מחיר הביטקוין היום: מדריך ערך שער החליפין של BTC / USD

Contents

מחיר חי בזמן אמת בביטקוין בערך שער החליפין של BTC / USD

השאלה הנפוצה ביותר במערכת האקולוגית של קריפטוגרפי של ימינו היא: מה המחיר של הביטקוין.

מדריך מחיר bitcoin זה מחולק לארבעה ניתוחים עיקריים כדי להבין כיצד עובד שער החליפין של BTC / USD. ראשית, תרשים המחירים BTC בזמן אמת חי לעיל, ואחריו שלושת מרכיבי הליבה הבאים:

 • מה משמעות שער החליפין של ביטקוין (כיצד מתעדכנת נוסחת התמחור של BTC בדולרים)
 • גורמי שוק הקריפטו הכלכליים הפופולריים ביותר המניעים את מחיר הביטקוין למעלה (או למטה)
 • ציר זמן היסטורי של מחיר ביטקוין לאירועים עם תאריכים כרונולוגיים ו- BTC בחדשות דולר

מה פירוש שער החליפין של דולר בביטקוין (BTC)?

כאשר אנו בוחנים את ניתוח תרשימי הביטקוין של מחיר החודש האחרון בביטקוין, חשוב ביותר לדעת את המובן מאליו, מכיוון ששערי החליפין ממלאים תפקיד מכריע בסחר במטבע..

עם זאת, אנשים מסוימים עשויים שלא להבין היטב כיצד פועלים שערי חליפין. היום אנו מסבירים את כל מה שצריך לדעת על אופן הפעולה של שערי החליפין של הביטקוין וכיצד נקבע מחיר הביטקוין.

רשת הביטקוין פועלת כבר קרוב ל -4,000 יום (17 בדצמבר 2019 ליתר דיוק) מאז החלה תוכנת ה- BTC של קוד פתוח ל- peer..

לפני עשור ערך ביטקוין אחד פחות מאגורה. כיום, ביטקוין אחד שווה סביב $ 10,000 ויש לו שיא של כל הזמנים של קצת פחות מ- 19,900 BTC / USD. ברור ששער החליפין של הביטקוין השתנה בפראות לאורך השנים, שכן התנודתיות אפילו לא ראתה אחד, לא שניים, אלא שלושה חסרונות שונים של 80% לעומת שיאי התרשים הקודמים..

השאלות התובעניות ביותר עליהן נספק תשובות הן:

 • כיצד מחושב שער חליפין כמו BTC / USD?
 • אילו סוגי גורמים נכנסים לשער החליפין?
 • מדוע שערי החליפין משתנים?
 • מה גורם לשער החליפין של הביטקוין להשתנות בפראות עם תנודתיות?
 • מה קובע אם שער החליפין של הביטקוין עולה או יורד?
 • מי קובע את שער החליפין של הביטקוין ואת חישוב הדולר שלו?
 • מדוע יש שערי חליפין של פיאט קבועים בעוד שאחרים צפים?
 • מה היה מחיר ההיסטוריה שעבר של הביטקוין משנת 2009 עד 2019?
 • מהם רווחיות והפסדים בשער החליפין של ביטקוין חודש אחר חודש, שנה אחר שנה?
 • מהן השאלות הנפוצות ביותר לגבי מחיר הביטקוין שנמדד בערך דולר ארה”ב?

אנו מקווים כי קהילת הקריפטוגרפים מוכנה למדריך המחירים המיוחד הזה לביטקוין.

להלן מחיר bitcoin פשוט למחשבון המרה דולר ארה”ב וכן דרך קלה להמיר BTC עבור דולר ארה”ב.

מהו שער חליפין? כיצד פועלים BTC בערכי המרת דולר?

בין אם אנחנו מדברים על שערי חליפין בקריפטו או על שערי חליפין של פיאט, שערי החליפין כולם עובדים באותה צורה.

שער חליפין הוא פשוט דרך לבטא את ערך המטבע האחד למשנהו. זה אומר לך כמה שווה המטבע שלך במטבע זר.

שער החליפין הנוכחי בין דולר ארה”ב (דולר ארה”ב) לדולר קנדי ​​(CAD), למשל, הוא כ 1 דולר ארה”ב = 1.30 דולר קנדי. זה אומר ש- 1 דולר שלך שווה ערך ל- $ 1.30 CAD.

אתה יכול גם לבטא שערי חליפין בצורה הפוכה. אתה יכול לומר $ 1 CAD = $ 0.76 USD. אם אתה מחליף CAD ב- USD, תצטרך לשלם $ 1 CAD כדי לקבל תמורת $ 0.76 USD.

נכון לנובמבר 2019, שער החליפין בין הביטקוין לדולר הוא בערך 1 BTC = 9,400 דולר.

כדי לעזור לך להבין את שערי החליפין, זה עשוי לעזור לחשוב על שער החליפין כעל המחיר שאתה צריך לשלם במטבע שלך כדי לרכוש מטבע אחר. אם שער החליפין של BTC / USD הוא 10,000.00, למשל, זה אומר שזה עולה $ 10,000 דולר לקנות BTC אחד. שער החליפין תמיד מראה כמה מהמטבע השני (USD) אתה צריך כדי לרכוש יחידה אחת מהמטבע הראשון (BTC).

כיצד עובדים זוגות שער

מה שער החליפין של הביטקוין

לפעמים אנו רואים גם שערי חליפין המתבטאים כצמד. צמד מטבעות הוא הצעת מחיר של שער החליפין לשני מטבעות שונים הנסחרים בשוקי מט”ח (מט”ח) או מטבעות קריפטוגרפיים.

כאשר מבצעים הזמנה לצמד מטבעות, נקנה המטבע הרשום הראשון או מטבע הבסיס, ואילו המטבע הרשום השני בצמד – מטבע הצעת המחיר – נמכר.

צמד המטבעות EUR / USD הוא צמד המטבעות הנזיל ביותר בעולם. עם זוג זה, צד אחד מוכר יורו לדולר, ואילו הצד השני קונה יורו תמורת דולר ארה”ב.

לפעמים צמדי מטבעות יתבטאו כך: EUR / USD = 1.200. המשמעות היא שאתה יכול למכור את המטבע הראשון (EUR) לקבל את המטבע השני (USD) בסכום הרשום. אתה יכול למכור 1 אירו תמורת 1.2 דולר ארה”ב.

ישנם זוגות מטבעות רבים ככל שיש מטבעות בעולם. מצמדי מטבעות גדולים כמו USD ו- JPY לזוגות מטבע קטנים יותר כמו Denar North Macedonian (MKD) ו- Lek Albanian (ALL), אין מגבלה על מספר המטבעות שאתה יכול לקנות ולמכור היום.

מהיכן מגיעים שערי חליפין?

מאיפה שערי החליפין?

מרבית המטבעות הזרים והמטבעות הקריפטוגרפיים נסחרים 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. מעל 5 טריליון דולר מטבע פיאט מחליפים ידיים בכל יום ברחבי העולם.

אנו בוחנים עסקאות אלה כדי לקבוע את שער החליפין הנוכחי. כמה מישהו פשוט שילם כדי לקנות את הדולר עם BTC? כמה שילם מישהו ב- CAD כדי לקנות דולר?

בכל המטבעות המחירים משתנים ללא הרף. פזו מקסיקני נסחר כל הזמן עם דולר אמריקאי, למשל. יורו מוחלפים ללא הרף לרובלים רוסיים. עסקאות מטבע אלה מתרחשות ללא הרף, ועסקאות אלה קובעות את שער החליפין.

שערי חליפין קבועים לעומת קבוע

מרבית המטבעות הגדולים בעולם משתמשים בא שער חליפין צף. שער החליפין משתנה בכל עת בגלל היצע וביקוש. עם זאת, במדינות מסוימות משתמשים שערי חליפין קבועים. לא ניתן לשנות את שערי החליפין של מטבעות אלה. התעריף קבוע או צמוד למשהו.

תחת שער חליפין צף, מספר בלתי מוגבל של גורמים יכול להשפיע על שערי החליפין. כאשר בריטניה הצביעה לעזוב את האיחוד האירופי, למשל, ערך הלירה הבריטית (GBP) צנח ביחס ליורו, הדולר האמריקני ושאר המטבעות הגדולים בעולם.

שערי החליפין יכולים להיות מושפעים מאינספור גורמים, ולכן רוב שערי החליפין משתנים לאורך כל היום.

עם זאת, במדינות מסוימות אין שערי חליפין צפים. יש להם שערי חליפין קבועים. מדינות אלה יתלו את המטבע שלהן לדולר ארה”ב או למטבע יציב דומה, ואז ישמרו על שיעורים אלה לאורך תקופה ארוכה.

לריאל הסעודית, למשל, יש שער חליפין קבוע. זה משתנה רק בערך כאשר הממשלה מחליטה לשנות את ערכו.

בסין, בינתיים, הייתה מערכת דומה במשך זמן רב עם היואן. ערך היואן נשמר נמוך באופן מלאכותי מול הדולר האמריקני כדי להפוך את הסחורה הסינית לאטרקטיבית יותר עבור היצואנים. כיום, סין התרחקה ממערכת זו, אם כי היואן עדיין אינו רשאי לצוף באופן מלא. במקום זאת, ליואן מותר לנוע בתוך להקה קטנה.

האם ממשלות או בנקים מרכזיים שולטים בשערי החליפין?

האם ממשלות או בנקים מרכזיים שולטים בשערי החליפין?

רוב המדינות הגדולות כיום משתמשות בשערי חליפין גמישים או צפים. ממשלת ארצות הברית, למשל, אינה יכולה לשנות ישירות את שער החליפין של הדולר עם מטבעות פיאט אחרים. שער החליפין צף בכוונה.

רוב הבנקים המרכזיים לא משנים ישירות את שערי החליפין. עם זאת, בנקים מרכזיים עשויים להוציא מדיניות להשפעה עקיפה על שערי החליפין לטווח הארוך.

בנקים מרכזיים יכולים להתאים את הריבית ולהשפיע על האינפלציה, למשל, שניהם יכולים להשפיע על ערך החליפין של מטבע מול המטבעות הגלובליים.

יש ממשלות ששולטות ישירות בשערי החליפין

יש ממשלות ששולטות ישירות בשערי החליפין

מרבית הממשלות הלאומיות אינן מתערבות ישירות בשערי החליפין. עם זאת, ממשלות במדינות מסוימות משפיעות ישירות על שערי החליפין.

ריאל הסעודית, למשל, לעיתים נדירות נעה כנגד המטבעות הגלובליים מכיוון שממשלת סעודיה משתמשת בשער חליפין קבוע. שער חליפין זה משתנה רק כאשר הממשלה מחליטה לשנותו.

ביואן הסיני היה, לעומת זאת, שער חליפין קבוע במשך עשרות שנים, אם כי ממשלת סין עוברת כעת לשער חליפין גמיש. כיום, שער החליפין של היואן משתנה בתדירות נמוכה יותר מאשר מטבעות עם שער חליפין גמיש, אך הוא משתנה בתדירות גבוהה יותר מאשר מטבעות עם שער חליפין קבוע..

כאשר ממשלה שומרת על שער חליפין קבוע, בדרך כלל שער זה מחובר לדולר ארה”ב. מדינות מסוימות – כמו סינגפור, למשל – מצמידות את ערך המטבע שלהן לסל נכסים, כולל דולר ארה”ב ושאר המטבעות העיקריים או נכסים גלובליים..

מה משפיע על שער המטבע?

כל שערי החליפין של המטבע מושפעים מ- לְסַפֵּק ו דרש – כולל שער החליפין של הביטקוין, הדולר האמריקאי ומטבעות אחרים.

כמה אנשים מוכנים לשלם עבור ביטקוין אחד? כמה ביטקוין זמין? על סמך התשובות לשתי השאלות הללו, מחיר הביטקוין יעלה או יירד.

כמובן שהיצע וביקוש קשורים באופן מורכב לאלפי גורמים שונים.

בעולם המטבעות המסורתי, שלושה גורמים משפיעים על שער החליפין:

גובה הריבית: ברוב המדינות יש בנק מרכזי שמשלם ריבית. ריבית גבוהה יותר הופכת את המטבע ליותר יקר מכיוון שמשקיעים רוצים להשקיע באותה מדינה, תוך ניצול ריביות גבוהות על ידי העברת כספם למטבע של אותה מדינה. המשקיעים יחליפו את המטבע במטבע שמשלם ריבית גבוהה יותר, ואז ישמרו אותו בבנק של אותה מדינה כדי לנצל את אותם שיעורים גבוהים..

אספקת כסף: רוב הבנקים המרכזיים שולטים גם באספקת הכסף. הלשכה לחריטה והדפסה של ארצות הברית, למשל, מדפיסה 38 מיליון שטרות ביום בשווי נקוב של כ -541 מיליון דולר. כשמדפיסים יותר כסף זה מחליש את ערך הכסף במחזור. יש יותר מדי כסף שרודף אחרי מעט מדי סחורות ושירותים. אנשים המחזיקים בכסף יציעו את מחירי הסחורות והשירותים ויצרו אינפלציה. אם מודפסים יותר מדי כסף, אנו רואים היפר אינפלציה – כמו מה שראינו בגרמניה של שנות העשרים או בזימבבואה המודרנית.

צמיחה כלכלית ויציבות פיננסית: מדינה עם כלכלה חזקה וצומחת תמשוך משקיעים. משקיעים אלה יקנו את המוצרים והשירותים של המדינה. הם צריכים לקנות את המטבע במדינה כדי לעשות זאת, מה שגורם למחיר המטבע הזה לעלות. לעומת זאת, אם הצמיחה הכלכלית והיציבות הפיננסית של המדינה נחלשות, המשקיעים ירצו למכור את הנכסים שלהם, ויצרו לחץ כלפי מטה על המטבע ויגרמו לירידת מחירים..

לשלושת הגורמים הללו השפעה ניכרת על מחירי המטבעות הפיאטיים. לאחר מכן, נבדוק כיצד גורמים מסוימים משפיעים על מחיר הביטקוין.

מה משפיע על שערי החליפין של הקריפטו?

מה משפיע על שערי החליפין של הקריפטו?

כל הגורמים הנ”ל ממלאים תפקיד מכריע בשערי החליפין בשווקי המטבעות הפיאטיים. אבל מה לגבי שווקי הצפנה?

בשווקי הצפנה, שערי החליפין נשלטים בעיקר על ידי אותם שני גורמים רחבים: היצע וביקוש.

לְסַפֵּק: כמה אסימונים ניתן לרכוש? כמה מהר גדל ההיצע מדי שנה? כמה אסימונים נעולים? כמה אסימונים זמינים דרך חילופי מכירות או בידי הציבור?

דרש: כמה מישהו מוכן לשלם עבור כל אסימון? עד כמה אנשים רוצים לקנות אסימון מסוים? אילו סוגים של תכונות אטרקטיביות יש למטבע שאין למטבעות אחרים?

כאשר הביקוש וההיצע שווים, הערך של מטבע קריפטוגרפי נשאר שווה. כאשר הביקוש עולה על ההיצע, המחירים עולים בינתיים. ראינו זאת עם הביטקוין בעשור האחרון: לביטקוין יש היצע קבוע של 21 מיליון, עם מספר יורד של אסימונים המשתחררים מעת לעת. מכיוון שהביקוש עלה לביטקוין, וההיצע נשאר זהה, המחיר לביטקוין עלה בהכרח.

כמובן שהיצע וביקוש מורכבים מאלפי גורמים שונים בעצמם.

קריפטוגרפיה עם קהילת מפתחים חזקה, תמיכה מצוינת באפליקציות והמון הייפ, למשל, תהיה בעלת ביקוש חזק. אלפי גורמים יכולים להשפיע על הביקוש.

איך עובד שער החליפין של ביטקוין?

איך עובד שער החליפין של ביטקוין?

שער החליפין של ביטקוין עובד בצורה שונה מהמטבעות הלאומיים המסורתיים.

בטח, שער החליפין של הביטקוין מושפע מכמה מאותם גורמים.

ה אספקת כסף (או היצע כולל) של ביטקוין משחק תפקיד, למשל, כמו גם ה- שיעור אינפלציה (שיעור פליטה או תגמול חסום) של הביטקוין.

שלא כמו בשאר המטבעות הלאומיים, אולם שער החליפין של הביטקוין אינו מושפע מאף כלכלה לאומית ספציפית. הבנק המרכזי במדינה לא יכול לשנות את הריבית שלו כדי להשפיע על שער החליפין של הביטקוין, למשל. אין בנק מרכזי בביטקוין שיכול לבחור לשחרר יותר ביטקוין.

שער החליפין של ביטקוין גם לא ממש מושפע ממחזורים פיננסיים. הצמיחה הרבעונית של התוצר של המדינה אינה משפיעה על הביטקוין, וגם לא על מחזורי המיתון והאינפלציה הטבעיים.

