מה זה IOTA (MIOTA) ולמה כולם משוגעים על זה

יוֹטָה (MIOTA), קיצור של Internet of Things Application, היא פלטפורמה המציעה דרך מהפכנית לעיבוד עסקאות והעברת נתונים בין מכשירי IoT.

מה זה IOTA?

טכנולוגיית Blockchain משמשת מספר רב של מטבעות קריפטוגרפיים ופרויקטים הפועלים בענף. עם זאת, IOTA פועלת בגישה אחרת בה היא מכוונת להסיר את הצורך בבלוקים, ובכך לשפר את הסקלביליות ולבטל את הצורך בתשלום. לדוגמה, עסקאות ביטקוין מעובדות כיום על ידי כורים בקבוצות הנקראות בלוקים, ויש מגבלה על כמה עסקאות הרשת יכולה לעבד.

ואכן, לביטקוין יש אלגוריתם של קונצנזוס בשם Proof-of-Work (PoW), בו הכורים מאמתים עסקאות באמצעות מחשבים חזקים המכונים ASIC. פעילויות כרייה אלו יקרות מאוד לביצוע והן צורכות כמויות גדולות של אנרגיה, מה שמדאיג חובבים ויחידים רבים ברחבי העולם. כורי ביטקוין מרוויחים תגמולים עבור עבודה זו שהם עושים. 

במקביל, ישנן רשתות בלוקצ’יין אחרות שעובדות עם אלגוריתם קונצנזוס המכונה Proof-of-Stake (PoS). במקום לאבטח את הרשת עם כורי ASIC, רשתות PoS מאפשרות למשתמשים להניח חלק מהמטבעות שלהם באותה רשת כדי לאשר עסקאות ולהרוויח תגמולים..

בניגוד לרוב הפרויקטים מבוססי הבלוקצ’יין, IOTA מאפשרת לכל אחד להגיש עסקה כל עוד שתי אימות קודמות אחרות מאומתות. המשמעות היא שאין ספר חשבונות מרכזי ב- IOTA, ולכן אין צורך בכורים להפעיל את הרשת בפועל. לפיכך, אופן פעולתה של IOTA שונה מאופן שבו פועלות כיום רשתות בלוקצ’יין מסורתיות.

כל זה אפשרי בזכות טכנולוגיה בשם “סבך” שהיא בעצם DAG, קיצור של Directed Acyclic Graph. ספר חשבונות מבוזר זה מבטיח כי מכשירי ה- IoT ברשת אחראים לאימות העסקאות של זה.

סְבַך

הסבך הוא אחד המאפיינים המהפכניים והמעניינים ביותר של IOTA. כאמור, הסבך מבוסס על מבנה נתונים המכונה Directed Acyclic Graph (DAG). פירוש הדבר שכאשר אדם או חברה מעוניינים לבצע עסקה, יהיה עליהם לאשר שתי עסקאות קודמות ברשת באמצעות אנרגיה שמספק המכשיר שממנו מעובדת העסקה.. 

בעזרת מערכת חדשה זו, יתכן שהרשת תתרחב ותהיה מדרגית יותר ככל שתגדל. ככל שיותר אנשים וחברות ישתתפו במערכת האקולוגית, כך הרשת תפעל מהר יותר וניתן להרחבה.

רשתות בלוקצ’יין אחרות דורשות מכורים לעבד עסקאות אלה ולהשתמש בכמויות גדולות של אנרגיה. באמצעות הסבך, המשתתפים עצמם הולכים לספק PoW קטן לרשת. בעוד שרשתות אחרות סואנות ככל שהן מגדילות את מספר העסקאות והמשתמשים, IOTA הופכת לתחרותית ומהירה הרבה יותר.

זה לא רק גורם לעסקאות מהירות, שכן Tangle מסוגל גם לעבד תשלומי מיקרו, או תשלומי ננו כשמם כן, בין מכשירי IoT.

רשתות קריפטוגרפיות מסורתיות עדיין אינן מוכנות לתמיכה ביישומים ברמת הארגון. יוצרי IOTA רואים כי חובה ליצור רשת קריפטו כוללת ונטולת היתר שתענה על הדרישות הקיימות כיום בשוק..

דרך ה- Tangle יחוברו מכשירי IoT דרך רשתות לסירוגין שיאפשרו להם לבצע עסק בצורה יעילה וחסכונית יותר. במקום להשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין, הם עובדים באמצעות זרם של עסקאות בודדות המקושרות זו לזו ויוצרות את כל הרשת.

סְבַך


כיצד IOTA משפר את יכולת הרחבה

בתור התחלה, חשוב לציין כי IOTA אינה מבוססת על טכנולוגיות בלוקצ’יין. הצוות שעומד מאחורי IOTA יצר את Tangle, מערכת האחראית על הקונצנזוס. ההסכמה מושגת על סמך רשת אימות. בקיצור, כל עסקה קשורה ישירות לשתי העסקאות שהיא אימתה בעבר, ובסופו של דבר היא תקושר לפעולות עתידיות המאמתות אותה..

המערכת מבטלת את הצורך בכריית בלוקים וכתוצאה מכך פותרת את בעיית המדרגיות הקשורה בדרך כלל לרוב מערכות הבלוקצ’יין.

מדוע IOTA חופשית לשימוש

היעדרות האגרות היא אחת התכונות החשובות ביותר של IOTA. זה מאפשר למכשירי IoT לבצע שברים קטנים של מטבע בתדירות גבוהה מאוד. כל אחד ברשת תורם לכוח המחשוב שלה, ומכאן שעלות השימוש בו היא אינסופית.

בעיקרון, העלות היחידה היא זו הנדרשת להפעלת מכשיר לאימות שתי העסקאות האחרות. הודות לסבך, IOTA מופצת יותר מכל מערכת מבוססת בלוקצ’יין אחרת.

עסקאות M2M

אחת המטרות העיקריות של הצוות היא ליצור פלטפורמת go-to לעסקאות בין מכונה למכונה. האינטרנט של הדברים הוא כבר דבר גדול בימינו והוא בטוח יראה עוד יותר צמיחה בתקופה שלאחר מכן. בעל ניסיון רב בתחום ה- IoT, הצוות מבין את החשיבות של הקצאת משאבים.

באמצעות IOTA, מכשירים יכולים לרכוש את כל המשאבים הדרושים לעבודה בצורה היעילה ביותר האפשרית, ולמכור או לשתף אותם אם אין בהם צורך..

הקבוצה

כאמור, הקבוצה מורכב ממספר אנשים עם ניסיון רב בתחום ה- IoT. השם הבולט ביותר הוא שמו של המייסד, סרגיי פופוב, פרופסור למתמטיקה עם דגש חזק בתורת ההסתברות.

סרגיי איבנצ’גלו ודומיניק שיינר הם שני שמות גדולים אחרים, שכן הם אלה שיישמו את הפרוטוקול של IOTA. הראשון נאמר גם שהוא המייסד של NXT, רשת תשלומי קוד פתוח נוספת המבוססת על מטבעות קריפטוגרפיים שהושקה בתחילה תחת שם בדוי BCNext.

הצוות הפיץ את כל אסימוני ה- IOTA באמצעות ICO סטנדרטי בתעשייה. סך כל הגיוסים עמד על כ 584.000 $, שחלקם שימש ליצירת ה- קרן יוטה בגרמניה, מוסד האחראי על פיתוח הפרויקט.

קְבוּצָה

בכל חברה או ארגון, הצוות העומד מאחורי הפרויקטים העיקריים הוא אחד הנכסים החשובים ביותר. בעבודה בתנאים שונים, עם ניסיון בשוק ובתעשיות אחרות, הם יוכלו להניע אימוץ, להגביר את המודעות ולעזור לפרויקט המטבע הווירטואלי להתרחב עוד יותר.

כיצד לקנות IOTA (MIOTA)

המטבע הקריפטוגרפי הושק ב -11 ביוני 2016 וסך המטבע הכולל הוא 2.779.530.283. IOTA היא היחידה הקטנה ביותר האפשרית של האסימון, ובגלל המספר הגבוה של האסימונים, היא רשומה ברוב הבורסות בשם MIOTA (1.000.000 IOTA).

ניתן לסחור ב- IOTA בכמה מבורסות הצפנה הפופולריות ביותר, כמו למשל בינאנס, ביטפינקס, OKEx, מטבעון, פרושים, ו הואובי. מידע נוסף זמין באתר CoinMarketCap.

אחת הפלטפורמות הטובות ביותר לרכישת מטבע דיגיטלי זה היא Binance. בורסת מטבעות קריפטוגרפיה זו היא מהגדולות בעולם והיא פועלת בשוק המטבעות קריפטוגרפיים מאז 2017. 

חילופי מטבעות קריפטוגרפיים אלה מאפשרים למשתמשים לרכוש מגוון רחב של נכסים דיגיטליים. הפלטפורמה ידועה בבעלותה של אחד הנזילות הטובות בעולם. לבינאנס יש את הנזילות השנייה בגודלה עבור IOTA בכל המערכת האקולוגית, והיא מהווה למעלה מ -27.5% מכל נפח המסחר הקשור לקריפטו זה. 

צמדי המסחר הזמינים כוללים IOTA / BNB, IOTA / BTC, IOTA / ETH ו- IOTA / USDT. הדרך המהירה ביותר לרכוש מטבע וירטואלי זה היא על ידי רכישת BNB, BTC או ETH באמצעות כרטיס אשראי והחלפת הכספים שהתקבלו תמורת IOTA. IOTA מהווה 0.2% מסך נפח המסחר ב- Binance.

העבר, ההווה והעתיד של IOTA

כמו בכל הפרויקטים החדשניים מסוג זה, IOTA ראתה את חלקה ההוגן בבעיות טכניות וביקורת. צוות ב- MIT פרסם מאמר בה הם תיארו את חקירתם היסודית בנושא IOTA. הנושא הגדול ביותר שנחשף הוא העובדה שצוות IOTA פיתח פונקציית חשיש קריפטוגרפית משלה, ובעצם יצרה מערכת הצפנה מאפס..

מאחר שהקריפטוגרפיה היעילה דורשת תקופת פיתוח ובדיקות נרחבת, הדבר הוביל לחששות גדולים לגבי פרצות האבטחה של IOTA. הצוות תיקן מאז את הבעיה; עם זאת, מצב זה הוביל לחוסר יציבות במחיר עבור אסימון ה- IOTA.

IOTA מביאה לשולחן הרבה כדי להתרגש באמצעות טכנולוגיה שעשויה לשנות יום אחד את עולם ה- IoT ואת חיי היומיום שלנו יחד איתו. נכון שהטכנולוגיה חדשה למדי, ונדרשים הרבה יותר בדיקות, אך אם הצוות יצליח להשיג אפילו מחצית ממה שהם יורים עליו, IOTA עשויה להיות ההתקדמות הבולטת הבאה בקריפטוספירה..

העובדה ש- IOTA ניתנת להרחבה ואינה דורשת עמלות אמורה להספיק כדי לתפוס את תשומת ליבם של משקיעים חכמים. עם זאת, בדיוק כמו רוב ההחלטות מסוג זה, השקעה פוטנציאלית צריכה להתבסס על מחקר נכון והבנה בסיסית של מה שהפלטפורמה מציעה.

תכונה

מחיר IOTA

מטבע הקריפטו של IOTA הוא כיום ה -19 בגודלו בשוק על פי CoinMarketCap. יש לה גם שווי של 731 מיליון דולר ומחיר של 0.26 דולר למטבע. עם זאת, מטבע וירטואלי זה לא תמיד נסחר באותה צורה. ואכן, בדומה לנכסים דיגיטליים אחרים, IOTA חווה תנודתיות. 

IOTA הגיעה למחיר הגבוה ביותר בדצמבר 2017, כאשר עלתה על 5.55 דולר. מבחינת BTC, המטבע הווירטואלי הגיע לדצמבר של אותה שנה ב- 0.00044686 BTC. עם זאת, שוק דובים התרחש בשנת 2018, דבר שהשפיע על מרבית הנכסים הדיגיטליים ברחבי העולם. ואכן, המטבע הווירטואלי צנח ל- 0.2 דולר בדצמבר 2018, המייצג ירידת מחירים של 96.3% בשנה בלבד. מבחינת BTC, IOTA הגיעה לנקודה הנמוכה ביותר לפני מספר שבועות כאשר היא נסחרה בסביבות 0.00002126 BTC למטבע. 

לגבי עתידו של המטבע הדיגיטלי, יהיה חשוב להבין כיצד הצוות שעומד מאחוריו ירחיב את מקרי השימוש בו. יתר על כן, זה יכול להיות מאוד שורי עבור המטבע הדיגיטלי שיאומץ על ידי חברות ברחבי העולם שתנצל את פתרון Tangle. 

מחירו ישתנה בהתאם למגמות השוק של קריפטוגרפי מאקרו ובהתחשב בפיתוחים שונים שישפיעו על נכס דיגיטלי זה. 

שותפויות

IOTA עובדת ומשתפת פעולה גם עם חברות רבות ושונות ברחבי העולם. על פי ארכיון IOTA, יש אוניברסיטאות, חברות תעופה, חברות אנרגיה, בנקים ותאגידים אחרים העובדים או מגלים עניין ב- IOTA. 

חלק מהחברות הללו כוללות את Accenture, Audi, American Airlines, Banco Santander, BBVA, DZ Bank, Infosys, KPMG, NVIDIA, Refunite, ורבים אחרים.. 

לדוגמא, Accessec הציג ה- IOTA CarWallet שלו בכנס ה- VDI החמישי בנושא אבטחת סייבר לרכבים, והראה שיש מקרה שימוש ברור ל- IOTA בענף הרכב. יתר על כן, הם גם פרסמו מאמר על האופן שבו מטופלים דיגיטליים מסוגלים להגביר את פרטיותם באמצעות IOTA. 

בקר ב -5 #VDI ועידה בנושא #אבטחת סייבר ל # רכבים ב # הילטון ב # דיסלדורף. אנא מצא מידע נוסף כאן: https://t.co/sqDLxkDVZW @VDI_Tagungen

– accessec GmbH (@AccessecG) 10 ביולי 2019

בנוסף לזה, בנק דן נורד מתארח פגישה עם שותפיה, כולל אנטרה, DNV GL Veracity, קרן IOTA ובעלי עניין רבים אחרים. יתר על כן, DNB ASA חתמה על מזכר הבנות עם קרן IOTA כדי לשתף פעולה בחקר חידושים חדשים בנוף הטכנולוגי.. 

לבסוף, דויטשה באן חיפשה גם מפתח תוכנה או מהנדס עסקי עם ניסיון מעשי ב- IOTA. המשרד הקים צוות בלוקצ’יין הפועל במטרה למצוא פתרונות לאתגרים שעומדים כעת בפני החברה. 

לחלק מהשותפויות הללו הייתה השפעה רגעית על מחיר הנכס הדיגיטלי הזה. זה איפשר ל- IOTA להיות אחת הרשתות המוכרות ביותר בשוק הקריפטו.

סיכום

במאמר זה הצלחת לראות אילו תכונות ותכונות עיקריות של רשת קריפטו זו ואיך הצוות שעומד מאחוריה עובד כדי להפוך את IOTA לפרויקט מהפכני.

מחירו אמנם פיגר בהשוואה לנכסים דיגיטליים אחרים (IOTA הייתה בין עשרת המטבעות הדיגיטליים המובילים וכעת היא קרובה למקום ה -20), אך לארגון ולקהילה יש פוטנציאל להביא את IOTA לחברות רבות אחרות ברחבי העולם.. 

נכון לעכשיו, יש חברות ומוסדות רבים שגילו עניין ב- IOTA ופועלים זה לצד זה עם קרן IOTA כדי להיות מסוגלים למנף את היתרונות של הסבך והמערכת האקולוגית של IOTA..

איש קשר ופרטים נוספים של PIOTA:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map