לכורי GPU מאוימים של Ethereum יש גואל בלאונרדו לדקלם

כל פעם היה כל כך פשוט בעולם כריית הקריפטו: הורד את קוד המקור ותן למעבד שלך לעשות את העבודה. כל מי שיש לו מחשב בבית יכול היה להיכנס לפעולה והיה כסף להרוויח לכולם, במיוחד לאנשים ברי המזל המתגוררים במדינה בה חשמל זול.

ובכן, הדברים השתנו עכשיו, ורבים היו אומרים שזה לא לטובה.

החזון המקורי של רשת הביטקוין – וזה הדין לגבי רשת את’ריום המאוחרת יותר – היה עבור רשת מבוזרת שמאוישת על ידי ג’ק או ג’יל הממוצעים עם מכשיר משלהם. זה הודגש על ידי חזון דמוקרטי שבו הנהלת החשבונות ברשת הופצה באופן שלא יהיה אפשרי לגוף תאגידי אחד לשלוט בעבודות הכרייה המאמתות ומאשרות חסימות עסקאות..

לא עבר זמן רב עד שהמעבדים הושמדו על ידי GPUs ואז, מאוחר יותר, עבור ASIC – מעגלים משולבים ספציפיים ליישומים – לדחוק את GPUs, לפחות בכל הנוגע לרשת הביטקוין..

כעת רשת את’ריום, שהאדריכלים היו מודעים לאיום ה- ASIC בזמן הקמתה בשנת 2014, עשויה ליפול קורבן לסכנה הריכוזית שאמורה להיות טבועה ב- ASIC. כתוצאה מכך כורים מחפשים דרכים לגוון את השימוש ב- GPU ויש אפשרות חדשה לבינה מלאכותית (AI) – זהו המרחב הרעב של עיבוד גרפי..

מסלול גיוון ה- AI קיים זמן מה אך העיבוד הוא חדש יחסית, אך סטארט-אפים חדשים, כגון לאונרדו לדקלם מיישרים את המודל העסקי והטכנולוגיה שלהם לצרכים של כורי GPU המעוניינים ליישם מחדש את יכולת העודף.

אז מה בדיוק האיום של ASIC בפני כורי GPU?

ASICs, כשמם כן הם, קשורים לעבודה עם אלגוריתם הגיבוב של פרוטוקול blockchain – הם עושים דבר אחד טוב מאוד.

כל כך מוצלחים שהם היו בתחום הביטקוין, וכעת לא משתלם לנסות לכרות באמצעות GPU. GPUs – יחידות עיבוד גרפיות – הוכיחו כורי ביטקוין עדיפים על מעבדים מכיוון שהם מסוגלים לעבד משימות במקביל, מה שאומר שהם יכולים להשיג שיעורי חשיש גבוהים בהרבה בשיטת החישוב הסדרתית של המעבד..

עם זאת, בכריית Ethereum ה- GPU עדיין דומיננטי, אך זה עשוי להשתנות עם כורי ה- ASIC הראשונים ל- Ethereum, אשר יועברו בחודש יולי מענקית הכרייה הסינית ויצרנית ASIC. Bitmain.

ביטמיין הודיעה כבר באפריל כי השמועות שהיא עובדת על ASIC לכריית את’רום נכונות, אם כי מעט ידוע על רווחי הביצועים בעולם האמיתי הצפויים מכרייה עם אנטמינר E3, בניגוד לטענות שהעלתה היצרנית..

עם זאת, אם הטענות שמעלה Bitmain הן כמעט מדויקות, ימיו של כורה GPU Ethereum עשויים להיות ספורים.

החדש אנטמינר E3 נאמר שהוא מסוגל לבצע בקצב hash של 180 MH / s. זה לעומת כ 232 MH / s עבור אסדת שמונה מעבדים של כרטיסי AMD RX580.

עם אנטמינר E3 במחיר של 2,150 דולר בהשוואה למערך ה- GPU בעל שמונה האסדות המגיע לכ -2,800 דולר, הפרש היעילות הוא משמעותי. כאשר Bitmain מתחיל לשלוח את ה- E3, הוא עשוי לראות גידול עצום בשוק המכירה המשנית של GPUs כאשר הבעלים רוצים להחזיר חלק מעלות יחידות העודף לפי דרישה שלהם כעת..


קרדיט תמונה: ויקימדיה

סכנות ריכוזיות, תשובות גיוון

Bitmain כמובן מוכר את ה- ASIC שלו לכל המגיעים ולכן על פניו אין שום סיבה שתהיה ריכוז של כוח הכרייה. אבל Bitmain הוא גם משתמש הקצה הגדול ביותר במוצר שלו, עם חוות כרייה ענקיות גדושות במלאי ה- ASIC שלה.

Bitmain שולט על א רובע מכוח החשיש של רשת הביטקוין דרך בריכות הכרייה AntPool ו- BTC.com. עם הכוונה לרשת את’ריום, שאלת גיוון השימוש ב- GPU היא כעת דחיקה עבור הכורים.

כפי שציינו, האלטרנטיבה הנפוצה ביותר היא בתחום הבינה המלאכותית (AI), שם כוח העיבוד מבוקש מאוד ו- GPUs מתאימים לחלוטין למשימה מכיוון שלמידת מכונה ברשתות עצביות, למשל, כוללת בדרך כלל מחשוב של הרבה חישובים קטנים. שם עיבוד מקביל עובד היטב.

הביקוש לכוח מחשוב מתגבר על ידי הצמיחה ב- AI וזה אמור להימשך ככל שמפתחים יותר ויותר יישומים והמדע בתורו ממשיך להשתפר, מה שמוביל לביקוש נוסף.

כפי שראינו קיימת גם אפשרות שנייה, הנגזרת גם ממגמה חדשה בשימוש במחשבים, שגם היא מתרחבת במהירות, אולי בקצב אקספוננציאלי, בצורה של עיבוד גרפי..

אנחנו כמעט לוקחים את זה כמובן מאליו לצפות לצפות בחלליות למראה לכאורה מציאותיות העוסקות בקרב בין-גלקטי או צבאות של לוחמים הנלחמים בה בעולם פנטזיה. סצנות כאלה אפשריות רק בגלל הפעלת כמויות אדירות של כוח מחשוב להפקת תמונות שנוצרו על ידי מחשב (CGI). המשאב הנדרש הוא רב. באמצעות א Nvidia 1060 ל- GPU ייקח 24 שעות לעיבוד מסגרת אחת ויש 24 פריימים בשנייה של הסרט. לא ייאמן, זה אומר שזה ייקח חודש להעביר שניה אחת של אנימציה של CGI.

עם טכניקות CGI מבוקשות בקולנוע, בגיימינג ובעולם הארגוני הרחב לתקשורת ופרסום, יש צוואר בקבוק בחוסר ההתאמה בין הביקוש וההיצע..

עיבוד גרפי זקוק לעוצמת ה- GPU שלך

לאונרדו רנדר, המספק כבר שירותי טיוח, מסתובב בעזרת בלוקצ’יין לספק פתרון רנדור גרפי מבוזר שיכול להביא את ההיצע למגע עם הביקוש. היא תציע ללקוחותיה גישה לחוות עיבוד של בלוקצ’יין בעזרת השותפות שלה עם ספק מתקני הכרייה האמריקניים גיגה-וואט, שיש לו 23,000 GPUs בשטח של 11 דונם בחוף המערבי של ארה”ב.

החלק בהיצע שלהם שקופץ לכורי קריפטו הוא התשואה הזמינה מההצגה. העיבוד הגרפי מציג עלייה של 1,751% בתשואות שניתן לבצע כרגע מכרייה ברשת את’ריום – 0.027 דולר לעומת כורה של ליאונרדו PPU במחיר של 0.50 דולר, נמדד ב- GPU לשעה..

זה מרגיש כמו צעד חכם מאוד של לאונרדו רנדר, עם פיתרון שיהיה במקום הנכון בזמן הנכון כאשר Bitmain מתחיל להגביר את קווי הייצור של Antminer E3 וכורי ה- GPU של את’ריום מחפשים חלופות. כורי הקריפטו יוכלו לספק את יחידותיהם ברשת לאונרדו באמצעות אסימון ה- LEOS של פלטפורמת העיבוד.

ה- ASIC של Ethereum מבית Bitmain עדיין לא נמצא בטבע (אם כי יש שמועות שהוא כורה איתם בשקט ללא הודעה מוקדמת), ולכן רווחי היעילות שהובטחו לא הועמדו למבחן. מעניין יהיה לראות כיצד ביטמיין התמודד עם ה- איתאש הדרישה של אלגוריתם Ethereum לכמויות גדולות של אחסון, מה שמאלץ כורה להשקיע את רוב זמנו בקריאה ממערך 1GB לעומת ביצוע משימות חישוביות.

קיימת גם האפשרות שמפתחי הליבה ב- Ethereum יעלו שדרוגים שיכולים “לבנות” (להפוך את הבלתי שמיש) ל- ASIC..

עם זאת, ישנן רשתות בלוקצ’יין רבות אחרות שיכולות להיות רגישות לכריית ASIC בנוסף לאת’ריום, כך שהנושא של שימוש חלופי רווחי בעלויות הקבועות שהוטבעו בהשקעה בכריית קריפטו לא יעבור. AI ועיבוד להצלה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map