חברה מבוססת בריטניה המקושרת לבורסת קריפטו המעורבת בפעילות הלבנת הון

חברה שבסיסה בבריטניה נקשרה לחילופי המטבעות קריפטוגרפיים BTC-e שנחקרה לאחר שלכאורה ביצעה פעילויות הלבנת הון. חברה זו בבריטניה ידועה בשם Mayzus Financial Services או MFS ונחקרת בימים אלה. המידע היה מְשׁוּחרָר מאת NameCoinNews לפני כמה ימים.

חברה בבריטניה המקושרת לפעילות הלבנת הון BTC-e

מקרה החלפת BTC-e הקשור לפעילויות הלבנת הון רחוק מלהיות סגור והוא ממשיך לייצר כותרים ומידע חדשים. הפעם, NameCoinNews דיווחה כי ה- MFS בבעלות רוסית קשור לבורסת הקריפטו BTC-e.

העמותה נגד שחיתות עולמית עולמית ניתחה את המקרה ואספה את המידע הדרוש כדי להגיע למסקנה כזו. BTC-e נחקר בגלל העובדה שהוא שימש את קבוצת הפריצות בשם Fancy Bear.

על פי הדיווח, ממשלת רוסיה שילמה להאקרים הללו על מנת לבצע סדרה של מתקפות סייבר. יתר על כן, BTC-e היה תחת פיקוח על הפעלת עסק הלבנת הון שעזר להאקרים להלבין כספים מהר. פריצת Gox שהתרחשה בסוף 2013 ובתחילת 2014.

ראוי לציין כי הר. גוקס הייתה הבורסה הגדולה ביותר באותה תקופה והפריצה השפיעה מאוד על כל שוק המטבעות הקריפטוגרפיים ועל אמינותו. הפלטפורמה איבדה 850,000 BTC ששוויים היו יותר מ -450 מיליון דולר באותה תקופה. רבים מ- BTC אלה הולבנו ואז הוחלפו בפלטפורמת BTC-e, שנחקרה מאז.

BTC-e הייתה גם אחת מחילופי המטבעות הגדולים בשוק שטיפלה בכ- 9 מיליארד דולר בעסקאות מטבעות קריפטוגרפיים מאז שוחררה בשנת 2011. במקביל, הפלטפורמה הייתה שער חשוב מאוד ושימושי לפיאט-קריפטו מכיוון שהיא סייע לסוחרים להחליף את היורו, הדולרים האמריקניים והרובלים הרוסיים שלהם עבור מטבעות קריפטוגרפיים כמו ביטקוין (BTC), ליטקוין (LTC), Namecoin, Novacoin, Peercoin, Dash וגם Ethereum (ETH).

הדו”ח מסביר כי מייזוס שירותים פיננסיים בע”מ הינה חברה בבעלות איש העסקים הרוסי סרגיי מייזוס והיא ממוקמת כיום בקפריסין. במקביל, משרד זה מפעיל מותג המכונה Money Polo, אשר פועל כיום ב -130 מדינות שונות ומונה כ -400,000 סניפים ברחבי העולם. MoneyPolo מציעה שירותים ליחידים ולחברות שרוצים להעביר כסף מעבר לגבולות בצורה בטוחה, מיידית ובעלות נמוכה.

מצב זה יהפוך את החקירה המשפטית לקשה יותר בהתחשב במעורבות של צדדים חדשים. חשוב לעקוב מקרוב אחר התפתחויות הנוגעות למקרה זה וכיצד הוא ייפתר.

בבריטניה, רשות ההתנהלות הפיננסית (FCA) היא זו שאחראית על אישור חברות העברת כספים במטרה להעביר כסף בינלאומי ולהשיב אותו מחדש.. המוניטין של FCA איתן בשוק שצריך להסדיר ולשלוט בכל עת.

מטבעות קריפטוגרפיים המושפעים על ידי עבריינים

עבריינים השתמשו תמיד בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים במטרה להלבין כסף או לבצע פעילויות לא חוקיות. זאת בשל העובדה כי נכסים דיגיטליים אלה מספקים פרטיות רבה יותר משירותים פיננסיים ותשלומים מסורתיים, והם קלים יותר לעבור מעבר לגבולות בהשוואה למטבעות פיאטיים..

חילופים שימשו גם עבריינים אלה להלבנת כסף בהתחשב בכך שיש להפוך את הכספים ממטבעות קריפטוגרפיים לפיאט אם הפושעים רוצים להשתמש בהם על בסיס יומי. זו הסיבה שבורסות ופלטפורמות אחרות הקשורות לקריפטו נחקרו ונבדקו על ידי רשויות הרגולציה ברחבי העולם.

ארצות הברית, למשל, קבעה תקנות קשות לחברות הקשורות לקריפטו להתחיל לפעול. מדינות מסוימות דורשות מחברות המציעות שירותי קריפטו להגיש בקשה לרישיון שעשוי להיות קשה מאוד להשיג.

בנוסף, כמה ממשלות ותחומי שיפוט החלו ליישם מדיניות ידוע-לקוח שלך (KYC) והלבנת הון (AML). בסופו של דבר הם יצרו גם כללי אנטי טרור (מימון טרור) (ATF) שיש לעקוב אחריהם בבורסה ונותני שירותי קריפטו אחרים..


הלגיטימיות של מרחב הקריפטו ותעשיית הקריפטו כולה הושפעה ממספר רב של מקרים הקשורים לפושעים והלבנת הון הכרוכה במטבעות קריפטוגרפיים. למרות זאת, חלק קטן מכל העסקאות משמש לפעילות בלתי חוקית.

כ -2% מעסקאות הביטקוין נחשבות בלתי חוקיות ו- 21% מהעסקאות הן חוקיות. 77% הנותרים עדיין אינם מסווגים בהתחשב בכך שלעתים קשה להבין מי השולח ומקבלי העסקאות.

בינתיים, בנקים גדולים ומוסדות פיננסיים אחרים בתחומי שיפוט שונים היו מעורבים בשנים האחרונות גם בפעילות הלבנת הון. רבים מהם נאלצו לשלם קנסות גדולים עקב עזרה לארגוני פשיעה בהלבנת כספים.

ואכן, HSBC, BNP Paribas או JP Morgan היו מעורבים בפעילויות אסורות שונות, כולל טיפול בכסף מסמים, העלמת מיסים ועוד. זה מראה שלמרות הנרטיב השלילי הנוכחי סביב ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים, בנקים היו גם הכלים המועדפים ששימשו עבריינים לטיפול בהליכים ממקורות לא חוקיים..

הבנת מטבעות קריפטוגרפיים

מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להיות שימושיים ומועילים מאוד עבור משקיעים ויחידים רבים. הם מהירים ופשוטים לשימוש ואינם צריכים להיות מטופלים על ידי רשות מרכזית. זה בהחלט דבר חיובי בהתחשב בפעם הראשונה שמערכת פיננסית יכולה להתבסס על מטבעות מבוזרים שמבטלים את כל המתווכים.

למרות שיש חילופי פלטפורמות ששימשו עבריינים, זה לא אומר שכל שוק הקריפטו קשור לפושעים. BTC-e תצטרך לפתור את הבעיות המשפטיות שלה בעתיד ולמצוא פיתרון להאשמות שהתקבלו. זו משימה לא קלה והמעורבות של חברה מבריטניה לא מקלה על העניינים.

תקנות בשוק המטבעות קריפטו יועילו מאוד לסייע לבורסות ולפירמות אחרות להתנהג כנדרש בחוק ולספק שקיפות לכל שטח הקריפטו הזקוק כיום לכללים ומידע ברור..

יש מדינות שכבר מובילות את החלל בנושאים אלה. חלק מהמדינות עם תקנות ברורות כוללות את שוויץ ומלטה. בינתיים, תחומי שיפוט אחרים מנסים להקים מסגרת ידידותית וברורה שתסייע לחברות וחברות להציע שירותים למשתמשי הצפנה בשוק וגם להפחית את חוסר הוודאות במרחב..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map