למעלה, דיברנו על כך ששני גורמים פשוטים משפיעים על כל שער חליפין במטבע בעולם: היצע וביקוש. בדיוק כמו מטבעות פיאט, גם שערי החליפין של מטבעות קריפטו מושפעים מאלפי גורמי משנה המרכיבים היצע וביקוש.

באילו מדינות יש שערי חליפין קבועים? האם הם טובים או רעים?

באילו מדינות יש שערי חליפין קבועים? האם הם טובים או רעים?

יש הסבורים כי שליטה בשער החליפין היא רעיון טוב. ברור שזה הצליח היטב עבור סין וערב הסעודית בעשורים האחרונים.

כשרוב האנשים שומעים על שער חליפין קבוע, הם חושבים על יואן הסיני וריאל הסעודית.

יתכן שתופתעו לגלות, עם זאת, לארצות הברית ולמרבית המדינות הגדולות היה שער חליפין קבוע במשך רוב המאה הקודמת.

לאורך כל המאה ה -19 וה 1900, ארצות הברית צברה בהדרגה את רוב היצע הזהב בעולם. ממשלת ארה”ב קבעה את מחיר הזהב על 20.67 דולר לאונקיה בחוק תקן הזהב משנת 1900.

מחיר זה יישאר על כנו עד שנת 1934, כאשר חוק עתודת הזהב אסר בעלות פרטית על זהב והסמיך את הנשיא פרנקלין דלאנו רוזוולט לבצע פיחות בדולר האמריקני. בן לילה העלתה הממשלה את מחיר הזהב מ -20.67 דולר לאונקיה ל -35 דולר לאונקיה. הדולר פוחת ב -60%, אם כי ערך עתודות הזהב של הממשלה עלה בערכו מ -033 מיליארד דולר ל -7.348 מיליארד דולר בין לילה..

מרבית החברות האחרות הכירו בערכו של מטבע יציב, וארצות הברית הפכה במהירות למעצמה עולמית. לפיכך, בשנת 1944, רוב מדינות העולם חתמו על הסכם ברטון וודס, ובכך הסכימו להצמיד את מטבעותיה לדולר האמריקני..

תקן הזהב הזה החזיק מעמד עד 1971, אז הוציא הנשיא ניקסון את הדולר האמריקני מסטנדרט הזהב. מנקודה זו ואילך, הדולר האמריקני שמר על שער חליפין צף או גמיש.

יתרונות וחסרונות של שער חליפין קבוע

יתרונות וחסרונות של שער חליפין קבוע

בין אם עסקינן במטבעות פיאט או במטבעות קריפטוגרפיים, שערי חליפין קבועים יכולים להיות טובים או רעים. חלק מהיתרונות והחסרונות של שער חליפין קבוע כוללים:

יתרונות

יַצִיבוּת: היתרון הראשון והחשוב ביותר של שער חליפין קבוע הוא שהוא יכול ליצור יציבות. המשקיעים יודעים מה שווה מטבע. הם יכולים להשקיע במדינה ולדעת שההשקעה לא תשתנה בפראות בגלל הערכת שווי מטבע.

מדינות קטנות יותר נהנות מכוחן של מדינות חזקות יותר: יותר מדינות מחייבות את המטבע שלה לדולר ארה”ב מכל מטבע אחר בעולם. למה? ובכן, לארצות הברית יש כלכלה חזקה ומגוונת. כאשר הדולר האמריקני גדל, כל מדינה המשתמשת בדולר האמריקאי יכולה ליהנות בעקיפין מגידול זה. אם מטבע הפיאט שלך צמוד לדולר ארה”ב והדולר האמריקאי עולה בערכו, אז גם מטבע הפיאט שלך עולה בערכו.

חסרונות

שערי החליפין הקבועים יקרים לתחזוקה: רוב הממשלות שומרות על שער חליפין קבוע על ידי שמירה על עתודות מטבע חוץ גדולות. עבור מדינה גדולה כמו סין, יש צורך ברזרבות מטבע חוץ עצומות כדי לשמור על יציבות המטבע. עתודות אלה יקרות לתחזוקה.

הופך מדינה ליעד עבור ספקולנטים: קביעת שער חליפין יכולה להפוך מדינה ליעד עבור ספקולנטים. ספקולנטים יכולים לקצר את המטבע, ולהפחית באופן מלאכותי את ערך המטבע. הבנק המרכזי חייב להמיר את מטבע החוץ שלו כדי להעלות את ערך המטבע שלו. אם לבנק המרכזי אין מספיק, הוא יצטרך להעלות את הריבית, ולגרום למיתון. ראינו זאת עם הלירה הבריטית בשנת 1992, כשג’ורג ‘סורוס המשיך לקצר את הלירה עד שהבנק המרכזי של בריטניה ויתר ואפשר לירה לצוף. ראינו את זה גם עם שווייץ בשנת 2015, כאשר הממשלה שחררה את פרנק שוויץ מהיתד שלה ליורו.

שווקים שחורים יכולים לערער את שערי החליפין הקבועים: לעתים קרובות ממשלות מנסות ליישם שער חליפין קבוע בכדי ליהנות מהיתרונות המפורטים לעיל, רק כדי להיכשל ביישום בפועל של אותו שער קבוע. ראינו שזה קורה בוונצואלה ובמדינות אחרות. ממשלת ונצואלה הצמידה רשמית את המטבע שלה לדולר האמריקני כדי להחזיר את היציבות הכלכלית. עם זאת, רוב האזרחים מוכנים באופן פרטי לקבל שער חליפין שונה בהרבה באמצעות שווקים שחורים. שער השוק השחור שונה בהרבה משער החליפין הרשמי, מה שמערער את ניסיון הממשלה ליצור יציבות.

שערי חליפין קבועים בקריפטו

שערי חליפין קבועים בקריפטו

אנו רואים שערי חליפין קבועים בעולם הקריפטו. הם נראים לרוב עם מטבעות אור.

מטבעות מטבעות הינם מטבעות קריפטוגרפיים בעלי ערך יציב במכוון. הרוב המכריע של מטבעות היצירה בשוק כיום מוצמד לדולר ארה”ב. הם שומרים על הערך היציב שלהם על ידי החזקת עתודות מזומנים של דולר ארה”ב 1: 1.

מטבעות מטבעות כמו דולר תאומים (GUSD) ו- Tether (USDT) עובדים בדרך זו: חברות אלה משחררות אסימונים דיגיטליים 1: 1 עם עתודות המזומנים שלהם. מחזיקי אסימון GUSD ו- USDT יכולים להחליף אסימונים אלה בכל עת תמורת דולר ארה”ב. כל עוד אתה יכול להחליף 1 GUSD תמורת 1 דולר, אז 1 GUSD תמיד יהיה שווה 1 דולר בשוק.

מדינות מסוימות משתמשות בשערי חליפין קבועים באופן רופף

מדינות מסוימות משתמשות בשערי חליפין קבועים באופן רופף

יש מדינות שיצרו פיתרון ייחודי. הם יצרו שערי חליפין רפויים. לשערי חליפין אלה יש רצועת מסחר מסוימת. מותר לשער לחלוף בתוך הלהקה הזו.

המטרה של שער חליפין קבוע באופן רופף היא לתת למטבע יכולת התאמה של שער חליפין צף בשילוב עם יציבות שער חליפין קבוע. כאשר הוא מיושם כראוי, זה יכול לעבוד די טוב.

ישנם שלושה מטבעות פיאט עיקריים המשתמשים כיום בשערי חליפין קבועים באופן רופף:

חרסינה: ליואן הסיני (CNY) יש רצועת מסחר של 2% המתבססת על נקודת האמצע של אתמול. אפשר להחליף את שער החליפין בתוך הלהקה הזו לפני שהממשלה תנקוט פעולה לייצוב שער החליפין. היואן קבוע בסל נכסים (שמורכב בעיקר מדולרים אמריקאים).

סינגפור: הדולר הסינגפורי (SGD) מנוהל ברצועת מסחר כדי לאפשר עליית ערך איטית. זה קבוע לסל נכסים.

וייטנאם: לדונג הווייטנאמי (VND) יש רצועת מסחר של 2%, אם כי הממשלה מעת לעת פוחתת במטבע מעבר לטווח זה (כפי שהתרחש בדצמבר 2016). הדונג מחובר לדולר ארה”ב.

לא ניתן להשפיע על שערי חליפין של מטבעות קריפטוגרפיים על ידי הבנקים המרכזיים

לא ניתן להשפיע על שערי חליפין של מטבעות קריפטוגרפיים על ידי הבנקים המרכזיים

לבנקים מרכזיים וגופים ממשלתיים אחרים יש השפעה מסוימת על שערי החליפין של פיאט. הפדרל ריזרב האמריקני יכול להתאים את שיעורי הריבית, למשל, כדי להשפיע בעקיפין על שערי החליפין.

אחד היתרונות הגדולים ביותר של קריפטוגרפיה הוא ששערי החליפין נמצאים מחוץ לתחום קבלת ההחלטות הממשלתיות.

הביטקוין הוא המטבע הגלובלי באמת בעולם. זה לא קשור לביצועים הכלכליים של אף מדינה אחת. בנק מרכזי אינו יכול להשפיע לבדו על מחיר הביטקוין.

אם כלכלת ארה”ב תיכנס למיתון, ערכו של הדולר האמריקני צפוי לרדת. ערך הביטקוין, בינתיים, לא יכול להשתנות ביחס למטבעות גלובליים אחרים, מכיוון שהביטקוין אינו מקושר רק לכלכלה האמריקאית.

שערי החליפין של הקריפטו אינם חסינים מהתערבות ממשלתית

שערי החליפין של הקריפטו אינם חסינים מהתערבות ממשלתית

כמובן שגם התומכים הקריפטוגרפיים הארדקור ביותר מודים שיש פגם במטבעות קריפטוגרפיים: ממשלות עדיין יכולות להשפיע על שערי החליפין של מטבעות קריפטיים במספר דרכים..

ממשלות יכולות להחזיק קרן רזרבה בקריפטו: נניח שממשלת ארצות הברית רוצה לשלוט בשער החליפין של BTC / USD. הם מחליטים לקנות מיליון BTC ולהחזיק אותו בקרן עתודה. אם שער החליפין של BTC / USD מתחיל להיות גבוה מדי, ממשלת ארה”ב מוכרת חלק מהקרן הזו, ויוצרת לחץ מכר על השווקים וגורמת לירידת מחירים..

ממשלות יכולות לאסור או להגביל את הקריפטו: ממשלת סין אסרה על היבטים רבים של סחר בקריפטו בשנת 2017. הדבר גרם לצניחת מחירי הביטקוין, אם כי ההשפעה הייתה קצרת מועד. אנשים רבים ראו בכך סימן חיובי: אפילו מדינה גדולה ועוצמתית כמו סין לא יכולה להשפיע לבד על ערך הביטקוין לטווח הארוך. עם זאת, חשוב מה יקרה אם מספר מדינות יאסרו ביטקוין בן לילה. מה היה קורה אם האיחוד האירופי ישנה לפתע את האופן שבו התייחס לביטקוין? מה קורה אם ממשלת ארה”ב תחליט לאסור ביטקוין?

בגלל שני חסרונות אלה, ממשלות עדיין יכולות להשפיע על שערי החליפין של הצפנה בדרכים שונות.

עם זאת, בסך הכל, שערי החליפין של קריפטוגרפים מוכתבים במידה רבה על ידי שני כוחות שוק: היצע וביקוש. שערי החליפין של מטבעות קריפטוגרפיים אינם קבועים לאף ממשלה ספציפית, ואינם קשורים לערך או למטבע פיאטי ספציפי. זהו הבדל עצום אחד בין שערי החליפין של מטבעות קריפטוגרפיים לבין פיאט.

שערי חליפין ומרווחי המרה

שערי חליפין ומרווחי המרה

בשווקי מטבעות קריפטוגרפיים ופיאטים, אין אף פעם שער חליפין מסוים של קריפטוגרפי.

בטח, שער החליפין של BTC / USD יכול להיות סביב 10,000.00, אך לא סביר שתראה את שער החליפין המדויק מכל בורסה ובנק.

כשיש הבדל בין שערי החליפין, זה נקרא מרווח ההמרות. מרווח ההמרות שונה ממחיר השוק שיקבל סוחר.

בנק, המרת מט”ח או המרת מטבעות קריפטוגרפיים יסמנו את המחיר כך שהם ירוויחו. כרטיסי אשראי, PayPal ושירותי כסף אחרים פועלים באותו אופן.

נניח ושער החליפין USD / CAD הוא 1.30. אתה יכול לנסוע לארצות הברית ולקנות מארז בירה באמצעות כרטיס האשראי שלך CAD תמורת 10 דולר ארה”ב. אם שילמתם שער שוק, החיוב הכולל שלכם יהיה 13 דולר קנדי. אולם במציאות חברת כרטיסי האשראי שלך תגבה שער חליפין נוסף של, למשל, 2.5%. המחיר שתראה בכרטיס האשראי שלך יהיה 13.25 דולר קנדי ​​בגלל עמלה נוספת זו.

בנקים, המרת מטבע ופלטפורמות מטבעות קריפטוגרפיים גובים ממרחי המרה כדי לכסות את דמי השירות שלהם. חלקם גובים עמלות נוספות נוסף על כך, בעוד שאחרים – כמו חברות כרטיסי אשראי – גובים עמלות מט”ח בלבד.

לאחר מכן נדבר על הגורמים הספציפיים המשפיעים על מחיר הביטקוין, אך תחילה יש לנו תרשים מיוחד מאוד המציג בפניכם את פירוט הפעולה במחיר הביטקוין מחודש לחודש..

רווחי / הפסדי תרשים מחיר BTC חודש אחר חודש, שנה אחר שנה

ביטקוין-החזר לפי חודש-בינוני-דיפ

לחץ להגדלה: 2009-2019 חודש אחר חודש תרשים מחיר של Bitcoin המציג רווחים והפסדים

עכשיו, הנה גרפיקה מתוקה במיוחד שנעשתה המדגימה כל חודש את עליות המחירים וההפסדים של ביטקוין, כמו גם סיכום סקירה של מה שמייצגים כל המספרים הללו..

רוב האנשים מסתכלים על מחיר הביטקוין כתרשים רציף. ביטקוין נסחר 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, בכל רחבי העולם. זה לא עוקב אחר מחזורי השוק הפיננסי המסורתי. אין דיווחי רווח ביטקוין רבעוניים.

עם זאת, אתה עדיין יכול ללקט מידע מסוים מאופן תנועת הביטקוין בכל חודש. הנה תרשים של תנועות המחירים של הביטקוין מדי חודש מאוגוסט 2010 (השקת מעקב שער החליפין הראשון של הביטקוין) עד אוקטובר 2019.

הנתונים נערכו על ידי Cane Island Alternative Advisors, חברת ניתוח קריפטו מבוססת טקסס, עם נתונים שנאספו מ- Coinmetrics..

התרשים נראה כמו בלגן, עם מעט דפוסים שאפשר להבחין בו. עם זאת, הנה כמה מהמידע שנוכל לקבל מהתרשים:

 • החודש הטוב ביותר היה בביטקוין בנובמבר 2013, אז המחירים עלו ב -467.4% בין ה -1 ל -30 בנובמבר
 • בממוצע, הביטקוין חווה את תנועות המחירים החיוביות הגדולות ביותר באפריל (ממוצע של 32.4%) ובמאי (ממוצע של 28.9%), הגבוה משמעותית מכל חודש אחר.
 • אוגוסט וספטמבר הם החודשים היחידים שבהם bitcoin הסתיימה בתנועת מחירים ממוצעת שלילית, עם ירידות של 37.3% ו -48.3% בהתאמה
 • באוקטובר ובנובמבר יש קפיצות המחירים הממוצעות הגדולות הבא אחרי מאי ויוני, עם זינוקים של 20.1% באוקטובר ו- 26.9% בנובמבר, בממוצע
 • בסך הכל, הביטקוין צבר 1146.1% באופן מצטבר בחודשי מאי בין 2011 ל 2019, שהיא עלייה מצטברת גבוהה יותר מכל חודש אחר.
 • ביטקוין חווה עליות מחירים מצטברות מרשימות באותה מידה בכל חודשי מאי (885.6%), נובמבר (752.6%), ואוקטובר (523.3%)
 • זינוק המחירים הגדול ביותר אי פעם בשנה של ביטקוין התרחש בשנת 2013, אז עלה מחירו של הביטקוין ב -5486.7% מ -1 בינואר עד 31 בדצמבר.
 • לביטקוין היו רק שנתיים שליליות: בשנת 2014, מחיר הביטקוין צנח ב -57.6% מתחילת השנה ועד סוף השנה; ובשנת 2018, מחיר הביטקוין צנח ב -70% מתחילת השנה
 • לביטקוין היו חודשיים שמחירם נותר נייטרלי לחלוטין, ומשנה 0.0% בממוצע מהתאריך הראשון לחודש האחרון: ספטמבר 2010 ואפריל 2012
 • החודש הגרוע ביותר של ביטקוין בהיסטוריה היה אוגוסט 2011, אז צנח הביטקוין -39.4% מהתאריך הראשון לחודש האחרון
 • החודש השני והשלישי הגרוע ביותר של ביטקוין, באופן מעניין, התרחש מיד לאחר חודש השווי שלו: הביטקוין צנח ב -37.3% בספטמבר 2011 ו -36.4% באוקטובר 2011

עכשיו, בואו נעבור ל -20 הכוחות המניעים המובילים האחראים להעלאת מחיר הביטקוין למעלה ולמטה.

