מדריך למתחילים ללומנים כוכבים (XLM)

XLM הוא המטבע המקורי של פלטפורמת Stellar. המטרה של הרשת היא לעזור למוסדות פיננסיים ואנשים פרטיים בעולם לבצע עסקאות חוצות גבולות בקלות ובעלויות עסקאות נמוכות על ידי שימוש בטכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר..

רשת הכוכבים הוקמה על ידי ג’ד מק’לב, שהוא גם מייסד שותף של ריפל, וג’ויס קים, עורכת דין.

בנקאות ללא בנקים באמצעות בלוקצ’יין

למרות שאותו אדם יצר גם Stellar וגם Ripple, וכל אחד לכאורה מנסה לפתור את אותן הבעיות במגזר הפיננסי, כּוֹכָבִי שואפת להתחבר “אנשים לשירותים פיננסיים בעלות נמוכה כדי להילחם בעוני ולפתח פוטנציאל אינדיבידואלי.”

מצד שני, אַדְוָה מטרתו להתממשק בין בנקים, ספקי תשלומים בורסות נכסים דיגיטליים ותאגידים ולאפשר להם לבצע העברת כספים גלובלית תוך מספר דקות.

ה- Block Stellar מסוגל לאשר עסקה בפחות מחמש שניות.

ההיסטוריה של כוכבים

Stellar הוקמה בשנת 2014 על ידי מק’לב וקים. הקרן לפיתוח כוכבים (SDF), ארגון ללא מטרות רווח שהוקם כדי להפעיל את הפלטפורמה. הפלטפורמה התיישרה מיד עם תחום התשלומים תוך שימוש ב- XLM כמטבע המקורי שלה.

בשנה שלאחר מכן שדרגה ה- SDF את רשת Stellar ושינתה את שם הנכס המקורי שלה מ- Stellar ל- Lumen. שינוי השם נועד לשקף את השינוי שנעשה ברשת ולמתח קו ברור בין Stellar, העמותה המפתחת את הפלטפורמה, לבין הנכס המקומי שלה..

ה- SDF מממן את פעילותו מרזרבה של 5 אחוזים מתוך 100 מיליארד מטבעות XLM. SDF יכולה לבחור במכירה פומבית של חלק מה -5% או למכור כמויות גדולות ממטבעות ה- XLM השמורות לגופים פרטיים המעוניינים ביחסי עבודה משותפים..

שדרוג הרשת הציג אלגוריתם חדש של קונצנזוס, פרוטוקול הכוכבים הכוכבים (SCP) פותח על ידי דייוויד מאזיירס, פרופסור באוניברסיטת סטנפורד, והמדען הראשי בקרן הכוכבים לפיתוח כוכבים.

SCP הציגה אלגוריתם שאפשר שליטה מבוזרת, אבטחה אסימפטוטית ואמון גמיש בפלטפורמה.

בשנת 2017, מחלקה מסחרית של כוכבים, Lightyear.io, שוגר.

חשיבות נכס ה- XLM ברשת הכוכבים

ראשית, פלטפורמת הכוכבים שהושקה עם 100 מיליארד לומן. עם זאת, קיים אחוז אינפלציה בכל שנה. פירוש הדבר כי XLM חדשים מתווספים לרשת בכל שנה בשיעור של אחוז אחד.


כדי שתוכל לבצע עסקה ב- Blockchain Stellar, עליך לשלם את דמי העסקה. יש לשלם עמלות אלה באמצעות לומן (XLM).

למרות שהעמלות מינימליות, 0.00001 XLM, הן מונעות א התקפת מניעת שירות (DoS) ברשת. כדי שפלטפורמת Stellar תשמור חשבון, חשבונות צריכים לשמור על יתרה מינימלית של 0.5 XLM. על פי קרן Stellar Development, מינימום אלה מסייעים בחיסול חשבונות נטושים.

התמקדות בעסקאות הפיננסיות, XLM מאפשרת עסקאות בין צמדי מטבעות.

החלטה זו מעט שנויה במחלוקת ועשויה להוביל לדילמות מסוימות, במיוחד במקרה של עליית מחירים דרסטית. רוצה לדעת מה אנשים אחרים חושבים על זה? בדוק ביקורות על כוכבים ב- Revain.

עם זאת, פונקציונליות זו זקוקה לנזילות בין המטבע המעורב ל- XLM.

תוכניות העתיד של כוכבים

סטלר החלה להשקיע בעתיד במהלך הקמתה. לדוגמא, SDF מעביר מדי פעם מטבעות XLM בחינם לציבור במטרה לגרום ליותר אנשים להיות מעורבים במטבעות קריפטוגרפיים.

מהלך כזה קשור למחויבות של SDF לבנק את הלא בנקאי. כאשר יותר אנשים באזורים מוחלשים, במיוחד באפריקה ובאסיה, בעלי גישה לסמארטפונים מאשר לבנקים, עם XLM, הם זקוקים רק לחיבור אינטרנט כדי לקבל ולשלם תשלומים..

Stellar כבר הוכיחה את כדאיותה בהתחשב בשותפויות ברמה הגבוהה שדיברה בעבר. זה כולל שיתוף פעולה עם IBM, KlickEx, SureRemit וכו ‘.

בספטמבר השנה, Stellar פיתחה צמיד מטבע וירטואלי המעסיק את טכנולוגיית ה- NFC (Near Field Communication) ואת טכנולוגיית החשבונות המבוזרים של Stellar לצורך ביצוע תשלומים..

סטלר גם מחפשת להציג רשת ברקים כדי לשפר את היבטי ההרחבה והאבטחה של הפלטפורמה. ה- SCP מסומן גם לשיפור עם פעולת Bump Sequence.

לבזיל שלוש שנות ניסיון עצמאי בכתיבה על טכנולוגיות משבשות. הוא מתמקד בשורות חדשות וחינוך; עוזר להפיץ את הבשורה של בלוקצ’יין. הוא מקווה שתהיה לו חברת בלוקצ’יין משלו יום אחד; עוזר לעולם באמצעות טכנולוגיית ספר החשבונות החדשנית שלו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map