מדריך להבנת ממוצעים נעים בניתוח טכני

המשקיעים בדרך כלל מסתמכים על ניתוח בסיסי כדי להעריך את האבטחה ואת הערך המהותי שלה (ולנתח את הפוטנציאל העתידי שלה), בעוד הסוחרים משתמשים ניתוח טכני כדי למקסם את התשואות הישירות. מחקרי ניתוח טכני מראים תרשימים של דפוסים ואינדיקטורים לאיתור הזדמנויות מסחר ורווחי פוטנציאל. הכלים הנפוצים ביותר בתחום זה כוללים ממוצעים נעים, MACD, מדד חוזק יחסי, להקות בולינגר ואחרים..

להיות בשוק המורכב של קריפטוגרפים, נדרש שילוב של מחשוב טכני וידע פיננסי, ולכן למידה על טכניקות מסחר היא חובה.

בגלל האישיות הייחודית של אנשים, הם סוחרים בדרכים שונות – חלקם מעדיפים גישה אגרסיבית ומסוכנת יותר, אחרים בוחרים יותר בסגנון רגוע, איטי ובטוח יותר. ישנם סגנונות מסחר שונים אשר חופפים במקצת; עם זאת, אלה ארבעה סגנונות הם הפופולריים ביותר סחר במיקום, מסחר בתנופה, מסחר יומי ומסחר בקרקפת.

בכל הנוגע לכלי מסחר שימושיים בניתוח טכני, אחד הוותיקים והפופולריים ביותר הוא הממוצע הנע. זהו אינדיקטור המנתח נתונים קודמים ואחרונים (מחיר בפרט) על ידי סיכום וממוצע על פני פרקי זמן שונים. הוא מציג את הערכים הממוצעים, והוא נקרא “נע” מכיוון שהוא מחושב מחדש שוב ושוב עם הפיכת נתונים חדשים לזמינים. ככל שהוא מתקדם, הוא מוריד את הערך העתיק ביותר ומוסיף את הערך האחרון. זה מתאר תהליך המכונה “החלקה” שבאמצעותו הוא מפחית את ההשפעה של תנודות נתונים זמניות, משטחו לקו, מראה את המגמה בצורה ברורה יותר ומדגיש ערכים מעל ומתחת..

ממוצעים נעים הם אינדיקטורים עוקבים אחר מגמה או פיגור, מכיוון שהם מתארים אירועים שכבר התרחשו. הם משמשים גם כבסיס לאינדיקטורים אחרים, כגון הפרדה ממוצעת של התכנסות נעה (MACD), להקות בולינגר, מתנד מחירים באחוזים ואחרים. השימוש בממוצעים נעים כולל אישור על מגמה, קביעת כיוון או היפוך אפשרי, כמו גם זיהוי שוק שטוח..

הפרמטר העיקרי המשמש לחישוב ממוצע נע הוא תקופה או מספר תקופות. בעיקר, ממוצעים נעים מבוססים על מחירי סגירה.

סוגי ממוצעים נעים

ממוצע נע פשוט הוא הצורה הבסיסית ביותר וכנראה הנפוצה ביותר של ממוצעים נעים. זה מוגדר כממוצע הלא משוקלל (סכום הערכים, חלקי מספר הערכים) של נתונים לאורך כמות קבועה של פרקי זמן. כאשר ערך חדש נכנס לקבוצה בתקופה חדשה, הערך הישן ביותר נושר, ולכן נדרש חישוב חדש.

ממוצע נע אקספוננציאלי

היא משתמשת בחישוב מסובך יותר מהממוצע הנע הפשוט, שכן היא מיישמת משקל רב יותר לנתונים האחרונים במכלול הערכים והיא מחשבת את הממוצע מכל הנתונים שניתחו ההיסטוריים, מבלי להסיר ערכים קודמים כשהאחרון יהיה זמין. השקלול לכל ערך קודם יורד באופן אקספוננציאלי (הצעד אינו מספר קבוע).

ממוצע נע משוקלל

זהו אינדיקטור המדגיש שוב את ערכי המחירים האחרונים כדי להבטיח שיש להם השפעה משמעותית יותר על התוצאה מאשר רשומות ישנות יותר. משקל כל ערך יורד בהתקדמות חשבונית, מה שאומר שההפרש בין נקודות הנתונים קבוע ו- 1 הוא המספר הנפוץ ביותר.

טיפים לפרשנות ממוצעים נעים

שקול את משך התקופות בהן אתה משתמש. אתה אמור לקבל מספר מסוים של מחירי סגירה כדי לחשב ממוצע נע. זה עשוי להיות בעיה עבור נכסים חדשים לגמרי.

– הממוצעים הנעים נותרים בפיגור, המגמה הבאה לאינדיקטורים, מה שאומר שהם תמיד צעד מאחור. ואילו הם מבטיחים שאתה תואם את המגמה הנוכחית, אך עדיין קיים סיכון לאותות עיכובים. ככל שהממוצע הנע ארוך יותר, כך האיחור גדול יותר.


– לא ניתן לחשב ממוצעים נעים רק עם מחירי סגירה אלא גם עם מחירים חודשיים, מחירים שבועיים, מחירי פתיחה או אפילו מחירים תוך יום..

– זכור שככל שתנודתיות המחירים גבוהה יותר, כך גדל הסיכוי לאותות שווא. בעוד שממוצעים נעים נהדרים לזיהוי מגמות עיקריות, ניתן לקבל מספר אותות שווא או איבוד עמדות לפני שזה קורה. ממוצעים נעים הם חיוניים לכלים אחרים, שלב תמיד כלים לאישור נוסף.

רוצה ללמוד אסטרטגיות נוספות בניתוח טכני? אתה יכול לקרוא את המדריך שלנו למסחר נסיגות באמצעות RSI כאן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map