כיצד לסחור בחסרונות באמצעות RSI ו- ADX

פעמים רבות מסחר בשווקי המטבעות הקריפטוגרפיים כרוך בהצלחה במסלול של פחות התנגדות. כסוחר, אנו רוצים להיות בקנה אחד עם השוק במידת האפשר. אחת הדרכים הטובות ביותר לעשות זאת היא לנסות לתפוס מהלכי מגמה בשוק. על ידי שילוב של שני אינדיקטורים טכניים פשוטים, RSI ו- ADX, אדגים כיצד תוכלו להשתמש במגמה בעקבות גישה למסחר בקריפטו על ידי ניצול משיכות קלות בתוך מגמה..

הבנת מחוון ה- RSI

מדד החוזק היחסי (RSI) נוצר על ידי אנליסט טכני מפורסם בשם ג’יי וולס ווילדר. הוא פיתח מחוון זה יחד עם מחוון ADX בסוף שנות השבעים. ווילדר פרסם את עבודתו בספרו שכותרתו “מושגים חדשים במערכות מסחר טכניות”.

מדד ה- RSI הוא אינדיקטור מבוסס מומנטום המודד את חוזק תנועת המחירים בשוק. מחוון ה- RSI מורכב משורה אחת בלבד שתנודה בין 0 ל 100.

בואו נסתכל על הנוסחה ל- RSI:

RSI = (100- (100 / (1 + RS))), כאשר RS הוא הכוח היחסי.

אז ראשית עלינו לחשב את ה- RS לפני שנוכל לקבל את קריאת ה- RSI בפועל. להלן הנוסחה לחישוב RS באמצעות הגדרת ברירת המחדל של תקופת 14:

RS = (14 פרק זמן EMA של 14 הסורגים הקודמים / (14 פרק זמן EMA של 14 הסורגים הקודמים)

ברגע שיש לנו את ערך ה- RS אנו יכולים להזין את המשתנה הזה למשוואת ה- RSI כדי לקבל את ערך ה- RSI.

זכור כי תקופת 14 היא תקופת המבט לאחור המוגדרת כברירת מחדל, אולם אתה יכול להשתמש בכל תקופה שתרצה.

ישנם שלושה אותות עיקריים המשמשים באופן מסורתי עם מחוון ה- RSI. הם כדלקמן:

כאשר קריאת מחוון ה- RSI נמוכה מ- 30, השוק נחשב לממכר יתר.

כאשר קריאת מחוון ה- RSI היא מעל 70, השוק נחשב לקניית יתר.

כאשר קיימת הפרדה בין RSI למחיר, סביר להניח שקרוב לשינוי מחיר או שינוי מגמה יתרחש. למעשה ישנם שני סוגים עיקריים של הפרדות – סטייה שוורתית וסטייה דובית.

סטייה שורית מתרחשת כאשר מחיר זז נמוך יותר בזמן שקריאת ה- RSI משתנה או נעה גבוה יותר.


סטייה דובית מתרחשת כאשר מחיר נע גבוה יותר בזמן שקריאת ה- RSI משתנה או נעה נמוכה יותר.

להלן תמצא את התרשים של 480 הדקות של ETH / USD (Ethereum). שימו לב לאזור המוקף על מחוון ה- RSI. אזורים אלה מצביעים על איתותים שנקנו יתר על המידה ונמכרו יתר על המידה.

תמונה 1 10

סינון איתותים עם ADX

ADX מייצג מדד כיוון ממוצע, והוא אינדיקטור לזיהוי מגמות. קו ADX מסייע במדידת חוזק המגמה. עם זאת, זה לא אומר בפני עצמו את כיוון המגמה. ADX משמש לעתים קרובות בשילוב עם הקווים + DI ו- DI. כשמשלבים ADX עם + DI ו- -DI, ​​אתה יכול לאמוד את חוזקה וכיוון המגמה.

להלן שלוש הנחיות בסיסיות לשימוש במחקר ADX:

  • כאשר קו ADX חוצה מעל 25 מלמטה ו- + DI הוא מעל -DI, ​​מגמת עלייה עולה או קיימת בשוק.
  • כאשר קו ADX חוצה מעל 25 מלמטה ו- DI הוא מעל + DI, אז מגמת ירידה עולה או קיימת בשוק.
  • בכל פעם שקו ADX נמוך מ -20, השוק נמצא באיחוד, ללא מגמה בשוק.

קו ADX הוא כלי מצוין למדידת חוזק המגמה. יש להשתמש בזה עם מחקרים ואינדיקטורים טכניים אחרים שיעזרו לסנן עסקאות בסביבת שוק חסרת כיוון. אחת הדרכים לעשות זאת היא לבצע עסקאות רק כאשר יש תנודתיות מסוימת בשוק, והשווקים נעים לכיוון המיועד שלך..

לדוגמה, סוחר יכול להשתמש ב- ADX כמסנן סחר על ידי ייזום של מיקום ארוך חדש רק כאשר קו ADX הוא מעל 25 ו- + DI מוגזם מ- DI, מה שמצביע על כך שהשוק מתפתח לעלייה. לעומת זאת, הוא רשאי לבחור ליזום מיקום קצר חדש רק כאשר קו ADX גבוה מ- 25 ו- DI הוא מעל + DI, מה שמצביע על כך שהשוק מתמודד עם החיסרון..

למרות שמסנן הטרנדים של ADX אינו מושלם, זהו אחד המדדים הטובים ביותר לזיהוי מגמות העומדים לרשות הסוחרים. ככזה, יהיה זה חכם לשלב היבט כלשהו שלו בתוכנית המסחר שלך.

להלן תרשים המחירים של 240 הדקות של ETH / USD המראה כיצד נראה מחקר ADX:

תמונה 2 6

אסטרטגיית Pullback באמצעות RSI ו- ADX

עכשיו שיש לך הבנה טובה למדי של שני האינדיקטורים הטכניים האלה, בואו נעביר את המיקוד שלנו לבניית אסטרטגיית מסחר במטבעות קריפטו סביב מחקרים אלה.

כפי שדנו קודם לכן, מחוון ה- RSI משמש באופן מסורתי כאות קנוי ונמכר יתר על המידה, והסוחרים מצפים ששינוי מגמה יחול לאחר שקריאת RSI תחדור לרמות הקיצוניות של 30 ו -70..

אבל הדרך שבה אני רוצה להשתמש במדד ה- RSI היא לחפש אזורים שבהם התרחשה נסיגה מינורית שתוביל להמשך מהלכי מחיר לכיוון המגמה הכללית. אז בעצם, אני מעדיף להשתמש בו כדי לקנות משיכות זמניות במגמת עלייה ולמכור עצרות זמניות במגמת ירידה. כדי להשיג זאת, אני משתמש בסף 45 להזדמנויות קנייה ו- 55 להזדמנויות מכירה. לתקופת ההסתכלות אני עדיין משתמש בהגדרת ברירת המחדל של תקופת 14.

לכן, כאשר קו ה- RSI זז מתחת לגובה 45 מלמעלה, אני אוהב לקנות כמה פיפס מעל השיא של הנר הראשון. ובדומה, כאשר קו ה- RSI נע מעל 55 מלמטה, אני אוהב למכור כמה פיפס מתחת לשפל הנר הראשון למטה שנוצר.

אות ה- RSI הארוך לעיל תקף רק כאשר הוא מתרחש בשילוב עם קריאת ADX מעל 25 ו- + DI הוא מעל -DI. ואות ה- RSI הקצר שלעיל תקף רק כאשר הוא מתרחש בשילוב עם קריאת ADX מעל 25 ו- DI מעל + DI.

העצירה מוצבת מעבר לנר שסימן את הכניסה. וליציאה מהמסחר, אני אוהב לצפות בתרשים לרמזים על פעולות מחיר, במיוחד פריצת קו מגמה בכיוון ההפוך.

דוגמה לאסטרטגיית מסחר של RSI ADX

עכשיו שיש לנו כללי אסטרטגיית המסחר של RSI ADX, בואו נראה איך כל זה עובד בתרשים מחירים אמיתי.

להלן תמצאו את טבלת המחירים של Bitcoin בדקה 240 דקות.

תמונה 3 1

שים לב לצד שמאל של התרשים נראה כי השוק זז נמוך יותר ומחוון ה- RSI זז גם נמוך יותר יחד עם פעולת המחיר. זמן קצר לאחר מכן יש איזו מחיר בביטקוין, וקריאת ה- RSI מתחילה להתקדם גבוה יותר. בסופו של דבר, קריאת ה- RSI חודרת לרמה 55 כפי שמוצג על ידי האזור המוקף על המחוון. זהו אות הכניסה הקצר שלנו.

לאחר מכן, עלינו לאשר כי מסנן המגמות שלנו, מחוון ADX נמצא מעל 25 וכי קו -DI (אדום) נמצא מעל קו + DI (ירוק). זהו, למעשה, המקרה המאשר את אות הכניסה הקצר שלנו. אנו יכולים להתכונן לכניסה למצב קצר לאחר הנמכה של הנר הראשון. תראה אזור זה מסומן בתרשים.

אובדן העצירה שלנו יוצב מעל השיא של הנר הראשון למטה, שמעולם לא היה קרוב לבדיקה. ואזור טוב לרווחיות היה הפריצה ההפוכה של קו המגמה המשופע כלפי מטה, כפי שמוצג בתרשים.

מְחַבֵּר: ויק פאטל הוא הכותב של פוסט אורח זה. הוא סוחר פרטי ומחנך עם ניסיון של 20+ שנים בשווקים הפיננסיים. הוא גם מייסד קבוצת ההדרכה במט”ח.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map