20 הגורמים המובילים המשפיעים על מחיר הביטקוין

גורמי מחיר לביטקוין

אלפי גורמים בודדים משפיעים על מחיר הביטקוין. פירטנו את 20 הגורמים המובילים להלן.

אספקה ​​מרבית של ביטקוין

הביטקוין הוא המטבע העיקרי היחיד בעולם עם מגבלה קבועה וקבועה מראש. יהיו רק 21 מיליון ביטקוינים. מגבלה זו מקודדת קשה לביטקוין.

ההיצע בפועל של ביטקוין, כמובן, כבר הרבה פחות מזה. מיליוני ביטקוין אבדו, ננעלו או הושמדו. יש אנשים שמאמינים שכ -4 מיליון ביטקוינים כבר לא נגישים.

מתוך 18 מיליון הביטקוינים שנמכרו עד כה, המשמעות היא שרק 12 או 13 מיליון מסתובבים בפועל ורק 3 מיליון נוספים נותרו להדפסה במהלך 120 השנים הבאות (הביטקוין האחרון אמור להימכר בשנת 2140).

שיעור פליטה (חסום תגמול)

בדיוק כמו בנק מרכזי, בלוקצ’יין הביטקוין מדפיס כסף חדש מדי שנה. כל עשר דקות, בלוקצ’יין הביטקוין משחרר 12.5 BTC למשק. זהו תגמול החסימה, והוא ניתן לכורה הביטקוין שכרה את החסימה הזו.

זה עוזר לחשוב על קצב הפליטה כעל שיעור האינפלציה של הביטקוין. כאשר מטבעות ביטקוין חדשים נטבעים, הוא אמור להוריד את מחיר הביטקוין (בהנחה שהביקוש יישאר יציב), ויגרום לאינפלציה. עם זאת, קצב הפליטה של ​​הביטקוין כל כך נמוך שהוא לא עומד בקצב הביקוש העולה. לכן מחיר הביטקוין המשיך לעלות משנה לשנה.

שיעור הפליטה של ​​הביטקוין יורד מעת לעת. בתחילה, הבלוקצ’יין של הביטקוין הוציא 50 BTC כפרס חסום. ואז, המספר הזה ירד ל -25 BTC. כיום הוא עומד על 12.5 BTC, עם תגמול חסום נוסף של “חסכון” המתוכנן להתרחש ב -14 במאי 2020. בתאריך זה תגמול הגוש של הביטקוין יירד ל -6.25 BTC, מה שאומר שקצב האינפלציה של הביטקוין בעצם יורד לחצי לילה.

ההיצע המדלדל של הביטקוין

לא רק אספקת הביטקוין היא גורם, אלא גם העובדה שהיצע של ביטקוין חדש צונח. כרצנו עד כה 18 מיליון ביטקוין (נכון לנובמבר 2019). יש רק 21 מיליון ביטקוין שיוצרו אי פעם, מה שאומר שכריינו 85% מכלל ההיצע של הביטקוין.

מה שמפתיע עוד יותר הוא שלא נכרות את הביטקוין האחרון עד שנת 2140!

בשל מערכת תגמול הבלוקים ההולכת ומתמעטת של ביטקוין, תגמול החסימה של הביטקוין ימשיך להצטמצם לשניים עד שנכרים מדי יום רק כמה עשיריות או מאיות של ביטקוין..

לבסוף, בשנת 2140, הבלוקצ’יין של הביטקוין יכרה את הביטקוין האחרון, ובשלב זה לעולם לא ייווצרו ביטקוין חדש..

צמיחה כלכלית בקהילת הביטקוין

הביטקוין אינו קשור לצמיחה הכלכלית של אף מדינה ספציפית. עם זאת, עדיין יש שם כלכלת ביטקוין שלמה. כלכלת הביטקוין הזו לא עובדת ממש כמו כלכלת ארצות הברית או סין.

עם זאת, כלכלת הביטקוין עדיין מושפעת מדברים כמו הוצאות צרכנים. באיזו תדירות אנשים באמת משתמשים בביטקוין להוצאות? באיזו תדירות אנשים מבצעים עסקאות בביטקוין? אילו סוגים של מוצרים או שירותים מישהו מוכן לספק עבור 0.5 BTC?

כלכלת הביטקוין מושפעת גם מהתמיכה והפיתוח של הקהילה שלו. האם מפתחים תורמים לפרויקט? האם חברי הקהילה תומכים באפליקציות ביטקוין?

לקהילה של ביטקוין יש כלכלה משלה, וככל שכלכלה זו גדלה, היא משפיעה על הביקוש לביטקוין.

אספקת ביטקוין זמינה

זו הפעם השלישית שציינו את ההיצע כאחד הגורמים המשפיעים על מחיר הביטקוין. ההיצע הזמין של ביטקוין, לעומת זאת, יכול להיות שונה באופן משמעותי מההיצע המחזור בפועל.

אנו יודעים כי 18 מיליון ביטקוין נכרות עד כה. עם זאת, אנו גם יודעים שלא כל 18 מיליון הביטקוינים האלה עדיין מסתובבים.

מספר מסוים של ביטקוין מוחזק על ידי אנשים שלעולם לא ימכרו אותם מתחת למחיר מסוים, למשל. מספר מסוים של ביטקוין אבד או נהרס במהלך השנים ולעולם לא יתאושש.

בהתחשב בגורמים אלה, הנוסחה לחישוב ההיצע הזמין של הביטקוין נראית כך:

אספקה ​​זמינה = אספקה ​​במחזור – ביטקוין המוחזק או אבד

אנו יודעים שיש 18 מיליון ביטקוין. עכשיו, נניח ששני מיליון מאותם ביטקוין אבדו. אנשים זורקים כוננים קשיחים. אנשים שוכחים את הסיסמאות שלהם. אנשים הורסים או מוחקים בטעות מחשבים ישנים. בגלל ביטקוין שאבד או הושמד, יש לנו רק 16 מיליון ביטקוין במחזור.

עכשיו, נניח שמבין 16 מיליון הביטקוינים הנותרים המוחזקים על ידי אנשים, 15 מיליון מהם לעולם לא ימכרו את הביטקוין שלהם במחיר של פחות מ -20,000 דולר ליחידה..

בתרחיש זה, ההיצע הזמין של ביטקוין בכל מחיר מתחת ל -20,000 דולר יהיה מיליון BTC.

זה ממלא תפקיד מכריע ביצירת המחירים של הביטקוין. נניח שיש לנו חבורה של קונים שרוצים להשקיע בביטקוין. הם רוצים לקנות 10,000 BTC ללא קשר למחיר. קונים אלה יצאו לשוק, מכוונים למיליון מחזיקי הביטקוין שמוכנים למכור במחיר הנמוך מ -20,000 דולר. בסופו של דבר המוכרים מתדלדלים והמחיר נדחק כלפי מעלה. בסופו של דבר, המחיר נדחק מספיק גבוה כדי שהוא עשוי לשבור 20,000 $, וזו הנקודה בה אנשים מסוימים מוכנים למכור את הביטקוין שלהם..

בסופו של דבר, תופעה זו של עליית וירידת מחירים יוצרת ריקוד הלוך ושוב. נפח הקנייה והמכירה ממשיך להשתנות ללא סוף, ויוצר תנודתיות בשווקים עד להתייצבות המחירים.

אפליקציות ופיתוח תוכנה

הביטקוין הוא קוד פתוח, וכל אחד יכול לבנות הכל על ביטקוין. ככל שהשימוש בביטקוין גדל, כך גם הביקוש לאפליקציות ותוכנות כדי לשפר את השימושיות של הביטקוין.

מפתחי אפליקציות ותוכנות מתמודדים עם מצב של 22 עם ביטקוין. ככל שהביקוש לביטקוין עולה, הביקוש לאפליקציות ותוכנות ביטקוין טובות עולה. אבל כדי שמפתחי אפליקציות ותוכנות יבנו על ביטקוין, הם צריכים קודם כל לראות ביקוש לאפליקציות ולתוכנות שלהם.

למרות מצב ה- 22 הזה, מפתחי אפליקציות ותוכנות ממשיכים לבנות דברים גדולים על הביטקוין. תוכנות מסוימות מתקשרות ישירות עם המערכת האקולוגית של ביטקוין: אפליקציות ארנק מאפשרות לך להחזיק ביטקוין בצורה בטוחה במכשיר הנייד שלך, למשל.

תוכנות אחרות אינן מתחברות ישירות לבלוקצ’יין הביטקוין בשום צורה שהיא. אפליקציית מעקב אחר פורטפוליו, למשל, בודקת בפשטות את מחיר הביטקוין ומספרת לכם כמה ערך התיק שלכם.

ככל שאפליקציות ותוכנות נוספות בנויות על ביטקוין, זה מגביר את הביקוש לביטקוין. זה מקל על השימוש בביטקוין. אתה מתחיל להשתמש בביטקוין. אתה מנסה לגרום לחברים שלך להתחיל להשתמש בביטקוין. נדרש פחות מאמץ כדי להשתתף בביטקוין. יש פחות עקומת למידה. עם פחות חסמי כניסה, מעולם לא היה זמן טוב יותר להיכנס.

נגישות וקלות רכישה

בימים הראשונים של הביטקוין, היה יחסית קשה להשתמש בביטקוין. היית צריך להוריד את תוכנת הביטקוין המלאה רק כדי להחזיק ביטקוין, למשל.

כיום, רכישת ביטקוין קלה כמו הורדת אפליקציה לנייד והזנת פרטי כרטיס האשראי שלך. יש אנשים שיכולים לקנות ביטקוין מפלטפורמות ההשקעה הרגילות שלהם – כמו רובינודה, פידליטי או TD Ameritrade.

ככל שנוחות השימוש בביטקוין גוברת, הוא הופך נגיש יותר ויותר לקבוצה רחבה יותר של אנשים. בשנת 2011, מישהו אולי שמע על ביטקוין והתעניין ברכישת ביטקוין, אך הונע בגלל עקומת הלמידה הגבוהה ותהליך הרכישה המסובך. כיום, אותו אדם מתמודד עם כמה משוכות בדרך לרכישת הביטקוין הראשון שלה.

תחרות של Altcoins ובנקים

עוד בשנת 2009, כאשר הביטקוין הושק לראשונה, לא הייתה לו שום תחרות. זה היה המטבע היחיד המבוסס על בלוקצ’יין ומאובטח בקריפטוגרפיה בעולם. אנשים אפילו לא ידעו מה זה בלוקצ’יין.

היום הדברים השתנו, ולביטקוין יש הרבה תחרות. המתחרים של הביטקוין מהירים יותר וניתנים להרחבה. חלקם אנונימיים יותר או ממוקדים בפרטיות.

אולם דבר אחד נותר קבוע לאורך היסטוריית הקריפטו: הביטקוין נותר המטבע הגדול ביותר בעולם לפי שווי שוק. בין השנים 2009 ל -2017, הדומיננטיות של הביטקוין ישבה בין 90% ל -100%. כלומר מתוך כל הכסף בקריפטו, 90% עד 100% מהכסף הזה היה בביטקוין.

משנת 2017 הדברים השתנו. בינואר 2018 הדומיננטיות של הביטקוין הגיעה לשפל של כל הזמנים בסביבות 36%. יותר כסף היה בשווקי האלטקוין מתחרים מאשר בביטקוין.

כיום, הדומיננטיות של הביטקוין שוב עלתה. נכון לנובמבר 2019, מדד הדומיננטיות של BTC עומד על כ -70%..

כמובן, דברים יכולים להשתנות בקלות בעתיד. לביטקוין היה יתרון מוביל ראשון, אך הוא נתקל בתחרות מצד כמה מצוותי הפיתוח העיליים בעולם. בשוק יש מטבעות קריפטוגרפיים מהירים וטובים יותר, אך אף אחד מהמתחרים הללו לא ערער על הדומיננטיות של הביטקוין בינתיים.

בנוסף, הביטקוין עומד בפני תחרות מצד יותר מסתם אלטקוינים. הבנקים מייצרים שירותי העברת כספים בחינם – כמו ונמו. תאגידים משיקים גם מטבעות דיגיטליים משלהם – כמו מאזניים של פייסבוק, המגובה. כל אלה עשויים להיות תחרות על הביטקוין.

עלות ההפקה

עלות הייצור משחקת תפקיד מכריע במחיר הביטקוין. כן, הביטקוין הוא מטבע וירטואלי, ואין שום ‘ביטקוין’ פיזי שצריך לייצר. עם זאת, עדיין יש עלויות ייצור אמיתיות הכרוכות בביטקוין, כולל כרייה וצריכת חשמל.

כריית ביטקוין מחייבת שימוש בכמויות אדירות של אנרגיה לחוות שרתים. חוות שרתים אלה פועלות ליצירת פתרון הצפנה. המחשב הראשון שמצא פתרון זה מקבל את תגמול החסימה.

ככל שכורים נוספים מצטרפים למערכת האקולוגית של הביטקוין, זה הופך להיות קשה יותר ויותר לכריית הביטקוין. הקושי עולה, מה שאומר שנדרש יותר חשמל וכוח מחשוב כדי לפתור כל חידה קריפטוגרפית.

תיאורטית, לא חייב להיות קשר בין מחיר השוק של הביטקוין לבין עלויות הכרייה שלו. אולם בפועל, אנו מוצאים כי מחיר הביטקוין קשור קשר הדוק לעלות הייצור השולית שלו.

סוגיות רגולטוריות ומשפטיות

נכון שלממשלות בודדות אין שליטה מלאה בביטקוין. עם זאת, נכון גם שממשלות בודדות יכולות להוציא תקנות המשפיעות משמעותית על הביטקוין.

ראינו זאת בספטמבר 2017, כאשר סין אסרה על פעילות בבורסות ביטקוין במדינה. מחירו של ביטקוין צנח (אם כי מאוחר יותר חזר לשיאו בכל הזמנים בסוף השנה).

ראינו זאת גם בניו יורק, שהייתה המדינה הראשונה שהנהיגה תקנות ספציפיות לקריפטו שהחילופים צריכים לבצע. כיום, חילופי קריפטו רבים ממשיכים לאסור על תושבי ניו יורק להשתתף בבורסה מכיוון שהבורסות הללו אינן מעוניינות לעמוד בדרישות BitLicense..

מה קורה אם מס הכנסה פתאום מחליט שביטקוין אינו חייב במס? מה קורה אם ממשלת ארצות הברית אוסרת על רכישת ביטקוין מחר? מה קורה אם האיחוד האירופי מוציא תקנות האוסרות בהחלט על שימוש בבורסות קריפטוגרפיים?

כל המצבים הללו הם בר ביצוע. חלק מהתקנות יגרמו לצניחת מחיר הביטקוין, ואילו אחרים יביאו למחיר לעלות או להישאר זהה. אך ברור שלשינויים רגולטוריים ומשפטיים יש השפעה משמעותית על מחיר הביטקוין.

זמינות בבורסות מקומיות ובינלאומיות

בורסות הקריפטו הגדולות בעולם מקבלות מטבעות פיאט פופולריים כמו הדולר האמריקאי והיורו. עם זאת, מרבית בורסות הקריפטו אינן מקבלות מטבעות פיאט קטנים יותר. ברוב הבורסות קריפטוגרפיות אין זוג AUD / BTC, למשל, או זוג CAD / BTC. במקום זאת, האוסטרלים והקנדים צריכים ללכת לבורסות מיוחדות כדי לסחור בדולרים האוסטרלים או הקנדיים שלהם בביטקוין.

ככל שהביטקוין הופך זמין יותר בבורסות גלובליות, קל יותר לרכוש אנשים ברחבי העולם. חלק מההזדמנויות הגדולות ביותר לצמיחת הביטקוין הן באזורים מתפתחים בעולם: מעל 2 מיליארד אנשים ברחבי העולם אינם זוכים לביטוח של הבנקים המסורתיים, אך יכולים להרוויח משמעותית מביטקוין.

בכל פעם שנפתחת חילופי קריפטו בחלק חדש ובלתי מוגבל של העולם, זה מגדיל את זמינות הביטקוין, מוריד חסמי כניסה ונותן מענה לביקוש הגובר.

סיקור תקשורתי

לסיקור התקשורתי של הביטקוין יש השפעה עצומה על הביקוש לביטקוין, ולכן אין זה מפתיע שתקשורת יכולה להשפיע משמעותית על מחיר הביטקוין.

תשומת לב תקשורתית חיובית עלולה לגרום לזריחת מחירי הביטקוין. פתאום נראה שכולם מדברים על ביטקוין באור חיובי ורואים בו את הזהב הדיגיטלי החדש.

בינתיים, תשומת לב תקשורתית שלילית יכולה לגרום לביקוש לצניחת הביטקוין. כלי תקשורת מרכזיים עשויים לקרוא לביטקוין תרמית או תוכנית פירמידה, למשל, לשכנע משתמשים למכור את הביטקוין שלהם וגורם למחירים לצנוח.

מזלגות ואבני דרך לפיתוח

הביטקוין עבר מספר מזלגות עיקריים בתולדותיו, כולל מזלגות רכים ומזלגות קשים. המזלג הקשה הגדול ביותר עד כה, לעומת זאת, התרחש ב -1 באוגוסט 2017, כאשר הביטקוין התפצל לביטקוין (BTC) ולביטקוין מזומן (BCH).

כאשר מתרחשות מזלגות או אבני דרך מרכזיות לפיתוח, זה יכול לשלוח אדוות דרך השווקים. מחיר הביטקוין נע בפראות בימים שקדמו למזלג הקשיח. למרות שהשווקים אולי לא מבינים לגמרי איך המזלגות הקשים האלה עובדים או מה תהיה ההשפעה האולטימטיבית שלהם, ברור שלמזלגות הקשים האלה יש השפעה משמעותית על ההיצע והביקוש..

ממשל פנימי

לביטקוין אין מועצת מושלים. אין תאגיד ריכוזי שאחראי על החלטות הביטקוין. הממשל של ביטקוין מבוזר.

עם זאת, עדיין, על פי הצורך, ישנם דמויות מרכזיות העומדות מאחורי הממשל של הביטקוין. ישנם מפתחי ביטקוין מובילים האחראים על השינויים הגדולים ביותר של הביטקוין. ישנם אנשים המחזיקים בתחומים מסוימים – כמו bitcoin.com או bitcoin.org – שיכולים להשפיע על קהילות.

באופן בלתי נמנע, קיימות מחלוקות בתוך מבנה הממשל הזה. לפעמים מחלוקות אלה נפתרות ללא בעיה. במקרים אחרים הם מובילים למזלגות קשות. כאשר בעיות ממשל פנימיות פוגעות בביטקוין, זה יכול להשפיע על היצע וביקוש בשוק.

בעיות אבטחה, פריצות והפרות נתונים

היו מאות פריצות להחלפת קריפטו, הפרות אבטחה, אובדן נתונים ונושאים אחרים לאורך השנים. כאשר הפרות אלה מתרחשות, זה יכול להעביר גלי זעזועים בשוק.

אם בורסה נפרצת ומאבדת 100 מיליון דולר מכספי לקוחות, למשל, זה יכול לגרום לבהלה בשוק. אנשים עשויים לנסות למכור את הביטקוין שלהם ולמשוך את כספם במהירות, למשל.

לחלופין, אם המידע האישי, המפתחות הפרטיים או נתונים אחרים של מישהו דולפים, הדבר עלול לגרום לבהלה דומה. נושאי אבטחה יכולים ליצור לחץ מכר כלפי מטה בשוק.

יחד עם זאת, התקדמות חדשה בתחום האבטחה יכולה להעניק לשוק שקט נפשי גדול יותר. ארנק חדש ובמחיר סביר יכול לתת לאנשים שקט נפשי שהכספים שלהם בטוחים בביטקוין, למשל, ויוצרים לחץ כלפי מעלה על השווקים.

הונאות ביטקוין ותוכניות פירמידה

כולנו שמענו את הסיפורים של מיליונרי הצפנה ללא מאמץ: אנשים שקנו כמויות אדירות של ביטקוין בזמן הנכון, ואז החזיקו בביטקוין הזה עד שהוא היה שווה מיליוני דולרים. כולנו נרצה לעשות כסף קל, ולכן הרמאים מכוונים לעתים קרובות למשתמשי ביטקוין חדשים באמצעות תוכניות מהירות עשירות.

היו הרבה הונאות בהיסטוריה של הביטקוין – מהונאות יציאה לתוכניות פירמידה ועד תוכניות השקעה הונאות. כאשר הונאת ביטקוין נחשפת או נסגרת, היא מעמידה את כל הביטקוין באור שלילי, דבר שיכול להשפיע באופן משמעותי על מחיר הביטקוין..

אירועים

כל סוגי האירועים יכולים להשפיע על מחיר הביטקוין, כולל:

 • השבתת השווקים העיקריים המשתמשים בביטקוין (כמו שוק הסמים הידוע לשמצה)
 • ההכרזה על תקנות הממשלה
 • פריצת חליפין או הפרת אבטחה
 • הודעה על שינויי מס
 • מיתון עולמי או אירועים כלכליים גדולים
 • מזלגות קשים
 • לוויתן שמעביר מספר גדול של מטבעות לשוק
 • ארנק שלא נגע בו מאז תחילת שנות העשרים של המאה הקודמת מעביר מספר עצום של ביטקוין
 • השקת מטבע קריפטוגרפי מתחרה
 • אירועים פוליטיים, כמו בחירת נשיא ידידותי להצפנה

לכל האירועים הללו יכולה להיות השפעה משתנה על מחיר הביטקוין.

השקת טכנולוגיית מחשוב או כורים חדשים

כריית ביטקוין כולה כריית הכי הרבה ביטקוין עם הכי מעט משאבים. מתוך מטרה זו, יצרני כורים כמו ביטמיין יצרו מחשבים מיוחדים במיוחד המיועדים לכריית ביטקוין. מכונות יעילות מאוד אלה ייצרו את ההיסטרה הגבוהה ביותר האפשרית עם כמות החשמל הנמוכה ביותר.

ככל שהטכנולוגיה צומחת, הכורים נעשים יעילים יותר ויותר. בימים הראשונים של הביטקוין, אתה יכול לכרות ביטקוין עם כרטיס גרפי ממוצע למחשב. כיום, אתה בקושי יכול להרוויח אפילו עם כורים מיוחדים.

השקת טכנולוגית המחשוב החדשה משפיעה באופן משמעותי על רווחי הכורים, וזה יכול להשפיע על מחיר הביטקוין.

בעתיד, ייתכן שנצטרך להתמודד עם השקת מחשבים קוונטיים. מחשבים קוונטיים יוכלו לפוצץ את המחשבים של ימינו מהמים. יש הסבורים כי הדבר יביא באופן מיידי להרס רשת הביטקוין. אחרים מאמינים שנוכל להימנע מכך שדרוגים עמידים לקוונטים.

הערך המהותי של התוכנה והבלוקצ’יין של ביטקוין

מבקרי הקריפטו יטענו לעיתים קרובות כי לביטקוין אין “שום ערך מהותי”. אין שום דבר שמגבה ביטקוין, אז איך זה יכול להיות שווה משהו בטווח הארוך?

במציאות, גם רוב מטבעות הפיאט המודרניים אינם מגובים בשום דבר. אף מטבע עיקרי אינו על תקן הזהב, למשל. יש כלכלות מודרניות – כמו קנדה – אפילו לא מחזיקים כמויות משמעותיות של זהב. במקום זאת, מטבעות פיאט אלה מקבלים את ערכם ‘על פי צו’ של הממשלה. יש להם ערך מכיוון שאתה סומך על ממשלת ארצות הברית או קנדה.

באופן דומה, הערך הפנימי של הביטקוין מגיע מהתוכנה הבסיסית שלו, שהיא הבלוקצ’יין של הביטקוין. הבלוקצ’יין של ביטקוין הוא חידוש טכנולוגי שפתר בעיות מכריעות בכסף דיגיטלי. זה פתר את נושא ההוצאות הכפולות, למשל, ואת בעיית הגנרלים הביזנטיים. בגלל הבלוקצ’יין של הביטקוין, יש לנו גרסה מאובטחת של כסף דיגיטלי הפועל ללא ישות ריכוזית ולא ניתן לפרוץ אותה. זה הערך של הביטקוין.

כיצד אנשים משתמשים בביטקוין ורואים בביטקוין מטבע

יש קהילה ניכרת בקהילת הביטקוין לגבי אופן השימוש בביטקוין. יש אנשים שמאמינים שיש להשתמש בביטקוין אך ורק כחנות ערך: אנחנו לא מעבירים נתחי זהב כדי לקנות את כוס הקפה של הבוקר שלנו, אז למה עלינו להתייחס לביטקוין אחרת?

אחרים מאמינים כי יש להשתמש בביטקוין כאמצעי חילופי. יש להשתמש בו לרכישות יומיות.

הנושא מסתכם בשלושת המאפיינים של מטבע. מטבע, בהגדרה, צריך לשרת שלוש פונקציות בסיסיות:

אמצעי החלפה: יש להשתמש במטבע כדרך להחלפת מוצרים ושירותים. ערך המטבע יתבסס על ערך הסחורה והשירותים שאנשים מוכנים לתת תמורת המטבע.

חנות ערך: מטבע חייב לשמור על ערכו כאשר הוא מאוחסן. אם אתה מחזיק נכס באופן זמני והוא מאבד סכום משמעותי מערכו, אז זה לא מטבע טוב במיוחד.

יחידת מידה: המטבע צריך לתפקד כיחידת מדידה. מישהו יכול לומר שגלון חלב עולה היום 4 דולר, למשל. המטבע משמש למעקב אחר ערך הסחורות או השירותים. אם גלון חלב עולה 4 $ היום ומחר 300 $, הדולר כבר לא ישמש כיחידת מדידה והוא לא ייחשב כמטבע טוב..

האם הביטקוין ממלא את ההגדרה מטבע כמפורט לעיל? על סמך דעתך, זה יכול להשפיע באופן משמעותי על ערך הביטקוין. בואו נסתכל מקרוב על האופן שבו הביטקוין מתפקד לכל אחת מהמטרות שלעיל:

ביטקוין כאמצעי חליפין: יש אנשים הסבורים שיש להשתמש בביטקוין כאמצעי חילופי. אתה אמור להיות מסוגל להשתמש בביטקוין בסטארבקס, למשל, או לקנות מכונית חדשה. מספר גדל והולך של עסקים וסוחרים ברחבי העולם מקבלים כעת ביטקוין כתשלום. ככל שטכנולוגיית קנה המידה משתפרת, קל יותר להתקבל לביטקוין באופן גלובלי כאמצעי חילופי.

ביטקוין כחנות ערך: הביטקוין שנוי במחלוקת ביותר כאשר הוא משמש כחנות ערך. אתה יכול לקנות BTC אחד תמורת 10,000 דולר היום. בתוך שנה, זה לא בלתי סביר לחשוב ש- 1 BTC שווה בין $ 2000 ל $ 30,000. האם זה באמת הופך את הביטקוין לחנות ערך טובה? בדרך כלל, חנויות בעלות ערך יציבות. המחירים יכולים לעלות או לרדת, אך הנכס מחזיק בערכו. כמובן, אתה יכול גם לטעון כי הביטקוין הוא חנות הערך הטובה ביותר מכיוון שהוא מבודד מבנקים מרכזיים, פוליטיקאים, כלכלות לאומיות ודברים דומים – כל אלה יכולים להשפיע על מטבעות פיאט.

ביטקוין כיחידת מדידה: הביטקוין הוא הגרוע ביותר כאשר משתמשים בו כיחידת מדידה. אם תגיד למישהו שגלון החלב שלך עולה 0.0005 BTC, לא יהיה להם מושג על מה אתה מדבר. אפילו חובבי קריפטו אינם משתמשים בביטקוין כיחידת מדידה. אנחנו כל הזמן מדברים על ביטקוין ביחס לדולרים אמריקאים. אנו מתלהבים כאשר מחיר הביטקוין מאפיל 20,000 דולר, למשל.

שלושת הגורמים מעל הכל משפיעים על חוזק הביטקוין כמטבע. ככל שעוצמת הביטקוין כמטבע עולה, באופן טבעי אנו יכולים להניח שערכו עולה.

עכשיו בואו נהפוך הילוך ונדבר על ההיסטוריה של הביטקוין ומחירו בדולר ארה”ב.

היסטוריית מחירי הביטקוין: סקירה כללית על ציר הזמן משנה לשנה

מי שלומד את מחיר הביטקוין ירצה לדעת כיצד השתנה שער החליפין של הביטקוין לאורך זמן. והבאנו את כל הדרך חזרה, מ -3 בינואר 2009 ועד נובמבר 2019, זו הרשימה המקיפה ביותר של חודש אחר חודש ושנה לשנה אוסף שעוני פעולה של ביטקוין..

בחלק זה של מדריך המחירים של הביטקוין שלנו, יש לו שני קטעים מיני-גדולים:

א) סקירה כללית של היסטוריית מחירי הביטקוין 2009-2019

ב) תרשים ציר זמן היסטורי של מחיר הביטקוין עם סיכומי חדשות מתוארכים

מרבית מטבעות הפיאט אינם קופצים בערך מ- 0.10 $ ל -20,000 $ בפחות מעשור. אבל הביטקוין כן. לאחר שהושק ב -3 בינואר 2009, הביטקוין עלה בסופו של דבר והגיע לשוויון עם הדולר האמריקני. ואז מחיר הביטקוין המשיך להכפיל.

הנה היסטוריה קצרה של כמה מהרגעים הגדולים ביותר במחיר ובשער החליפין של הביטקוין:

3 בינואר 2009: השקת הביטקוין

ב- 3 בינואר 2009, מכרה סאטושי נקאמוטו את בלוק ג’נסיס, שהוא הבלוק הראשון בבלוקצ’יין הביטקוין. מאז פועל הביטקוין. עד 9 בינואר שחררה סאטושי את הגרסה הראשונה של תוכנת הביטקוין. לפני סוף החודש שלח סאטושי לאחד ממפתחי הביטקוין הראשונים, הל פיני, 10 ביטקוין, לציון עסקת הביטקוין הראשונה בעולם. זו הייתה תחילתה של כלכלה דיגיטלית חדשה לגמרי.

אוקטובר 2009: שער החליפין הראשון של הביטקוין

בימים הראשונים של הביטקוין, איש לא באמת שקל את שערי החליפין. הביטקוין היה תוכנה שעבדה בצורה ייחודית, אך האם באמת היית יכול לשים עליה ערך מוגדר? זה בדיוק מה שקרה באוקטובר 2009 כאשר תקן החירות החדשה פרסם את שער החליפין הראשון בביטקוין, שהיה 1 דולר ארה”ב = 1,309.03 BTC. בדצמבר 2009 פרסמו סאטושי והצוות הקטן של מפתחי הביטקוין את הגרסה השנייה של תוכנת הביטקוין.

מאי 2010: רכישת הביטקוין הראשונה בעולם האמיתי

ביטקוין הגיע לאבן דרך מרכזית במאי 2010, כאשר מישהו באמת החליף קצת ביטקוין במוצר בעולם האמיתי. המתכנת, מפלורידה, לאסלו האניץ ‘שלח 10,000 BTC לגבר בלונדון. ואז, האיש בלונדון קנה שתי פיצות דרך האינטרנט והעביר אותן לבית האניץ ‘. שתי הפיצות היו בשווי של 25 דולר, בעוד שהביטקוין עדיין הוערך בשבריר אגורה. כיום ביצוע אותה עסקה יעלה מעל 93 מיליון דולר.

יולי 2010: הביטקוין חוצה את סמל הפני

במשך כל ההיסטוריה של הביטקוין עד לנקודה זו, ביטקוין אחד היה שווה שבריר אגורה. אולם ביולי 2010 הביטקוין חצה לראשונה את רף ה- $ 0.01.

נובמבר 2010: שווי השוק של ביטקוין עולה על מיליון דולר

שנת 2010 הייתה שנה ענקית עבור הביטקוין. שוק הביטקוין, בורסת הקריפטו הראשונה, הושק בפברואר, בעוד הר ידוע הרבה יותר. גוקס הושקה ביולי. סלוש, בריכת הכרייה הראשונה בעולם, כרה ביטקוין בהצלחה בפעם הראשונה. עד נובמבר כל החדשות החיוביות הוסיפו תוצאות רציניות, שכן שווי השוק של הביטקוין עבר מיליון דולר לראשונה.

פברואר 2011: הביטקוין מגיע לשיוויון עם הדולר, חוצה סף $ 1

ביטקוין הגיע לשיוויון עם הדולר האמריקני בפברואר 2011, חצה את רף 1 הדולר ופגע באבן דרך מרכזית. זה היה כאשר הביטקוין החל לקבל עיתונות טובה ורעה. כלי תקשורת מרכזיים פרסמו מאמרים שקשרו בין עליית הביטקוין להצלחת שוק ה- Darknet הפופולרי של Silk Road, למשל.

