ג’סטין סאן – יוצר טרון

אחד הדמויות הבולטות ביותר אם לא מעט שנויות במחלוקת במרחב הקריפטוגרפי הוא ג’סטין סאן – מייסד ומנכ”ל TRON – פלטפורמה מבוזרת מבוססת בלוקצ’יין לתוכן ובידור דיגיטלי..

אם אתה רוצה לדעת יותר על המנכ”ל שלה, המשך לקרוא את סדרת Crypto Influencer הבאה שלנו.

מיהו ג’סטין סאן?

ג’סטין סאן הוא יזם טכנולוגי סיני, שהקים את פלטפורמת המטבע הצפוני TRON בשנת 2017. הוא מכריז על עצמו כבן טיפוחו של ג’ק מא – מנכ”ל קונגלומרט עליבאבא.

הוא קיבל תואר ראשון בהיסטוריה מאוניברסיטת פקין, ותואר שני באמנויות מזרח אסיה מאוניברסיטת פנסילבניה. מדוע הוא מכנה את עצמו בן טיפוחיו של ג’ק מא? זה בגלל שהוא היה נבחר ביד על ידי האחרון ללמוד באוניברסיטת ג’ק מה הופאן ליזמים. הוא היה האלף היחיד במנה הראשונה של בוגרי האוניברסיטה.

לפני שהקים את פלטפורמת המטבע הקריפטוגרפי שלו, כבר היה לו ניסיון קודם עם חברת טק. הוא כבר ייסד יישום סיני לסטרימינג קול בשם Peiwo. הוא שימש כנציג הראשי ויועץ ב- מעבדות אדווה.

בשנת 2017 הוא הופיע ב פורבס 30 מתחת לגיל 30 רשימת אסיה עבור טכנולוגיות צרכנים. בתחילת 2018 הוא היכה גלים הן בתחום הבלוקצ’יין והן בתחום הטכנולוגי הרחב יותר כאשר רכש את BitTorrent בע”מ בעסקה בשווי 140 מיליון דולר..

צוותי TRON ו- BitTorrent עובדים כעת במשותף על פרויקט אטלס – יוזמה שמטרתה לחבר בין שתי מערכות אקולוגיות. יישום פוטנציאלי אחד לשילוב מערכות אלו הוא כי ניתן לתמרץ את המשתמשים לזרמי זרעים. הם יכולים לקבל TRX או אסימונים אחרים מבוססי בלוקצ’יין בתמורה לשירותי הזריעה שלהם.

טרון

TRON (TRX), המכונה גם Tronix, הוא חלק ממערכת אקולוגית בידורית מבוזרת. היא הוקמה בספטמבר 2017 על ידי קרן TRON, שבראשה עומד ג’סטין סאן. אפשר לומר שעבודת התואר השני שלו, שכותרתה “לידתו של אינטרנט מבוזר”, השפיעה על פרויקט זה.

הוא הקים צוות שהורכב מדיילים טכנולוגיים וחובבי בלוקצ’יין שהועסקו בעבר על ידי ענקיות טכנולוגיה כמו גוגל, מיקרוסופט, עליבאבא, טנסנט ובאידו. נכון לעכשיו, צוות המונה 400 חברים פרוס בבייג’ינג, סיאול, טוקיו וסן פרנסיסקו.

למרות שכוונתה הראשונית הייתה רשת בידור של בלוקצ’יין, יריבות עם ויטאליק בוטרין גרמה למטרותיהם לכלול עקיפה של שווי השוק של את’ריום. מעמדה החזק של TRX בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים התגבש בגלל האסטרטגיה השיווקית הפעילה שלה ותוכניות האוויר-דרופ. למעשה, אסימון ה- TRX הופץ בתחילה דרך טיפות אוויר לבעלי ETH.

החברה והאסימון שלה נרשמו לראשונה ב- CoinMarketCap ב- 13 בספטמבר 2017 לפי שווי של 0.002 דולר. עיקר פעילות TRON אם היא מבוססת באסיה. הנפח הגבוה ביותר של עסקאות ניתן לראות בבורסות Upbit, Bithumb, Binance ו- OKEx.

ה קרן טרון הינה ארגון ללא מטרות רווח בסינגפור, אשר “עוסק בעיקר בהפעלת רשת TRON בעקרונות של פתיחות, הוגנות ושקיפות.” דמויות מפתח נוספות של הרשת הן לוסיין חן (CTO), קיילסון יאנג (מנהל טכני) ושי זיאודונג (מפתחת).

שורשים ועצמאות


TRON החלה את חייה ב Ethereum blockchain. עם זאת, הרשת הראשית של טרון הושקה ב- 31 במאי השנה והעברת אסימוני הטרון מ- ERC20 ל- Main Net TRX התרחשה בין ה- 21 ל- 25 ביוני..

רשת TRON הבטיחה מהירויות עסקאות מהירות. מלבד המהירות כביכול של הבסיס החדש שלה, TRON אומרת שהפלטפורמה החדשה תקל מאוד על מפתחים ליצור אפליקציות מבוזרות כשהיא בנויה באמצעות Java. מצד שני, את’ריום משתמשת בשפת התכנות המוצקה יותר.

ג’סטין רואה גם עולם קריפטוגרפי חדש ושוויוני יותר נכנס עם הגירת TRON. לדבריו, עם מטבעות אחרים כמו ביטקוין ואת’רום “כורים, מייסדים וצוותי מפתחים מחזיקים בכוח רב”. TRON מבדילה את עצמה מהפלטפורמות הללו מכיוון שהיא מתכננת להעניק לבעלי אסימונים זכויות ממשל.

“המהפכה תתחיל עם טרון, כאשר נהיה פרוטוקול מבוזר חדש עם קהילה דמוקרטית ושולטת בעצמה, בחירות חופשיות ולגיטימיות כוללת”, אמר.

מחלוקות

זה לא סוד שכמה מחלוקות הטרידו את ג’סטין סאן מאז שנדבק לאור הזרקורים.

גְנֵבָה סִפרוּתִית

הבולטת שבהן היא האשמות הפלגיאט. כמה קולות בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים נשאו נשק עם הושק TRON. הסיבה לכך היא כי העיתון הלבן של פלטפורמת הקריפטו נראה תקע שני פרויקטים אחרים – FileCoin ו- IFPS.

לפי הדיווחים, חלקי הטקסט הועתקו במילה מילולית. חואן בנט, שהיה מחבר שותף לעיתונים המקוריים, שלח ציוץ המאמת את הפלגיאט. זה לא נעצר בקטעי טקסט. על פי הדיווחים, גם קוד נגנב.

מאוחר יותר ג’סטין סון שלח א צִיוּץ המסביר שהנייר המקורי נכתב בסינית. הוא הטיל אשם במתרגמים המתנדבים, אשר התרשלו לכלול פרטים חשובים והפניות.

התנגשות עם את’ריום

ג’סטין סון וויטאליק בוטרין יש בשר בקר אחד עם השני. זו עובדה. אנשים איבדו ספירה של כמות הפעמים בהן הם סחרו בנגיחות או זרקו זה בזה בטוויטר. יש להם רק היסטוריה ארוכה של ריב.

הג’יבה האחרונה מגיעה לאחר שמרכז צ’ין לפיתוח מידע ותעשייה (CCID) משחרר דירוג מטבעות קריפטוגרפיים המראה כי TRON עקפה את את’ריום במקום השני.

בצד של ויטליק בוטרין, הוא אומר שהוא יקבל מטבע מטבע אחר שעוקף את את’ריום. עם זאת, אם המטבע הקריפטוגרפי האמור הוא TRON, הוא לא יהיה חינני כל כך, והרחיק לכת לומר את שלו התקווה לאנושות תדעך.

הכל התחיל כשג’סטין שלח ציוץ המתאר כיצד ל- TRON יש תכונות טובות יותר מאשר את’ריום. כמובן, וויטליק נעלב מהעבירה והשתמש בהאשמות פלגיאט קודמות כדורים.

היה אפילו רגע בו ג’סטין סאן הזכיר את קריסת פלטפורמת את’ריום וכיצד TRON “תקים קרן להצלת מפתחי ETH ו- EOS.” ברור שזה לא הלך טוב.

ברור ששניהם דוחפים לאימוץ המוני של מטבע קריפטוגרפי, אולם הגישה שלהם עשויה להיות בקצוות מנוגדים של הספקטרום, ולכן הם מתנגשים כל כך הרבה. יתכן שהם פשוט מטיילים זה בזה. לעולם לא נדע. עם זאת, אם אתה רוצה לראות היסטוריה שלהם סחר בדוקרנים בטוויטר, להיות האורח שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map