רשת תאורת הביטקוין הוסברה: יתרונות וחסרונות

כמעט כל מי שיש לו תשוקה חדה למטבעות קריפטוגרפיים יודע שאחת הבעיות הגדולות ביותר של מרבית פרויקטי הבלוקצ’יין קשורה לחוסר מדרגיות. ביטקוין, המטבע הקריפטוגרפי הפופולרי והיקר ביותר עד כה, אינו זר לבעיות מדרגיות שכן הוא ממשיך להיאבק בכמויות עסקאות יומיות ענקיות.

לפני זמן מה חשבו כי טכנולוגיה נקראת עד מופרד (SegWit) יוכל לפתור את מרבית בעיות המדרגיות שעברה רשת הביטקוין. עם זאת, כפי שהוכיח הזמן, SegWit היה מוגבל מכדי להתמודד עם משימה כה ענקית ביעילות. זו בדיוק הסיבה רשת הברקים, פרוטוקול תשלום חכם “שכבה שנייה” הושק ב -6 בדצמבר 2017.

מהי רשת הברקים?

במילים פשוטות, רשת הברקים כל כולה מסייעת לביטקוין להגדיל את יכולתו להגדיל ולהתמודד עם היקפי עסקאות גדולים יותר, כל זאת תוך שמירה על מבנהו ללא שינוי. רשת הברקים מאפשרת לאנשים לשלוח ולקבל תשלומים כמעט באופן מיידי, תוך שמירה על דמי עסקה נמוכים ככל האפשר.

למעשה, רשת הברקים אינה אלא מערכת חוזים חכמה. הוא בנוי על גבי הבלוקצ’יין הבסיסי של ביטקוין ומאפשר תשלומים מהירים וזולים בין שני גורמים מעורבים.

בָּרָק

איך זה עובד?

כדי להבין טוב יותר כיצד רשת הברקים עובדת, חשוב לציין כי המערכת משתמשת בשלבים מרובים כדי להשיג את התוצאה הנתפסת.

כדי שהוא יתפקד, זה דורש להגדיר ארנק רב חתימה על ידי לפחות אחד מהגורמים המעורבים. כתובת הארנק נשמרת בבלוקצ’יין הביטקוין הציבורי לצד מאזן. מאזן זה מוכיח כמה מהנכס הכלול שייך למי.

מעתה, שני הצדדים יכולים לבצע מספר בלתי מוגבל של עסקאות מבלי לבקש אי פעם את המידע המאוחסן בבלוקצ’יין. עם כל עסקה, שני הצדדים משנים את המאזן על מנת להראות במדויק כמה מטבע הארנק מחזיק ולמי הוא שייך. בקיצור, השולח והנמען יכולים לבחור לבצע את העסקאות שלהם ישירות.

במקום להעלות לבלוקצ’יין, המאזן המעודכן הזה נשמר על ידי שני הצדדים. אם אפיק התשלומים סגור, שני הצדדים משתמשים במאזן המותאם הדדית כדי לשלם את חלקם בארנק. לכן, הרשת הראשית של ביטקוין משמשת לעיבוד העסקאות הגדולות ואילו רשת הברק אחראית על הטיפול במיקרו-עסקאות.

למשתמשים ניתנת האפשרות לבצע עסקה עם כל משתמש אחר המחובר לרשת באמצעות מספר כשות. רק כמה צמתים נחוצים כדי לחבר את כולם ברשת.

ברק 2

היתרונות והחסרונות של רשת הברקים:

היתרונות:

בעזרת רשת הברק לא רק שהעסקאות מהירות יותר, אלא גם תשלומים זעירים אפשריים. תשלומים, קטנים ככל שיהיו, יוסדרו באופן מיידי. זה יעזור עוד יותר לביטקוין להיות מטבע קריפטוגרפי פופולרי עוד יותר ואמצעי תשלום מקובל יותר.


יתרון מרכזי נוסף הוא העובדה שרשת הברקים מורידה עמלות. למרות שזה דבר טוב מאוד, זה יכול להיות גם דבר רע מעט לעתידו של ביטקוין. ביטקוין עדיין כולל תגמולי כרייה, אך עם חלוף הזמן תגיע בסופו של דבר לנקודה בה העמלות יהיו התגמולים היחידות שנותרו. אפשר לטעון שקיימות הרשת של ביטקוין מבוססת למעשה על עמלות.

יתרון גדול נוסף של רשת הברקים הוא העובדה שהיא משפרת את הפרטיות הכללית של הביטקוין. עסקאות אנונימיות ומוצפנות והן נשמרות בבלוקצ’יין רק לאחר סגירת ערוצי התשלום והיתרה משולמת לשני הצדדים..

הרמאים:

כמו בכל הדברים, רשת הברקים אינה מושלמת, ולכן יש כמה מגבלות.

מכיוון שהמערכת נועדה לטפל בעיקר בעסקאות קטנות עד בינוניות, היא לא מצוידת להתמודד עם תשלומים גדולים. נושא חשוב נוסף הוא הריכוזיות. כמה מומחי קריפטו מאמינים כי רשת מסוג זה עשויה למעשה לעודד ריכוזיות במוקדי תשלום, תהליך דומה למדי לריכוזיות כורים.

רשת ברקים אינה תומכת בתשלומים לא מקוונים. זה מצב דומה כשמדובר בקשרים של עמיתים. אם אחד מעמיתיו אינו מגיב, ייתכן שהמשתמשים יאלצו להמתין שעות על גבי שעות לפני שיוכלו להשיג שוב את כספם..

חסרון נוסף קשור לידידותיות המערכת. לכן, אפליקציות הפועלות על ברק אינן נגישות למתחילים בדיוק. לבסוף, מכיוון שמדובר עדיין בפרויקט חדש למדי והרשת לא נבדקה בכל תנאי היום יום, נותר לראות עד כמה היא תתמודד בעתיד.

הרעיון של טיפול בעסקאות מחוץ לרשת הוא ראוי לשבח, אך החיסרון הברור הוא העובדה שלא עוקבים אחר עסקאות אלה בערוץ הראשי, מה שעלול להוביל בסופו של דבר לבעיות הקשורות לפרטיות.

סיכום

רשת הברק היא ללא ספק התפתחות חשובה מאוד להתפתחות העתידית של ביטקוין. נראה שזה פיתרון נוח מאוד לקראת פתרון בעיות ההרחבה והגודש הבלתי נגמרות של ביטקוין. עם זאת, הוא אינו מגיע ללא חלקו ההוגן שלילי.

כמובן, הפרויקט חייב לראות כמה שיפורים בתקופה הבאה. אם הטכנולוגיה תוכיח את עצמה כיעילה במהלך השנה, אין ספק שרשת הברקים יכולה לחולל מהפכה מוחלטת באופן השימוש בביטקוין על ידי אנשים ומוסדות פיננסיים חשובים מכל רחבי העולם..

ובכל זאת נותר לראות אם פתרון זה יוכיח מספיק לביטקוין, ומעניין יהיה לראות אם הוא יחלוק את אותה אמונה כמו תוכנית Segregated Witness (SegWit)..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map