יוני 2011: הביטקוין עולה מעל 30 דולר ואז שוקע ל -10 דולר

עבור הביטקוין, כל פרסום היה פרסום טוב. תשומת הלב התקשורתית כלפי הביטקוין גרמה לאנשים לדבר. מחירו של ביטקוין נדחק לראשונה בתולדותיו מעל 30 דולר, אם כי בהמשך הוא התרסק מתחת ל -10 דולר. בסוף יוני, הר. גוקס טיפל גם בפריצת אבטחה חמורה שפגעה באלפי חשבונות משתמש ובביטקוינים שלהם.

אפריל 2012: הביטקוין חוצה את סף $ 100

ביטקוין החל להפליג בצורה חלקה בשנת 2012, שייט לשיא כל הזמנים מעל 100 דולר באפריל. מתחרים חדשים כמו Litecoin, שהושקו בסוף 2011, החלו לצוץ וניצלו את טכנולוגיית הקוד הפתוח של bitcoin להשקת גרסאות חדשות ומשופרות..

2013: הביטקוין מעביר 1,000 דולר

מחירו של ביטקוין זינק לאורך שנת 2012 עד 2013, אז חצה לראשונה את רף 1,000 הדולר. שווי השוק של הביטקוין הגיע גם לשיא של כל מיליארד דולר.

2014 עד 2016: שוק הדובי הגדול הראשון של ביטקוין

הביטקוין עבר בעבר ריצות דובים ושוורים קטנים. אך שוק הדובים שאחז בביטקוין מסוף 2013 עד תחילת 2017 היה הגרוע ביותר בתולדות הביטקוין עד כה. בינואר 2014, הביטקוין ירד מתחת ל -1,000 דולר ולא ישבור שוב את רף ה -1,000 דולר במשך שנתיים. במהלך תקופה זו, הר. גוקס פשט את הרגל ונסגר, מה שהיה בעיה בגלל הר. גוקס טיפל ב -70% מהיקף המסחר העולמי בביטקוין. רבים חשבו שהביטקוין נגזר. ביטקוין הסתכם מתחת ל -500 דולר.

2017: הביטקוין עולה לשיאו בכל הזמנים של 20,000 דולר

בשנת 2017, שוק הדובים של הביטקוין נשבר בצורה פתאומית ודרמטית. בתחילת 2017 ניפץ הביטקוין בסימן 1,000 דולר – ואז לא הפסיק. הוא עלה כל הזמן מעבר ל -2,000 $ ו -3,0000 $ ו -4,000 $, ושבר כל מחסום ברצף מהיר. מחיר הביטקוין פגע בחבטה באוגוסט עם המזלג הקשיח של ביטקוין קאש, ואז הוא פגע במכה נוספת בספטמבר, כאשר ממשלת סין אסרה על חילופי קריפטו. אולם בסוף השנה הביטקוין הפך רשמית למונח ביתי. ביטקוין הגיע לשיא של כל הזמנים רק ביישן של 20,000 דולר באמצע דצמבר 2017.

ינואר 2018: ביטקוין צונח בעוד אלטקוינס עולה

גאות עולה מעלה את כל הסירות, וזה מה שקרה עם מחירי הביטקוין והאלטקוין בשנת 2017. ככל שמחירו של הביטקוין עלה, מחירי האלטקוין עלו איתו. בינואר 2018, עם זאת, הגיע הזמן שהאלטקוינים יזרחו. מחיר הביטקוין צנח עד סוף 2017, ואז צנח שוב והתחיל בינואר 2018. עם זאת, מחיר הביטקוין ירד, אולם מחירי האלטקוין עלו. בסופו של דבר, הדומיננטיות של הביטקוין צנחה עד 36%, שהייתה שפל בכל הזמנים.

2018: שוק הדובים הגדול השני של ביטקוין

ביטקוין בילה את מרבית שנת 2018 באחיזה ב”חורף קריפטו “. מחירי הביטקוין ירדו, ואז מחירי האלטקוין ירדו, ואז שני המחירים ירדו עוד. מחיר הביטקוין פגע בתחתית שווא מרובה. היו מלכודות דובים ומלכודות שוורים. זו הייתה נפילה מבולגנת וסוערת מהקריפטוגרפיה הגדולה בעולם. בסופו של דבר, מחיר הביטקוין התייצב בטווח של 5,000 עד 7,000 דולר.

2019: ביטקוין מראה לאט לאט סימנים של ריבאונד

בתחילת שנת 2019 המשיך הביטקוין להיאחז בשוק הדובים שלו, אם כי לאט לאט יראה סימנים של ריבאונד. ההשקה המיוחלת של Bakkt התרחשה בסתיו 2019, מה שהקל על מוסדות להשתתף בשווקי הצפנה. בורסות מרכזיות כמו Coinbase ו- Gemini השיקו פתרונות משמורת קריפטו משלהן. כל החדשות החיוביות דחפו את מחיר הביטקוין גבוה יותר ויותר. בסוף אוקטובר 2019 ישב הביטקוין במחיר של כ -9,000 עד 9,500 דולר. שלא כמו העלייה הדרמטית של הביטקוין בשנת 2017, עליית הביטקוין 2019 הייתה איטית ויציבה במקום פתאומית ודרמטית.

אוקי, עכשיו לחלק השני של סעיף היסטוריית המחירים של הביטקוין, קטלוג מפורט מאוד של כל אירועי החדשות העיקריים שהשפיעו על מחיר הביטקוין, יחד עם ערכי שער החליפין שלהם ב- BTC / USD. לא תמצא עוד מחירון ביטקוין 2009-2019 באינטרנט כמקיף כמו זה.

ציר זמן היסטורי של מחירי הביטקוין לאירועים עם תאריכי חדשות

ציר זמן היסטורי של מחירי הביטקוין לאירועים עם תאריכי חדשות

מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה”ב) ערכים בשנת 2019

5,599 $ = 23 באפריל 2019: BTC מגיע לשיא של חמישה חודשים

לקראת סוף אפריל המשיך הביטקוין לעלות, והלך לשיאו של 5,598 דולר. בכך הייתה זו הפעם הראשונה בה ביטקוין דחף את רמת המחירים של 5,500 דולר מאז נובמבר 2018 והגיע לנקודת מחיר גבוהה בחמשת החודשים האחרונים..

5,412 $ = 10 באפריל 2019: BTC דחף את רמת המחיר של 5,000 $

הביטקוין התחיל לעלות במחיר לקראת תחילת אפריל באופן בלתי צפוי לחלוטין, ועבר במהירות מעל 4,200 $ ודרך רמת 5,000 $ גם בתוך 48 שעות בלבד. מתחילת החודש ביטקוין צבר למעלה מ -1,200 דולר.

4,152 $ = 31 במרץ 2019: BTC הסתיים במרץ מעל רמת מחיר של 4,000 $

למרות תחילת השנה האיטית, ביטקוין העביר את חודש מרץ עם רצף חם. רק מעל 4,100 דולר, החודש הביא רווח יציב עבור הנכס.

3,867 $ = 28 בפברואר, 2019: BTC שמר על עלייה מצטברת של 10%, חודש-מעל לחודש

הביטקוין התחיל את החודש מתחת ל -3,500 דולר, אך הוא עלה יותר מ -10% מכפי שהתחיל, ונסגר ב -3,867 דולר בסוף פברואר.

3,461 $ = 31 בינואר 2019: הצעת תעודת סל מסוג CBOE BTC נשללה רשמית לפני הגשתה מחדש

ההצעה לתעודת סל ביטקוין עם VanEck ו- SolidX בוטלה על ידי CBOE, בשל החשש שבכל מקרה ההשבתה הממשלתית תגרום לביטול תעודת הסל. ההצעה הוגשה מחדש עד ליום 31 בינואר, אם כי ישנם מומחים הסבורים כי ההצעה עם הסיכוי הטוב ביותר לאישור הממשלה כ- ETF המקורי לביטקוין עם הצעת VanEck / SolidX ל- SEC.

3,773 $ = 1 בינואר 2019: Bitcoin התחיל את השנה מתחת ל -4,000 $

מחיר ביטקוין לשנת 2019 התחיל ב -3,773 דולר, ומחזיק בשווי שוק כולל של 66 מיליארד דולר. עם זאת, עד סוף החודש, מחירו של ביטקוין ירד ל -3,468 דולר.

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה”ב) בשנת 2018

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה

3,469 דולר = 3 בדצמבר 2018: הכרייה לביטקוין הפכה ללא רווחית

במהלך השנים האחרונות, כל שבוע אחר, הקושי בכריית הביטקוין נעשה יותר ויותר אינטנסיבי. עם זאת, בתחילת דצמבר, קושי הכרייה צנח רק בפעם השנייה אי פעם במהלך כל חיי הנכס. בתהליך, ביטקוין ירד ב -15% כדי להתאים את המחירים הנמוכים יותר ולהציע תמיכה בכרייה.

4,275 $ = 15 בנובמבר 2018: הארד פורק של Bitcoin Cash יוצר את החזון של ABC ו- Satoshi

ביטקוין קאש התמלא בחילוקי דעות סוערים בקרב מפתחי הבלוקצ’יין, וכתוצאה מכך התקבל מזלג קשה שפצל את ביטקוין מזומנים לצד ABC ולצד חזון הסאטושי (SV). מלחמת החשיש בין שני האסימונים הייתה אכזרית, אם כי בסופו של דבר ביטקוין מזומן ABC יצא בסופו של דבר. מחירם של שני האסימונים השתנה במהלך הקרב הזה, ואפילו מחיר BTC סבל מכמה, והוזיל בירידת מחירים ל -4,275 דולר..

6,415 $ = 31 באוקטובר 2018: העיתון הלבן של ביטקוין מלאו עשר שנים

הקהילה של ביטקוין חגגה 10 שנה לשחרור העיתון הלבן. בימים שהובילו ליום השנה, מחיר הביטקוין עלה בשבוע בכ -5%.

6,497 $ = 15 באוקטובר 2018: Fidelity נכנסת לזירת המסחר בקריפטו למשקיעים מוסדיים

השבוע לביטקוין קדמה כמות משמעותית של חדשות רעות, אך פידליטי הודיעה על השקת נכסי הדיגיטל של Fidelity. הפיתרון החדש למשמורת ברמה ארגונית יצר הזדמנות למשקיעים מוסדיים שביקשו להסתבך עם תעשיית הקריפטו. העניין החדש שהביא איתו העלאה במחיר הביטקוין.

6,539 $ = 18 בספטמבר 2018: זייף Crypto Exchange נכנע לפריצה בשווי של 60 מיליון דולר

זייף, בורסת מטבעות קריפטו ביפן, נפלה קורבן לפריצה, מה שהוביל להפסד של 60 מיליון דולר. עם פרסום הפסד זה, ביטקוין ירד לרמת המחיר הנמוכה יותר ב -6,000 דולר.

$ 6,516 $ = 5 בספטמבר 2018: גולדמן זאקס מכריז על השקת דלפק המסחר בביטקוין עוד

גולדמן זאקס סיימה שנת חקירה של פלטפורמת מסחר בביטקוין עם ההודעה כי הם כבר לא ישיקו שולחן מסחר משלהם. ישנם מומחים הסבורים כי שוק הדובים הוותיק היה בסופו של דבר הגורם, אך מחירו של ביטקוין ירד עוד יותר בכל מקרה. (Sidenote הוא שהם משקיעים מרכזי בבורסת הצפנה של Poloniex של Circle).

6,366 $ = 7 באוגוסט 2018: הוכרז עיכוב בהחלטת ה- SEC לפסוק בתעודת סל ביטקוין

ה- SEC החליט במפתיע לעכב את החלטתם לאשר או להכחיש מספר תעודות סל של ביטקוין שעבדו בתקנות לאורך כל הקיץ. עם הידיעה הזו, מחיר הביטקוין ירד, והמשקיעים התחילו לדאוג ש- ETF ביטקוין לעולם לא יהפוך למציאות.

6,337 $ = 3 באוגוסט 2018: השקת Bakkt הוכרזה על ידי Exchange Intercontinental

הבורסה הבין-יבשתית (ICE), שהיא חברת האם לבורסות גדולות רבות כמו הבורסה בניו יורק, הודיעה כי תשיק את בקקט. Bakkt, סטארטאפ קריפטו, נתמך על ידי סטארבקס, מיקרוסופט ומשקיעים ארגוניים אחרים בארה”ב, ויצר ליצור הזדמנות למשקיעים מוסדיים להימשך יותר לביטקוין..

$ 7,275 $ = 26 ביולי 2018: הצעת ה- ETF השנייה של Bitcoin תאומים של Winklevoss תאומים נדחתה על ידי SEC

האחים וינקלבוס (קמרון וטיילר) ניסו לאשר את הצעת תעודת הסל שלהם בביטקוין על ידי נציבות ניירות ערך (SEC), אך השוק חסר את הפדיון להשיג אותה. ה- SEC הביע אז, כי הם מודאגים ממניפולציה במחירים, ומחירו של ביטקוין צנח שוב לאחר שבוע של תנועה חיובית..

$ 8,227 $ = 16 ביולי 2018: Blackrock ו- Bitcoiners מקווים לחקור את קרן המטבעות

בלקרוק, מנהל קרנות ההשקעות הגדול בעולם, התחיל לעבוד בשקט על חיפושים לקרן קריפטו, רק כדי לחדשות חדשות על כוונותיהם לכאורה. מנכ”ל Blackrock אישר את הדיווחים במאמר רויטרס, ומחיר הביטקוין עלה מבלי ש- Blackrock הושק בכלל קרן קריפטו..

6,656 $ = 26 ביוני 2018: הוסר האיסור של פייסבוק על פרסומות הקשורות למטבעות מטבע

פייסבוק קיימה בעבר איסור על כל פרסומות מבוססות-מטבעות, אך החליטה ב- 26 ביוני לבטלה. מכיוון שפרסומות מטבעות קריפטוגרפיים הותרו לאחרונה בפלטפורמת המדיה החברתית, מחירו של ביטקוין עלה, ומומחים רבים האמינו כי זהו סוף שוק הדובים..

5,928 $ = 20 ביוני 2018: המרת מטבעות מטבעות ביטחומב נפרצה

ביט’ומב, בורסה שבסיסה בדרום קוריאה, הפכה לנושא לפריצה, מה שגרם לגניבה של 31 מיליון דולר בקריפטוגרפי על ידי האקרים. מחיר הביטקוין ירד משמעותית, מה שהופך את רבעון השנה השנייה לקשה עבור המשקיעים.

6,709 $ = 11 ביוני 2018: זימונות הוגשו נגד ארבע בורסות קריפטו על ידי CFTC אמריקני

Bitstamp, Kraken, ItBit ו- Coinbase קיבלו זימונים מוועדת המסחר והעתיד של ארה”ב כדי ללמוד על מניפולציות בשוק הקריפטו. במשך הזמן, רוב הבורסות נחשפו לסחר בשטיפות ולצורות אחרות של מניפולציה.

$ 7.609 = 24 במאי 2018: בדיקה פלילית מאת DOJ האמריקנית על רקע טענות מניפולציה על מחירי ביטקוין

לקראת הזימונים, משרד המשפטים האמריקני פתח בחקירה פלילית לבדיקה האם הבורסות היו מעורבות במניפולציה של מחירי המטבעות. כמה טקטיקות שהוצעו כללו זיוף, הזמנות שטיפה ותוכניות שאיבה וזריקה.

8,372 $ = 11 במאי 2018: UpBit הומה על ידי התובעים בדרום קוריאה

בורסת הקריפטו הגדולה ביותר בדרום קוריאה, UpBit, נקלעה לפשיטה של ​​תובעים לאחר שהתעורר חשד לעסוק בהונאה. אף על פי שביטקוין קיבל בתחילה מכה שהורידה את המחיר ל 8,511 $, בשאר השבוע הובילה לירידה נוספת ל 8,372 $..

8,729 $ = 2 במאי 2018: גולדמן זאקס מתחיל לבחון אפשרות לפתרון מסחר בביטקוין

גולדמן זאקס הוצג ב”ניו יורק טיימס “בגלל דיווחים כי הענק הפיננסי התכוון להשיק פלטפורמת מסחר של ביטקוין משל עצמם. פלטפורמה זו הייתה מאפשרת מסחר בביטקוין על ידי לקוחות גולדמן זאקס מחשבונות ההשקעה הנוכחיים שלהם.

7,127 $ = 26 במרץ 2018: איסור פרסום מודעות מטבעות קריפטוגרפיים

טוויטר עקבה אחרי ההובלה של פייסבוק וגוגל על ​​ידי הטלת איסור משלהם על פרסום מטבעות קריפטוגרפיים והצעות מטבע ראשוניות. האיסור הוטל עד שניתן היה לבאר את המדיניות באתר המדיה החברתית.

8,570 $ = 14 במרץ 2018: איסור פרסום מודעות מטבעות קריפטוגרפי

גוגל הלכה בדרכה של פייסבוק, וקבעה איסור הן על הצעות מטבע ראשוניות והן על פרסומות מטבעות קריפטוגרפיים. מדיניות “הפרסומות הרעות” עודכנה עבור גוגל כדי לכלול שפה עבור מטבע קריפטוגרפי במיוחד.

8,344 $ = 7 במרץ 2018: חילופי מטבעות קריפטוגרפיים חדשים וקיימים הנדרשים על ידי SEC

רשות ניירות ערך האמריקאית הזכירה לציבור כי כל בורסה שקשורה לקריפטוגרפיה חייבת להירשם בסוכנות שלהם לפני הפעלה בארצות הברית. מחיר הביטקוין נשאר יציב למדי באמצעות תזכורות אלו.

8,211 דולר = 31 בינואר 2018: איסור שונה על מודעות מטבעות מטבעות שהונפק על ידי פייסבוק

פייסבוק פתחה מגמה שמנעה ממשתמשים להשתמש בפלטפורמת המדיה החברתית כדרך לפרסם חברות מטבעות קריפטוגרפיים והיצע המטבע הראשוני שלהן. איסור הפרסום של פייסבוק עקב אחרי תלונות מרובות על פעילויות זדוניות בענף, כולל הונאות והונאות ICO.

8,775 $ = 26 בינואר 2018: Coincheck קופאת משיכות לאחר פריצת הביטקוין הגדולה ביותר

Coincheck ביססה את עצמה כבר כאחת הבורסות הגדולות שהתבססו ביפן, אך הפריצה הגדולה ביותר בכל פלטפורמה בתולדות הענף אילצה אותם לעצור את המשיכות. ההאקרים הצליחו לברוח עם 500 מיליון NEM ו- 123 מיליון דולר ב- XRP, אם כי הסכום הכולל שהפסידה הבורסה היה הרבה יותר מ -600 מיליון דולר, ואף פריצה מעולם לא הייתה גדולה יותר בתעשיית הקריפטו..

8,776 $ = 13 בינואר 2018: 80% מכלל הביטקוין נכרה

למרות שחלפו פחות מעשר שנים מכריית גוש בראשית הביטקוין, הדיווחים מצביעים על כך ש 80% מסך היצע הביטקוין כבר ממוקש, ונותרו רק 20%.

10,685 $ = 8 בינואר 2018: הליכי הרגולציה של קוריאה גורמים לנפילה דרסטית בביטקוין

בורסות קריפטוגרפים בדרום קוריאה כבר לא נרשמו ב- CoinMarketCap בתהליך שקרה בן לילה. עד מהרה, מחירי נכסי המטבעות הקריפטוגרפיים ירדו בכל העולם כאשר המשקיעים הפכו מודאגים מכיוון שנפחי המסחר והפעילות הותאמו.

13,870 $ = 2 בינואר 2018: פיטר תייל רכש לפי הדיווחים מספרים גדולים של ביטקוין

פיטר ת’יל, משקיע הון סיכון של עמק הסיליקון, עשה היסטוריה כשרכש מיליוני דולרים בביטקוין בינואר 2018, על פי דיווחים מהוול סטריט ג’ורנל. בזמן שווי הביטקוין עמד על 13,870 דולר, קרן המייסדים של תיל שוות לכאורה מיליוני דולרים בביטקוין.

17,163.38 $ = 28 בדצמבר 2017: הרשויות בדרום קוריאה סוגרות חילופי חילופי קריפטו

הוצעו תקנות פיננסיות חדשות לבורסת קריפטוגרפים בדרום קוריאה, שהורידו את המומנטום החיובי לשעבר ששלט בביטקוין זמן כה רב. על פי הדיווחים, הרגולטורים הטילו כללים מחמירים כתוצאה מהדאגה כי “ספקולציות בקריפטו התחממו יתר על המידה באופן לא רציונלי בקוריאה.”

ערך ביטקוין (BTC בדולר ארה”ב) בשנת 2017

ערך ביטקוין (BTC בדולר ארה

19,783 $ = 18 בדצמבר 2017: הביטקוין הגיע לערך גבוה בכל הזמנים

מחירו של ביטקוין מעולם לא היה גבוה יותר שכן הנכס הדיגיטלי הגיע ל -19.783 דולר. עד היום לביטקוין מעולם לא היה מחיר גבוה, ומומחים רבים מקווים כי המחיר יחזור בקרוב.

$ 17,010.53 = 11 בדצמבר 2017: חוזים עתידיים של ביטקוין הוצגו על ידי CBOE

עם השקת חוזי העתיד של ביטקוין, מחיר הביטקוין החל לעלות, ובסופו של דבר הגיע למחירו הגבוה ביותר אי פעם כעבור שבוע. מחיר זה התגבר במהירות כה רבה עד ששתי עצירות מסחר זמניות הוטלו במטרה להרגיע את שוקי החוזים העתידיים. קבוצת CME ניצחה למעשה את CBOE להשקת מוצרי העתיד של ביטקוין, אך CBOE הייתה הראשונה שהשיקה גם היא מסחר.

7,844 $ = 8 בנובמבר 2017 – הצעת עד מופרדת (SegWit2x) בוטלה רשמית

השדרוג של SegWit2x תוכנן במקור ב -16 בנובמבר. עם זאת, מפתחים ביטלו את תמיכתם והשדרוג בוטל.

7,255 $ = 31 באוקטובר 2017: חוזה עתיד של ביטקוין הושק על ידי קבוצת CME

בורסת מרכנתיל שיקגו, המכונה גם CME, הודיעה על תוכניתם להשיק חוזים עתידיים בביטקוין עם מועד אחרון לסוף שנת 2017. זו הפכה לאחת הפעמים הראשונות בהן מוסדות פיננסיים רגילים החלו להתעניין בביטקוין שישמש כהשקעה אמיתית. כלי, שהיה צעד גדול עבור התעשייה. עם הידיעה הזו, מחירו של ביטקוין עלה לשיא של אז 6,601 דולר עם שווי שוק של 110 מיליארד דולר.

זמן קצר לאחר הידיעה הזו, מועצת הבורסה בשיקגו (CBOE) הודיעה כי הם משיקים עתידי ביטקוין. CBOE היא מתחרה ישירה של CME.

5,943 $ = 13 באוקטובר 2017: הביטקוין שבר לראשונה 5,000 $ רמת מחיר

למרות שביטקוין החל את 2017 בסביבות 966 דולר, נכס הקריפטו עבר בפעם הראשונה 5,000 דולר והסתכם בינתיים ב -5,243 דולר..

3,714 $ = 15 בספטמבר 2017: בורסות קריפטו של ביטקוין בסין הוזמנו לכיבוי

חילופי מטבעות קריפטוגרפיים קיבלו הוראה להשבית את הפעילות בסין על ידי הרשויות. ההזמנות גרמו למחיר של ביטקוין לרדת כאשר הפאניקה התפשטה בענף.

3,807 $ = 12 בספטמבר 2017: המנכ”ל ג’יימי דימון מ- JPMorgan Chase כינה את הביטקוין “הונאה”

ג’יימי דימון, מנכ”ל ג’יי.פי מורגן צ’ייס & ושות ‘, גינה את ביטקוין בפומבי כ”הונאה “, והעיר כי מצבו של מי שהושקע בו לא” יסתיים בטוב “. הוא הצהיר כי כל עובד שהיה “טיפש מספיק כדי לקנות ביטקוין” יפוטר מחברתו. ההצהרות הללו אמנם היו די חזקות ממישהו שעוסק מאוד במימון המסורתי, אך חסידי ביטקוין נראו ללא מטופלים, שכן המחיר בקושי זז.

4,224 $ = 3 בספטמבר 2017: הצעות מטבע ראשוניות אסורות בסין

לאורך כל שנת 2017, הצעות מטבע ראשוניות שלטו במרחב הקריפטו, אך סין החליטה לנקוט בגישה נחרצת למאמצי הגיוס באמצעות הוצאת איסור. בהודעה נאמר כי חברות סיניות אינן רשאיות לגייס כסף באמצעות מכירות סמלים, וקבעו כי קיים חשש להונאות והונאות בענף..

3,384 $ = 1 באוגוסט 2017: ביטקוין מתפצל דרך מזלג קשיח לביטקוין ולביטקוין מזומנים

אף על פי שביטקוין זינק בעלייה חזקה במחצית הראשונה של 2017, עלה אתגר הכרוך בדיון קנה המידה של רשת ביטקוין. אתגר זה הביא לכך שהביטקוין התחלק לביטקוין ובביטקוין מזומנים החליטו להתחלק לשני נכסי מטבעות קריפטוגרפיים, וכל אחד מהם התקדם עם הצעות שונות בנושא הצעות המדרג.

1,215.69 $ = 1 באפריל 2017: ביטקוין מוכר ביפן כמטבע חוקי

אף על פי שחודשי ויכוח קדמו להחלטה, ממשלת יפן בחרה להכיר בביטקוין כשיטת תשלום חוקית במדינה. עם התקנות החדשות במדינה, הבורסות יצטרכו לבצע פרוטוקולים דומים לבנקים, המחייבים כללים להכרת הלקוחות שלך (KYC) ופרוטוקולים נגד הלבנת הון (AML).

1,038 דולר = 10 במרץ 2017: SEC מכחישה את הקרן הנסחרת בבורקוין על ידי האחים וינקלבוס

רשות ניירות ערך שהוצגה לראשונה עם תעודת הסל הביטקוין על ידי תאומי וינקלבוס, בחרה רשות ניירות ערך לדחות את הבקשה. ה- SEC, אז, הצהיר כי שוק המחירים חסר את היציבות והבגרות לעמוד בתעודת הסל.

807 דולר = 3 בינואר 2017: הביטקוין העביר את רמת המחירים של 1,000 דולר בפעם הראשונה מזה שלוש שנים

בעוד שביטקוין התגייס בעיקר במשך רוב שנת 2016, וכתוצאה מכך הפרה של 1,000 דולר לראשונה בשלוש השנים האחרונות.

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה”ב) בשנת 2016

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה

749 דולר = 9 בנובמבר 2016: הניצחון הנשיאותי של דונלד טראמפ גורם לצניחת שוק המניות

בהפתעת חלק גדול מהציבור, דונלד טראמפ נבחר לנשיא ארצות הברית בבחירות 2016. עם חדשות POTUS אלה, השווקים העולמיים צנחו בארה”ב, ביפן ואפילו בהונג קונג. עם זאת, הביטקוין עלה ב -5% ביחס לשווקים אלה, כאשר סוחרים ומוסדות החלו לראות בביטקוין טכניקה להגנה על עצמם מפני תנועות השוק העולמי. דונלד טראמפ ימשיך אפילו לצייץ על ביטקוין בפעם הראשונה ב -11 ביולי 2019.

591 דולר = 2 באוגוסט 2016: מתקפת סייבר נגד ביטפינקס גונבת 72 מיליון דולר

Bitfinex הודיעה על אובדן טראגי של הביטקוינים השייכים ל 119,756 לקוחות בהפרת אבטחה עצומה. באותה עת, השווי המשולב של הפסד זה היה 72 מיליון דולר, כאשר מחיר הביטקוין צלל ב -20%. פריצה זו עוררה סערה רבה בקהילת הביטקוין, שכן מחיר הביטקוין ירד לפני ההודעה הפומבית על פריצת הביטפינקס, מה שמרמז על כך שיש מחזיקים מסוימים שיש להם מידע פנים בנוגע לתקיפה..

674 $ = 9 ביולי 2016: חצאי הביטקוין בפעם השנייה

תגמול החסימה של ביטקוין הופחת במחצית בפעם השנייה מאז שהביטקוין הפך פעיל, וצנח מ- 25 BTC ל- 12.5 BTC עבור כל בלוק שנכרה.

454 $ = 2 במאי 2016: קרייג רייט טוען שהוא סאטושי נקמוטו

קרייג רייט פרסם בלוג שהתווה את טענתו שהוא היוצר של ביטקוין, הידוע יותר בשם Satoshi Nakamoto. רייט העלה חתימה על מפתח פרטי, במטרה להפגין את שליטתו בביטקוין המקורי שנכרה על ידי סאטושי בשנים 2009 ו 2010. למרות מאמציו הטובים, קהילת הביטקוין הצליחה לתקוע חורים רבים בהצהרותיו עד סוף היום, אם כי רייט לא קם מטענותיו עד היום.

461 $ = 27 באפריל 2016: תשלומי ביטקוין מקובלים על ידי Steam

ביטקוין החל להתקבל כתשלום בפלטפורמת המשחקים של Steam PC, מה שמאפשר לצרכנים להשתמש בו לרכישת משחקי וידאו ותוכן דיגיטלי אחר זמין. Valve, היוצר של Steam, הודיע ​​כי מעבד התשלומים של ביטקוין לפלטפורמה יהיה Bitpay.

426 $ = 4 באפריל 2016: OpenBazaar הפך לאחד מהשווקים המבוזרים הראשונים

השקת השוק המבוזר של OpenBazaar הייתה מאמץ ליצור שוק למסחר P2P שהיה ללא עמלות, מגבלות סחר ומתווכים. בהמשך, השוק חשף בסופו של דבר שהם קיבלו מימון של מיליון דולר, הודות ליוניון סקוור ונצ’רס, אנדריסן-הורוביץ וחברות הון סיכון גדולות אחרות..

434 דולר = 21 בפברואר 2016: מפתחי וכורי ביטקוין הציעו עד מופרד

עד מופרד, הידוע גם בשם SegWit, היה תוצר של דיון בין חברים בקהילת הביטקוין בהונג קונג. הרעיון נועד לפתור עומסים בעסקאות ביטקוין, והקבוצה הסכימה ליצור את המדרגיות של ביטקוין להפוך למערכת תשלומים בינלאומית..

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה”ב) בשנת 2015

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה

461 $ = 8 בדצמבר 2015: דיווחים מאת Wired טוענים כי סאטושי נקאמוטו הוא קרייג רייט

הרעיון המקורי שהציע את זהותו של סאטושי נקמוטו היה ד”ר קרייג ס ‘רייט פורסם על ידי Wired. הפרסום הצהיר כי איש העסקים האוסטרלי היה סאטושי עצמו או “הונאה מבריקה”, בהתבסס על הודעות הדוא”ל, הודעת הבלוג שנמחקה והדלף מסמכי בית משפט ששימשו כמשאבים על ידי הסופרת וחוקרת האבטחה Wired גוון בראנוון..

באופן פרטי, רייט סיפק מאוחר יותר הוכחה נוספת לכך שההצעה נכונה, רק שעליה היה שנוי במחלוקת על ידי קהילת הביטקוין..

334 דולר = 3 בנובמבר 2015: יוניקוד קיבל את סמל הביטקוין

הוועדה הטכנית של יוניקוד אימתה את ההשפעה ההולכת וגוברת של ביטקוין בכך שהיא קיבלה את הסמל שלה לתקן יוניקוד. הסמל הוקצה לחריץ U + 20BF ​​SIGN.

366.67 $ = 31 באוקטובר 2015: הכלכלן מציג ביטקוין בעמוד הראשון בפעם הראשונה

מאמר שכותרתו “מכונת הנאמנות” העלה את ביטקוין בעמוד הראשון של הפרסום המוערך “האקונומיסט”. הליברליזם הכלכלי, השימושיות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין והפוטנציאל של בנקים לאומיים לשחרר מטבע דיגיטלי משלהם נדונו במאמר..

$ 318.43 = 22 באוקטובר 2015: האיחוד האירופי מחליט לא להטיל מע”מ על עסקאות ביטקוין

בהתבסס על פסיקה של בית הדין האירופי לצדק, מס ערך מוסף (מע”מ) לא יחול על ביטקוין ומטבעות וירטואליים באיחוד האירופי. משמעות פסיקה זו היא כי ביטקוין ייפול יותר בקטגוריית המטבע, במקום להיות רכוש או סחורה. ההחלטה הייתה סותרת באופן ישיר לעמדת הרגולטורים בארצות הברית.

268 $ = 5 באוקטובר 2015: Winklevoss Twins השיקו את Exchange Gemini בניו יורק

בורסת תאומים הושקה רשמית באוקטובר 2015 על ידי קמרון וטיילר וינקלבוס, הידועים גם בשם התאומים של וינקלבוס. האחים בולטים במעורבותם בהתפתחות המוקדמת של פייסבוק. בורסת הביטקוין האמריקאית והמוסדרת בארה”ב כבר מורשה לפעולה ב -26 מדינות על ידי ההשקה, בהתבסס על השותפות הקיימת שלהם עם בנק בניו יורק. קשר זה גם הבטיח כי פיקדונות הלקוחות מכוסים בביטוח FDIC, המהווה הטבה המוענקת כיום לחשבונות בנק רגילים..

$ 238.15 = 18 בספטמבר 2015: CFTC סיווג ביטקוין כסחורה

החיובים הוגשו והוסדרו על ידי נציבות המסחר בחוזים עתידיים בסחורות האמריקאיות כנגד חליפין לביטקוין שאיפשר לסחור בחוזי אופציות. הסדר זה היה חלק מהקביעה כי “ביטקוין ומטבעות וירטואליים אחרים מוגדרים כמצרכים כהלכה”.

232.05 $ = 3 ביוני 2015: BitLicense הוצגה על ידי ניו יורק למסחר בקריפטו בתוך המדינה

השקת ה- BitLicense בניו יורק הופכת את המדינה לאחת המתקדמות ביותר בתחום הרגולציה של מטבע החוץ. הדרישה קבעה תקן חדש לתעשייה המקומית, והבטיח שכל חילופי מטבעות קריפטו שרוצים לפעול בניו יורק יצטרכו להשיג את הרישיון ממשרד השירותים הפיננסיים בניו יורק..

BitLicense דורש דמי בקשה בסך 5,000 דולר, רישום טביעות אצבע של העובד ואישור בכתב לכל פעילות עסקית חדשה. החילופים שלא היו שקופים כל כך עם פעילותם במדינה מצאו עצמם עד מהרה מפסיקים את פעילותם לאחר השקת BitLicense.

222.85 $ = 26 בינואר 2015: Coinbase השיקה את עצמה כפלטפורמה למסחר בביטקוין בארה”ב

Coinbase, מעבד תשלומי ביטקוין שמגובה בהשקעות הון סיכון, הכריז על פלטפורמת סחר משלה. ההשקה באה בעקבות חודשים של עבודה להבטחת מערכת יחסים מצד המדינה והרגולטורים הפדרליים. עם השקתו, Coinbase איפשר ללקוחות במחצית המדינות בארה”ב לבצע עסקאות באופן חוקי.

198.59 $ = 4 בינואר 2015: Bitstamp Hack הביא לאובדן של 5.2 מיליון דולר

למרות ששוק הביטקוין כבר עסק בשוק דובים, המצב החמיר עוד יותר לאחר גניבת 18,866 ביטקוין מארנק חם עם Bitstamp. עם טקטיקות הנדסה חברתית נגד מנהל המערכת של Bitstamp, ההאקרים הסתדרו עם ביטקוין של 5.2 מיליון דולר. את חילופי הדברים היה צריך להשבית במשך שמונה ימים, אך האחסון הקירור של ביטסטאמפ נותר מאובטח. יתר על כן, יתרות הלקוחות לא הושפעו וההפסד היה רק ​​”חלק קטן” מהיתרות שהיו בביטמסטה..

Bitstamp הוא עדיין חילופי דברים פעילים, וזה גורל טוב בהרבה ממה שניהלו מרכזיות גדולות אחרות.

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה”ב) בשנת 2014

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה

324.87 $ = 11 בדצמבר 2014: ביטקוין התקבל על ידי מיקרוסופט

עם קבלת הביטקוין על ידי מיקרוסופט, לקוחות אמריקאים הצליחו להחליף ביטקוין באפליקציות, משחקים ותכנים דיגיטליים אחרים באמצעות חנויות המקוונות Xbox ו- Windows. ספק התשלומים שלהם בביטקוין היה, והוא ביטפיי.

$ 387.40 = 6 באוקטובר 2014: עסקת ביטקוין BearWhale הוגשה על ידי Bitcoin Exchange

6 באוקטובר סומנה כאחת מההזמנות הגדולות ביותר “למכור” שהגיעו אי פעם לבלוקצ’יין ביטקוין, כאשר סוחר לא ידוע העמיד למכירה 30,000 BTC למכירה ב- Bitstamp. מחיר הגבול של ה- BTC היה 300 $, וההזמנה נחשבה “BearWhale” על ידי קהילת הביטקוין. בזמן שההזמנה התמלאה, מחירו של ביטקוין סבל בתהליך.

528.88 $ = 18 ביולי 2014: Bitcoin מקובל על ידי Dell

דל, ענקית המחשבים, הודיעה כי לקוחות אמריקאים יכולים להשתמש בביטקוין, מה שהופך אותם לחברה הגדולה ביותר לקבלת נכס הקריפטו. תשלומי ביטקוין הושקו על ידי חברות חומרת מחשבים רבות אחרות בשנת 2014, כולל Overstock, TigerDirect ו- Newegg, שהשפיעו על החלטת דל..

628.50 $ = 27 ביוני 2014: מכירה פומבית של ממשלת ארה”ב נמכרה 30,000 ביטקוין

30,000 ביטקוין, שנתפס בפשיטה באוקטובר 2013, נמכרו על ידי שירות המרשלים האמריקני. הפשיטה על שוק ה- Darknet של Silk Road אפשרה לממשלה לעשות מכירה פומבית של הביטקוינים למציע הגבוה ביותר, מכיוון שרוב הביטקוינים נרכשו על ידי קרן ההון סיכון המיליארדר טים דרייפר..

נכון להיום, דרייפר הוא עדיין אחד מביני הביטקוין הגדולים ביותר.

592.28 $ = 13 ביוני 2014: 51% בקרת רשת ביטקוין מאובטחת זמנית על ידי GHash.io

GHash.io, מאגר כרייה, השיג שליטה ברובה בכוח הגיבוב של רשת הביטקוין, מה שנתן להם את האפשרות לצאת למתקפה של 51% על הרשת. התקפה מסוג זה תיצור היפוך זמני של עסקאות הביטקוין, אם כי הבריכה פרסמה הצהרה כדי להבהיר כי לעולם לא תבצע התקפה כזו. ההצהרה הוסיפה כי הבריכה לא תעלה מכאן ואילך על 39.99% בכוח החשיש.

501.70 $ = 10 באפריל 2014: השבתת חשבונות בנק הקשורים לבורסה על ידי בנק העם הסיני

למוסדות פיננסיים סיניים היה מועד אחרון ליום 15 באפריל להפסקת כל האינטראקציות עם ביטקוין עצמו וגם עם חילופי דברים קשורים. הבורסות איבדו את הגישה לחשבונות הבנק שלהם במדינה, כאשר עברו לפתרונות בנקאיים ימיים.

453.05 $ = 26 במרץ 2014: ביטקוין יהיה מיסים, על פי מס הכנסה

שירות ההכנסה הפנימי בארה”ב הוציא הצהרה כי ביטקוין יכול להיות מיסים כרכוש, אך לא כמו מטבע. עם סיווג זה, ביטקוין ונכסי מטבעות קריפטוגרפיים אחרים יחולו מגבלות מסוימות, כולל מס רווחי הון.

631.25 $ = 6 במרץ 2014: דוריאן נקמוטו זוהה כסטושי נקאמוטו על ידי ניוזוויק

ניוזוויק, כלי התקשורת החדשותי, פרסם מאמר על אדם בשם דוריאן נקאמוטו, כיוון שהעיתונאית לאה מקגראת גודמן הצהירה כי מהנדס המחשבים בדימוס היה היוצר האמיתי של הביטקוין. דוריאן, לעומת זאת, הכחיש כל מעורבות, וחקירה נוספת אישרה את חוסר הקשר שלו עם הביטקוין. עם זאת, בסופו של דבר קהילת הקריפטוגרפים גייסה עבורו 23,000 דולר.

662 דולר = 24 בפברואר 2014: הר. גוקס פתאום נכבה

בעקבות התקפות DDoS ב- 7 בפברואר, הר. גוקס עצר את כל הנסיגות. בתוך כמה שבועות נסגרה הפלטפורמה שהצליחה פעם, בעקבות הגילוי כי 744,000 ביטקוין חסרים באחסון קר. הבורסה הייתה פושטת רגל, ומחירו של ביטקוין ספג נפילה אדירה.

626 דולר = 7 בפברואר 2014: הר. Gox ובורסות אחרות סבלו מתקפת DDoS גדולה

חילופים מרובים היו בו זמנית עם התקפות DDoS, והשביתו אותם למשך מספר ימים. החילופים שהושפעו היו הר. Gox, Bitstamp ו- BTC-E, בין היתר.

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה”ב) בשנת 2013

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה

839 דולר = 5 בדצמבר 2013: מוסדות פיננסיים בסין אסורים על שימוש בביטקוין

בנק העם העממי של סין שם לב לפופולריות הגואה של הביטקוין במדינתם, ובחר לאסור את השימוש בו כסוג של מטבע לשימור המערכת הפיננסית שלהם. מוסדות פיננסיים נאסרו במהירות להשתמש בביטקוין.

921 דולר = 29 בנובמבר 2013: הר. Gox רשמה 1,242 דולר ערך ביטקוין

המחירים הגיעו לשיא של כל הזמנים ב- 29 בנובמבר כאשר השקעות רבות יותר בסין דחפו אותן. אזרחים במדינה נמשכו לעבר המטבע כדרך להגן על עצמם מפני היואן הסיני, שהתנפח במהירות.

1,075 דולר = 20 בנובמבר 2013: אזרחים סינים מורשים לסחור בביטקוין / קריפטואסטים בבעלותם

אזרחי סין קיבלו חופש לעסוק בשוק הביטקוין על ידי בנק העם הסיני, על פי הודעת הבנק. יכולת זו מאפשרת לאזרחי סין לרכוש ולמכור ביטקוין בהמוניהם. עם הידיעה הזו, מחירו של ביטקוין עלה, ונפח המסחר של הביטקוין הגיע לשיאים חדשים.

1,072 דולר = 18 בנובמבר 2013: דיון בביטקוין בסנאט האמריקני עוכב

מעצרו של רוס אולבריכט הוביל את הסנאט האמריקני לקיים דיון בשם “מעבר לדרך המשי”, שדן ב”סיכונים, איומים והבטחות “פוטנציאליים של מטבעות וירטואליים. חלק מחברי הפאנל והסנאטורים האמינו כי ביטקוין הוא סיכון שלא כדאי לקחת, בעוד שאחרים האמינו בפוטנציאל שלו.

$ 135.12 = 1 באוקטובר 2013: הפחד פיראט רוברטס, המכונה רוס אולבריכט, נעצר

בעקבות הרמזים הצליחה הלשכה הפדרלית לחקירה לעצור את בעל דרך המשי רוס אולבריכט. שוק האינטרנט החשוך ביסס את עצמו כמקום התת קרקעי למכירה ורכישה של סמים, אקדחים וסחורות בלתי חוקיות אחרות לביטקוין. אולבריכט הואשם בפשעים רבים, כולל פריצה למחשב והלבנת הון, ואיבד 170,000 BTC בתהליך.

אולבריכט נידון להסרת מאסר בכלא, ללא אפשרות לתנאי מאוחר יותר.

126.94 $ = 30 באוגוסט 2013: Tradehill הפסיקה את הפעילות

Tradehill, פלטפורמת חילופי עסקים לעסקים, השביתה את פעילותם והחזירה כספים ללקוחותיהם לאחר שנפלה עם ארכיון האשראי הפדרלי. השותף הפיננסי של החברה החליט נגד התמודדות עם החששות הרגולטוריים של הביטקוין.

126.94 $ = 14 במאי 2013: הר. גוקס קיבל צווי מהמחלקה לביטחון פנים

לאחר חקירה של המשרד לביטחון פנים אמריקני, הר. מנכ”ל גוקס, מארק קרפלס, הפסיד 3 מיליון דולר מחשבון בנק עם וולס פארגו בתפיסה מצד הרשויות. מהחקירה עלה כי קרפלס שלח כסף שלא כחוק, כנגד התנאים הקשורים לחשבון. משתמשים החלו לפקפק ביכולתו של ביטקוין להשיג מעמד משפטי עתידי.

$ 122.90 = 10 באפריל 2013: הר. Gox נסגר עקב נפח מסחר גבוה

הר נפח המסחר של גוקס זינק כתוצאה מפעילות המשתמש בבורסה, אם כי הוא טעה לראשונה כמתקפת DDoS. הבורסה נאלצה להיסגר כתוצאה מהדרישה, שגרמה לדאגה מצד קהילת הביטקוין.

131.07 $ = 25 במרץ 2013: החילוץ של ממשלת קפריסין מתואם עם עליית מחירי BTC

קפריסין קיבלה חילוץ של 10 מיליארד אירו, במטרה לתקן את כישלונה של הכלכלה, אם כי היא באה עם אזהרה מסוימת: חשבון העולה על 100,000 יורו יוטל עמלות ומגבלות. הגבלות אלה היו אחראיות להעלאת הביטקוין מ -80 דולר ל -260 דולר תוך מספר שבועות, כאשר המשתמשים נמשכו לעבר “המקלט הבטוח” שמציע ביטקוין..

68.89 $ = 11 במרץ 2013: עדכון Bitcoin 0.8.2 פורסם

בעיות עסקה גרמו לכך שביטקוין הגיע זמנית למזלג קשה, וסימן שבוע קשה לנכס. הר גוקס בחרה להשעות את הפעילות כאשר היזמים עקבו אחר החלטה תוך מספר שעות. כדי למנוע בעיה זו להתרחש שוב, שוחררה גרסה 0.8.1.

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה”ב) בשנת 2012

ערכי מחיר הביטקוין (BTC בדולר ארה

$ 13.43 = 28 בנובמבר 2012: ביטקוין חצאים לראשונה

עם כתיבת הקוד המקורי של הביטקוין, סאטושי נקאמוטו תכנן תוכנית חצוי, וקיצץ באופן אוטומטי את מספר ה- BTC שהוענק לכורים בחצי אחת לארבע שנים. היישום הראשון של חצוי זה התרחש ב- 28 בנובמבר, והוריד את התגמול מ- 50 BTC ל- 25 BTC עם כל בלוק שנכרה..

$ 12.46 = 15 בנובמבר 2012: ביטקוין מקובל על ידי WordPress

וורדפרס פרסמה הצהרה שהודיעה על הסכמתם לביטקוין כאופציית תשלום, בשל המגבלות העומדות בפניהם מצד חברות כמו פייפאל וויזה. וורדפרס הצהירה כי חברות אלה ואחרות חוסמות 60 מדינות ברחבי העולם לבצע עסקאות, כולל האיטי ואתיופיה.

בהצהרה צוין, “המטרה שלנו היא לאפשר לאנשים ולא לחסום אותם.”

11.18 $ = 17 באוגוסט 2012: תשלומי הביטקוין נעצרו על חיסכון ואמון של Bitcoin על ידי SEC

טרנדון טי ‘שייברס הואשם בגין הונאת משקיעים כתוצאה מתכנית ההשקעות שלו בביטקוין על ידי רשות ניירות ערך האמריקאית. לאחר שקיבל 50 הפקדות BTC ממשתמשים בפורום BitcoinTalk, הוא שילם ריבית על בסיס שבועי. המבצע הופסק ב -17 באוגוסט, ומכונות גילוח ניסו להיעלם עם 86,000 ו -500,000 ביטקוין ממשקיעים.

$ 4.89 = 1 במרץ 2012: 46,000 ביטקוין שאבד ב- Linode Hack

מארח האינטרנט Linode ספג פריצה על ידי תוקף אנונימי בשרתים שלהם, מה שאיפשר לתוקף לגשת לארנקים המכילים מספר עצום של ביטקוין. גניבת ביטקוין בשווי של למעלה מ- 228,000 דולר, הקורבנות הבולטים ביותר בפריצה כללו את המפתח הראשי של הביטקוין, גאווין אנדרסן, בורסת הביטקוין Bitcoinica ומפעיל בריכת הכרייה מארק ‘סלוש’ פאלאטינוס..

$ 4.31 = 11 בפברואר 2012: פעולות קריפטו סגורות של פקסום וביטקוין, נמכרות בביטקוין

השבוע של ה -11 בפברואר לא היה שבוע נהדר עבור הביטקוין. פקסום, מעבד תשלומים מקוון, החליט להפסיק את כל העסקאות הכרוכות בקריפטו ב- 11 בפברואר, וציין את הסיבות לכך. תוך יומיים, TradeHill ואחריו מכרה את ביטקוין להנפקת החזרים ללקוחות ולנושים. בתאריך הבא הוכרז על באג אבטחה בבורסת הביטקוין של BTC-E על ידי משתמש הפורום של BitcoinTalk, פטריק ‘פנטום מעגל’ סטרטמן..

ערך ביטקוין (BTC בדולר) בשנים 2009-2011

ערך ביטקוין (BTC בדולר) בשנים 2009-2011

4.22 $ = 19 בדצמבר 2011: “האישה הטובה” כולל פרק “Bitcoin for Dummies”

כשביטקוין היה עדיין בשנים הראשונות לחייו, פרק של “האישה הטובה” החליט לנצל את הטכנולוגיה החדשה. החשיפה ל -9.45 מיליון צופים הייתה צפויה לדחוף את הטענה לגבהים חדשים, אך מעטים מהצופים נראו מעוניינים מכיוון שהמחיר נשאר במקומו..

17.77 $ = 19 ביוני 2011: הר. Gox Hacked – החור השחור הגדול הראשון של ביטקוין

הר גוקס נפרץ על ידי מבקר העובד בבורסה, שהוריד עותק של מאגר המשתמשים לגישה לסיסמאות. עם היכולת לגשת להרשאות ברמת הניהול, המבקר גרם למחיר לרדת ל -0.01 דולר לביטקוין עם הזמנות המכירה הרבות שהועלו למערכת..

הר גוקס הצליחה להפסיק את המסחר למשך שבוע כשגילו את הנושא, להפוך את העסקאות ולשפר את האבטחה במערכות שלהם. מתוך 600 הארנקים שנפגעו, נגנבו מעל 4,019 ביטקוין.

$ 16.88 = 1 ביוני 2011: חדשות Gawker מפרסמות את המאמר באתר האינטרנט האפל Silk Road

אדריאן חן, סופר של גוקר, פרסם מאמר שכותרתו “האתר המחתרתי שבו אתה יכול לקנות כל תרופה שניתן להעלות על הדעת.” מאמר זה הגיע עם הרבה מחלוקות, שתיאר כיצד צרכנים יכולים להשתמש בפלטפורמה הארגונית הפלילית Silk Road לרכישת כמעט כל דבר עם Bitcoin. המאמר צבר תנועה רבה והעלה את הביטקוין מ -9.21 דולר ל -17.61 דולר.

ביטקוין הגיע לשיאו של 31 דולר תוך שבוע מפרסום המאמר של גוקר.

0.072 $ = 27 במרץ 2011: שלוש בורסות ביטקוין הושקו רשמית

Britcoin, בורסת קריפטו חדשה, הושקה בחודש מרץ, מה שמאפשר למשתמשים לסחור עם השימוש בפאונד הבריטי לראשונה אי פעם. זמן קצר לאחר מכן, בורסה בברזיל עקבה אחרי ההובלה הזו והשיקה שירות לריאל הברזילאית לסחר גם עם ביטקוין.

Bitmarket.eu הושק ב -5 באפריל, מה שאפשר למשתמשים להשתמש ביורו לסחר בביטקוין, מה שלא נעשה מעולם. שלוש המרכזיות אפשרו למיליוני משתמשים חדשים להיכנס לשוק הביטקוין.

$ 1.00 = 9 בפברואר 2011: ערך תואם של דולר אמריקאי

הביטקוין הגיע לאותו ערך כמו הדולר האמריקני כשהיה בן כשנתיים, וזאת הייתה הפעם הראשונה בהיסטוריה שהוא הגיע לשוויון עם מטבע הפיאט הגדול בעולם. מחיר עלה במהירות עם החדשות האלה.

0.07 $ = 15 באוגוסט 2010: תוצאות הונאה של הטרנזקציות בביטקוין במזלג קשיח

שגיאה בעיבוד מספרי מחשב אפשרה ליצור עסקת ביטקוין במרמה על ידי משתמש אנונימי, ויצר כמעט 99,000 ביטקוין נוסף שיכול אי פעם להתקיים במערכת. מפתחי ביטקוין הבחינו ותיקנו את הנושא תוך מספר שעות.

0.06 $ = 18 ביולי 2010: הר. Gox Exchange הושק

ג’ד מק’לב השיק את הר. גוקס ב -18 ביולי, שהתבסס על הקסם הקודם (אך נכשל): פלטפורמת החלפת הכרטיסים המקוונת (MTGOX). הר גוקס גדל בשלוש השנים הבאות והפך לבורסה הגדולה ביותר לביטקוין באינטרנט, ומקאלב מכר את הבורסה למארק קרפלס עד ה -7 במרץ 2011, הרבה לפני ההצלחה האדירה הזו וכישלון בסופו של דבר..

0.08 $ = 11 ביולי 2010: מאמר Slashdot הציג ביטקוין

אתר Slackdog.org, אתר פופולרי לחדשות ופיתוחים טכנולוגיים, הציג את מהדורת גרסת 0.3 של ביטקוין. העניין בביטקוין עלה והעלה את המחיר מ- 0.008 $ ל -0.08 $ בחמישה ימים.

0.0025 $ = 22 במאי 2010: שתי פיצות הפכו לפריטים ראשונים שנרכשו באמצעות Bitcoin

לאסלו, משתמש בפורום Bitcointalk, שילם עבור שתי פיצות עם 10,000 BTC, בשווי של 25 דולר. ג’רקסוס, משתמש אחר בפלטפורמה, הזמין ושילם עבור הפיצות, וסימן את הפעם הראשונה שבה ביטקוין שימש לפריט אמיתי ומוחשי.

0.001 $ = 12 באוקטובר 2009: עסקת הביטקוין-לפיאט הראשונה התרחשה

ניו ליברטי סטנדרט ביצעה רכישה של 5,050 BTC תוך שימוש בפייפאל תמורת 5.02 דולר. זוהי הסחר הידוע הראשון עם ביטקוין וכל מטבע פיאט.

0.0008 דולר = 5 באוקטובר 2009: תקן החירות החדש השיק שירות שער חליפין של ביטקוין

תקן Liberty חדש הושק כשירות להחלפת פיאט בביטקוין, תוך שימוש בשער של 1,309.03 BTC ל- 1 דולר, או כ- 0.0008 דולר ל- BTC אחד. התעריף היה מחושב על ידי בחינת עלות החשמל ששימשה לכריית ביטקוין בודד במחשב באותה עת.

0.00 $ = 12 בינואר, 2009: עסקת הביטקוין הראשונה תפסה מקום

ב -12 בינואר העביר יוצר הביטקוין סאטושי נקאמוטו 10 ביטקוין לפעיל המפתח והקריפטוגרפיה הל פיני כעסקת הביטקוין הראשונה אי פעם. על העסקה צייץ פיני, שלימים התבדח שהוא מעולם לא החזיר אותה לסאטושי.

0.00 $ = 3 בינואר 2009: הוקמה בלוק ג’נסיס לביטקוין

יוצר הביטקוין סאטושי נקאמוטו כרה את בלוק הביטקוין הראשון, והניע את הבלוקצ’יין של ביטקוין.

הקפד להשתמש בקו הזמן המפורט ביותר של היסטוריית מחירי הביטקוין כדי לראות עד כמה הגיעה המטבע הקריפטוגרפי הגדול והטוב ביותר בעשור הראשון. כעת, כדי לסכם את מדריך המשתמשים במחיר הביטקוין של סוחר הקריפטו ומשקיע, בואו נסגור עם שאלות נפוצות על חישובי BTC / USD לבדיקת כל האלמנטים הנותרים..

שאלות נפוצות על מחיר הביטקוין ושער החליפין של BTC

שאלות נפוצות על מחיר הביטקוין ושער החליפין של BTC

אנו מקבלים הרבה שאלות לגבי מחיר הביטקוין ושער החליפין של הביטקוין. להלן כמה מהשאלות הנפוצות ביותר שאנו מקבלים.

ש: מאיפה שער החליפין של הביטקוין? מי מודד את שער החליפין?

א: אתרים שונים מודדים את שער החליפין של הביטקוין באמצעות מקורות שונים. האתרים הטובים ביותר משתמשים בבורסות מרכזיות מרובות ונתוני מסחר עדכניים כדי לקבל את שער החליפין של הביטקוין. כמה מישהו פשוט שילם על הביטקוין? בכמה מישהו פשוט מכר ביטקוין? מה היה המחיר האחרון שמישהו שילם עבור הביטקוין? על ידי צבירת נתונים ממספר מקורות, כתבי שער החליפין יכולים לקבל את הנתונים המדויקים ביותר האפשריים לתנאי השוק הנוכחיים.

ש: מי שולט במחיר הביטקוין?

א: קונים ומוכרים בשווקים פתוחים שולטים במחיר הביטקוין. אין ישות מרכזית שיכולה להכתיב את מחיר הביטקוין.

ש: האם כל אדם יכול להשפיע על מחיר הביטקוין?

א: בהחלט יתכן שמוסד או יחיד יכולים לשלוט במחיר הביטקוין, אם כי פחות סביר ככל שהשוק נהיה יותר נזיל. אם פתאום סאטושי הפיל בשוק את השמועות שלו על מיליון BTC בשוק, זה היה גורם לירידת מחירים שלא דומה לשום דבר שראינו בעבר. מעטים האנשים האחרים – אפילו לווייתנים עם ביטקוין בשווי מיליוני דולרים – יכולים להשפיע באופן בודד על שווקים כאלה.

ש: מי שולט בקצב הפליטה או בקצב האינפלציה של הביטקוין?

א: תגמול החסימה של ביטקוין הוא שיעור הפליטה שלו או קצב האינפלציה. כל עשר דקות, 6.25 BTC מתווסף להיצע הזמין של הביטקוין באמצעות מערכת תגמול חסומה זו. תגמול הבלוק הזה מקודד קשה לביטקוין בדיוק כמו ההיצע הכולל שלו. זה נועד לחתוך לחצי בערך כל ארבע שנים, עד שנת 2140, כאשר מתוכנן לכרות את הביטקוין האחרון..

ש: מדוע המחיר של הביטקוין כל כך תנודתי? מדוע שער החליפין של ביטקוין משתנה כל כך הרבה?

א: הביטקוין ידוע בתנודתיות שלו. לפני עשר שנים ערך הביטקוין פחות מאגורה. בשנתיים האחרונות הביטקוין היה שווה בין 3,000 $ ל -20,000 $, תלוי מתי בדקתם את המחיר. התנודתיות של ביטקוין אולי נראית קיצונית, אבל זה מה שאנחנו מצפים מנכס חדש ומשוק חדש. השוק מנסה למצוא את מחיר הביטקוין, ולכן המחירים יעלו וירדו באופן טבעי. ראה לעיל את הסיבות העיקריות מדוע מחירו של הביטקוין עולה ויורד.

ש: איך הביטקוין יכול להיות מאגר ערך אם מחירו משתנה כל הזמן?

א: מחירו של ביטקוין השתנה בפראות עם השנים, והביא אנשים רבים לטעון כי הביטקוין הוא מאגר ערך ירוד. בהחלט יתכן שביטקוין יהווה מאגר גרוע של ערך לטווח ארוך, אם כי קשה לומר כך או אחרת בשלב זה. הערך של זהב השתנה גם עם הזמן, אך עם זאת הוא נותר אחת מחנויות הערך הטובות בהיסטוריה.

ש: האם הביטקוין הוא בועה?

א: בהחלט ייתכן שנביט לאחור בביטקוין בעוד 15 שנה ונצחק על הבועה הגדולה והמטופשת ביותר בהיסטוריה. ייתכן גם שהנכדים שלנו ישאלו אותנו בעוד 50 שנה אם הביטקוין באמת היה שווה 10,000 דולר בלבד כשהיינו קטנים. במילים פשוטות, אף אחד לא יודע לאן הביטקוין הולך, מה יקרה למחיר הביטקוין הבא, והאם הביטקוין באמת נמצא בבועה.

ש: מדוע ההיצע הכולל של הביטקוין קבוע? איך נדע שיש רק 21 מיליון ביטקוין?

א: ההיצע הכולל של הביטקוין קבוע. זה מקודד קשה לכללי הליבה של הביטקוין. יכולים להתקיים רק 21 מיליון ביטקוינים.

ש: האם ניתן לשנות את ההיצע הכולל של הביטקוין?

א: זה אפשרי מבחינה טכנית לשנות את ההיצע הכללי של הביטקוין. בדיוק כמו רוב חוקי הביטקוין, שינויים אלה דורשים תמיכה של הרוב. אם מספיק אנשים רוצים לשנות את מכסת ההיצע של הביטקוין, אז מכסת האספקה ​​הזו תשתנה.

ש: כמה ביטקוין יש בשוק כיום?

א: 18 מיליון ביטקוינים נכרו מינואר 2009 עד נובמבר 2019. 3 מיליון הביטקוינים הנותרים מתוכננים לכרות בין השנים 2019-2140, כאשר תגמול החסימה יקוצץ במחצית אחת לארבע שנים. במציאות, מספר הביטקוינים במחזור נמוך בהרבה. אנשים מסוימים לעולם לא עתידים למכור את הביטקוינים שלהם בפחות ממחיר מסוים, למשל. גם מיליוני ביטקוינים הושמדו או אבדו.

ש: מדוע מאי 2020 הוא זמן חשוב לביטקוין?

א: מאי 2020 הוא אחד התאריכים החשובים ביותר בעתיד הביטקוין. ב -14 במאי 2020 תגמול החסימה של הביטקוין יקוצץ לחצי מ 12.5 BTC ל 6.25 BTC. בלילה, קצב הפליטה – או קצב האינפלציה – של הביטקוין יופחת לחצי. שתי המחציות הקודמות (50 BTC ל- 25 BTC ו- 25 BTC ל- 12.5 BTC) הובילו לעלייה פתאומית במחירי הביטקוין..

ש: האם הביטקוין אינו חסר ערך באופן מהותי? איך יהיה לזה ערך ארוך טווח?

א: נכון שמחיר הביטקוין אינו קבוע לשום נכס ספציפי. עם זאת, לביטקוין עדיין יש ערך מהותי. הבלוקצ’יין של הביטקוין נותן ערך ביטקוין, למשל. ביטקוין מאפשר לכם להעביר כספים מאדם אחד לאחר, ללא צורך במתווך מרכזי. מכאן מגיע הערך של הביטקוין.

ש: מה קורה כשמכרים את כל הביטקוינים? לא ירידת המחירים של הביטקוין?

א: את הביטקוין האחרון מתוכנן לכרות בשנת 2140. נכון להיום, רק כ -15% מהביטקוין עדיין אינם מנוהלים. לאחר כריית הביטקוין האחרון, הכורים ירוויחו כסף באמצעות עמלות עסקה. כורים כבר גובים עמלות עסקה וחוסמים תגמולים כאשר הם מכרים חסימה בהצלחה. לאחר 2140 הם יגבו רק דמי עסקה. אף אחד לא באמת יודע איפה המחיר של הביטקוין יהיה בשנת 2140, וקשה לחזות מה יקרה. עם זאת, הביטקוין נועד להמשיך לפעול בצורה חלקה גם לאחר כריית הביטקוין האחרון.

ש: מהי יחידת החשבון הקטנה ביותר של הביטקוין, הסאטושי, קשורה למחיר ה- BTC?

מחיר ביטקוין בסאטושי

א: יש 100 מיליון סאטושי לכל ביטקוין 1, או סאטושי אחד הוא 0.00000001 BTC. בשל החלוקה האינסופית של הביטקוין, הסאטושי הוא אבן הבניין הבסיסית של הערך המדיד של הביטקוין, בו ייווצרו אי פעם רק 2 קוואדריליון, 100 טריליון סאטושי (או 21 קוואטריליון סאטושי). מחסור דיגיטלי זה מתחיל להיות חשוב כאשר כבר לא ניתן היה למדוד ביטקוין בכמויות דולר אמריקניות כמו היום.

מילה אחרונה: כיצד נקבע המחיר של ביטקוין?

מדריך מחירים לביטקוין

מחיר הביטקוין נקבע על ידי שני גורמים כלכליים פשוטים: היצע וביקוש. היצע הביטקוין קבוע, אם כי הביקוש לביטקוין ממשיך לעלות. הביקוש עולה ככל שיותר אנשים שומעים על הביטקוין, ככל שטכנולוגיית הביטקוין גדלה ומשתפרת, וככל שהביטקוין הופך להיות שימושי יותר. ומי יודע, בעוד שמדריך למשתמש זה כיצד עובד מחיר הביטקוין בוודאי עזר, אך אם אתה מתרפק מספיק זמן, ייתכן שלא תצטרך לדאוג למחיר ה- BTC הנמדד בדולר ולהתחיל עם יחידת החשבון הקטנה ביותר בביטקוין סאטושי.

מחיר bitcoin btc / usd meme

אין דבר כזה מיליונר של ביטקוין, שכן מיליון מחושב בדולרים אמריקניים ויום אחד שער החליפין של BTC ל- USD יהיה פשוט BTC ל- BTC (לפחות איך המם של המטריצה ​​ממפה את העתיד האפשרי).

לקבלת משאבים נוספים למחירי הביטקוין, עיין בניתוח תרשימים, תחזיות חיזוי ועדכונים למחצית 2020.

לסיום, כאשר הביקוש יעלה וההיצע יישאר קבוע, המחירים יעלו בהכרח. זו הדרך הפשוטה ביותר להבין את המחיר ואת שער החליפין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner