ההיסטוריה וההתפתחות של מזלגות מטבעות קריפטוגרפיים

מטבעות קריפטו נוצרו בשתי דרכים; כתיבת קוד חדש מאפס או מניפולציה בקוד הקיים (מזלג).

כאשר מתחיל מזלג, מטבע ההמטבעות האב מתחלק לשניים שמוליד נכס חלופי חדש עם הבדלים קלים מהעיקר. יש ליצור הסכמה לכל מערכת אקולוגית של מטבעות קריפטוגרפיים שתמשיך לייצר מזלג נוסף.

בגלל סיבה כזו או אחרת, חלק ניכר מהאלטקוינים העליונים הוזנקו. כמו תמיד, הביטקוין היה הראשון ואז החסימות האחרות החליטו ללכת בעקבותיו. בואו נסתכל על כמה מזלגות ומה הם נוצרו כדי לפתור.

מזלגות ביטקוין

החסימה הראשונה שנכרתה בפלטפורמת הביטקוין התרחשה בינואר 2009, ובימים ההם היו כמה כורים וזה אומר יציבות. ככל שחלף הזמן, סוגיות של מדרגיות, עלויות עסקאות גבוהות ותקופות המתנה ארוכות הביאו לכך שהתוכנה נדרשת לשדרוגים. זו הייתה תחילתה של ההיסטוריה של המזלגות.

Bitcoin XT היה המזלג הראשון שקרה בבלוקצ’יין BTC והתרחש בשנת 2015. מטרתו הייתה להגדיל את גודל החסימה של הרשת ל -8 מגה-בייט, מה שמספר העסקאות משתפר מ -7 חסימות בשנייה ל 24. הפרויקט התחיל היטב אבל הטירוף סביבו גווע בשנת 2016 כשרוב הכורים נסוגו.

ביטקוין קלאסיק

גם לאחר מותו של Bitcoin XT, כורי הביטקוין מעולם לא ויתרו על הרצון להגדיל את גודל החסימה. הם המשיכו ויצרו מזלג של ביטקוין קלאסיק שהוליד מטבע קריפטוגרפי של ביטקוין קלאסי. נראה כי המטבע מסתדר היטב וכבר השיג כמה אבני דרך באסטרטגיית הפיתוח שלו לחמש שנים.

מזומן ביטקוין

רוב המזלגות מגיעים עם סיבה שהיא בדרך כלל ליישם תכונה שתוביל לשיפור התפקוד. לעומת זאת ביטקוין קאש נוצר על ידי כורים שחשו שסגוויט מהווה איום על רשת הביטקוין וכך התרחקו.

ביטקוין קאש קיבל תמיכה מאנשים משפיעים כמו רוג’ר ור ואומץ במהירות על ידי קראקן מיד לאחר הקמתו. נכון לעכשיו, זה המטבע הרביעי בגודלו בשווי השוק. עוד מזלגות שעברו על ביטקוין כוללים ביטקוין זהב, סטטוס זהב ביטקוין, ביטקור, ביטקוין דיימונד, ביטקוין אמונה, ביטקוין לייט ועוד רבים וטובים..

יש גם מזלגות בתור והם כוללים ביטקוין ברק, ביטקוין אלוהים (תאמינו או לא), ביטקוין סילבר, ביטקוין אטום וכו ‘..

את’ריום

אמנם נראה מושלם בעיני מרבית המשקיעים שלה Ethereum blockchain היו ועוד יש בעיות שחייבו מזלג. המזלג הבולט ברשת זו היה Ethereum Classic שהתרחש ביולי 2016 לאחר פריצת ה- DAO שראתה את האתר בהיקף של 50 מיליון דולר. לאחר תקרית זו, אנשים מסוימים הצביעו על כך שהפלטפורמה תתקבל, וכל ההפסדים יתאוששו, בעוד שקטע קטן יותר לא מסכים עם הראייה הזו כי אין לשנות שינויים..

עם זאת, המזלג קרה והקבוצה הקטנה יותר הלכה עם Ethereum Classic שהוקם לאחרונה, בעוד מפתחי הליבה שביטלו את הפריצה שמרו על השם הישן Ethereum. מזלגות אחרים הנובעים מבלוקצ’יין האתר כוללים את EtherGold, EtherZero, Ethereum Modification ו- EthereumFog.


מונרו

אפילו למטבעות הקריפטוגרפים הטובים ביותר הממוקדים בפרטיות כמו מונרו יש עדיין בעיות שניתן לפתור באמצעות זיוף. באמצע הצעדה אמור היה מונרו להתפצל בגוש 1529810 שהוביל להולדתו של מונרו החמישי (XMV). כפי שקורה במטבעות קריפטו אחרים, המזלג נועד לפתור בעיות קנה מידה על ידי הצגת פרוטוקולים חדשים. למרות שהמזלג נוצר כדי לפתור בעיות – משתמשים רואים במזלג ‘הונאה’ שכן הצוות האחראי על מונרו V אינו נראה מקצועי בכלל ונוטה לעשות דברים רק למען האינטרס שלהם..

ליטקוין

Litecoin התחלקה לייצור מזומנים Litecoin (LCC) והפכה את האחרון למזלג מאז שה- Litecoin התפצלה מביטקוין בשנת 2011. LCC לא זכתה לאהבה רבה מחובבי הקריפטו כנראה בגלל היעדר מפת דרכים ראויה..

עכשיו, ישנם שני סוגים של מזלגות שיכולים לקרות במערכת האקולוגית של קריפטוגרפי. תן לי להסביר את ההבדלים.

כאמור קודם, מזלג פשוט פירושו סטייה בתוכנת בלוקצ’יין. השינויים יכולים להיות זמניים או קבועים ומצב זה מוביל לשתי קבוצות של מזלגות, כלומר קשות ורכות. בואו נגדיר לשם מה מונחים אלה עומדים.

מזלג קשה

מזלג קשיח מתייחס לסטייה מוחלטת של תוכנת בלוקצ’יין שבה כל הצמתים הקודמים ללא השדרוג מנועים מגישה לבלוקצ’יין החדש שנוצר. שינוי קיצוני זה של תוכנה הופך לרוב לחסימות חוקיות קודמות ללא תקפות לחלוטין. גם רשתות הבלוק החדשות וגם הישנות הופכות עצמאיות.

במהלך מזלג מסוג זה, בלוקצ’יין אחד ימשיך בנתיב הקיים ליצירת בלוקים חדשים בעוד החדש בדרך כלל עובר מסלול אחר לגמרי. כורים המעוניינים להיות חלק מהמדור החדש חייבים להתקין את השדרוגים בעוד שאלה שעדיין מעריכים את שרשרת המורשת ישמרו על הצמתים שלהם כפי שהיו..

איש אינו יכול להציע ולהעביר תנועת מזלג קשה. הרעיון צריך להיות נתמך על ידי למעלה מ -90% מהכורים כדי שניתן יהיה ליישם את השינוי. דוגמה למזלג שמעולם לא זכה לגיבוי מרוב החברים כולל את Segwit2x המכונה גם NO2x שמטרתו לשפר את בעיות הסקלביליות של ביטקוין על ידי הגדלת גודל החסימה ל -2 מגה. Bitcoin Gold ו- Bitcoin Cash הם דוגמאות ידועות למזלגות קשיחים.

מזלג רך

כאשר קורה מזלג ושני מטבעות קריפטו נוצרים על אותה שרשרת מורשת, זה נקרא מזלג רך. במזלגות אלה, אפילו עסקאות ישנות יותר עדיין יכולות להיות מאומתות על ידי צמתים משודרגים. תרחיש זה מכונה תואם לאחור. עם זאת, אם צמתים ללא שדרוג ימשיכו לכרות חסימות חדשות, המשודרגים לא יצליחו לזהות אותם.

בשורה התחתונה

מזלגות הם מסוכנים ויכולים להיות השלכות שליליות על בלוקצ’יין אם לא מתנהלים כראוי. עם זאת, הם תמיד מתוכננים בקפידה על ידי מפתחי ליבה ואנשים אחרים במטרה לתקן בעיה כדי שהרשת תוכל לעבוד בצורה חלקה.

כשאנחנו הולכים אל העתיד, נקווה שמזלגות יעשו יותר מאשר רק טיפול בבעיות קנה המידה והפרטיות.

קטלין היא המייסדת של פלטפורמות מסחר אלקטרוני ו בטל חסימה. הוא חובב עיצוב ואוהב מאצ’ה, והוא נלהב במיוחד מטכנולוגיית ביטקוין ובלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map