MediBloc: בלוקצ’יין בתחום הבריאות

במהלך השנים, טכנולוגיית הבלוקצ’יין הוכיחה לא רק את ערכה הפוטנציאלי בתעשייה הפיננסית והבנקאית, אלא בשפע של ענפים אחרים: פוליטיקה, נדל”ן, ביטחון, ביטוח, רכב, צדקה, נסיעות, תחבורה, מדיה, בידור, חינוך וכן בריאות.

בלוקצ’יין בתחום הבריאות

ככל שתעשיית הבריאות עשויה להיות מתקדמת ורווחית במדינות מפותחות, זה עדיין מדהים לראות עד כמה מידע רפואי מותאם בצורה גרועה. הדוגמה הטובה ביותר לחיסרון זה היא העובדה שעדיין כמעט בלתי אפשרי להעביר מידע רפואי על פני אזורים גיאוגרפיים שונים בקלות.

רק על ידי התבוננות בעקרונות הבסיסיים של בלוקצ’יין, כגון הפצת מסדי נתונים, העברת עמיתים לעמית, שקיפות בדוי-שם, בלתי הפיכה של רשומות והיגיון חישובי, הפוטנציאל למהפכה במערכת הבריאות העולמית ניכר..

חברת קריפטו אחת עם בלוקצ’יין חזק במודל העסקי שמטרתו להפוך את כל החסרונות האלה לנחלת העבר MediBloc.

נוסדה בסיאול שבדרום קוריאה בשנת 2017 על ידי צוות רופאים ומפתחים, MediBloc הוא פרויקט קריפטו קטן שמטרתו לשפר את הבלוקצ’יין בגישה ובניסיון בתחום הבריאות על ידי חלוקה מחודשת של נתוני הבריאות האישיים, כמו גם האצת המעבר העולמי ל ביזור מידע פרטי.

מה זה בדיוק MediBloc?

MediBloc הוא בלוקצ’יין בפרויקט בריאותי המספק לחולים, ספקי שירותי בריאות וחוקרי רפואה / נתונים מערכת אקולוגית בריאותית מבוזרת, שקופה, בטוחה ומעשית.

לפני כל דבר אחר, ראוי לציין כי MediBloc פועלת בהתאמה מלאה ל HIPAA, חוק ניידות ואחריות אחריות לביטוח בריאות המאפשר לרכז רישומי בריאות ואוסר על שיתוף הנתונים האמורים..

היתרון העיקרי של MediBloc הוא בכך שהוא מאפשר לכל הגורמים המעורבים לעקוב ולרשום את כל ההיבטים של ההיסטוריה והמצב הבריאותי של האדם, החל מביקורי רופאים והתערבויות רפואיות וכלה בסוגיות הקשורות לביטוח. בקיצור, MediBloc שואפת להנגיש את נתוני הבריאות.

MediBloc - Blockchain בתחום הבריאות

מָקוֹר: https://medibloc.org/

כיצד עובד MediBloc?

MediBloc הוא למעשה יישום מבוזר (dApp) הפועל על גבי מכונת הווירטואלי של Ethereum (EVM). מבנה הפלטפורמה מורכב משלוש שכבות המכונות Core, Service ו- Application.

הליבה של MediBloc אחראית על הוספת שטח אחסון נוסף למניעת אובדן נתונים בתחום הבריאות. זהו “המקום” בו מתקיימים דוחות בריאות, תביעות ביטוח אוטומטיות ומידע על חילופי נתונים. שכבה זו “מבוצרת” עם כמה מטכנולוגיות ההצפנה הטובות ביותר, והיא עושה שימוש במפתחות פרטיים, כלומר רק הבעלים או אנשי מורשה ספציפיים יכולים לפענח ולהשתמש בנתונים..

שירות MediBloc משתמש בטכנולוגיית חוזים חכמה, וזה הממשק בין MediBloc Core ליישום MediBloc. בקיצור, שירות MediBloc מאפשר חילופי נתונים בין שתי השכבות.

לבסוף, יישום MediBloc הוא הרכיב המאפשר למשתמשים להשתמש באפליקציות שונות וכן לגשת ולנהל את המידע בצורה יעילה..

היבט ראוי לציון נוסף הוא העובדה כי MediBloc תומך ביצירת שלושה סוגים של חשבונות, כלומר עבור משתמשים כלליים, ספקי שירותי בריאות וחוקרי נתונים. על פי הפרויקט נייר לבן, ספקי שירותי בריאות וחוקרים נדרשים להוכיח את ההסמכות והאישורים שלהם.

אינפוגרפיות של תרשימים עסקיים

מָקוֹר: https://medibloc.org/

מהם חברי פרלמנט ו- MED?

אסימון המדי, MED, הוא אסימון ה- ERC-20 של הפלטפורמה המשמש לתמרוץ משתמשים (חולים או ספקי שירותי בריאות) לתרומתם ב- MediBloc. ניתן להשתמש ב- MED להשלמת עסקאות עבור הוצאות רפואיות ותרופות, כמו גם דמי ביטוח, בכל אחד מהמוסדות הקשורים ל- MediBloc..

MEDX מדורגת כרגע במקום ה -190 CoinMarketCap, עם מכסה כוללת של 21,313,843 דולר והיצע במחזור של 3,157,026,866.

על פי העיתון המסחרי של הפרויקט, The Medi Point (MP) היא מערכת מבוססת נקודות המשמשת למדידת כמות / היקף התרומות של המשתמשים. ליתר דיוק, כל חבר רשת יכול להשתמש ב- MEDX כדי להשיג MP גבוה יותר ברשת הנתונים.

כיצד MediBloc יכולה לחולל מהפכה בתחום הבריאות?

MediBloc פועלת להיות מאגר חולים בזמן אמת, אם נעשה בו שימוש נכון, הוא יכול לספק מידע בתחום הבריאות במערכת אקולוגית מבוזרת, בכל מקום בעולם, ומבריכות דמוגרפיות שונות..

מלבד יכולת פעולה הדדית הברורה שמביאה MediBloc, הפלטפורמה גם מבטיחה שניתן יהיה לנגיש את נתוני המטופלים בזמן שיא, ובכך לקצץ בסיבוכים רפואיים העלולים להוביל למוות..

הפלטפורמה גם שימושית במצבים קריטיים או במקרה של תאונות. במצבים אלה, לדעת כמה שיותר על המטופל היא קריטית (סוג הדם של המטופל, מצבים שונים, מחלות או הפרעות גנטיות).

מקרה שימוש נוסף גדול נוסף עבור MediBloc קשור לתחום ה- IoT. על ידי שילוב הטכנולוגיות של הפלטפורמה עם AI, חולים מכל רחבי העולם עשויים ליהנות מניטור טיפולי מעולה. יתר על כן, ניתן היה להודיע ​​למטופלים על נטילת התרופות או היריות.

סיכום

מדיבלוק יכולה מאוד לחולל מהפכה בבלוקצ’יין במערכות הבריאות מכל רחבי העולם אם צוות הפרויקט ישחק נכון בקלפיו. המערכת עשויה לחסוך זמן רב למטופלים ואנשי מקצוע בתחום הרפואה והיא יכולה לקדם את הרפואה באמצעות ביזור.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner