ציר זמן של הודעות ופסקי מטבעות מטבעות

ה נציבות ניירות ערך הוקמה בשנת 1929 כרשות הרגולטורית הפדרלית הראשונה בשוק ניירות הערך, שתפקידה היה “להגן על המשקיעים, לשמור על שווקים הוגנים, מסודרים ויעילים, ולהקל על גיוס הון.”

הם מתמקדים בעיקר בהתמודדות עם הנפקות ומכירות ניירות ערך, הסדרת בורסות בהן הם נסחרים, תוך הקפדה על כך שחברות אינן חושפות מידע מטעה אודות ביצועיהן או סיכוייהן בעתיד וכי המשקיעים מוגנים מפני הונאות..

SEC

מקור: wikipedia.org

בהתחשב בכך שבשנים האחרונות אסימונים דיגיטליים נעשים נפוצים ופופולריים יותר ויותר, נראה כי פעולות ה- SEC השפיעו על מחירי המטבעות הדיגיטליים. SEC הפך לנושא קבוע המופיע במחזור חדשות הקריפטו היומי.

בין אם מדובר בקביעת מעמדם של המטבעות הדיגיטליים, בהסדרה לגבי מוצרים חדשים או בורסות, החלטות SEC הגיעו להשפיע באופן ניכר על אופן הפעולה של מרחב הקריפטו..

במאמר של היום, נדבר על כמה מההחלטות החשובות ביותר ופעולות מטבע החוץ האחרונות ב- SEC בנושא שוק המטבעות.

אתר וביטקוין לא ניירות ערך

בדיון שהתקיים באפריל בפני ועדת ההקצאות לבית הבהיר יו”ר ה- SEC, ג’יי קלייטון, את עמדת הוועדה ביחס למעמד של ביטקוין.

“זה אזור מסובך. כי, כמו שאמרת, ישנם סוגים שונים של קבצי קריפטו. תן לי לנסות לחלק אותם לשני תחומים. אמצעי חילופי טהור, זה שמצוטט לרוב, הוא הביטקוין. כתחליף למטבע, זה נקבע על ידי רוב האנשים לא להיות נייר ערך.

ואז יש אסימונים המשמשים למימון פרויקטים. הייתי ברשומה ואמרתי שיש מעט מאוד, אין כאלה שראיתי, אסימונים שאינם ניירות ערך. ככל שמשהו הוא נייר ערך, עלינו להסדיר אותו כבטוחה, ותקנות האבטחה שלנו מבוססות גילוי, ואנשים צריכים לעקוב אחר אלה ולספק את המידע הדרוש לנו. “

מהצהרתו, ברור שביטקוין עדיין לא נחשב לנייר ערך.

ביוני הוכרזה רשמית המטבע השני הפופולרי בעולם בעולם כי אינו כלי השקעה על ידי רשות ניירות ערך. מנהל חטיבת כספי התאגידים בסוכנות, וויליאם הינמן, הצהיר כי אֶתֶר– האסימון שדרכו פועלת פלטפורמת את’ריום – לא יוסדר באותו אופן כמו מניות ואג”ח.

אסימונים של DAO כניירות ערך בלתי חוקיים

ביולי 2017 הודיעה ה- SEC כי אסימוני ה- DAO, שהוצעו ב- ICO שגייסה יותר מ -150 מיליון דולר בשנת 2016, ייחשבו מעתה לניירות ערך. לאחר הצהרה זו התקיים דיון שהתקיים בפברואר בסנאט, שם אמר יו”ר ה- SEC, ג’יי קלייטון, “אני מאמין שכל ICO שראיתי הוא ביטחון.”

הנפקת המטבע הראשונית הייתה מפרה את החוק מכיוון שאסימונים אלה לא נרשמו ב- SEC לפני מכירת האסימונים. החלטה זו לא רק השפיעה על ה- DAO; ההשלכות של החלטה זו הצביעו על כך של- ICO רבים יכולים להיות גם סוגיות משפטיות בעתיד.

ה- SEC לא הציג שום חיוב בזמן ההחלטה, אך הוא שינה למעשה את אופן התרחשות סצנת ה- ICO, שעד אז הורשתה לפעול ללא כל תקנה במשך חודשים רבים..

למרות שקהילת הקריפטוגרפים אכן גילתה תגובה שלילית להודעה, ההשפעה הכללית על השוק הייתה זניחה. על פי מקורות, חמשת המטבעות הראשונים חוו ירידת מחירים ביום ההכרזה, אך הם חזרו די מהר לאחר מכן.

תעודת סל וינקלבוס נדחתה

ביולי 2018, SEC הכחישה את הניסיון השני של האחים וינקלבוס להשיק תעודת סל ביטקוין. ב- 26 ביולי החליטה ה- SEC כי טענת האחים כי שווקי הביטקוין “עמידים מטבעם למניפולציה” אינה מדויקת, מה שגרם להם לדחות את הצעותיהם לתעודת סל מסיבות אחרות..

זה גרם לשווקי הקריפטו להגיב במהירות ובצורה שלילית. BTC איבד ערך של יותר מ -400 דולר תוך שלוש שעות בלבד. וכרגיל, אם ביטקוין נופל מטבעות אחרים עוקבים אחר המגמה. עם זאת, המטבע הקריפטוגרפי מספר אחת לפי שווי שוק החזיר את ערכו תוך 24 שעות.

ב- 7 באוגוסט הודיעה רשות ניירות ערך האמריקאית (SEC) כי היא דוחה את החלטתה בדבר האישור או הפסילה של שינוי הכלל המוצע שיאפשר ל Cboe BZX Exchange רשום קרן ביטקוין (ETF).

באותה תקופת זמן, הסוכנות דחתה את כל תשע הצעות תעודת הסל של ביטקוין שהוגשו על ידי ProShares, Direxion ו- GraniteShares, בשלוש הזמנות נפרדות..

כעת, המועד האחרון לאישור תעודת סל הועבר שוב, לקראת סוף דצמבר, אם כי בסופו של דבר כולם מצפים שהפסיקה תתרחש בשנת 2019.

וינקלבוס

מקור: forbes.com

תעודת סל של VanEck SolidX נדחתה

חזרה ביוני 2018, ואנק ו SolidX הגיש בקשה לקבלת תעודת סל ביטקוין בגיבוי פיזי שיירשם בבורסת המניות BZX של CBOE והמתינה להחלטה שתתקבל באוגוסט. כמו בשאר תעודות הסל, גם ה- SEC דחה את הכרזתו על הצעות תעודת הסל של VanEck ו- SolidX.

כפי שהזכרנו קודם, ההחלטה של ​​SEC משפיעה מאוד על השוק, Ripple מאבדת יותר מ -20% מערכו.

מעניין שקטע החדשות הזה לא היה חיובי או שלילי. בניגוד למקרה של תעודת סל וינקלבוס, זו לא הייתה דחייה למוצר שלהם. במקום זאת היא הודיעה אך ורק כי ההחלטה תתעכב. ובכל זאת, זה יצר תגובה חזקה מהשווקים.

SEC ו- CFTC מכירים במשותף מטבעות קריפטוגרפיים

אמנם נראה שרוב הפעולה של SEC מובילה לצניחת מחירי הקריפטו, אך יש דוגמה שאינה עומדת במגמה. בפברואר 2018 התקיים דיון משותף של ה- SEC ושל נציבות הסחר העתידי (CFTC), אשר ראו את העניין של מטבעות קריפטוגרפיים, ICOs ו- blockchain.

נציגים הודו כי יש חשיבות רבה לתעשייה חדשה זו, והדגישו כי יש צורך במסגרות רגולטוריות הוגנות כדי להבטיח את הצלחתה לטווח הארוך. הרגולטורים ציינו גם כי “אם לא היה ביטקוין, לא יהיה בלוקצ’יין.”

תגובת השוק להצהרה זו התממשה למגמה שורית חזקה. ההודעה קיבלה עיתוי מצוין, שכן סין והודו התגייסו לפצח את מטבעות הקריפטו והשווקים עברו מסלול יורד. הן BTC והן ETH חוו עליות של כמעט 20% בימים שלאחר השימוע.

סיכום

ברור של- SEC יש חלק אדמיניסטרטיבי חשוב בתעשיית הקריפטו, ולתקנות וההכרזות שהם משליכים יש השפעה מיידית, שמגיעה אל מעבר לגבולות ארה”ב ומעבר לשווקי הקריפטו העולמיים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner