כיצד לכרות את Litecoin: חומרה ותוכנה

“כרייה” וירטואלית היא אחד הדברים המעניינים ביותר במרחב הקריפטו. הרעיון שאפשר להשתמש במחשב שלהם כדי להרוויח הכנסה פסיבית בקריפטוגרפי משך שיטפון של יזמים במהלך השנים האחרונות, בדומה למהר הזהב של המאה ה -19. מאמר זה יתמקד כיצד לכרות את ליטקוין, אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הוותיקים והמפורסמים ביותר.

מה זה בעצם כרייה? במונחים רחבים, זה האופן שבו רשתות בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים יכולות להיות מבוזרות. הכוונה אינה בשליטה או הפעלה של חברה אחת. צריך לאמת ולאשר כל עסקה שמתרחשת ברשת. ברגע שזה נעשה, נוסף “בלוק” לרשת עבור אותה עסקה, ויוצר (ומכאן השם) שרשרת בלוקים.

האימות מגיע מ”כורים “. מחשבים המפעילים פונקציה מיוחדת לפתרון מערכת אלגוריתמים להשלמת החסימה. כורים רבים מתחרים לפתור את האלגוריתם תחילה. זה שעושה מתוגמל במטבעות מאותה רשת (ביטקוין למשל).

כריית ביטקוין כבר מזמן הפופולרית ביותר, שכן המטבע עצמו הוא בעל הערך הגבוה ביותר. אבל, זה אומר שהתחרות היא גם הגבוהה ביותר ובכך הכי קשה להשיג תשואות הגונות. מסיבה זו, מטבעות פחות תחרותיים, כגון Litecoin, עשויים להביא להחזר השקעה טוב יותר, בגלל תגמולים עקביים יותר..

מדריך זה יספר לכם מה נדרש כדי להתחיל בכריית ליטקוין.

מה זה ליטקוין?

נתחיל בהסבר קצר על מה בעצם ליטקוין.

יש ביטוי נפוץ המשמש לתיאור ליטקוין. אם ביטקוין שווה לזהב, אז ליטקוין הוא כסף. Litecoin נוצר כמזלג מקוד הביטקוין, על ידי מהנדס גוגל לשעבר צ’רלי לי. עובד בצורה דומה מאוד לביטקוין, Litecoin נועד לעבד עסקאות מהר יותר, מה שהופך אותה לאופציה טובה יותר כאמצעי תשלום יומיומי..

ליטקוין שוחרר לראשונה בשנת 2011. מאז, הוא היה אחד האלטקוינים המוערכים ביותר והיה המתחרה הגדול ביותר של ביטקוין לפני שחרורו של את’ריום. הערכת השווי של ליטקוין אמנם ירדה מעט בהשוואה למטבעות גדולים אחרים, אך היא נותרה אחד המטבעות העסקיים הטובים ביותר. Litecoin מקובל כעת על ידי מעל 200 עסקים מקוונים ולבנים.

מה כדאי לקחת בחשבון לפני שתתחיל לכרות את Litecoin

כריית קריפטו לא ממש קלה כמו לתפוס מכסה ולהתחיל לחפור. ישנן מספר תנאים מוקדמים שעליך לחשוב עליהם לפני שתתחיל, ולמען האמת לא כולם יוכלו לכרות את הקריפטו.

תזדקק להשקעה משמעותית בכריית ליטקוין. בימים הראשונים אפשר היה לחבר על כל מחשב הגון. אך בשל אופי הכרייה וכיצד המשתמשים מתחרים זה בזה בכדי לזכות בתגמול החסימה, מכשירים המשמשים לכרייה הפכו להיות בעלי עוצמה גבוהה להפליא. מי שמנסה לכרות במחשב רגיל יקבל מכות אגרוף בכל פעם.

אז כדי שיהיה לך סיכוי מציאותי לקבל תגמולי חסימות כלשהם, אתה צריך מחשב כרייה בהתאמה אישית ויכולת לשלם את עלויות החשמל של הפעלת המכונה האמורה. בגלל עלויות חשמל ביחס למחירי הקריפטו, לא תמיד ניתן לבצע כרייה בחלקים מסוימים של העולם, מכיוון שאינך צפוי להרוויח מספיק תמורה בכיסוי חשבון החשמל שלך בלבד..

יהיה עליך לקחת בחשבון כמה תשואה יומית אתה צפוי לקבל לאחר עלויות החשמל שלך. כמו כן, חשוב על הזמן שייקח להחזר הכסף שהוצא על חומרת כרייה. יתכן שתרוויח 2 דולר ליום, אך אם הוצאתם 1000 דולר על מחשב כרייה, זה עדיין ייקח יותר משנתיים וחצי רק כדי לשבור איזון. כלומר, בהנחה שמחיר הליטקוין לא משתנה. זה יכול לעלות, והכרייה שלך עשויה להיות רווחית ביתר קלות, אך היא יכולה גם ליפול ולהביא אותך להפסד.

ישנן מספר חלופות למי שרוצה להשיג חתיכה מעוגת הכרייה, אך לא יכול להרשות לעצמו להפעיל התקנה בעצמם. נגיע לזה מעט מאוחר יותר, אך ראשית, הנה כיצד לכרות את ליטקוין לבד.

כיצד לכרות את ליטקוין

הדבר הראשון שתזדקק לו הוא ארנק קריפטו המסוגל להחזיק את המטבעות שלך. עבור כריית Litecoin, האפשרות הטובה ביותר תהיה ארנק ליבה של Litecoin, תוכנן ונתמך על ידי מכשירי ה- Litecoin.

לאחר מכן תזדקק למכונה כדי לכרות את ליטקוין. אתה יכול להרכיב מערך כרייה, או “אסדה”, בעצמך, או שאתה יכול לקנות כורה קריפטו המיוצר במיוחד. חברה מבוססת סינית Bitmain הינה אחת הספקיות הגדולות בעולם של ציוד כרייה, ומוכרת מגוון מחשבי כרייה דרך אתר האינטרנט שלהם. מכונות האנטמינר של ביטמן, המיוצרות לכריית קריפטו, מציעות בדרך כלל את השילוב היעיל ביותר של כוח מחשוב לעומת צריכת אנרגיה, בכדי לתת את ההחזר על ההשקעה הטוב ביותר כאשר אתה מכרה את Litecoin.

כיצד לכרות את ליטקוין עם אנטמינר L3 פלוס

אם יש לך ידע כלשהו, ​​אתה יכול להכין כזה בעצמך. המרכיבים העיקריים להם תזדקקו הם:

  • אחד או יותר יחידות עיבוד גרפיות ברמה גבוהה (GPU)
  • יחידת קירור או התקנת מאוורר (כורים נמצאים בסיכון להתחמם יתר על המידה באנרגיה שהם משתמשים בהם)
  • סוג של תוכנת כריית Scrypt

באופן כללי, אסדות יוקמו עם מספר GPUs מחוברים, כדי להשיג את מירב ההספק ואת הסיכוי הגבוה ביותר לזכות בפרס החסימה. זה אומר שככל הנראה תזדקק לכמות נאותה של מקום המוקדש למכונה.

יהיה עליך לוודא שיש לך גישה עקבית לחיבורי חשמל ואינטרנט, כדי לכרות את Litecoin בסביבה תפעולית חלקה 24/7. כמו כן, אלא אם כן אתה מתכנן להחזיק לטווח הארוך, הירשם לבורסת הצפנה כדי שתוכל להזיז את המטבעות שאתה מכרה. חילופי דברים כמו בינאנס מאפשר לך לסחור ב- Litecoin שלך בביטקוין, Ethereum או מגוון רחב של מטבעות קטנים יותר, בעוד Coinbase מאפשר לך למשוך את המטבעות שלך למטבעות פיאט (דולר או יורו).

לבסוף, הפעלת פעילות כרייה לטווח הארוך אינה פסיבית כפי שנדמה לכם. חשוב להתעדכן בכל התפתחות בענף הכרייה. קריפטו וכריית קריפטו עדיין צעירים מאוד, ולכן כל הזמן מתרחשים שינויים. הכורים צריכים להתפתח עם השינויים. טכנולוגיה חדשה יכולה לצאת לשוק מה שהופך מכונות ישנות למיושנות יותר, למשל. זה יכול לכלול גם עדכונים ברשת Litecoin, שעשויים להשפיע על אלגוריתם הכרייה שלה.

ציוד חומרה

כרגע, כמה מכורי ליטקוין הטובים ביותר כוללים את Antminer L3 ++, Innosilicon A4 ו- Innosilicon A6. בחירת הכורה הנכונה והיעילה ביותר תעשה את ההבדל בבירור כאשר מתמודדים על התגמולים שמספקת רשת Litecoin. 

ישנם מספר גורמים שיהפכו את זה לרווחי יותר לכריית ליטקוין ונכסים דיגיטליים אחרים. אחד הדברים הללו קשור לחומרה בה משתמש הכורה. מי שמשתמש בכורי ASIC ישנים יהיה בעל ביצועים נמוכים יותר מאשר משתמשים שרכשו חומרה חדשה וחזקה יותר. 

הכורה הפופולרי ביותר עבור Litecoin הוא זה שיצר Bitmain בשם Antminer L3 ++. זהו עדכון של הדגם הקודם Antminer L3 +. המכונה מתגאה בקצב חשיש של 596 MH / s עם צריכת חשמל של 1050W. הכורה שוחרר בחודש מאי 2018 והוא פועל בטמפרטורה שבין 0 מעלות צלזיוס ל -40 מעלות צלזיוס. 

ה- Dominator A4 שנוצר על ידי Innosilicon היה הכורה הראשון בעולם ב- Litecoin, 14nm שנכנס לייצור המוני. הכורה של ASIC הושק בשנת 2016 והוא נשלח באמצע אוקטובר 2016. כורה זה מציע 280 MH / s ליחידה עם ביצועים שיכולים להיות + – 10%. יחד עם זאת, היא מצריכה 1.5W / MHs כלומר היא תצרוך 420W. 

ה- A6 הוא גם אחד מכורי ה Litecoin החזקים ביותר הקיימים בשוק במהירות של 1230 MH / s וצריכת חשמל של 1500W. הכורה יכול לפעול גם בטמפרטורת הסביבה בין 0 ° C ל -40 ° C.

צריכת חשמל

כעת, לאחר ש- Litecoin חווה זה עתה מחצית, יהיה יותר חשוב לייעל את הכורים על ידי הפחתת עלויות. חשמל והעלויות הקשורות אליו הם אחד הדברים החשובים ביותר עבור הכורים להיות רווחיים או לא. למחירי חשמל גבוהים יותר תהיה השפעה שלילית על ההכנסות כשמכרים את ליטקוין. 

על מנת להפחית את צריכת החשמל, הכורים נוטים לפעול באזורים ובמדינות קרות יותר. רוסיה, איסלנד, סין וקנדה מהוות מיקומים טובים עבור כורי קריפטו לאתר את פעילותם. עם טמפרטורות נמוכות יותר, הכורים דורשים פחות קירור כדי לעבוד ביעילות – כלומר לספק את קצב החשיש הגבוה ביותר ולצרוך כמה שפחות חשמל כדי לשמור על קור רוח..

אנרגיות מתחדשות הן גם דרך טובה לכרות את ליטקוין בצורה רווחית יותר. מעבר למקומות עם עתודות אנרגיה בשפע (רוח, שמש או הידראולי) יכול להיות דרך טובה להפחית את ההוצאות. 

מכרה את ליטקוין בדרך הלא-סולו

אם כריית קריפטו נשמעת קצת מרתיעה, זה בגלל שזה. לא תוכל עוד להקים פעולת כרייה קטנה במשרד הביתי שלך ולהתחרות בחוות כרייה מסחריות. למרבה המזל יש כמה אלטרנטיבות למי שאין את האמצעים להקים פעולה ברמה מסחרית.

אפשרות אחת היא להצטרף לבריכת כרייה. זה המקום שבו אנשים רבים מרכיבים את כוח המחשוב שלהם כדי לפתור את עסקת החסימה ולהרוויח תגמולי חסימות. עם חלוקת התגמולים בין כל צד, התשואות נמוכות יותר, אך היא מאפשרת גישה לכרייה בהשקעה נמוכה בהרבה.

אפשרות נוספת היא לקנות מניות בפעילות כרייה. זה מאפשר לחברות המפעילות אסדות כרייה, או חוות כרייה בקנה מידה גדול יותר לבנות מערכים גדולים ותחרותיים יותר, ולהביא תשואה גבוהה יותר. בעוד שמי שלא יכול להרשות לעצמו או לא רוצה לכרות לבד יכול להשקיע ולהרוויח הכנסה פסיבית.

ישנן חברות מכובדות רבות המפעילות בריכות כרייה או משקיעות בפעולות כרייה, אך ישנן גם הרבה הונאות. אם אתה שוקל להשקיע באחת מהשיטות הללו כדי לכרות את ליטקוין, הקפד לעשות מחקר יסודי ובדיקה כדי שלא תיפול קורבן למבצע לא לגיטימי..

כריית ליטקוין: לסיכום

כריית ביטקוין כבר אינה אפשרית ברמה מסחרית בהיקף מלא. ובעוד כריית ליטקוין מתחילה ללכת באותה דרך, זה הרבה יותר מציאותי עבור מישהו שמנהל פעולת כריית סולו.

תלוי לאן הולך מחיר Litecoin בעתיד הקרוב, השקעה בכרייה בשוק דובים כמו 2018 יכולה לשלם דיבידנדים משמעותיים, אם תגיע שור הבא.

אם אתה רוצה להתחיל לכרות את Litecoin עכשיו ויש לך את האמצעים לעשות זאת תוך שמירה על רווח, העצה הטובה ביותר תהיה להשקיע באחת ממכונות האנטמינר של Bitmain. פשוט הישאר בקשר עם השוק, כך שהתקדמות חדשה בתחום הכרייה לא תשאיר אותך מאחור.

מעוניין ללמוד עוד על המחיר והרווחיות של כריית Litecoin? תוכלו לקרוא את חיזוי המחיר המלא (והמעודכן בעקביות) של Litecoin כאן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner