מדריך למתחילים לוונצ’יין

על אף שאימוץ המיינסטרים טרם הגיע, לא חסר פרויקטים פעילים של בלוקצ’יין. נכון לעכשיו, ישנם 2081 מטבעות קריפטוגרפיים המופיעים ב- CoinMarketCap. וזה רק לוקח בחשבון פרויקטים עם מטבע קריפטוגרפי משלהם.

היעדר יכולת פעולה הדדית בין כל הרשתות השונות הללו יתגלה בסופו של דבר כמחסום. מחסום זה עשוי לעמוד בדרכו של בלוקצ’יין להגיע להמונים. זה גם מה שוונצ’יין מחפש לטפל בו, והסיבה שהפרויקט מתרגש מאוד.

וונצ’יין, מעובה

אז מה זה וונצ’יין? תארו לעצמכם רשתות כמו ביטקוין ואת’ריום הם איים פרטיים משלהם. וונצ’יין הוא הגשר בין האיים הללו.

אם עסקתם בקריפטו ובבלוקצ’יין למשך זמן כלשהו, ​​אולי חוויתם עד כמה הנוף מקוטע. אתה צריך תריסר ארנקים שונים ואתה צריך להשתמש בחבורה של מרכזיות שונות. שימוש מעשי בקריפטו, בין אם כסימני שירות ובין אם ברכישות רגילות, הוא בעיה גדולה עוד יותר.

Wanchain מציג דרך לבצע העברות בין חסימות שונות או ספרים מבוזרים. בעצמותיו החשופות, מדובר בפרוטוקול DEX (חילופי מבוזרים). דרך למישהו להחליף ביטקוין תמורת את’ריום, מבלי להזדקק למצוא מישהו שמוכן להחליף את האתריום שלו בביטקוין שלך.

הצעת הערך של Wanchain משתרעת על פני החלפות קריפטו בעבר. הוא נועד גם להקל על חילופי נתונים בין פנקסים שונים. זה מעלה השלכות משמעותיות הרבה יותר על מה שוונצ’יין יכול לעשות.

אם יצליחו (הם צריכים להיות מסוגלים לפתור את הבעיות הוותיקות של מדרגיות / אבטחה / פרטיות), זה יכול לאפשר לאפליקציות או תוכניות הבנויות על רשתות חסימות שונות לתקשר זו עם זו. התוצאה היא מערכת אקולוגית של בלוקצ’יין, שבמקום שהיא קיימת בפיסות, היא מקושרת יחד באופן שמקל על העולם לאמץ.

רקע לוונצ’יין

הפרויקט נוצר על ידי חברת הטכנולוגיה הסינית וואנגלו טק. כעת היא מנוהלת על ידי קרן וונצ’יין ללא כוונת רווח. הרשת עצמה היא מזלג של קוד האתריום.

הקרן ניהלה ICO שהושלם באוקטובר 2017, וגייסה יותר מ -120,000 ETH. הם השיקו את מכשיר ה- Wanchain בתחילת 2018, והמירו את אסימוני ERC-20 שהופצו במכירת האסימונים לאסימוני WAN מקומיים..

מפת הדרכים לפיתוח של וונצ’יין כוללת מספר שלבים. Wanchain 1.0 – שחרור ה- mainnet – הגיע בינואר 2018. Wanchain 2.0 נחת באמצע 2018, והביא לפעילות בין רשת Wanchain לבין Ethereum. Wanchain 3.0 מתכנן את אותו הדבר עבור Bitcoin.

בשנת 2017 וונצ’יין הפך לחלק מ- Blockchain Interoperability Alliance, לצד ICON ו- Aion. הקבוצה היא ניסיון להתכנס לקידום עסקאות חוצה שרשרת וקישוריות בין רשתות שונות. כל פרויקט מביא את המיקוד הזה לאזור אחר בעולם, כאשר וונצ’יין מתמקד בשוק הסיני.

מקרי שימוש ב- Wanchain

אחת התוצאות החיוביות הגדולות ביותר על וונצ’יין היא שהיא מציעה מספר בלתי מוגבל כמעט של מקרי שימוש פוטנציאליים. מכיוון שהוא דוחף את יכולת הפעולה בין רשתות, בניגוד למיקוד לשימוש אחד, בפרט, הפוטנציאל של וונצ’יין הוא גבוה כמו זה של הבלוקצ’יין עצמו..

חשבון בינוני של קרן וונצ’יין מתאר מספר מקרי שימוש לדוגמא:

לְמַמֵן

הדרך הקלה ביותר בה אנו יכולים לראות את וונצ’יין מיושמת היא לאפשר עסקאות חוצה-שרשרת והחלפת מטבעות שונים. אם השימוש במיינסטרים בקריפטו מתגבר, יכול להיות שיש צורך ב -50 מטבעות שונים עבור 50 שירותים שונים. תאר לעצמך – אתה יוצא בבוקר ומשלם עבור הקפה שלך עם ביטקוין. ואז אתה משלם עבור דלק עם Litecoin. כאשר הגיע הזמן לארוחת הצהריים אתה משלם את החשבון עם דאש, וכשאתה חוזר הביתה אתה משלם את שכר הדירה שלך עם את’ריום. זה אומר שצריך להחזיק את כל המטבעות האלה, וזה לא אידיאלי.

וונצ’יין מוריד את המצב הזה, בכך שהוא מאפשר להחליף מטבעות ברשתות שונות. לדוגמה, אתה יכול להחזיק את Litecoin, ולשלם עבור הכל עם Litecoin, לא משנה איזה מטבע הספק מקבל.

שרשרת אספקה

עסקים יכולים לעקוב אחר שרשרת האספקה ​​שלהם כדי למצוא את המקור לבעיות כלשהן, ולא משנה באיזו רשת משתמשים גורמים אחרים לאורך שרשרת האספקה. זה שוב מפרק את השליליות של רשתות חסימות מתחרות, שעשויות לאלץ ארגונים לעשות עסקים רק עם ספקים או מפיצים המשתמשים במערכות התואמות את שלהם..

רְפוּאִי

נכון לעכשיו, הנתונים הרפואיים של החולים נשמרים בצורה מאובטחת ברשומות של מתקן אחד. זאת מסיבה טובה, מכיוון שמדובר בנתונים שצריכים להיות פרטיים וסודיים. עם זאת זה מזמין סיבוכים ועיכובים אם המטופל יפנה לטיפול במתקן אחר. Wanchain המספק תפעול בין שתי הרשתות פירושו שהם יכולים להעביר את המידע לאן שהוא נדרש במהירות ובפרטיות ללא פגע.

זיהוי

זיהוי ואימות תעודות זהות הופך להיות מעונן כשאתם מערבים גבולות בינלאומיים. זה יכול להשתנות כאשר מדינות מאמצות בלוקצ’יין לרישום זהויות, אך רק עבור מדינות המשתמשות באותה פלטפורמה. חששות לגבי פרטיות פירושם שלא ניתן להשתמש בספר חשבונות במקרה זה, ולכן מדינה אחת שניגשת למאגר הזהות של מדינה אחרת היא מסובכת.

Wanchain מספק פיתרון יעיל יותר לאימות זהות חוצה גבולות. מדינות יכולות להשתמש בבלוקצ’יין פרטי כדי להבטיח שמזהים תקפים. תעודות הזהות יכולות להישאר תקפות במדינות שונות עם מערכות שונות, הודות לפרוטוקול הנתונים הרשתיים של וונצ’יין.

WanLabs

חלק נוסף במערכת האקולוגית של וונצ’יין הוא חממת הבלוקצ’יין שלהם, WanLabs. הדגשת מספר ה- ICO והסטארטאפים של בלוקצ’יין שנאבקו או מתו לחלוטין, קרן וונצ’יין רוצה לספק תמיכה בפרויקטים קרובים ובמרחב הבלוקצ’יין..

בפרויקטים שעוברים את שלב הבדיקה, הקרן מסייעת בתחומים כמו:

 • יועצי בלוקצ’יין
 • הדרכה טכנית
 • תמיכה חוקית
 • משאבים
 • שיווק
 • מימון

כל זה מגיע תחת הנחת היסוד הכוללת של וונצ’יין, שהיא לקדם את המערכת האקולוגית הרחבה יותר של בלוקצ’יין, ולא רק את השרשרת שלהם..

פרויקטים של WanLabs

עם הכרזת WanLabs מוקדם יותר בשנת 2018, וונצ’יין הכריז גם על כמה פרויקטים שיהיו חלק ממערכת WanLabs. פרויקטים אלה הם:

 • פרידיום: פלטפורמה המשתמשת בבלוקצ’יין לפתיחת שירותים פיננסיים לכולם, במיוחד לאלה במדינות מתפתחות.
 • CryptoCurve: חברה המספקת יישומי בלוקצ’יין ופתרונות פיתוח, החל מארנק Curve.
 • תיאיה: פלטפורמה לניהול נכסים דיגיטליים.
 • BlockMedx: חברה שבונה תשתית בריאות ופארמה טק בבלוקצ’יין.
 • AllSpark: פלטפורמה יצירתית והפצת תוכן מבוססת חוזים חכמה.
 • אינטלוס: מערכת אקולוגית פיננסית מבוזרת ומונעת על ידי הקהילה.

הצוות של וונצ’יין

ראש קרן וונצ’יין הוא המנכ”ל והמייסד ג’ק לו, גם מנכ”ל ומייסד שותף של וואנגלו טק. לפני שהתחיל את Wanglu Tech, Lu היה מייסד שותף ו- CTO ב- Factom, סטארטאפ נוסף של בלוקצ’יין. Factom עדיין מתחזקת כיום, ויושבת בין 80 המובילים בשווי השוק של הקריפטו.

שאר הצוות של וונצ’יין מבוסס בעיקר בסין, אם כי הפרויקט מתפשט כדי להוסיף כיסוי בינלאומי נוסף. בפרט, יש להם בסיסים בסינגפור ובאוסטין, טקסס (שם נמצא מטה WanLabs).

העתיד של וונצ’יין

נכון לרבעון הרביעי של 2018, וונצ’יין נמצאת באמצע דרכם בשלבי השחרור המתוכננים. Wanchain 1.0 ו- 2.0 שוחררו, ו- 3.0 מתוכננת לסוף 2018. Wanchain 4.0, שחרור המפתח שישלים את מפת הדרכים הראשונית של Wanchain, מסומן לסוף 2019. מהדורה זו תכלול הפעלה ברשתות פרטיות, שהיא מרכזי במשחק הסיום של הפרויקט. צפו לעליית ערך משמעותית אם 4.0 ישוחרר עם מעט שיהוקים, מכיוון שוונצ’ין יתחיל להיות מסוגל לספק כמה מקרי שימוש בעולם האמיתי.

נקודת ציון משמעותית נוספת שעומדת לפנינו היא תוכנית לעבור למודל PoS עם מאסטרודות, בשנת 2019. המהלך תוכנן כבר זמן מה, אך עד כה מעטים הפרטים זמינים, לתסיסה מסוימת בקהילת וונצ’יין. אם הם יצליחו לספק בתחילת 2019, זה יכול להיות צעד חיובי נוסף למטבע Wanchain ו- WAN. שילוב בין היערכות PoS לבין יכולת פעולה הדדית מוצלחת של Bitcoin / Ethereum, והעתיד נראה בהיר.

האם וונצ’יין יכול להיכשל? אין ספק, כל פרויקט blockchain או הצפנה יכול. וונצ’יין נמצא במצב בו ערכו כמעט מקביל לזה של המערכת האקולוגית כולה. באופן ספציפי, המקרה של בלוקצ’יין נותר מושתק כפי שהוא היום. אם בלוקצ’יין לא עושה את דרכו למפעלים רגילים, או שפלטפורמה אחת תעלה כדי לשלוט בשוק, יתכן שלוונצ’יין אין הרבה סיבה להתקיים..

אנחנו עדיין צריכים לראות את הצורה הסופית של וונצ’יין, לדעת אם זה באמת יהיה כוח משבש באימוץ בלוקצ’יין מסחרי. עם זאת נראה שיש את החלקים במקום ואת מקרי השימוש הברורים להיות שחקן מרכזי בבלוקצ’יין לאחר שתוואי הפיתוח יתממש במלואו..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner