היסטוריה של אירועי אדווה

ניכר כי Ripple התפתחה להיות אחד מסיפורי ההצלחה בשוק הקריפטו, כשמאחוריו כמה שותפויות משמעותיות, פיתוחים וקהילה גדולה. עם זאת, אדווה עדיין נותר נכס שנוי במחלוקת גדול בתוך שטח הצפנה הזה. אמנם זה לא ניתוח מקיף, אך בקטע אירועי אדווה זה ננסה לעזור לך להבין מה הוביל להצלחת הפלטפורמה על ידי למידה מההיסטוריה שלה ולמה היא עדיין נושא לדיון. 

בואו נצלול היישר להיסטוריה של הפלטפורמה. 

אירועי אדווה: רקע 

XRP הושק על ידי ג’ד מק’לב, כריס לארסן וארתור בריטו בשנת 2012. עם זאת, האירועים שהובילו ליום זה מתוארכים שנים רבות ומספקים הסבר טוב לגבי רקע המטבע.. 

Ripplepay

ריאן פוגר, ייסד את פרויקט Ripple (Ripplepay.com), קודמו של ספר ה- XRP הנוכחי. זה היה עוד בשנת 2004 לפני שסטושי נקאמוטו פרסם את העיתון הלבן של ביטקוין בשנת 2008. Ripplepay.com הושק בשנת 2005, והאתר תיאר אותו כ, “שירות פיננסי המאפשר למשתמשים להאריך קווי אשראי לחברים, למשפחה ולמקורבים שלהם ולבצע תשלומים במטבעות מסורתיים ומקוונים.”

אירועי אדווה

באותה תקופה ג’ד מק’לב, הבעלים לשעבר של הר גוקס, והמייסד הנוכחי ומנהל ה- CTO בקרן Stellar, עבד ברשת eDonkey (רשת חלוקת קבצים מבוצעת של עמית לעמית). עם זאת, הוא החל לפתח אינטרס ליצירת מערכת מטבעות דיגיטליים (XRP Ledger) במאי 2011, יחד עם דייוויד שוורץ (הקריפטוגרף הראשי הנוכחי ב- Ripple) וארתור בריטו (האסטרטג הראשי הנוכחי ב- Ripple). 

אירועי אדווה

כריס לארסן, יו”ר ההנהלה הנוכחי בחברת ריפל, שהקים יחד כמה חברות סטארט-אפ בתחום הטכנולוגיה בעמק הסיליקון הצטרף לג’ד בשנת 2012, ויחד עם ג’סי פאוול, המייסד והמנכ”ל הנוכחי של קראקן, הגיע לפוגר כדי לדון במושג זה.. 

לאחר מספר פגישות דיון, פוגר הסכים להעביר לידיו את הבעלות על ריפלפיי. בספטמבר 2012 הם המשיכו להקים את OpenCoin Inc., למרות שג’ד מק’לב עזב פחות משנה לאחר מכן בגלל סכסוך פנימי.. 

מ- OpenCoin ל- Ripple Labs ל- Ripple 

לאחר מכן החל הצוות לבנות על OpenCoin מכיוון שביקש לאפשר העברה מיידית של תשלומים בין שני צדדים בכל מטבע. זה ישבש את מערכת התשלומים הקיימת, על ידי הפחתת עמלות העסקה ועיכובי הזמן. חברים אחרים כוללים את רוג’ר ור, אנדרסן הורוביץ, והם עזרו לספק הזרמת הון ראשונית לפרויקט. 

אירועי אדווה

OpenCoin עבר מיתוג מחדש של Ripple Labs בספטמבר 2013, ואז ל- Ripple באוקטובר 2015. מאז, ההחלפה במינוח המשמש לתיאור החברה, הרשת, XRP Ledger ו- XRP עצמה גרמה לבלבול לחדשים וזקנים במרחב זה. , מה שהניע את טיעון הריכוזיות של גורעי העניין שלה. 


עם זאת, אירועים אחרונים, כמו השקת פרויקט מבוסס קהילה לסמל עצמאי ל- XRP, סייעו להבהיר את ההבחנה.. 

אירועי אדווה: תאריך השקה 

Ripple הושק רשמית בשנת 2012, ותוך פחות מ 6 שנים, הפלטפורמה גדלה והצליחה לבסס את עצמה כשחקנית מרכזית בתעשיית הקריפטו הצומחת במהירות. פרוטוקול ה- Ripple אומץ באופן מאסיבי על ידי חברות גלובליות בענפים שונים, בעיקר מוסדות פיננסיים. 

2015 ו -2016 סימנו תקופה משמעותית לפלטפורמה מכיוון שזו פתחה משרדים בסידני, לונדון ולוקסמבורג. 

מאוחר יותר בספטמבר 2016, Ripple השיקה את קבוצת ההיגוי העולמית לתשלומים. בשלב זה, האחריות של GPSG הייתה לפקח על יצירה ותחזוקה של כללי עסקאות תשלום Ripple, פורמליזציה של סטנדרטים לפעילות תוך שימוש בטכנולוגיה ופעולות אחרות לקידום יישום יכולות תשלום Ripple ככל שהרשת המשיכה לצמוח.. 

המשתתפים ב- Airdrops לפורום יצרו עניין משמעותי ו”זמזום סביב הפלטפורמה, ואפילו כמו אריק Voorhees וויטאליק Buterin נראו מפרסמים את כתובות ה- XRP שלהם בשרשור. עם זאת, כמה מבקרים השתמשו בהזדמנות זו לאתגר את הפרויקט החדש שהושק. 

כמו כן, משקיעי ביטקוין מוקדמים חלקו חששות מכך ש- Ripple ישלוט בענף הקריפטו ובכך ישפיעו על השקעותיהם, והרחיקו והציעו שוחד של מעל 500 $ (5BTC באותה תקופה) כדי לומר ש- Ripple ו- XRP היו תרמית. זה הפך לנושא הוויכוח לאורך זמן, ורבים התבלבלו בשאלה האם אדווה אמיתית. 

עם זאת, עם התרחבות קהילת Ripple, היא יצרה את ה- XRPTalk, שהשתרע מ- Bitcointalk, וכלל בעיקר חברים שראו את הפוטנציאל של Ripple. 

פורום XRPTalk היה הזרז העיקרי מאחורי צמיחת קהילת ה- XRP, אך הוא הוחלף על ידי XRPChat, שהפך לאחד הגדולים בקריפטוספירה.. 

הקבוצה פעילה מאוד גם בכמה פלטפורמות מדיה חברתית. 

תכונות חדשות 

כאשר היא המשיכה לצמוח, Ripple הוסיפה ערוצי נאמנות ותשלומים, שעזרו להגביר את הסקלביליות והביצועים שלה. התכונות החדשות מאפשרות לחברות לאמץ את ה- Ripple Consensus Ledger (RCL), ואת פרוטוקול Interledger (ILP). זה מאפשר להם ליהנות מטכנולוגיית XRP, מכיוון שהם חווים תשלומים חוצי גבולות מהירים וזולים יותר. 

אומצו יותר חברות

סנטנדר הפך לבנק הראשון בבריטניה שהשתמש ב- Ripple לצורך תשלומים חוצי גבולות בשנת 2016. עד אפריל 2017, ריפל החתימה 10 בנקים חדשים, ביניהם Axis Bank ו- Yes Bank בהודו, Akbank בטורקיה ובנק BBVA בספרד. בנוסף, קונסורציום בן 47 בנקים מיפן הצטרף במרץ. יתר על כן, 57 הלקוחות הגדולים האחרים מאמריקה ואזורים אחרים הצטרפו לפלטפורמה. 

Ripple קיבלה דחיפה גם מקראקן במאי 2017, אז הבורסה הצהירה כי תוסיף ארבעה זוגות מסחר שונים ב- XRP, כולל XRP / CAD, XRP / JPY, XRP / EUR ו- XRP / USD. זה הניע את הפלטפורמה לגבהים גדולים יותר ומשך יותר משתמשים ונאמנים שראו פוטנציאל במטבע.  

מחשבה אחרונה על אירועי אדווה

בעוד שרבים מסרבים לקבל את החשיבות והפוטנציאל של Ripple, הראיות לעיל מראות בבירור שיש לראות בה מטבע דיגיטלי כמו כל אחר. מאז השקתה בשנת 2012 המשיכה הפלטפורמה לשפר את הטכנולוגיה שלה על ידי הוספת תכונות חדשות ואומצה על ידי חברות רבות במגזר הפיננסי.. 

טכנולוגיית אדווה אפשר תשלומים חוצי גבולות מהירים וזולים יותר, דבר שהיה אתגר מאז שהטכנולוגיה של הבלוקצ’יין הוצגה לעולם. 

ככל שהאדווה ממשיכה לגדול, נותר לראות מה צופן העתיד לפלטפורמה ולקריפטוגרפיה שלה, שניהם הצליחו עד כה לעורר כמה ויכוחים. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map