרגיות, יכולת פעולה הדדית וביטחון.. 

צ’רלס הוסקינסון

צ’רלס הוסקינסון הוא המייסד המשותף, לא רק של Cardano אלא גם של Ethereum (ETH) ומנכ”ל IOHK. מר הוסקינסון היה עובד בחלל במשך תקופה ארוכה. לדוגמה, הוא התחיל בהשקעה בכמה סטארט-אפים של קריפטו שרק צמחו בשנים 2013 ו -2014. 

הוא עבד על Cardano מאז שהשיק את הפרויקט בספטמבר 2017, כאשר שוק השוורים בחלל סייע לביטקוין להגיע לשיאים חדשים בכל הזמנים. הוסקינסון כתב את Cardano באמצעות שפת התכנות Haskell המשמשת במוסדות פיננסיים ובתוכנות הגנה. 

הוסקינסון הוא דמות מאוד מכובדת בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים שעבד בפרויקטים שונים, דיבר באירועים ועזר לקארדנו כמו גם לאת’ריום להתרחב בשוק.. 

איך Cardano עובד?

Cardano מבוססת על שלושה ארגונים שונים המסייעים לה להתפתח ולהתקדם: קרן Cardano, IOHK ו- Emurgo. שלוש החברות הללו ידועות כעמודי התווך הבסיסיים של כל פרויקט Cardano.

קרן Cardano פועלת על ידי סטנדרטיזציה, הגנה וקידום פרויקט Cardano בכללותו. הם עבדו במדינות שונות כדי להצליח לקדם את השימוש ברשת Cardano.

IOHK עובדת כחברת מחקר ופיתוח שמטרתה לבנות שירותים פיננסיים נגישים ליחידים ולחברות. כרגע החברה תעבוד עם קרדאנו עד 2020, והם יצטרכו להחליט אם הם ימשיכו לעבוד או לא. 

אמורגו עובד באזור אחר במטרה לשפר את Cardano. ואכן, המשרד פועל כזרוע המסחרית והמיזם של הפרויקט כולו. החברה ממוקמת ביפן ובסינגפור, ויש לה קשר הדוק מאוד עם IOHK מכיוון שהם עובדים יחד כמערכת אקולוגית לקידום האימוץ ברחבי העולם של בלוקצ’יין Cardano.. 

מדוע קרדאנו נחשב כמטבע מטבע הדור השלישי?

Cardano פועלת בצורה שונה מנכסים דיגיטליים אחרים והיא מציעה פתרונות לאתגרים רבים שעומדים כעת בפני נכסים דיגיטליים אחרים. זו הסיבה ש- Cardano נחשבת לדור מטבע קריפטוגרפי מהדור השלישי. בחלק זה של המאמר נסביר את ההבדל בין נכסים דיגיטליים מהדור הראשון, השני והשלישי.

ביטקוין

Cardano נחשב לפרויקט קריפטוגרפי מהדור השלישי. זה קשור לאופן שבו רשתות הבלוקצ’יין התפתחו לאורך זמן. ביטקוין (BTC), המטבע הווירטואלי הראשון בשוק, נוצר כדרך לשלוח כסף ברחבי העולם מבלי להסתמך על רשות מרכזית שתאשר ותעבד את העסקה. 

עם זאת, כמעט ניתן להשתמש בביטקוין רק למשלוח וקבלת תשלומים. למרות העובדה שבלוקצ’יין של ביטקוין יכול לשמש גם להפעלת כמה חוזים חכמים, זה בדרך כלל דורש שימוש ברשתות צדדיות. 

כרגע ביטקוין מטפל בשבעה עסקאות בשנייה. זה דבר חשוב מאוד לזכור לגבי הנכס הדיגיטלי הזה. נדבר על כך בהמשך המאמר. 

את’ריום

זו הסיבה ש Ethereum (ETH) הופיע בניסיון לפתור הרבה מהנושאים האלה שביטקוין לא יכול היה להתמודד איתם. ויטליק בוטרין הקים את אתריום לא רק עם צ’רלס הוסקינסון אלא גם עם אישים חשובים ומוכרים אחרים במרחב, כולל ג’וזף לובין. Ethereum לא הייתה רק מערכת תשלומים פשוטה אלא גם פלטפורמה בה חברות ויחידים יכלו לפרוס חוזים חכמים. 

למרות שפרוייקטים של מטבעות מטבעות דור שני כגון Ethereum היו שימושיים מאוד לספק פתרונות ליחידים ולחברות, היו להם גם כמה בעיות. לדוגמה, Ethereum היה צפוף לחלוטין בסוף 2017 כאשר CryptoKitties נסחרו באמצעות הבלוקצ’יין של Ethereum.. 

Ethereum מעבד בין 15 ל -20 עסקאות בשנייה, וזה רחוק מלהיות אידיאלי עבור פלטפורמת חוזים חכמה כמו זו. 

קרדנו

Cardano רוצה לפתור את הנושאים המשפיעים על Ethereum ועל רשתות מסוג זה באמצעות שיפור מדרגיות, יכולת פעולה הדדית וקיימות. באמצעות ההנדסה המיושמת על ידי מפתחים והפילוסופיה המדעית שיש להם, הפרויקט בנוי להשגת קוד אבטחה גבוהה. 

דבר חשוב שצריך להזכיר הוא שאת’ריום חווה מזלג קשה לפני כמה שנים בו הרשת התחלקה בין את’ריום לבין את’ריום קלאסי (ETC).. 

הוסקינסון והצוות שעומד מאחורי קרדאנו רוצים להימנע מבעיות אלה. זו הסיבה שהם מקפידים היטב על קוד איכות, כדי להימנע מפיצול מרשת Cardano הראשית. 

האתר הרשמי של Cardano מסביר כי הם אימצו אוסף של עקרונות עיצוב, הנדסה ושיטות עבודה מומלצות שאפשרו ל- Cardano להפוך לרשת שהיא כיום. חלק מעקרונות אלה כוללים הפרדת חשבונאות וחישוב לשכבות שונות, פיתוח מנגנון מימון מבוזר לעבודה עתידית, תהליך הלמידה מכמעט 1,000 האלטקוינים על ידי אימוץ של תכונות הגיוניות והחקירה של האלמנטים החברתיים של המסחר, יחד עם רבים אחרים. 

העמוד של קרדאנו נקרא כדלקמן:

“מתוך מערך הרעיונות הבלתי מובנה הזה, המנהלים שעבדו על Cardano החלו לחקור ספרות קריפטוגרפית וגם לבנות מערך כלים של הפשטות. התפוקה של מחקר זה היא ספריית המאמרים הנרחבת של IOHK, תוצאות סקר רבות כגון סקירת שפות התסריט האחרונה, כמו גם אונטולוגיה של חוזים חכמים, ופרויקט Scorex. “

מדוע חשוב להתמקד כראוי ואיך יכול Cardano לעזור?

הוסקינסון סבור כי קנה המידה הוא לא רק העסקאות בשנייה שחוות רשת בלוקצ’יין. הוא מאמין שחשוב ש- Cardano תביא בחשבון גם את קנה המידה של רשת ונתונים. 

Cardano עובד עם ה- Ouroboros, אלגוריתם של קונצנזוס Proof-of-Stake (PoS), המהיר הרבה יותר מאלגוריתם ההסכמה המסורתי Proof-of-Stake (PoS) שעליו מבוסס ביטקוין. Litecoin (LTC), Ethereum ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים כמו Bitcoin SV (BSV) או Bitcoin Cash (BCH) משתמשים בו גם. 

PoW אינו יעיל ביותר בגלל כמות האנרגיה הנצרכת על ידי הכורים. בהתחשב בכך שלא קל לרכוש כורי ASIC וציוד מיוחד בכריית הנכסים הדיגיטליים הללו, ביזור הוא משהו שקשה להשיג. ישנם כמה כורים גדולים שהם הבעלים של חלק גדול מכוח החשיש של כל רשת הביטקוין. 

יש חמש מאגרי כרייה שונים ברשת הביטקוין המהווים 10 אחוזים מכל קצב החשיש של רשת הביטקוין. ברור שזה לא חיובי עבור מטבע הקריפטו הוותיק והפופולרי ביותר. 

באלגוריתמים של PoS הדברים פועלים בצורה אחרת. במקום כורים יש רשת מאמתים שיחסכו כמה מטבעות (במקרה זה מטבעות ADA) וימרו על החסימה הבאה שתאושר על ידי הרשת. אם הבלוק יתווסף, הסטייקטים מקבלים פרס על העבודה שבוצעה. 

ההבדל העיקרי עם ה- PoW של ביטקוין הוא שאלגוריתמי הקונצנזוס של PoS אינם צריכים להוציא כמויות גדולות של אנרגיה כדי לאמת עסקאות וחסמי הכניסה נמוכים יותר (אין צורך בציוד כרייה של ASIC או מיוחד). 

אורובורוס

כעת, כשאנחנו יודעים כיצד פועלות מערכות PoS, Ouroboros יבדוק את התפלגות האסימונים במערכת האקולוגית המחלקת את העולם לעידנים שונים שיחולקו אז לחריצים. לכל אחת מהתקופות הללו אורך חיים קצר מאוד השווה ל -20 שניות. 

זה אולי נשמע טכני משהו, אבל קל מאוד להבין אותו. בחריצים האמורים יהיה אז מנהיג שנבחר באופן אקראי. מנהיגים אלו יבחרו את הבלוקים החדשים שיתווספו לרשת, באופן דומה למה שכורים במערכות PoW עושים.. 

מנהיגי החריצים צריכים להיות בעלי אחוז של לפחות 2% בקרדנו. לבעלי העניין יש אפשרות לבחור את המנהיגים לעידן הבא. 

על מנת לספק פתרונות קנה מידה טובים יותר, Cardano עובדת עם טכנולוגיה בשם RINA, או אדריכלות רקורסיבית בין-רשתית. המטרה העיקרית היא ליצור רשת הטרוגנית המספקת פרטיות, שקיפות וגם מדרגיות. 

Ouroboros מפותח על ידי הצוות שעומד מאחורי Cardano כדי לשחרר אותו לשוק בהקדם האפשרי. זו אחת התכונות המיוחלות ביותר שמשקיעים ומשתמשי Cardano מחכים להם. 

שיפור מדרגיות ויכולת פעולה הדדית

כאשר רשתות הצפנה מתרחבות ברחבי העולם, הן צריכות להתמודד עם בעיות קנה מידה, שאולי לא כל כך קל לפתור. ישנן שלוש דרכים שונות בהן Cardano מתחשבת במטרה לסייע בקנה מידה הרשת: גיזום, מנויים ודחיסה. 

בנוסף לכך, מפתחים חושבים על חלוקת הבלוקצ’יין ולהפחית את כמות הנתונים הדרושה לאחסון. זה צפוי להפחית את הנתונים שמשתמשים צריכים להתמודד איתם. 

יכולת פעולה הדדית היא גם דבר חשוב מאוד עבור Cardano. כרגע פועלים בחלל מטבעות קריפטוגרפיים שונים. לכולם יש את התכונות שלהם ופועלים בדרכים שונות. עם זאת, קשה מאוד לחבר ולהשתמש במקביל במטבעות הווירטואליים הללו. לא ניתן לחבר את הרשתות שלהם בצורה קלה. 

חילופי מטבעות קריפטוגרפיים מאפשרים למשתמשים להחליף נכסים דיגיטליים ולקשר את עולם הקריפטו עם הסביבה הפיננסית המסורתית. לפיכך, Cardano שואפת להציע דרך קלה יותר לחבר את המטבעות הקריפטוגרפיים הללו זה לזה ולכל המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין כדי ליצור קשר הדוק יותר עם העולם הפיננסי הישן. 

הדרך לעשות זאת היא באמצעות רשתות צד. ישנן רשתות צד רבות ברשתות קריפטו רבות המציעות פתרונות שונים לנכסים דיגיטליים. דרך רשתות צדדיות אלה, רשתות יהיו מחוברות זו לזו ותועברו ותאפשר דרך מהירה יותר לקבל תכונות שונות מרשתות שונות.. 

כדי להיות מחובר לבנקים ולמוסדות פיננסיים אחרים, על שטח הקריפטו להתמקד במטא נתונים, ייחוס ותאימות. כל הדברים האלה חשובים מאוד אם כל השוק רוצה להיות אינטראקטיבי עם מוסדות פיננסיים מסורתיים. מטא-נתונים מסייעת לחברות וארגונים אלה כיצד להעביר נתונים בין גורמים, כיצד להפוך את ארגון הנתונים האלקטרוניים ליעיל יותר ודברים רבים אחרים. 

זה משהו מסוכן מאוד עבור עולם הקריפטו. למה? בגלל טכנולוגיית הבלוקצ’יין. למרות שטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת (DLT) שימושית עבור דברים רבים ושונים, היא עלולה להזיק גם אם משתמשים בה בצורה לא נכונה. אם יש לאחסן מידע פרטי ברשת בלוקצ’יין בלתי ניתנת לשינוי, גורמים אחרים יכולים לגשת לנתונים אלה, דבר שאינו טוב לפרטיות.. 

Cardano רוצה לפתור בעיה זו על ידי ניתוח מטא נתונים ובחירת מידע ספציפי שישותף בבלוקצ’יין. זה יספק מידע טוב יותר לתעשייה הפיננסית המסורתית וזה גם יגן על פרטיות המשתמשים. 

יתר על כן, מכיוון שבנקים זקוקים לשמות העוסקים בנכסים דיגיטליים ועיבוד עסקאות פיננסיות, מפתחי Cardano פועלים בכדי לספק למשתמשים את האפשרות להחליט כיצד לשתף את הנתונים שלהם.. 

דעו גם מה הלקוח שלכם (KYC), נגד הלבנת הון (AML) ומימון טרור (ATF) הם דברים חשובים שיש לקחת בחשבון. מוסדות פיננסיים דורשים מידע זה כדי להבין כיצד משתמשים מתמודדים עם עסקאות. על ידי מינוף מטא נתונים ומספק לאנשים את החופש להחליט מה לעשות עם הנתונים שלהם, המשתמשים יכולים להיות בטוחים שהם יוכלו לקיים אינטראקציה מהירה יותר עם בנקים ומוסדות אחרים.. 

פיתוח ושיפור רשת Cardano

למרות ש- Cardano ממשיכה לצמוח, חשוב שיהיה מודל עסקי בר קיימא שיאפשר לשחרר את כל הפרויקטים הללו במוקדם או במאוחר. צ’רלס הוסקינסון והמעורבים בפרויקט קרדנו החליטו לא לבצע הנפקת מטבע ראשונית (ICO) כשהושק. 

זו הסיבה ש Cardano החליט להקים אוצר שממומן בחלק קטן מתגמול החסימה. אם יש חברה שרוצה לשנות כמה דברים למערכת האקולוגית, היא יכולה לבקש מענק מהאוצר. בעלי עניין ברשת קרדנו יחליטו בהמשך האם המענק ניתן או לא. 

ככל שהרשת הולכת וגדלה, יותר כספים יוכלו לשמש מפתחים. העמלות ברשת מחושבות על ידי משוואה זו:

עמלת העברה = גודל + העסקה *. 

האות “a” שווה ל- 0.155381 ADA, “b” היא קבוע נוסף השווה ל- 0.000043946 ADA / בתים ויש להוסיף את גודל העסקה בסוף בתים.. 

חיזוי מחיר ADA

ADA היא כיום אחת המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים בשוק. לשווי המטבע הווירטואלי שווי שוק של 1.47 מיליארד דולר ומחיר למטבע של 0.056 דולר, מה שהופך אותו למטבע הדיגיטלי ה -12 בגודלו.. 

כתבנו ב- UseTheBitcoin מאמר על חיזוי מחיר ADA. מומחים רבים סבורים כי הטווח הארוך, האמצעי והטווח הקצר הוא שורי עבור ADA. עם זאת, עלינו לקחת בחשבון ביצועי שוק כלליים, למשל, אם יש דוב או שוק שוורים. 

מתחרים

Cardano (ADA) נחשב לייחודי באופן בו הנכס הדיגיטלי נוצר, הושק וכיצד הוא מנוהל כיום. עם זאת, המטבע המאזניים שעליו פועלת פייסבוק עשוי להשפיע על המדינות בהן ADA פועלת כיום. מאזניים שואפת לעזור למשתמשים, במיוחד אלה בכלכלות מתפתחות, לעבד עסקאות ולקבל גישה לשירותים פיננסיים. 

במהלך שיחה עם מגנטים לאוצר ציין צ’רלס הוסקינסון כי הם עובדים ברשת תשלומים עבור שישה מיליון איש באדיס אבבה, אתיופיה.. 

לגבי האפשרות של פייסבוק להתמודד עם קרדאנו, הוא הגיב:

“אני חי את השוק הזה. ואני יכול לומר לך, ממשלת ארה”ב, בהגדרתה הישות החזקה ביותר בעולם, מתקשה לבצע תשלומים לאתיופיה. אם הם מתקשים, איך חברה פרטית תעשה את זה “.

איך לקנות ואיפה לאחסן ADA?

קיימות בשוק הרבה חילופי מטבעות קריפטוגרפיים המאפשרים למשקיעים ולמשתמשים לקנות ADA. בדרך כלל קשה למתחילים לדעת כראוי היכן לרכוש את מטבע החילוץ של ADA. זו הסיבה שכתבנו מדריך לאנשים ולמשקיעים המעוניינים לקנות את Cardano. 

אחת מהבורסות המאפשרות למשתמשים לרכוש נכס דיגיטלי זה היא Binance, אחת מפלטפורמות הקריפטו הפופולריות בעולם. בינאנס היא גם אחת מהבורסות עם נפח המסחר הגדול בשוק. 

ניתן לרכוש ADA עם מטבעות שונים, כולל מטבע Binance (BNB), Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Paxos Standard (PAX), TrueUSD (TUSD), מטבע USD (USDC) ו Tether (USDT). 

ישנן חילופי מטבעות קריפטוגרפיים אחרים שיאפשרו למשתמשים לרכוש ADA גם באמצעות זוגות שונים. 

משקיעים שרוצים להחזיק ב- ADA יכולים לעשות זאת על ידי שליחת הכספים לארנק קריפטוגרפי התומך בנכס דיגיטלי זה. בורסות אינן טובות לאנשים לאחסן מטבעות וירטואליים מכיוון שניתן לפרוץ אותם ולהושפע מהתקפות. 

חשוב מאוד לאחסן נכסים דיגיטליים, כולל Cardano (ADA). זו הסיבה שיצרנו רשימה של ארנקי Cardano הטובים ביותר בשוק. המשקיעים יכולים לבדוק אותם ולהבין איזה מהם מתאים יותר לצרכיהם. 

התפתחויות אחרונות

על פי קרן קרדנו, הם השיקו זה עתה את אתר testnet שלי. זהו אחד ההתפתחויות החשובות ביותר הקשורות לרשת Cardano שצפוי לסייע להתרחבות המטבע הקריפטוגרפי עוד יותר. 

יתר על כן, הפרויקט הציג גם מפת דרכים חדשה בה יסבירו כיצד הם הולכים לעבור מביירון ושלי. זה יאפשר לרשתות להפוך לרשת המנוהלת על ידי הקהילה שצ’רלס הוסקינסון חשב עליה. 

מפת הדרכים הרשמית של Cardano שהתבקשה על ידי הקהילה נקראת כדלקמן:

“Cardano היא רשת בלוקצ’יין הוכחת התחייבות פורצת דרך, שפותחה לפלטפורמת פיתוח יישומית מבוזרת (dApp) עם ספר חשבונות רב נכסים וחוזים חכמים שאפשר לאמת.”

קרדאנו רוצה להיות מבוזרת פי מאה מביטקוין, וזה מה שמנסים כרגע צוותי הפיתוח של צ’רלס הוסקינסון וקרדאנו.. 

לבסוף, Weiss Ratings סבור כי Cardano היא פלטפורמת בלוקצ’יין יעילה ורווחית. בציוץ שכתב לאחרונה חברת הדירוג העצמאית, Cardano הוא אחד הפרויקטים הטובים ביותר בחלל וגם אחד הקריפטוסים הזולים ביותר שיש. 

# קרדנו הוא אחד הפרויקטים הטובים ביותר בחלל, וגם אחד הקריפטוסים הזולים ביותר שיש. #ADA #crypto #מטבע מוצפן #altcoins # ביטקוין #BTC

– דירוגי קריפטו של וייס (@WeissCrypto) 20 במאי 2019

סיכום

Cardano הוא אחד הפרויקטים המבטיחים והמתוכננים ביותר של קריפטוגרפים בשוק המטבעות. הרשת מפותחת על ידי מומחים בתחומים שונים המתמקדים במתן השירותים והמוצרים הטובים ביותר שהם מסוגלים לספק. 

הנכס הדיגיטלי של ADA הוא אחד הפופולריים ביותר בשוק וגם אחד היקרים ביותר, על פי CoinMarketCap. 2019 ו- 2020 הן שנים חשובות מאוד עבור כל שוק הקריפטו וקרדאנו בהחלט תהיה בין הפרויקטים המהפכניים ביותר. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner