מדריך למתחילים לביטקוין HYIP

יתכן שראיתם, או תראו פרסומות למשהו שנקרא “Bitcoin HYIP”. המגרש בדרך כלל יכלול הבטחה להחזיר משמעותית את הביטקוין שלכם תוך זמן קצר – פוטנציאלי מאנשים (הטוענים שהם) שמשקיעים כרגע בתוכנית. אך האם צריך לסמוך עליהם?

אנחנו הולכים לפרק מה זה HYIP של Bitcoin, והאם הם אפשרויות לגיטימיות עבור משקיעי Bitcoin.

מה זה HYIP?

HYIP מייצג תוכנית השקעות גבוהה. הם קיימים זמן רב, ואינם דבר חדש לביטקוין או לקריפטוגרפיה.

HYIP הוא למעשה תכנית פונזי – לרוב הונאה. זה כרוך בתשלום תשואות למשקיעים קודמים בכסף שהושקע על ידי משקיעים חדשים. כתוצאה מכך, חלקם אכן מסתלקים עם תשואה חיובית, אם הם נכנסים מספיק מוקדם. עם זאת, זה לא מודל בר קיימא. ברגע שמשקיעים חדשים מפסיקים להיכנס, תזרים המזומנים נעצר, ולעיתים קרובות משאיר מספר גדול עם הפסדים משמעותיים.

כדי לייצר תשואה גבוהה, HYIPs כרוכים לעתים קרובות בכספי המשקיעים המועברים למיזמים בסיכון גבוה, כגון מניות או אגרות חוב, או הימורי ספורט. HYIP של Bitcoin יכול לעבוד זהה, למעט עם Bitcoin או crypto אחר כמטבע ההשקעה. אלו שמנהלים HYIPs מחפשים ליהנות מרצון מוגבר להשקיע מבעלי קריפטו, וכן מתשלומים חוצי גבולות שמאפשרים מטבע החוץ.

וריאציה נפוצה אחת של ה- HYIP המסורתי בקריפטו היא השקעה ב”בריכת כרייה “. הרעיון של זה הוא להוציא כסף לקראת כריית מטבעות קריפטוגרפיים, כאשר תגמולי הכרייה משולמים לחברים. לעתים קרובות מדובר בחזיתות עבור תוכנית פונזי, אם כי במקרים מסוימים הם יכולים להיות אמיתיים.

האם Bitcoin HYIPs הם לגיטימיים?

קשה לומר אם כל ה- HYIP של ביטקוין הם אמיתיים או מזויפים, מכיוון שיש צורך לקחת אותם ממקרה למקרה. עם זאת, רוב ה- HYIP הם למעשה הונאות. הנטייה של Crypto למשיכת רמאים ותוכניות מהירות הופכת אותה למושלמת עבור מי שמפעיל תוכניות אלה.

יש בהחלט כמה תוכניות שם עם תוכנית השקעה אמיתית, כמו מימון פעולת כרייה. לפי ערך נקוב, יכול להיות קשה להבדיל בין HYIP לגיטימי להונאה ברורה. כמו כן, יש להזכיר כי כל Bitcoin HYIP נשען גם על יציבותו של שוק הקריפטו עצמו. השקעה במטבע קריפטוגרפי היא סיכון בפני עצמו, ולכן הכנסת הכסף שלך להשקעה בתשואה גבוהה מסוכנת פי שניים. כל כסף שיושקע בתוכניות אלה צריך להיות כסף שאתה מוכן להפסיד.

איך אני מוצא HYIP אמיתי?

עם כל השקעה בקריפטו, חשוב לבצע מחקר יסודי משלך. בגלל הסיכון המוגבר ל- HYIP, זה עוד יותר חיוני. אם אתה לא מצליח לבחון את ההשקעה שלך בהשקעה, אתה עלול למצוא את עצמך קורבן להונאה, או פשוט לתוכנית מנוהלת בצורה גרועה..

מצא כמה שיותר חומרים בתוכנית לפני שתשקיע. קל להקים אתר שנראה לגיטימי, וגם המלצות מזויפות. אם אינך מוצא מידע עצמאי בשום מקום אחר, היזהר מאוד בהשקעה. כמו כן, חפשו אחר דגלים אדומים באתר. איות לקוי, מידע לא עקבי, או כל דבר שנראה כאילו הורכב במהירות ובזול צריך לדאוג.

השקעות הונאה לרוב יפרסמו תשואות אטרקטיביות במיוחד, שהן טובות מכדי להיות אמיתיות. הם מקווים שההבטחה להחזר גדול, מהיר ונטול סיכון, תמשוך את הצמר מעל עיני העמים, ותעודד השקעה ללא מחקר מתאים. היזהר מאוד לגבי טענות אלה. אם תוכנית מבטיחה תשואות של 5%, 10% (או יותר) ליום, אין זה סביר שזה יהיה לגיטימי. תוכנית אמיתית היא ריאלית לגבי הסיכונים והתשואות הפוטנציאליות. ככל הנראה כל דבר לגיטימי יציע 1% החזר יומי לכל היותר.

לעתים קרובות תמצאו אנשים המפרסמים HYIP ללידים קרים, למשל באמצעות מיילים קרים או ברשתות החברתיות. מי שיושיט יד יטען שהם השיג תשואות גבוהות בעצמם, ויתעקש שתוכלו לעשות זאת גם. כל דבר כזה צריך להיות תמרור אזהרה משמעותי. לעולם אל תיקח את המילה של מישהו בקלות, וערוך מחקר משלך לפני שתקבל החלטה. אם מישהו מנסה להסיט את המבט כשאתה בודק מידע נוסף, תלך משם.

HYIPs של ביטקוין – לסיכום

כמו שאומר הפתגם הישן – אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי, זה כן. היזהר מתוכניות שמבטיחות תשואה גדולה תוך זמן קצר, שכן הצעות “התעשר מהר” תמיד יכילו מידה גדולה של סיכון.

יש להתייחס ל- HYIP באופן דומה ל- ICO, או לכל דבר אחר בקריפטו. זה הכרחי לעשות מחקר משלך, ואם אתה מצפה להכפיל את הכסף שלך בעוד חודש, דע שאתה יכול לאבד את הכל באותה מהירות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner