מטבעות קריפטו לעומת פייפאל – קרב על עתיד התשלומים

מטבעות דיגיטליים מחליפים במהירות אמצעי תשלום מסורתיים כמו PayPal. אמנם השיטה שמציעים אמצעי תשלום אלה הם הטובים ביותר בשנים האחרונות, אך העסקה במטבעות דיגיטליים, אך מטבעות קריפטוגרפיים ליתר דיוק היוו פתיחת עיניים עבור רבים, מה שהופך אמצעים אחרים לעסקה לארכאית בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים.

היו תלונות על עד כמה שירותי פייפאל היו מתסכלים בפני משתמשים שונים, וכיצד הם נשללים מכספם שנצברו במשך חודשים, מה שהכניס אנשים פרטיים וארגונים לחובות עצומים. לקוחות לפעמים לא מבינים את התהליכים הללו, וכל מה שהם רוצים זה החזר כספי או המוצר / השירות שרכשו.

למרות שמנכ”ל eBay, ג’ון דונהו, הזכיר בהצהרה כי PayPal מתכננת לשלב ארנקים דיגיטליים במערכת PayPal בעתיד, יותר אנשים פונים לכיוון מטבעות קריפטוגרפיים..

למרות שלמטבעות הדיגיטליים יש חסרונות מכיוון שאנשים נוטים לשלוח כספים לחשבונות שגויים לרוב כתוצאה מהמצב המבלבל של כתובות הארנק, הם כנראה שיטת התשלום של העתיד..

העמלות

PayPal היא מערכת מרכזית ולכן יש לה חברים חברים שמחליטים כמה משתמשים משלמים על כל עסקה. עמלות אלה לעיתים גבוהות מאוד בהשוואה למטבעות דיגיטליים. תאלץ לשלם עד 5-7% ממה שאתה מעביר. לעומת זאת מטבעות קריפטו הם אמצעי מבוזר לביצוע עסקאות פיננסיות. המשמעות היא שאין גוף מסוים שקובע עמלות עסקה על רשתות חסימות שעליהן מטבעות הקריפטו פועלים. המשקע הקטן שגובה הרשת משולם לכורים כתגמולים עבור אימות העסקה. לפיכך, עמלות נמוכות זו בעת ביצוע עסקאות במטבעות קריפטוגרפיים הפכו את השימוש במטבעות קריפטוגרפיים לבחירה המובילה מול PayPal.

בואו ניקח קצת להשוות את העמלות. נתחיל עם הקריפטוגרפיה הידועה ביותר – ביטקוין. לפני מספר ימים עמלות הביטקוין הגיעו לשפל של 6 חודשים עקב אימוץ segwit. בעתיד צפויה רשת התאורה שתוזיל את העמלות באופן דרסטי. את’ריום יש עמלת עסקה ממוצעת של 0.79 דולר ועמלת עסקאות חציונית של 0.27 דולר – על פי BitInfoCharts. זוהי אפשרות מצוינת נוספת – מכיוון שהאומץ מאושר בדקה ואף פחות מכך. דרך זולה יותר היא להשתמש ליטקוין. ליטקוין ידועה בבעלות אחת מהעמלות הנמוכות ביותר מכל המטבעות הקריפטוגרפיים, כמו גם בהיותה מטבע קריפטוגרפי עם קהילה פעילה מאז שנת 2013. העמלה הממוצעת של ליטקוין היא 0.35 דולר ודמי העסקה החציוניים הם 0.058 דולר. ויש אפשרות להעביר גם בתשלום אפס – באמצעות ננו

מהירות התשלום

לגבי מהירות, למרות ששתי העסקאות הן מיידיות, כל דבר יכול להשתבש בזו של PayPal שעלולה להפוך את הכספים לבלתי שמישים עד 180 יום. המוסד הפיננסי המחובר לחשבון PayPal יכול גם להוות מכשול מסיבי בתשלומים מהירים ואילו עם דמי העסקה של מטבעות קריפטוגרפיים ניתן להקל גם על ידי העלאת העמלות המשולמות לביצוע העסקה, וזה עדיין יהיה זול בהרבה מחיובי PayPal. אף על פי כן, היו מקרים בהם לקח מטבעות קריפטוגרפיים, כמו ביטקוין, זמן רב כל כך לשלוח, לרוב זה כתוצאה מדמי עסקה נמוכים שנקבעו על ידי הארנק. זה תמיד נוהג טוב לבדוק את עמלות העסקה הנוכחיות בחוקר החסימה של המטבע הקריפטוגרפי שלך לפני שתתחיל עסקה כלשהי. ומכיוון שיש מגוון רחב של מטבעות קריפטוגרפיים לבחירה, ישנם אחרים כמו ליטקוין, את’ריום, מונרו, ננו וכו ‘שהם מטבעות נהדרים ומקובלים שתוכלו להשתמש בהם לעסקאות מקוונות.

יש כמה בעיות אחרות שיש למטבעות קריפטוגרפיים. לדוגמא, אם אתה שולח כספים לכתובת שגויה – לעולם לא תוכל להחזיר אותם בחזרה. אז אתה צריך להיות זהיר במיוחד לגבי זה. דבר נוסף שיכול לקרות הוא לטעות בביטקוין ובביטקוין קאש – זה קרה בעבר.

זה לא נושא מהבחינה הטכנולוגית, אלא בעיה שמשתמשים חדשים עלולים לחוות. אך כאשר אנשים למדו להשתמש בסמארטפונים, אנשים יכולים ללמוד להשתמש במטבעות קריפטוגרפיים.

בִּטָחוֹן


 PayPal הוכיחה שהיא לא הדרך הטובה ביותר לקבל תשלומים דרך האינטרנט בתקופה האחרונה שכן היו בעיות של החזר כספי שהם צורות של עיכובים שגורמים ל- PayPal להתערב במצבים כאלה. לפעמים, פתרון של עניינים כאלה הוא לטובת הצד הלא נכון. יתר על כן, חשבונות PayPal ניתנים לפריצה בקלות. האקר עשוי להשתמש בטונות של שיטות כדי לגשת לחשבון PayPal.

אך עם מטבעות קריפטוגרפיים, אין כמעט החזרת כספים, ואי אפשר לקרוא כספים שהועברו. ברגע שהעסקה נפתחה ומתווספת לבלוקצ’יין, זה סופי. הקונה והמוכר עשויים להיות רגועים מכיוון שכספים יזוכו לחשבון אליו הוא נשלח תוך מספר דקות. פריצה לחשבון מוגן קשה בהרבה מחשבון PayPal. כתובת ביטקוין שנשמרה בארנק נייר היא כמעט בלתי שבירה והיא ידועה כדרך הבטוחה ביותר לשמור על ביטקוין שלכם. ישנן אפשרויות גם למטבעות קריפטוגרפיים אחרים – כמו ארנקי אינטרנט עם 2FA או ארנקי חומרה כמו Trezor או Ledger.

תשלומים חוצי גבולות

לגבי פתרון תשלום חוצה גבולות, PayPal מוגבלת במדינות מסוימות או לגמרי לא זמינה לאזרחים שם; זה מה שהופך את השימוש ב- PayPal לקבל או לשלוח תשלומים בינלאומיים אינו האפשרות הטובה ביותר. לעומת זאת, מטבעות קריפטוגרפיים אינם מהווים יחס של מיקום גיאוגרפי. אתה יכול לשלוח תשלומים ולקבל תשלומים מכל אחד מכל מקום בעולם. ישנן כמה מדינות בהן מטבעות קריפטוגרפיים אינם מורשים, אך אנשים עדיין מוצאים דרך להשתמש בהם.

חוויית משתמש

באשר לחלק הידידותיות למשתמש, PayPal ללא ספק קל לשימוש, ומתחיל צריך למדי לדעת מה לעשות בנוגע למשלוח וקבלת עסקאות. ממשקי ארנק מטבעות קריפטוגרפיים הם קלים כל כך. בהתאם למפתחי הפלטפורמה, ישנם מספר ארנקים של מטבעות קריפטוגרפיים עבור מטבעות שונים, בהתחשב באפשרויות לבחור איזה ממשק קל לך יותר לשימוש. מלבד שמירת המטבעות הדיגיטליים שלך בארנקים, יש לך יותר שליטה; אתה יכול גם להשתמש בבורסות קריפטוגרפיים. חברות אלה גם מבצעות שיפורים בפלטפורמות שלהן, מעת לעת, כדי להפוך את הפלטפורמה לקלה לשימוש עבור המשתמשים שלהן.

לסיכום, איננו יודעים אילו התקדמות טכנולוגית העתיד צפוי לעסקאות פיננסיות בקרוב, אך ככל שידוע לנו, הטכנולוגיות הקיימות מנצחות שיטות ישנות ואמינות יותר של ביצוע כספי למשחקן. פייפאל היא ענקית מבוססת בענף התשלומים – אך מטבעות קריפטוגרפיים צוברים יותר שטח מדי יום. למרות שמטבעות קריפטוגרפיים אינם כל כך קלים לשימוש של אדם לא טכני – אנשים בוודאי יסתגלו אליו כפי שעשו עם כרטיסי אשראי ועסקאות מקוונות..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map