מה זה Litecoin (LTC)

מטבעות קריפטוגרפיים זוכים לפופולריות גבוהה יותר מדי יום ביומו. אחד המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים שנוצרו היה Litecoin, ומכאן שהוא בין המטבעות הפופולריים ביותר. קרוב לוודאי ששמעתם על קריפטוגרפיה זו בעבר ומכיוון שאתם כאן אתם בטח תוהים מה זה Litecoin. הנה מה שתלמד:

מה זה Litecoin?

Litecoin (LTC) הוא אחד החסימות והנכסים הדיגיטליים המוכרים ביותר בשוק הקריפטו. המטבע הווירטואלי נוצר על ידי צ’רלי לי עוד בשנת 2011 והוא נחשב לכסף לזהב של ביטקוין.

אחד הארגונים שעומדים מאחורי Litecoin הוא קרן ליטקון. לפיו, ליטקוין הוא נכס דיגיטלי שנבנה על בסיס הנחת זמני אישור מהירים ודמי עסקה נמוכים. זו הסיבה ש- Litecoin משמש לתשלום עבור סחורות ושירותים.

Litecoin הוא גם אחד המטבעות הווירטואליים הוותיקים ביותר בחלל והיה אחד המתחרים העיקריים של הביטקוין לפני שנים. כיום, ליטקוין היא הקריפטוגרפיה החמישית בגודלה מבחינת שווי שוק אחרי ביטקוין (BTC), את’ריום (ETH), XRP וביטקוין מזומן (BCH).

צ’רלי לי – יוצר ה- LTC

צ’רלי לי האם ה מייסד Litecoin. הוא קיבל תואר ראשון ושני במדעי המחשב והוא סיים את לימודיו בשנת 2000. לאחר שעזב את MIT עבד בחברות פינטק שונות, כולל גוגל ותוכנת גווידווייר..

מר לי החל ללמוד על ביטקוין ממאמר על דרך המשי בשנת 2011, כפי שאמר ביולי 2018 בטוויטר. באותה תקופה הוא עבד בגוגל בפרויקטים שונים, כולל YouTube Mobile או מערכת ההפעלה של Chrome.

לי התחיל לכרות ביטקוין, כמו מדעני מחשבים רבים אחרים שהתעניינו בביטקוין ובכל שטח הבלוקצ’יין. זו הסיבה שהוא החליט ליצור נכס דיגיטלי משלו לפי המודל של ביטקוין.

איך עובד Litecoin?

לאחר שניסה ליצור נכס דיגיטלי משלו בשם Fairbix, לי שיחרר את Litecoin. פיירביקס לא הצליחה להצליח, אולם ליטקוין משך את תשומת ליבם של אנשים רבים ברחבי העולם. למרות שהמטבע הווירטואלי היה דומה מאוד לביטקוין, היו לו הבדלים ניכרים עם האחרון.

Litecoin פורסם כלקוח קוד פתוח ב- GitHub ב- 7 באוקטובר 2011. כעבור כמה ימים, Litecoin עלה לאוויר.

בהשוואה לביטקוין, לליטקוין יש היצע כולל של 84 מיליון, אלגוריתם כרייה בשם Scrypt, וחסימות של 2.5 דקות. במקום זאת, לביטקוין יש היצע כולל של 21 מיליון, אלגוריתם כרייה בשם SHA-256 וזמן חסימה של 10 דקות..

רשת Litecoin מתאימה את הקושי שלה בכל חסימות 2016 או שלושה וחצי ימים. משמעות הדבר היא שכורים נוטים להתאים את קושי ה Litecoin שלהם מהר יותר בהשוואה לביטקוין, שם הקושי מסתגל אחת לשבועיים.

למרות ש- Bitcoin ו- Litecoin פועלים באופן דומה, Litecoin נמצאת מאחור מבחינת מחצית. הביטקוין עומד לחוות את מחציתו השלישית בשנה הבאה, ו- Litecoin חוותה לאחרונה את הפחתת התגמול השנייה שלה. אחת לארבע שנים, הן ביטקוין והן ליטקוין חווים הפחתה בתגמולים שמקבלים הכורים, שהיא אחת התכונות החשובות ביותר של מטבעות קריפטוגרפיים מסוימים, במיוחד של מטבעות הוכחת עבודה (PoW). ההנפקה החדשה של מטבעות מצטמצמת ב -50% לאחר 840,000 חסימות עבור ליטקוין ו -210,000 חסימות לביטקוין.

עם הנפקה נמוכה יותר וביקוש מוגבר למטבע הדיגיטלי, מחיר המטבע הווירטואלי צפוי לעלות מהר יותר אם יהיה שוק דרישה. יהיו פחות LTC זמין מכורים ששוחררו לשוק עבור מספר גדול יותר של משקיעים.

Litecoin יישמה גם החלפות אטומיות, המאפשרות לאנשים לבצע החלפת מטבעות בין שרשרת ללא צורך בתלות בצד שלישי. על ידי יישום חוזי נעילת זמן, ניתן לשלוח תשלומים לאחר תאריך אחרון שסוכם מראש.

היו כמה החלפות אטומיות בין ליטקוין ו Decred (DCR) ורטקוין (VTC).

הוכחת עבודה אלגוריתם על ליטקוין

בעזרת אלגוריתם ה- PoW שיש לליטקוין אפשר לשמור על רשת מבוזרת וגם לפעול מאשרת עסקאות. כורים משתמשים בכוח החישובי שיש להם כדי לפתור חידות הצפנה. ברגע שחוסם נמצא על ידי כורה וכל העסקאות שעובדו, כורה זה מקבל תגמול ב- LTC, שהוא כיום 12.5 LTC לחסימה..

כורי ביטקוין צריכים לרכוש מכונות מיוחדות בשם ASIC אם הם רוצים לכרות את הנכס הדיגיטלי הפופולרי ביותר. אותו דבר, אתה זקוק לציוד מיוחד כדי לכרות את Litecoin ביעילות ולהישאר תחרותי בענף הכרייה.

כאמור, Litecoin משתמשת באלגוריתם Scrypt, בהשוואה לביטקוין המשתמש ב- SHA 256. המטרה מאחורי אלגוריתם Scrypt היא להבטיח שכולם יוכלו לכרות את Litecoin ולא רק כמה אנשים עם כורי ASIC. למרות שניתן היה לכרות את ליטקוין באמצעות מעבדים ועבודות גרפיקה, כיום זה מאוד לא יעיל ו- ASIC של Scrypt שולטים בשוק..

בזמן כתיבת מאמר זה, קצב החשיש של ליטקוין עלה משמעותית מתחילת 2019. בסוף 2018 הגיע קצב החשיש ל 146 TH / s. לפני מספר ימים היה לרשת השיעור hash של 523 TH / s, המהווה עלייה של 258% מאז דצמבר..

מהירויות ודמי עסקה

ל- Litecoin מהירויות עסקאות מהירות יותר מביטקוין וזה עובד תמורת עמלות זולות יותר. זמני החסימה של Litecoin נוטים להיות קרובים ל -2.5 דקות המשתנים בטווח הדוק בין 2.2 ל -2.75 דקות. זה מאוד שימושי עבור סוחרים רבים ואלה שמקבלים Litecoin שיקבלו את הנכס הדיגיטלי בשתי אישורים תוך 5 דקות בלבד..

זהו יתרון בהשוואה לביטקוין, שדורש עשר דקות כדי לקבל אישור יחיד. יתר על כן, העמלות שמשלמים המשתמשים הן הרבה יותר זולות מאשר ברשת הביטקוין. העמלה הממוצעת לעסקת LTC עומדת כיום על 0.059 דולר, ואילו על ביטקוין עמלת עסקה ממוצעת של 1.54 דולר.

יתר על כן, Litecoin הוא גם אחד המטבעות הדיגיטליים עם הנזילות הגדולה ביותר בשוק. אפשר לרכוש אותו או למכור אותו בבורסות שונות ברחבי העולם בצורה מהירה ובטוחה.

על מנת להצליח להגדיל את מספר העסקאות שהרשת יכולה לעבד, הציגה Litecoin Segregated Witness (SegWit), המאפשרת עסקאות להיות קטנות יותר בגודלן, וכתוצאה מכך מקום רב יותר לכל בלוק..

למרות שהמטבע הדיגיטלי מציע עסקאות מהירות וזולות, מפתחי צ’רלי לי ו- Litecoin נאלצו לעבוד על מנת להצליח להימנע מהתקפות שיטפונות. התקפות אלה קשורות לישות זדונית המעבדת מספר עסקאות בכדי לעמוס את הרשת. זה מגדיל את העמלות וזה גם הופך את כל הרשת לאיטית יותר.

עסקאות חסויות

עסקאות חסויות הן אחת התכונות המיוחלות ביותר ברשת Litecoin. כיום, נכסים דיגיטליים כגון ביטקוין, את’ריום ומזומן ביטקוין רושמים את כל העסקאות שעובדו על רשתות החסימה שלהם. זה דבר שלא מאפשר למשתמשים להישאר פרטיים בכל פעם שהם מבצעים העברה.

אכן, ניתן לראות באיזו כתובת נשלחו כספים, מי היה הסכום שהועבר, העמלות ששולמו ומי קיבל את העסקה. חברות שאחראיות על ניתוח נתוני בלוקצ’יין יכולות לקשר כתובות IP, מיילים ועוד לכתובות ספציפיות.

זו הסיבה שצ’רלי לי כתב בטוויטר כי הפגיעות היא המאפיין היחיד של כסף קול החסר כרגע בביטקוין ובליטקוין. זו הסיבה שהוא החליט להתמקד בהפיכת Litecoin ליותר פטריות על ידי הוספת עסקאות סודיות.

על מנת לעשות זאת, הרשת תחווה מזלג רך. יתר על כן, הם בוחנים גם לעשות חסינות כדורים MimbleWimble עם בלוקי הארכה, שזה מושג דומה לרשתות הצד. למרות שאין תאריך ספציפי להשקה, הכוונה היא לעשות זאת מתישהו בשנת 2019, כפי שהסביר מר לי.

עם יישום זה, Litecoin תוכל לשמור על פרטיותם של אותם קרנות העסקות ולהגן על נתוניהם, כולל הכספים שבוצעו. למרות שזה חיובי מאוד לכל הרשת, ראוי להזכיר כי תהיה עלייה חשובה בעלויות העסקה.

איך לקנות ואיפה לאחסן Litecoin?

ניתן לרכוש את המטבע הדיגיטלי בבורסות קריפטוגרפיות רבות ברחבי העולם. מכיוון ש- Litecoin אינו מטבע וירטואלי קטן והוא פועל בשוק זמן רב מאוד, ניתן לרכוש אותו במספר רב של פלטפורמות קריפטו..

חלק מהמקומות הטובים ביותר לקנות ליטקוין הם בין היתר Binance, Coinbase, Bibox, Huobi Global ו- KuCoin. זה בדרך כלל היה למתחילים לדעת כראוי היכן לרכוש LTC. זו הסיבה שכתבנו מדריך לאנשים ולמשקיעים המעוניינים לקנות ליטקוין.

באמצעות Binance ניתן לרכוש LTC עם Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Paxos Standard (PAX), TrueUSD (TUSD), מטבע USD (USDC) ו- Tether (USDT). Litecoin מהווה 2.5% מסך נפח המסחר בביננס.

משתמשים שרוצים להחזיק LTC יכולים לעשות זאת באמצעות ארנק קריפטוגרפי שתומך ב- Litecoin. המרכזיות אמנם מספקות למשתמשים ארנקים, אך המפתחות הפרטיים מנוהלים על ידי המרכזיה, מה שאומר שאם הם נפרצו או שהבורסה תפסיק לפעול, הכספים ייעלמו.

מחיר ושווי Litecoin

Litecoin הוא אחד המטבעות הדיגיטליים המניבים ביותר בשוק. זו הסיבה שערך Litecoin בדרך כלל היה בין עשרת הראשונים מאז שוחרר לשוק. במהלך החודשים האחרונים נסחרה ליטקוין בין המיקום החמישי ל -4.

המחיר הגבוה ביותר אליו הגיעה Litecoin חזר ב- 12 בדצמבר 2017, אז המטבע הדיגיטלי עלה על 420 דולר למטבע. באותה תקופה, כל שוק הקריפטו היה נרגש מהמחיר הגבוה ביותר שיכול להיות למטבע הדיגיטלי.

לאחר מכן, שוויו של ליטקוין נכנס לשוק דובים שנמשך עד דצמבר 2018. ב- 14 בדצמבר 2018 נסחרה ליטקוין קרוב ל 22 דולר הנקודה הנמוכה ביותר משנה שלמה. מאז אותו רגע ערך Litecoin זינק ל -140 דולר והוא נסחר כרגע בסביבות 50 דולר לכל LTC.

מחיר ליטקוין

במונחים של BTC, Litecoin גם זינקה מעל 0.025 BTC והיא צנחה מתחת ל 0.00023 BTC לכל LTC. כעת, Litecoin נסחרת כעת סביב 0.007705 BTC. במשך רוב ההיסטוריה שלה, ליטקוין נסחרה מעל לרמה זו. נכון לעכשיו, שווי השוק של ליטקוין הוא 5.87 מיליארד דולר, על פי CoinMarketCap.

אם אתה רוצה לדעת יותר על המחיר של Litecoin, אתה יכול לקרוא את חיזוי המחירים שלנו ב- Litecoin.

סיכום

Litecoin הוא אחד המטבעות הדיגיטליים המוכרים והוותיקים ביותר בחלל. זה הראה שאפשר להיות גמיש לאורך כל השנים ואיך אפשר לעקוב אחרי הביטקוין ולהציע מספר שיפורים. מטבע דיגיטלי זה יישם עדכונים רבים ששימשו מאוחר יותר את הביטקוין, כולל עד מופרד, ובעתיד, עסקאות חסויות אוֹ החלפות אטומיות.

לאחרונה הצטמצמה ליטקוין ומומחים רבים סבורים כי עתיד לרוץ שור בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים בעתיד הקרוב. קרן Litecoin פועלת גם עם גופים וארגונים רבים כדי להמשיך ולקדם את Litecoin ולהרחיב את האימוץ.

ברור כי ליטקוין הייתה בין הנכסים הדיגיטליים הגדולים ביותר והיא צפויה להישאר כך בשנים הקרובות. מה זה litecoin מה זה litecoin

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner