הונאות ביטקוין: פריצות ביטקוין, גניבות והיסטוריה של הונאות יציאה

Contents

הונאות ביטקוין מההתחלה: הפריצות הגדולות ביותר של קריפטו, ציר הזמן ההיסטורי ומדריך אבטחת המשתמשים

בביטקוין, במלוא תפארתו בעשור האחרון מאז הקמתו בינואר 2009, יש עדיין דגלים אדומים רבים וחורים שחורים להתגבר עליהם, כגון הונאות הונאה ופריצות זדוניות, כמו גם פתרונות משמורת חכמים.

מדריך הונאות ביטקוין זה מנוסח לשלושה חלקים עיקריים לחילוץ ולצריכה קלים:

 1. הדרכים הפופולריות ביותר לרמאים, האקרים ושחקנים גרועים לגנוב ביטקוין (מודעות)
 2. ציר זמן היסטורי של כל הונאות הצפנה ופריצות הביטקוין (ידע)
 3. הדרכים הטובות ביותר להגן על קבוצות ההצפנה שלך וכיצד להימנע מהונאות ביטקוין (חינוך)

נקודות התייחסות תושייה אלה של העלאת מודעות, מתן ידע והפצת השכלה יועילו לכל משקיעי הביטקוין, הסוחרים ובסופו של דבר המשתמשים שרוצים ללמוד כיצד להגן כראוי ולהבטיח את אחזקות המטבעות שלך בצורה בטוחה מהשרלטנים והרשעים בענף..

האמת היא כי פושעי סייבר הממוקדים בקריפטו הונאו ביטקוין בשווי מיליארדי דולרים תוך שימוש בטקטיקות מיומנות מאוד ובגימיקים לקידום מכירות כדי לפתות משתמשים צנועים להזדמנויות השקעה מזויות, חילופי דברים מזויפים וספקי ארנקים ושלל שיטות אחרות המתוארות להלן..

אנו נסקור כיצד פועלות אסטרטגיות הונאה במטבעות קריפטוגרפיים כגון; קישורי אימייל חשודים לדיוג של נתונים אישיים, הורדות מפוקפקות בהתקנת תוכנות זדוניות ומפתחות keyloggers, האקרים שמתחזים לסלבריטאים, בעלי חילופי מפעילים שנוי במחלוקת, מתנות טוויטר קריפטו בחינם, דרישות לסחיטת כופר, דרישות סחיטת SIM, החלפת משאבות וזריקות ממולכדות, הונאות יציאת ICO, תוכניות פירמידה של שיווק רשת רב-רמות, שובבות אכזרית בשוק השחור, הזדמנויות עסקיות לניסיון בחינם, חוות כריית ענן מזויפות, מכפילי מטריצות בחינם ומכפילי הכנסה מובטחים / הצעות רווח להשקעה למרבה הצער, כל הטקטיקות הללו של הונאת ביטקוין קיימות וקשה להתעלם מכיוון שיש לשקול איומים וסיכונים מיידיים לפרנסתך בשנת 2019 ואילך..

אפילו הונאות ביטקוין מתחילות להתאכל ברשתות מדיה חברתיות פופולריות כמו אינסטגרם, יוטיוב ופייסבוק שכולן טורפות למשוך אנשים תמימים המבוססים על אספקת יומרות שווא וניצול האמון והרשלנות של אנשים (אחרי שקראתם את זה כבר לא!).

לא קל לשחזר כספי ביטקוין הונאים או לבטח את עצמך ולכן עליך לאמץ את גישת עיני הנשר וליישם נטיות דומות לנצים בכל גלי האינטרנט באופן מקפדני..

כאשר רשויות אכיפת החוק ממשיכות להתעדכן בלמידת חבלי תחום המטבע הקריפטוגרפי המתפתח ועידן הפיננסים המבוזר על ידי בלוקצ’יין, אפשרויות המשמורת החכמות החדשות ימשיכו לצוץ, אך בטווח הקצר, טובת כולם ללמוד את הטריקים של לסחור ולאחסן את הביטקוין שלך בחוכמה.

בעוד שרובם מקובעים ברכבת ההרים של מחיר הביטקוין, הזנחת היסטוריית העבר של הביטקוין של הונאות ופריצות אינה אופטימלית מכיוון שיש שיעורי בית רבים ועקומות למידה כדי להחזיק אם משתמש קריפטו כלשהו רוצה להיות ‘באמת’ שלך. בנק משלו “והימנעו מלהיות שולל על ידי אומנים.

האמת, יש באמת מספר מוגבל מאוד של סיבות או מקרים בהם המפתח הפרטי שלך אמור להיחשף בפני מישהו, אפילו אם שולח להם תשלום או עושה איתו עסקים..

כעת, כשיש לכם תצפית על 10,000 רגל על ​​מה לשים לב בתור התחלה, בואו נקפוץ פנימה ונסקור את כל שיטות ההונאה של הביטקוין, ההיסטוריה והטיפים לבטיחות כדי לייעל את עתיד הביטקוין שלכם..

מיליון דרכים לאבד את הביטקוין שלך, הנה 15 הראשונים

למעלה 5 פריצות מטבעות מטבעות בשנת 2018, פריצות מטבעות מטבעות, פריצות מטבעות מטבעות בשנת 2018, 5 מטבעות מטבעות ראשונים, 5 פריצות מטבעות מטבעות ראשונים

לפני רשימת 15 הדרכים המובילות בהונאות ביטקוין מנסות לגנוב את כספי הקריפטו שלך, אנו יודעים שלעתים זה יכול להרגיש כאילו כל יום מביא גרזן או שערורייה חדשה הקשורה לביטקוין (ובמובנים מסוימים זה לא בסדר). אך רחוק מלהיות מערב פרוע לא בטוח של כסף, מטבעות קריפטוגרפים באופן כללי הופכים להיות בטוחים ומוסדרים יותר מדי יום.


עם זאת, חשוב ביותר לציבור להיות מודע לא רק ליתרונות של ביטקוין וקריפטוסים בכללותם, אלא גם לסיכונים האמיתיים הכרוכים בהכנסת הכסף שלך אליו. מאמר זה נועד להדגיש את ההונאות, הפריצות וההונאות השונות בעולם המימון הדיגיטלי. ציר הזמן של פריצות הביטקוין וההונאות ישמש מדריך מעודכן כל הזמן לכל מי שישקיע במטבעות קריפטוגרפיים או שוקל את המהלך בעתיד. בסופו של דבר, אתה אמור להיות בעל הידע הדרוש כדי לזהות סיכוני אבטחה פוטנציאליים, לבחור אמצעי הגנה בטוחים לצרכיך ולהערכת סיכונים אישיים, ולהיות מודע לסיכונים האחרונים בשוק..

51% מתקפות נגד רשתות חסימות

הבנת התקפה של 51% היא הקלה ביותר כשחושבים במונחים של מניות. אם אדם, או חברה, קונים 51% ממניה ספציפית, הם למעשה שומרים על החלטות השליטה בדירקטוריון החברה. עכשיו Blockchain כל כך מאובטח, עד כי פריצה לשרשרת עצמה כמעט בלתי אפשרית. אבל, אם אדם או קבוצת אנשים רוכשים את הכלים הדרושים (הרבה GPUs) כדי לתפוס 51% מ”שיעור החשיש “, או כוח הכרייה, בתוך שרשרת הם למעשה שומרים על השליטה במידע בגושי שרשרת קדימה עד שהרוב שלהם יאבד. לאלו מכם שלא יודעים, קצב חשיש הוא כוח העיבוד של Blockchain המשמש לעיבוד ואימות מידע בכל קישור. תורם כוח כרייה זה לאימות ועיבוד מידע מרוויח לך יותר מטבע והוא מה שמאפשר כל כך פריצה ישירה – מכיוון שלכל קישור יכולים להיות משתמשים שונים האחראים למידע ותלוי במידע שאושר סביבו..

אדם או קבוצה עם שליטה של ​​51% יכולים לשכתב מידע בקישורים כדי לגנוב כסף על ידי הוצאה כפולה של אותו מטבע, תחשוב שאם קנית בר ממתקים עם דולר ואז השתמשת באותו דולר לקנות גם מים, מה שהופך קודם תשלומים נעלמים אך שומרים על היתרונות שבכך. הביטקוין ייחודי בכך שהוא עכשיו כל כך גדול שאי אפשר לכל קבוצה אחת לקבל שליטה רבה כל כך עליו. זהו סיכון גדול בהרבה עם מטבעות מטבע קטנים יותר.

פריצות DNS והפניית אתרים

פריצה מסוג זה גורמת להונאה מתוחכמת יותר. פריצת DNS משתלטת על פרטי השרת של האתר ואז גורמת לו להפנות את המשתמש לאתר כמעט משוכפל או לארנק כמעט כפול. בשלב זה אתה שולל בלי כוונה להזין פרטי כניסה של אנשים שהאקרים יראו, או ישר לשלוח כספים לארנק המזויף עבורם. עד שהצוות שעומד מאחורי ICO או אתר חילופי ספציפי הבין מה קורה, ההאקרים כבר היו יכולים לאסוף כמות עצומה של כספים.

חילופי דברים מזויפים

חילופים מזויפים מושגים בקלות באמצעות חיפוש פשוט כגון “חילופי ביטקוין”. אחת התוצאות בדף החיפוש יכולה להיות בעצם אתר חילופי הונאות שהוקם בתקווה שאנשים יפקידו את כספם לכתובת לצורך החלפה עם משתמשים אחרים. זה יכול לגרום למעין הונאת יציאה שבה אתה מבחין מיד בבעיה כאשר אתה לא רואה את הכספים שלך ולא יכול לגשת אליהם או שיוצרי האתר המזויף נעלמים עם המימון במועד מאוחר יותר..

תוכניות פונזי

תוכניות פונזי או תוכניות פירמידה היו קיימות זמן רב, הקריפטו פשוט העניקה לה פנים חדשות לפיה אנשים יכולים להתרשם מאנשים שמתרשמים למה שהוא בעצם תכנית מהירה להתעשר. חלקם ברורים בכך שהם מבטיחים תשואות גבוהות באופן מיידי וגורמים לזה להיראות קל יותר ממה שכנראה יהיה, אך אחרים מחרפנים יותר, ומציגים את עצמם כהזדמנויות עסקיות לגיטימיות יותר או משתמשים במשפיעים כדי לשכנע אותך שכדאי לקחת בהם חלק. הם יכולים גם להתעמק בעולם כריית הביטקוין, דרך חדשה מאוד שבאמצעותה ניתן להערים על אנשים. אתה משלם באמצעות ביטקוין לאתר עבור קצב חשיש כריית קריפטו, רק אתה מרוויח כסף רק מהפניית אנשים חדשים לתכנית עצמה במקום מכרייה. כמו כל תוכניות הפירמידה, הן בסופו של דבר קורסות. גם אלה יכולים להסתיים בתרמית יציאה.

פרויקטים מזויפים של Crypto ו- ICO

ממש כמו חילופי דברים מזויפים, פרויקטים מזויפים נוצרים כדי לפתות אנשים להפקיד את המזומנים בתמורה למטבע או אסימון שהם לעולם לא מתכוונים לצמוח ושאינו שומר על שום ערך. ICOs במיוחד הם גם פרויקטים שטוחים למדי, המגובים על ידי חברות שטוחות שבסופו של דבר מזויפות לחלוטין. היוצרים נמצאים שם רק בכדי להשיג את כספכם וייתכן שהם מנסים לשכנע אתכם בלגיטימיות או לא. הונאות אלה יכולות גם ללכת יד ביד עם תוכניות פונזי.

שיבוטים באתר והתקפות דיוג

יש מגמה של זיופים ברשימה זו וכיצד לפעמים ניתן להתאים זיוף למשהו כדי להשיג את אותו מטרה. האקרים יכולים ליצור שיבוט אתר, ובעצם להחליף את הדבר האמיתי. שיבוט זה יופנה לאחר מכן לקבוצה ברשתות החברתיות או יישלח באמצעות דוא”ל לאנשים שכבר חלק מהאתר האמיתי, ומכאן המונח פישינג. זו פשוט דרך נוספת עבור האקר להערים על אדם לוותר על מידע אישי שנותן לו גישה לכספים שלך.

הונאות מזויפות מזויפות

מזלגות קשים בבלוקצ’יין הם מעטים ומרוחקים מכיוון שהם בדרך כלל תוצאה של טעויות ו / או חילוקי דעות שגורמים לכך שמטבע יעבור לפתע לשני מסלולים שונים, מה שגורם לאנשים לבחור צד כמו במקרה של BTC ו- BTH או ETH וכו. מזלגות קשים אלה עלולים לגרום לבלבול עם צרכנים המבקשים לתבוע את הגרסה החדשה של המטבע הדיגיטלי – וכאן ידוע כי האקרים מנצלים. הם טוענים שמשתמשים יכולים לאחזר את המטבעות המזלג שלהם לפי הוראות מזויפות באופן מקוון, ולדרוש מהמשתמשים להעלות מפתחות פרטיים לכתובות זדוניות כדי שניתן יהיה לרוקן את המטבעות שלהם.

תוכנה זדונית

תוכנות זדוניות אינן מושג חדש, אך היא מושג מרכזי המאיים על גניבת הפרט של מטבעות קריפטוגרפיים, ומשתכלל בכך. הם נועדו לשבת במכשירים שלך עד שמשהו מסמן את מה שהוא תוכנן לחפש. נכון לעכשיו, קיים בשוק אחד בשם Cryptocurrency Clipboard Hijackers שיושב במחשב שלך ומחכה שתעתיק והדבק אתר קריפטו. זה מאפשר לתוכנה זדונית לדעת להפעיל והיא מחליפה את הכתובת בזדונית שנועדה לגנוב את המפתחות הפרטיים שלך ברגע שאתה מזין אותם. ישנן גם אפליקציות שתוכלו להוריד לטלפון שתוכנות זדוניות מיועדות לסרוק את הטלפון שלכם למידע הקשור לקריפטו כמו אפליקציות קריפטו או שימוש במפתח פרטי ולגנוב את המידע הזה..

ארנקים דיגיטליים

ביטקוין וארנקים דיגיטליים אחרים הם פיסות תוכנה ואף פיסת תוכנה אינה ניתנת לטעות. ישנם האקרים שישקיעו זמן רב ככל שזה נדרש לסרוק דרך תוכנה ספציפית כדי למצוא את החולשה (ים) בקוד, ואז ינצלו אותם כדי לגנוב כמה שהם יכולים מארנקים של המשתמשים ולעיתים אפילו להחליף ארנקים. זה האחרון יכול להיות הרסני במיוחד אם בורסה עושה את הבחירה הגרועה להחזיק את כל הכספים שהם או רובם ב”ארנק חם “, ארנק שנמצא במכשיר שמתחבר לאינטרנט. כדי להוסיף לבלבול, ישנן גם תוכניות ארנק מטבעות דיגיטליים שתוכננו במיוחד לגניבת כספיכם. אתה מוריד אותו במחשבה שזה יהיה מקום בטוח לאחסון המטבעות והאסימונים שלך, רק כדי שהתוכנה תנקז את עצמה לכתובת ארנק אחרת.

הונאות צוות תמיכה מזויף

ישנם רמאים שמפרסמים את עצמם כתמיכה בבורסה או כעזרה בדאגות הקשורות להחלפה, קלים כמו חיפוש בגוגל, כאשר משתמש עשוי לחפש עזרה ולקרות על קישור המפנה אותו לעזרה מזויפת. התרחשויות אלו נפוצות עוד יותר בבורסות שהיו מוגבלות בכוח עם משתמשים מתוסכלים שלא קיבלו עזרה מספיק מהר. התוצאה היא לדבר עם מישהו באמצעות צ’אט חי או במיקרופון שטוען שהוא העזרה שאתה מחפש, רק בשביל לגנוב את המידע שלך..

הונאות Pump and Dump

משתמשים הבינו כיצד ליצור תוכניות משלהם, כאשר קבוצה של סוחרי קריפטו מחליטה להתאגד בפלטפורמה, לקנות הרבה קריפטו ספציפי, ואז להקפיץ את הקריפטו בקהילה. זה גורם לתמחור לעלות ולמבול של אנשים לרכוש, ובשלב זה הם מוכרים את מה שרכשו וקוצרים את הפירות של המאמצים שלהם..

פריצות Wi-Fi ציבוריות

אם זה כבר לא חלק מחיי היומיום שלך, אתה לעולם לא צריך להשתמש ב- Wi-Fi ציבורי כדי לגשת למידע האישי שלך בכלל. לא רק שזה משאיר אתכם להתקפה, אלא שלפעמים האקרים עשויים להחליף רשת אחרת שנראית כמו אותה אתם מנסים להתחבר ולהשתמש בה בכדי לגנוב את המידע שלכם..

זיכרון SIM וקריפטו ג’ק

יש סוג חדש של גניבה שנקרא זימון SIM. זה כאשר האקר משתמש במספר הטלפון שלך כדי לשכנע חברת טלפונים לשלוח להם כרטיס SIM חדש מתחת למספר שלך ובעצם גונב את זהות הטלפון שלך בתהליך שיכול להעניק למישהו גישה לכל מה שמחובר ל- SIM שלך, כולל כל החשבונות שלך. . עד כמה שזה נשמע לא יאומן, זה קרה ולעתים קרובות נעשה על ידי טענה שנגנב טלפון והעברת מידע לסים חדש וטלפון חדש. שקע SIM זוהי למעשה טעות של צוות התמיכה של חברת הטלפונים הסלולריים שלך.

הונאות בגידה של מדיה חברתית

באופן מדהים, אנשים עדיין נופלים על הונאות מתנות. הם התחילו במיילים אך מאז הסתגלו למדיה החברתית. נוצרים פרופילים מזויפים שמוציאים מודעות ברשתות חברתיות הטוענות לאנשים שיש להם מתנות הקשורות לקריפטוגרפיה, בתקווה אם תמלא אחר צעדיהם שתשלח להם כסף או תוותר על המידע האישי שלך כדי שיוכלו לגנוב אותו. לפעמים הם אפילו יפרצו לחשבונות אמיתיים ויפרסמו את הקישורים המזויפים לחשבון אמיתי בכדי לתת לו יותר לגיטימציה.

הונאות כריית ענן

לעתים קרובות קשורים לתכניות פונזי, כריית ענן עברה בקצרה כבר באמצעות כריית ביטקוין תחת סעיף זה. בעיקרו של דבר, זה כאשר הרמאים מבטיחים רווחים תמורת תשלום או תשלום חודשי שמעניקים לך קנייה בשיעור חשיש בשימוש בכרייה. המציאות היא שלעולם לא תראה את הכסף הזה יותר ואף אחד אחר לא תביא לפירמידה לפני שהוא יתמוטט בסופו של דבר.

רשימה של כל הונאות הביטקוין והפריצות הקריפטו מאז תחילת ה- BTC

האם צריך יותר הסבר מזה? רשימה רשמית, רשמית, של כמה מהפריצות והפסדי הכספים הגדולים, הייחודיים ביותר ו / או הראשונים מסוגם בהיסטוריית הביטקוין / מטבע החוץ..

היסטוריית הונאות הביטקוין וציר הזמן של פריצות הקריפטו משנת 2011 עד 2019

Allinvain Bitcointalk Hack מתוכנת Windows הפגועה של המשתמש

תאריך: 13 ביוני 2011

סכום גנוב: $ 502,750 דולר / 25,000 BTC

סוג: פריצה / גניבה

פריצת המשתמש של Allinvain Bitcointalk הייתה הגניבה הראשונה (לכאורה) שנרשמה של ביטקוין, שהתרחשה ב -13 ביוני 2011. משתמש ב- Bitcointalk עם מחשב Windows שנפגע היה בעל 25,000 BTC, בערך. 500,000 דולר, נגנבו ממנו. זה היה גם גניבת הביטקוין האישית הגדולה ביותר בימים הראשונים של המטבע הדיגיטלי, כאשר מחיר הביטקוין עדיין נוצר מאוד. למותר לציין שזה יהיה שווה משמעותית יותר כיום.

הר גניבת גוקס באמצעות המחשב המתפשר של מבקר

תאריך: 19 ביוני 2011

סכום שנגנב: $ 35,540 דולר / 2,000 BTC

סוג: פריצה לתמחור של צד שלישי פגיע / בתרמית

ב- 19 ביוני 2011, הר. לגוקס הייתה הפרת אבטחה גדולה. ההאקר לכאורה השתמש בתעודות מהמחשב של רואה חשבון מבקר כדי לגנוב מטבעות מהבורסה, ומכר במרמה ביטקוין לחשבונו שלו, שהוריד את המחיר בשגגה ל -01 דולר לביטקוין. הר גוקס הביא במקור את המבקר כדי לוודא שיש להם מספיק עתודות ביטקוין ומזומנים לכיסוי אחזקותיהם. ההערכה היא שההאקר הצליח לפצות עם 2,000 ביטקוין, כאשר 650 BTC נוספים אבדו למי שרכש את המטבע במחיר מנופח לפני שהתממשה הפרת האבטחה. אף אחד מהביטקוינים לא התאושש מעולם והאירוע היה ידוע כפרצת פריצה ראשונה של בורסת קריפטו, האחראית לאובדן של כ -35,000 דולר..

קובץ Bitomart Exchange Wallet.dat נמחק

תאריך: 1 באוגוסט 2011

סכום שנגנב: 223,890 דולר / 17,000 BTC

סוג: עדכן תקלה / קרנות שנמחקו

בורסת Bitomart ביצעה עדכון ב -1 באוגוסט 2011 שהביא לאחת הטעויות היקרות ביותר בהיסטוריה של הצפנה. העדכון השתמש ב- AWS Elastic Cloud כאשר שרת הקבצים wallet.dat נמחק בטעות, והכספים נעלמו לחלוטין בלילה אחד. לא ניתן היה להשיב את כספי המשתמשים האבודים מעל 220,000 דולר וביטומארט מכר את חובו להר. גוקס מאוחר יותר באותו חודש.

Hack של MyBitcoin Exchange

תאריך: 8 באוגוסט 2011

סכום שנגנב: 1.2 מיליון דולר / 154,406 BTC

סוג: פריצה / גניבה

MyBitcoin נודעה כפלטפורמת ארנק ידידותית למשתמש המספקת מתחילים חדשים בקריפטו עם עניין בביטקוין. למרבה הצער, MyBitcoin סבל מאחת ההתקפות הגרועות ביותר בהיסטוריה של הביטקוין המוקדם, ואיבד 154,406 BTC לפריצה. מארח Bitcoin Show, ברוס ווגנר, היה אישיות קריפטו אחת בולטת שאיבדה חלק ממעל מיליון הדולר.

האק של ארנק Hot Bitcoinica

תאריך: 6 במאי 2012

סכום גנוב: 93,481.92 דולר / 18,548 BTC

סוג: גניבת פריצה אפשרית / גניבת הונאת יציאה חשודה

Bitcoinica הודיעה כי הארנק החם שלהם נפרץ ב- 6 במאי 2012. בבורסה נמסר למשתמשים כי הם “גילו עסקת ביטקוין חשודה שנראה כי לא יזמה אף אחד מבעלי החברה.” עם זאת, בתחילה נחשד כי פריצת הארנק החם קשורה לבעלים של ביטקוין א ‘וניק, מה שהביא כמה לחשודים כי מדובר למעשה בתרמית יציאה שהתחפשה לפריצה. כמעט 100 אלף דולר נגנבו.

תוכנית חיסכון ואמון פונזי של ביטקוין

תאריך: 2 ביולי 2012

סכום שנגנב: 1.002 מיליון דולר / 150,000 BTC

סוג: תוכנית פירמידה / הונאת יציאה

תוכנית Bitcoin Savings and Trust Ponzi הייתה תוכנית הפירמידה הראשונה או תוכנית פונזי בעולם הביטקוין. היא פעלה כמו תוכנית השקעות רגילה עם השקעה גבוהה (HYIP), והיא הבטיחה למשתמשים תשואות אדירות על השקעת סכום קטן כיום. ההונאה ניהלה על ידי pirateat40, שתיארה את הזדמנות ההשקעה כ”קרן גידור וירטואלית “. ב -2 ביולי 2012 קרן הגידור הווירטואלית נסגרה לפתע ונעלמה עם חשד ל -150,000 BTC (מעל מיליון דולר). מספר הכספים האבוד בפועל מעולם לא אושר.

האק של Bitfloor Exchange

תאריך: 4 בספטמבר 2012

סכום גנוב: $ 247,200 דולר / 24,000 BTC

סוג: פריצה של גיבוי מפתח ארנק לא מוצפן

Bitfloor, בורסת מטבעות חליפין מוקדמת, הודיעה כי היא נפרצה ב -4 בספטמבר 2012, מה שהוביל להפסד של מעל 240,000 $ או 24,000 BTC. התוקף לכאורה “קיבל גישה לגיבוי לא מוצפן של מפתחות הארנק”, אם כי ביטפלור טענה שהמפתחות בפועל נשמרו באזור מוצפן..

Hack ארנק טרויאני

תאריך: 16 בנובמבר 2012

סכום גנוב: $ 39,548 דולר / 3,457 BTC

סוג: פריצה / גניבה

בשנת 2012 נתפסה לראשונה ההבנה כי האקרים יכולים לבנות תוכנה לגניבת מטבעות דיגיטליים ואיתה, גרזן הארנק הטרויאני מ -2012 ואחד המקרים הראשונים שנרשמו של טרויאני רגיל למחשב המוביל לאובדן ביטקוין. הנגיף הטרויאני הותקן בשוגג במחשבי המחשב של המשתמשים והחל לחפש מפתחות פרטיים וקבצי wallet.dat, וגנב אותם בכל מקום אפשרי. משתמש אחד בפורומים של Bitcointalk דיווח כי הוא איבד 2600 BTC במהלך ההתקפה. סך של 3,457 BTC נשלחו לכתובת ארנק ביטקוין אנונימית, בהיקף של הפסד של כמעט 40,000 $.

פריצת Vircurex Exchange

תאריך: 11 בינואר 2013

סכום גנוב: סך של 50 מיליון דולר, 23,490.60 דולר בביטקוין / 1,666 BTC

סוג: Mystery Hack / Theft

Vircurex הייתה בורסת ביטקוין מוקדמת פופולרית ובינואר 2013 הבורסה גילתה שהיא נפרצה. “אנו צריכים להודיע ​​לצערנו שהארנק שלנו נפגע”, וירקורקס ב -11 בינואר 2013. ההאקרים כיוונו את עתודות המזומנים העצומות של הבורסה, ולפי הדיווחים וירקורקס הפסידו 50 מיליון דולר במהלך ההתקפה יחד עם 1,666 BTC (בשווי של כ 23- מיליון דולר). אותה בורסה סבלה גם משתי פריצות אחרות בהמשך 2013 אך לא נחשפה באופן רשמי ללקוחות הבורסה עד 2014. משתמשים רבים כבר משכו את כספם לאחר הפריצה הראשונה.

הונאת יציאה של BitMarket.eu

תאריך: 14 בפברואר 2013

סכום שנגנב: 477,377.67 דולר / 18,787 BTC

סוג: הונאת מזויף / יציאה מזויפת

BitMarket.eu הייתה בורסת ביטקוין פולנית פופולרית שפעלה במשך שנתיים לפני שאיבדה את כל הכספים באירוע פריצה שהוכרז מעצמו. מאוחר יותר התברר כי המייסדים הקימו קרן גידור ביטקוין באמצעות Bitcoinica ובעצם הוציאו הונאת יציאה כאשר פרוץ Bitcoinica במאי 2012. חדלות הפירעון של BitMarket לא נחשפה עד 14 בפברואר 2013, כאשר המטבע הגנוב היה שווה יותר 470 אלף דולר באותו יום.

BTCGuild בריכת כרייה האק

תאריך: 10 במרץ 2013

סכום גנוב: $ 60,982.02 USD / 1,254 BTC

סוג: תקלה / גניבה

BTCGuild שדרגה את לקוחה 10 במרץ 2013, במה שהיה אמור להיות תהליך חלק. בזמן ש- Blockchain הועלה לאינדקס מחדש במהלך השדרוג, לעומת זאת, מאגר הכרייה שילם את BTC בגין מניות קושי 1. בסך הכל 16 משתמשי בריכה רוקנו את הארנק החם שלהם לאחר הטעות, מה שהוביל להפסדים של 1,254 BTC, בשווי של יותר מ- 60,000 $ באותה תקופה..

רק קוביות אובדן

תאריך: 15 ביולי 2013

סכום שנגנב: 125,463 דולר / 1,300 BTC

תאריך: אובדן כספים / טעות

Just Dice הייתה אחת מפלטפורמות ההימורים הפופולריות ביותר, כאשר ב- 15 ביולי 2013 הודיעו כי הפסידה מעל 1,300 BTC במה שנחשב כיום לאחת הטעויות המטופשות ביותר. משתמש ביקש למשוך את 1,300 BTC שלו ברווחי הימורים מהאתר אך לא היה 1,300 BTC בארנקים החמים שלהם. בדרך כלל, פירוש הדבר שמנהל ימשוך את הסכום מהארנק הקר, אך צעד זה התעלם. זה הביא לכך שהשחקן הוציא את היתרה המזויפת בפלטפורמה ובסופו של דבר איבד אותה בכל מקרה. הטעות הביאה להפסד של למעלה מ -125 אלף עבור החברה.

הונאת יציאת GBL Exchange

תאריך: 26 באוקטובר 2013

סכום שנגנב: 1.929 מיליון דולר, 11,970,880 דולר בשיא / 9,640 BTC

סוג: הונאת גניבה / יציאה

GBL Exchange הייתה בורסת ביטקוין מוקדמת פופולרית שבסיסה בסין והפכה להיות הונאה. ב- 28 באוקטובר 2007, המייסדים השביתו את הפעולה לפתע ונעלמו עם כל כספי המשתמשים. ההאקרים בחרו זמן אידיאלי לפריצה, שכן מחיר הביטקוין הגיע לשיא של 1,242 דולר כעבור חודש, כשהוא מטיל את השמיים מטבעותיהם בשווי של כמעט 2 מיליון דולר לכמעט 12 מיליון דולר..

פריצת שירותי תשלום של BIPS

תאריך: 15 בנובמבר 2013

סכום שנגנב: 559,038.55 דולר, 1,608,390 דולר בשיא / 1,295 BTC

סוג: פריצה / גניבה

פלטפורמת התשלומים Crypto BIPS נפרצה ב- 15 בנובמבר 2013, כחלק מהתקפת DDoS מסיבית. הפלטפורמה הודיעה על הפריצה ב -19 בנובמבר וטענה כי מעל מיליון דולר נגנבו “למרות כמה שכבות הגנה.” האקרים התמקדו במספר נקודות תורפה במערכת, ובסופו של דבר אפשרו להם גישה למספר ארנקי משתמש. מחיר הביטקוין ביום הפריצה העמיד את ההפסד הראשוני שלהם על כ -560 אלף דולר, אך עם שיא השנה כעבור שבועיים הפסדם הפך ל -1.6 מיליון דולר..

האק של ארנק קר של Picostocks

תאריך: 29 בנובמבר 2013

סכום שנגנב: 6.652 מיליון דולר / 5,875 BTC

סוג: חשוד / גניבה מבפנים

בפיקוסטוק היה פריצה מסתורית בנובמבר 2013, שהובילה לאובדן של כ- 6 מיליון דולר בביטקוין. פיקוסטוקים טען כי לא היו סימנים לחדירה במערכות שלהם, וכי שני הארנקים שלהם אותרו במחשבים שונים. “אנו חושדים כי [הארנקים] הועתקו על ידי אנשים שהיו להם גישה למערכת בעבר ופענחו,” הודיע ​​פיקוסטוק ב- Reddit.

הר המסחר של גוקס עוצר לאחר האק הגדול ביותר בהיסטוריה של הקריפטו

תאריך: 7 בפברואר 2014

סכום שנגנב: 466.59 מיליון דולר / 650,000 BTC

סוג: פריצה / גניבה

ההר פריצת Gox הייתה הפסד ה- BTC הגדול ביותר והפרצה הגדולה ביותר עד לנקודה זו. כ- 650,000 BTC נגנבו מהארנקים הקרים להחלפה במספר פריצות במהלך שנת 2013, וניקזו אותם לאט לאט מכספם. כאשר הר. גוקס בדק לבסוף את הארנקים הקרים בשנת 2014, הם מצאו כי חילופי הדברים שלהם היו חדלים פירעון לחלוטין. ב- 7 בפברואר 2014, הר. גוקס הודיעה כי היא עוצרת את כל משיכות ה- BTC מהבורסה וטענה כי יש “באג של יכולת ניתנות לעסקה בתוכנת הביטקוין הליבה”. המשתמשים נעשו חשדניים כאשר המשיכות נותרו נעצרות למשך שבועיים, אם כי המסחר בבורסה נמשך והמחירים צנחו “פחות מ -5 בכל מקום אחר כתוצאה מכך. ב- 24 בפברואר 2014, הר. גוקס הודיעה כי היא משעה את כל פעילות המסחר ומוצאת במצב לא מקוון לחלוטין ולצמיתות. בסופו של דבר, “טיוטת אסטרטגיית המשבר” של הבורסה הודלפה, וחשפה כי הר. גוקס היה חדל פירעון לחלוטין ואיבד 744,408 BTC מכספי לקוחות. 100,000 BTC הושבה אך הנזק נגרם והתיק עדיין בבתי משפט ביפן.

גרזן ארנק חם של Flexcoin

תאריך: 3 במרץ 2014

סכום שנגנב: $ 595,365.12 דולר / 896 BTC

סוג: פריצה / גניבה

הארנק החם של Flexcoin נפרץ בשנת 2014, מה שגרם לפלטפורמת ארנק הקריפטו הקנדה להיסגר לחלוטין. Flexcoin כינה את עצמו “בנק הביטקוין הראשון” אך איבד במהירות את רוב כספי הלקוחות שבוע לאחר שהבטיח למשתמשים שמעולם לא אחסנו מטבעות בהר. גוקס במהלך הפריצה שלהם. יש לקוחות שהתמזל מזלם שהכספים הוחזרו להם מהארנקים הקרים של החברה שלא נגעו בהם. בסך הכל איבד Flexcoin כמעט 900 מ- BTC של המשתמש ששווה אז כמעט 600,000 דולר.

Hack Cryptsy Exchange

תאריך: יולי 2014

סכום שנגנב: 9 מיליון דולר / 13,000 BTC

סוג: Mystery Hack / Theft

Cryptsy היה הפריצה השנייה בגודלה בשנת 2014, אחרי הר. Gox, אך הם סירבו לפרסם פרטים נוספים על הפריצה עצמה עד 2016. Cryptsy טענה כי הפריצה נבעה ממפתח אלטקוין בשם Lucky7Coin, שהצליח לנצל נקודות תורפה בשרתי Cryptsy כדי לגנוב כמות עצומה של כספי משתמשים. בהתבסס על השווי הגבוה והנמוך של BTC ביולי 2014, מכיוון שאין לנו תאריך מדויק, אפשר להניח שהבורסה הפסידה כ -9 מיליון דולר..

הונאת יציאה של Mintpal Exchange

תאריך: 8 באוקטובר 2014

סכום שנגנב: 1.32 מיליון דולר / 3,894 BTC

סוג: הונאת גניבה / יציאה

בורסת מטבעות קריפטוגרפיה בשם Mintpal השלימה הונאת יציאה מוצלחת בשנת 2014, האמונה כי היא מבוצעת על ידי בכיר ומייסד Moola ומייסד אלכס גרין (הידוע גם בשם Ryan kennedy) שנראה בעיני הקהילה “מוצל”. אלכס גרין / ריאן קנדי ​​ברחו מזירת הקריפטו עם כמעט 3,900 BTC, בשווי של כ -1.3 מיליון דולר באותה עת. כהערה צדדית, אלכס גרין / ריאן קנדי ​​הורשע באונס בבריטניה בשנת 2016 וכיום מרצה שם עונש של 11 שנים. לא ידוע היכן נמצאים הכספים כרגע.

Hackstamp של ארנק חם

תאריך: 4 בינואר 2015

סכום שנגנב: 5.226 מיליון דולר / 19,000 BTC

סוג: פריצה / גניבה

בורסת הביטקוין הפופולרית Bitstamp נפרצה בסוף 2014 / תחילת 2015, כאשר Bitstamp הכריזה על הפריצה ב -4 בינואר 2015. Bitstamp השעהה בתחילה משיכות ופעילות מסחרית, מה שהביא כמה משתמשים להאמין שהבורסה נסגרת בדרך בה נדרשו מספר בורסים אחרים אבל זה החזיר את הפעילות הרגילה כעבור שבוע. למרות שלא ברור אם השניים קשורים זה לזה, הם קיבלו דרישת כופר בסך 75 BTC זמן קצר קודם לכן כש- Bitstamp אמר “אנחנו לא מנהלים משא ומתן עם טרוריסטים.” ביום שהם הודיעו על פריצה, ה- BTC שהפסיד היה שווה קצת יותר מ -5.2 מיליון דולר.

הונאת יציאה משוק האבולוציה

תאריך: 18 במרץ 2015

סכום גנוב: 11.8 מיליון דולר / 43,000 BTC

סוג: הונאת גניבה / יציאה

הסימנים הראשונים לצרות הופיעו ברדיט כאשר משתמש בשם NSWGreat פרסם פוסט בשם “EVOLUTION EXIT SCAM” במרץ 2015, בטענה שהוא מנחה את האתר ומאשים את המנהלים ב”הכנה ליציאה מהונאה עם כל הכספים. ” שוקי Darknet שנעלמים מהאינטרנט בן לילה אינם דבר חדש, ו- Evolution Marketplace היה עוד שוק אחר שהוציא הונאת יציאה, ונעלם עם כספי קריפטו בשווי של מעל 11 מיליון דולר ממשתמשים. “אני כל כך מצטער, אבל ורטו וקימבל זיכו את כולנו,” הסביר המשתמש בפוסט של רדיט..

האק של DAO

תאריך: 17 ביוני 2016

סכום גנוב: 76.6 מיליון דולר / 3.6 מיליון ETH

סוג: קרנות פריצה / קפואות

פריצת ה- DAO היא אחד הפריצות הידועות לשמצה בהיסטוריה של קהילת הקריפטו, ומשנה את מסלול המטבע הדיגיטלי השני בגודלו בעולם, Ethereum. ה- DAO הושק כקרן גידור בהמונים, בה המשתמשים יקבלו החלטות קולקטיביות היכן להשקיע. מאוחר יותר האקר ניצל פגיעות בקוד והקפיא בטעות 3.6 מיליון ETH. הסכסוך של DAO יוביל בסופו של דבר ליצירת ETH ו- ETC, מכיוון ששני הצדדים לא הסכימו כיצד לטפל בפריצה (נתיב אחד של בלוקצ’יין בחר לחזור בזמן ולהסתעף, השני בחר להישאר באותו נתיב). ההקפאה הביאה להפסד של לפחות 76 מיליון דולר.

הפרת ביטחון של ביטפינקס

תאריך: 2 באוגוסט 2016

סכום שנגנב: 71.24 מיליון דולר / 119,756 BTC

סוג: פריצה / גניבה

הפרת ביטחון של Bitfinex בשנת 2016 הובילה לאחד הפריצות הגדולות בהיסטוריה של הצפנה עם הפסד של 119,756 BTC או כ. 72 מיליון דולר. הבורסה השעתה זמנית את המסחר, הפיקדונות והמשיכות וב -4 באוגוסט אישרה כי היא נשדדה תוך שהיא מספרת לסוכנות הידיעות רויטרס את הסכום שאבד מחשבונות המשתמשים שלה. Bitfinex נותרה פעילה עד היום.

Hack Bitcurex Exchange

תאריך: 13 באוקטובר 2016

סכום שנגנב: 1.476 מיליון דולר / 2,300 BTC

סוג: פריצה של צד שלישי פגיע

בורסת הקריפטו של פולין Bitcurex נפרצה ב- 17 בפברואר 2017, מה שהוביל לאובדן של כמעט 1.5 מיליון דולר. בעבר הייתה זו אחת מחילופי הקריפטו הגדולים באירופה, במיוחד עבור משתמשים פולנים, ועיבדה נכסים של מעל 50 מיליון דולר במהלך שנת 2016. ב- 28 באוקטובר 2016, ביטקורקס אישרה את ההפסד והודיעה כי היא נסגרת. הבעיה נובעת מכך שצד שלישי פגיע שביצע איסוף נתונים אוטומטי.

תוכנית פונזי מטבעות אסיה-אירופית

תאריך: 24 באפריל 2017

סכום שנגנב: 680 מיליון דולר

סוג: תוכנית פירמידות

תכנית פונזי המטבע האסיאתית-אירופית פעלה במסווה של חברה רשומה כחוק המפרסמת כמתכוון להתעשר במהירות באמצעות שיווק רב-רמות. הונאה הקורבן 47,000 איש בסך הכל לפני שהושבתה. ב -10 באוגוסט 2017 הודיעה משטרת היינאן סיטי כי אדם שכותרתו “החשוד שו” נעצר בגין ביצוע ההונאה, יחד עם מספר חברי הנהלה אחרים בחברה. גורמי אכיפת החוק תפסו את הרמאים ב -4.6 מיליארד יואן, או כ -680 מיליון דולר, מה שהופך אותו לאחד מהתפיסות הגדולות ביותר (והונאות הצפנה) בתולדות התעשייה..

האפ של Yapizon Exchange

תאריך: 26 באפריל 2017

סכום שנגנב: 16.741 מיליון דולר / 3,831 BTC

סוג: פריצה / גניבה

ב -26 באפריל 2017 הודיעה הבורסה של דרום קוריאה, יפיזון, על הפריצה האחרונה וטענה כי 3,800 BTC בכספי לקוחות נגנבו, והפסידה מעל 16 מיליון דולר או “שווה ערך ל -37.08% מסך הנכסים”. במקום להיסגר כמו בורסות קטנות יותר לאחר פריצה בקנה מידה דומה, החליטה יפיזון לתת ללקוחות “תספורת”, ולהפיץ את נטל ההפסדים על בסיס המשתמשים. מאז הם מיתגו מחדש כיוביט, אך עד דצמבר 2017 הכריזה הפלטפורמה על פשיטת רגל מהתקפה שנייה. בלי קשר, נראה שהחברה עדיין פעילה היום ובאמצע 2018, הם צצו מחדש בניסיון להתחיל בפעילות רגילה בעתיד..

Bithumb האק ודליפת מידע פרטי

תאריך: 29 ביוני 2017

סכום שנגנב: 31 מיליון דולר

סוג: פריצה של מעבד עובדים / גניבת זכייה קוריאנית ומידע אישי

ב- 29 ביוני 2017, Bithumb חשף כי האקר גנב שווי של קוריאן בשווי 31 מיליון דולר יחד עם המידע המזהה האישי של 31,000 משתמשי אתר Bithumb, כולל שמם, מספרי טלפון ניידים וכתובות דוא”ל. באותה תקופה, ביט’ומב הייתה בורסת הביטקוין הרביעית בגודלה בעולם והבורסה הגדולה ביותר בדרום קוריאה. הפריצה אותרה למחשב הפגוע של עובד יחיד, כאשר משתמשים רבים דיווחו על מיליוני וויון שנעלמו מחשבונותיהם האישיים בן לילה.

הונאת יציאה BTC-e

תאריך: 25 ביולי 2017

סכום שנגנב: 180.956 מיליון דולר / 66,000 BTC

סוג: הונאת גניבה / יציאה

BTC-e נסגר פתאום ב -25 ביולי 2017, עם למעלה מ- 66,000 BTC עברו לארנק שנאמין בבעלותו של אלכסנדר וויניק, הידוע כמוח מאחורי BTC-e. מאוחר יותר הוא יעמוד בפני 21 אישומים של חבר מושבעים גדול בארה”ב הקשורים להלבנת הון, פריצה למחשבים וסחר בסמים. BTC-e הייתה אחת מחילופי המטבעות הגדולים והנחשבים בעולם של היום. מאוחר יותר התגלה כי המוניטין של BTC-e התבסס במידה רבה על פעילות בלתי חוקית, ו -95% מעסקאות הביטקוין מעסקאות כופר נפרעו באמצעות BTC-e. שווי ה- BTC היה קצת יותר מ -180 מיליון דולר ביום סגירתו וכל הפרשה האומללה זכורה כאחת מהונאות היציאה הגדולות בהיסטוריה של התעשייה..

שגיאת חוזה QuadrigaCX

תאריך: 2 ביוני 2017

סכום אבוד: $ 13.16 מיליון דולר / 60,000 ETH

סוג: תקלות / כספים נעולים

לפני הפסד ידוע לשמצה בשנת 2019, QuadrigaCX עלה לכותרות בגין טעות בחוזה שהובילה לאובדן של 60,000 ETH. “מוקדם יותר השבוע שמנו לב לאי סדירות ביחס לתהליך הגורף של הכניסה של אתר לבורסה”, הסבירו QuadrigaCX בהצהרתם הרשמית לאחר ההנפקה. התוצאה הסופית הייתה קצת יותר מ- 13.1 מיליון דולר אבדו בעת החלפת ETH / ETC, כאשר ה- ETH הוקפא בחוזה הפיצול הזה לצמיתות. מאוחר יותר פתר QuadrigaCX את הבעיה ולקוחות לא נענשו.

פריצת DNS של ClassicEtherWallet

תאריך: יוני 2017

סכום שאבד: $ 216,216 עד 382,000 דולר / 1,001 ETH

סוג: הנדסה חברתית

ClassicEtherWallet נפגע ביוני 2017 תוך שימוש בפגיעות הנגרמת מהנדסה חברתית: ההאקר שכנע את צוות התמיכה של ספק אירוח אתרים להודות על השליטה בתחום הרשמי לבעלים אחר, ומאפשר להאקר לקבל גישה לארנק הלקוחות. סך של 1,001 ETH התנקז בשקט מארנקי המשתמשים כשצפו בחוסר אונים. בהתבסס על חודש ההתקפה, ההפסדים היו בין 200,000 ל -300,000 $.

הפרת ארנק זוגיות

תאריך: 19 ביולי 2017

סכום שנגנב: 34.29 מיליון דולר / 153,000 ETH

סוג: פריצה / גניבה

ארנק הזוגיות הופר ביולי 2017 וגרם לכמה ICOs גדולים לאבד מיליוני דולרים בגיוס הון. ארנק Parity היה מהימן שיספק אחסון בטוח ויעיל של מטבעות קריפטו, ו- ICO מסוימים אחסנו אצלם עשרות מיליוני דולרים. האקרים ניצלו פגיעות בקוד Parity Wallet, באג בחוזה ספציפי לחתימה מרובה המכונה wallet.sol, וגנב יותר מ -30 מיליון דולר, או בסביבות 153,000 ETH. במקור דווח כי הפריצה היא עד 500,000 ETH, אך 377,000 ETH הוחלפו מארנקים פגיעים על ידי האקרים עם כובעים לבנים..

באג ארנקים קפואים של זוגיות

תאריך: 6 בנובמבר 2017

סכום אבוד: 150.9 מיליון דולר / 513,774 ETH

סוג: תקלות / כספים נעולים

חודשים לאחר הפריצה הגדולה הראשונה בארנק Parity, הצוות הודיע ​​כי התגלתה פגיעות שנייה. ל- Parity, שהיה הלקוח השני ביותר בפופולריות של חברת Ethereum באותה תקופה, היה באג אבטחה הרסני שהשפיע על כל ארנק Parity שנפרס לאחר 20 ביולי, תוך שימוש בפונקציונליות מרובת החתימות של הפלטפורמה. פגיעות האבטחה זוהתה על ידי מפתח בשם devopps199, שדיווח על כך ב- Github וזה הוביל להקפאה של 513,774 ETH, בשווי של קצת יותר מ -150 מיליון דולר באותו זמן..

התקשרות אוצר האוצר

תאריך: 21 בנובמבר 2017

סכום גנוב: 30.95 מיליון דולר / 31 מיליון דולר אמריקאי

סוג: פריצה / גניבה

האקרים תקפו את אוצר ה- Tether (USDT) בנובמבר 2017, גנבו כספים של מעל 30 מיליון דולר מארנק Tether Treasury ושלחו אותם לכתובת ביטקוין לא מורשית. מכיוון ש- Tether הייתה בשליטה מלאה ב- USDT, החברה נקטה בצעדים כדי למנוע מהתוקפים לסחור ב- USDT בשווקים רחבים יותר, וחסמה ניסיונות למכור USDT למטבעות קריפטוגרפיים אחרים או מטבעות פיאט. היום, Tether ממשיכה להחזיק כ -30% מההיצע הכולל של USDT בארנק האוצר שלה, אם כי לא לגמרי ברור מה קרה ל- 31 מיליון USDT שנעלמו בפריצה בנובמבר 2017.

האק של Exchange Exchange

תאריך: 19 בדצמבר 2017

סכום גנוב: 72.21 מיליון דולר / 3,816 BTC

סוג: פריצה / גניבה

לאחר המיתוג מחדש ל- YouBit, החליפין נפרצו שוב בדצמבר 2017. לא ברור אם שני ההתקפות קשורות, אולם כמה דיווחים הצביעו על כך שהאקרים צפון קוריאניים עמדו מאחורי מתקפת החליפין של YouBit וכן התקפות דומות על ביט’ומב. ההערכה היא כי 3,816 BTC או 72 מיליון דולר אבדו.

חטיפת עובדים Exmo

תאריך: 26 בדצמבר 2017

סכום שנגנב: מיליון דולר, הביטקוין היה שווה 14,029.13 דולר למטבע

סוג: חטיפה / סחיטה

ב -26 בדצמבר 2017 נחטף עובד חילופי הביטקוין של Exmo בן 40 פאבל לרנר בעת שעזב את משרדו בקייב, אוקראינה. על פי הדיווחים, לרנר נגרר לרכב מרצדס שחור על ידי גברים לבושים בלקלאבות. החוטפים המשיכו לדרוש כופר של מיליון דולר בביטקוין ששולם בסופו של דבר ולרנר שוחרר. דיווחים בתקשורת האוקראינית והרוסית מצביעים על כך שלרנר שילם את הכופר בעצמו, אם כי לא ברור אם הכספים היו קשורים לבורסת Exmo בדרך כלשהי. עד היום, יש מידע מוגבל על המקרה לרנר זמין ברשת, למרות שרנר ואקסמו חיים וקיימים.

בְּ&שקע SIM SIM ללקוח

תאריך: 7 בינואר 2018

סכום שנגנב: 23.8 מיליון דולר

סוג: זיכרון SIM / הנדסה חברתית

אחת ההתקפות הגרועות ביותר של זימוני SIM בתולדות הקריפטו התרחשה לכאורה ב 7 בינואר 2018, כאשר יזם אמריקאי הפסיד 23.8 מיליון דולר באסימונים דיגיטליים. טרפין, המאשימה, מבקש כעת פיצוי של 23.8 מיליון דולר מ- AT&T יחד עם פיצויים עונשיים בסך 200 מיליון דולר, אם כי AT&ט ‘חולק על הטענות. “מה AT&T עשה היה כמו מלון שנותן לגנב עם תעודת זהות מזויפת מפתח לחדר ומפתח לכספת החדר כדי לגנוב תכשיטים בכספת מהבעלים החוקיים “, על פי תלונתו של טרפין..

תוכנית פירמידת Bitconnect מושכת הונאת יציאה אדירה

תאריך: 16 בינואר 2018

הסכום שנגנב: לא ידוע

סוג: תרמית פונזי / הונאת יציאה

Bitconnect הייתה תוכנית פירמידה ידועה לשמצה המיועדת לחברים קלילים בקהילת הביטקוין. היא קודמה על ידי צבא של משפיעים ברשתות החברתיות שקצר את הפירות בהיותם משקיעים מוקדמים. בינואר 2018 Bitconnect הגיע למסקנתו הבלתי נמנעת וערכו של אסימון Bitconnect יחיד (BCC) צנח מ -400 דולר לאגורות בלבד. משקיעים שחשבו שהם אוחזים באחסון סמלי בשווי מיליונים פתאום מצאו את עצמם חסרי פרוטה. מעולם לא התגלה מי עומד מאחורי Bitconnect והסכום שאבד אינו ידוע עד היום.

Hackchech Exchange Exchange

תאריך: 26 בינואר 2018

סכום שנגנב: 505 מיליון דולר / 500 מיליון ננומטר

סוג: פריצה / גניבה

פלטפורמת חילופי הקריפטו של Coincheck חשפה פרטים על פריצה מוקדם יותר בינואר, ב -26 בינואר 2018, והסבירה כי אספני NEM בשווי 400 עד 530 מיליון דולר נגנבו, מה שהופך את פריצת Coincheck לפריצה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הצפנה. בסך הכל 500 מיליון אסימונים של NEM נעלמו במהלך ההתקפה. באותה תקופה, Coincheck הייתה אחת מחילופי המטבעות הגדולים ביפן, ו- NEM התקרבה לשיאה של כל הזמנים. משיכות וכמה עסקאות הוקפאו זמנית. Coincheck קיבלה השנה רישיון להחלפת מטבעות-מטבע מטעם הרשות לשירותים פיננסיים ביפן, דבר המצביע על התקדמותה עם פרוטוקולים רגולטוריים מחמירים ומערכות אבטחה..

תכנית פונזי גלובלית של BTC

תאריך: 1 במרץ 2018

סכום שנגנב: 50 מיליון דולר

סוג: תרמית פונזי / הונאת יציאה

BTC העולמית הלכה בעקבות תוכניות פונזי קריפטו ברורות כמו RegalCoin ו- Bitconnect. ההונאה פנתה בעיקר למשתמשים בדרום אפריקה, ונראה שהיא מנוהלת על ידי סוחר מטבעות דרום אפריקאי מסתורי בשם ‘סטיב טוויין’. זה רץ בהצלחה כמה שבועות, כאשר משתמשים קיבלו תשלומים קבועים מצוותו של טוויין, אך לאחר שמשך 50 מיליון דולר להשקעות, ‘סוחר המאסטר’ המתואר בעצמו סטיב טוויין נעלם מהאינטרנט. נכון לשנת 2019, משטרת דרום אפריקה עדיין חוקרת את הונאת הקריפטו העולמית של BTC.

תכנית פונזי GainBitcoin הודו

תאריך: 8 באפריל 2018

סכום שנגנב: 300 מיליון דולר

סוג: תרמית יציאה / תוכנית פירמידה

GainBitcoin הייתה תוכנית פירמידה המיועדת לסוחרי קריפטו סבירים בדרום אסיה, שם המייסדים נעלמו בהצלחה עם 300 מיליון דולר, מה שהופך אותה לאחת מהונאות היציאה הרווחיות ביותר בתולדות התעשייה. לרוע המזל של GainBitcoin וצוותו, בסופו של דבר הם יזוהו ויעצרו בנובמבר 2018. המקרה ממשיך לפלס את דרכו בבתי משפט בהודו לאחר שהמייסדים נעצרו בשדות תעופה בזמן שניסו לנסוע לחו”ל..

סחיטת סיילש בהט

תאריך: 10 באפריל 2018

סכום שנגנב: 1.38 מיליון דולר / 200 BTC

סוג: חטיפה / סחיטה

איש עסקים בהודו בשם Sailesh Bhatt היה לכאורה קורבן לסחיטה בידי המשטרה המקומית ב- 9 בפברואר 2018, על פי דיווח שהוגש למשטרה אחרת ב- 10 באפריל 2018. לטענתו, 10 שוטרים, כולל מפקח משטרה ופקח, החזיק אותו בשבי עד ששלח 200 BTC (בשווי של למעלה ממיליון דולר באותה תקופה) לשותפו העסקי לשעבר. “הם הכו אותי בתוך חדר ואיימו להרוג אותי במפגש מזויף אם אין לי יותר מ- bitcoins שלי”, הסביר סיילש בהט בהצהרתו. עד היום הקורס ממשיך לפלס את דרכו במערכת, ולא ברור מה באמת קרה לסיילש בהט.

תוכנית איפאן פונזי

תאריך: 12 באפריל 2018

סכום שנגנב: 650 מיליון דולר

סוג: תוכנית פירמידה / הונאת יציאה

iFan הייתה תכנית פונזי נוספת המנוהלת על ידי חברה בשם Modern Tech שהבטיחה תשלומים של 48% לחודש תוך תקופה של ארבעה חודשים. המשקיעים היו צריכים לגייס אנשים לתוכנית כדי לקבל תשלום, אך iFan החלה לשלם למשתמשים במטבע דיגיטלי חסר ערך תוך שהם זקוקים להפקדות גדולות וגדולות יותר. זה היה מוצלח מאוד ובסופו של דבר הביא את ההפסד הכולל ל 15 טריליון דולר וונגלי (650 מיליון דולר), בעיקר ממשקיעים וייטנאמים. המשקיעים עדיין מבקשים תגמול נגד החברה.

זהב זהב פרוץ עבור 18 מיליון דולר

תאריך: 24 במאי 2018

הסכום שנגנב: 18 מיליון דולר

סוג: פריצה / התקפה של 51%

ביטקוין גולד חווה התקפה גדולה שנייה בהיסטוריה הצעירה שלה במאי 2018, כאשר האקרים השתמשו בכמות עצומה של חשיש בכדי לפתוח במתקפה של 51% על הרשת, מה שאפשר להם לבזבז כפול ביטקוין גולד ולגנוב 18 מיליון דולר. המטבע הוא עדיין פרויקט פעיל, אך בורסות קריפטו גדולות כמו ביטרקס החליטו לבטל את רשימת הביטקוין זהב לאחר תקרית האבטחה הזו. זה עדיין ב -30 המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים לפי שווי שוק החל ממרץ 2019.

בנקור האק

תאריך: 9 ביולי 2018

סכום שנגנב: 23.5 מיליון דולר

סוג: פריצה / גניבה ICO

ענקית הקריפטו הישראלית ושוויץ, Bancor, מציעה פלטפורמת חילופי מבוזרת וגייסה מעל 150 מיליון דולר ב- ICO בשנת 2017. אז הם הודו ב -10 ביולי 2018 כי “ארנק ששימש לשדרוג כמה חוזים חכמים נפגע”, מה שמאפשר להאקרים נעלמים עם 12.5 מיליון דולר באת’ר, מיליון דולר באסימוני NPXS של פונדי X, ו -10 מיליון דולר באסימוני BNT של בנקור. חילופי הדברים נעשו באופן לא מקוון כדי לחקור את האירוע אך נותרו פעילים עד היום.

תכנית פונזי OneCoin

תאריך: 5 בספטמבר 2018

סכום שנגנב: 400 מיליון דולר

סוג: הונאת גניבה / יציאה

חברת שיווק רב-שכבתית OneCoin פיתתה משקיעים פתיחים להפקיד כספים בתוכנית שהמייסדים הלבנו אז באמצעות כמה חברות מעטפות ברחבי העולם. אמן הונאה אמריקאי בשם מארק סקוט הוגש נגדו כתב אישום רשמי על ידי חבר מושבעים גדול באוגוסט 2018, ואז נעצר ב -5 בספטמבר, על פי החשד, סקוט השתמש בכמה מהיותר החשודים שנגנבו בכ -400 מיליון דולר לרכישת אחוזה מסיבית עבורו ובני משפחתו במסצ’וסטס..

הגבר הנורבגי נרצח לאחר חילופי מזומנים לקריפטו

תאריך: 18 באוקטובר 2018

הסכום שנגנב: לא ידוע

סוג: גניבה / רצח

ב -18 באוקטובר 2018 הודיעה המשטרה באוסלו כי גבר נורווגי בן 24 נרצח בדירתו לאחר שהחליפה לכאורה במזומן לקריפטו השתבשה. משטרת נורבגיה עקבה אחר הפשע לאזרח שוודי בן 20 בשם מקוולי לינדן, שהיה במנוסה מאינטרפול לאחר האירוע. דיווחים ראשוניים היו שגויים, עם זאת, והמשטרה חשפה מאוחר יותר כי לינדן טיפס לחדר השינה של הקורבן דרך חלון מאוחר יותר באותו הלילה בו נדקר הקורבן 20 פעמים לאחר קטטה. לא ברור אם השודד בכלל ידע על אחזקות הביטקוין של הקורבן, אך הוא האמין כי השודד גילה את אחזקות הקריפטו של הקורבן בזמן שביצע עסקת P2P מוקדם יותר באותו יום. מקאוולי לינדן נעצר בצרפת כעבור כמה ימים.

הונאת יציאה של MapleChange

תאריך: 28 באוקטובר 2018

סכום שנגנב: 5.9 מיליון דולר / 913 BTC

סוג: הונאת גניבה / יציאה

צוות MapleChange הודיע ​​בתחילה כי איבד 913 BTC בפריצה, נסגר זמן קצר לאחר מכן וטען כי הם “נמצאים בתהליך חקירה יסודי” וכי “עד לסיום החקירה, איננו יכולים להחזיר דבר.” היום, הכל אישר זאת MapleChange הייתה תרמית יציאה. מהמידע העדכני עולה כי שני אחים רומנים היו מעורבים וייתכן שמעולם לא היה לזה שום קשר לקנדה. משתמשים שאיבדו כסף בהונאת היציאה התאספו סביב חשבון טוויטר בשם MapleChange’d בניסיון להביא את המייסדים לדין, אך לא קיבלו שום פיצוי בגין הפסדיהם..

הונאת יציאה של Pure Bit

תאריך: 13 בנובמבר 2018

סכום שנגנב: 2.653 מיליון דולר / 13,000 ETH

סוג: הונאת יציאה / החזר כספי

ב -4 בנובמבר, חברת קריפטו בשם Pure Bit השיקה את ה- ICO שלה, אך ב- 13 בנובמבר Pure Bit נעלמה לפתע מהאינטרנט עם 13,000 ב- ETH בשווי של קצת יותר מ -2.6 מיליון דולר. הרשויות הוזעקו אך Pure Bit התחדשה כעבור שבוע, והוציאה הודעה שטענה כי המנכ”ל “עיוור מכסף” ועשה “טעות בלתי נסלחת”, כשהקורבנות קיבלו החזר מלא. לא ברור אם ל- Pure Bit ולמנכ”ל שלה היה שינוי מצפוני אמיתי, או שמא היה מדובר באכיפת החוק בדרום קוריאה, אך כיום ידוע כי חברת Pure Bit הוקמה על ידי קבוצת רמאים.

ETC 51% Gate.io התקפה

תאריך: 7 בינואר 2019

סכום גנוב: 212,400 דולר ארה”ב / 40,000 ETC

סוג: פריצה / גניבה

הצנזור של Gate.io חסם בהצלחה כמה עסקאות מהתקפה של 51% ב- 7 בינואר 2019 ברשת Ethereum Classic (ETC). חלקם עדיין עברו ובסופו של דבר, ההאקר נעלם עם 40,000 ETC, בשווי של יותר מ- 200,000 $ באותו זמן.

Hack Cryptopia Exchange ERC20

תאריך: 15 בינואר 2019

סכום שנגנב: 16 מיליון דולר

סוג: פריצה / גניבה

חילופי הקריפטו Cryptopia נפרצו ב -15 בינואר 2019. בהתבסס על אופי ההתקפה, ההנחה הייתה כי הגנבים קיבלו גישה ל 76,000 מפתחות פרטיים, באמצעותם כדי לחלץ סך של 16 מיליון דולר באסימני ERC20 ממשתמשים. הבורסה מניו זילנד נותרה סגורה גם במרץ 2019 בגלל הפריצה ההרסנית. מאז חידשה Cryptopia את פעילותה והעבירה 24% מכל הארנקים לשרתים חדשים ובטוחים יותר.

האק של פישינג LocalBitcoins

תאריך: 26 בינואר 2019

סכום גנוב: $ 28,755.52 דולר / 8 BTC

סוג: פריצה / פישינג

ב- 26 בינואר 2019, LocalBitcoins איבד 8 BTC להאקר, למרות מוניטין כוכבי עד אותה נקודה. משתמשים טענו כי הם הופנו לדף כניסה שם התבקשו להזין את אישורי האישור שלהם, כולם נשלחו להאקר. לאחר ההפרה, LocalBitcoins השבית באופן זמני את הגישה לפורומים שלה. יתכן שלמעלה מ- 8 BTC בשווי של יותר מ- 28,000 $ בזמן שהמשתמש התייצב בטענה לאובדן.

QuadrigaCX מכריז על פשיטת רגל לאחר מותו המסתורי של המייסד

תאריך: 1 בפברואר 2019

סכום שנגנב: 140 מיליון דולר ~ 200 מיליון דולר

סוג: כספים נעולים / מפתחות פרטיים שאבדו

ב -1 בפברואר 2019 הגישה בורסת הקריפטו הקנדית QuadrigaCX בקשה להגנת הנושים מכיוון שהיא כבר לא הצליחה לגשת לכספים. מותו של מייסד QuadrigaCX, גרי קוטן, ב -9 בדצמבר גרם לנושא הנזילות מכיוון שלפי הדיווחים הוא האדם היחיד שהיה מסוגל לגשת ל -145 מיליון דולר בנכסים דיגיטליים המאוחסנים על ידי הבורסה, עם המפתחות הפרטיים היחידים הידועים. על פי הדיווחים, QuadrigaCX חייבת כמעט 200 מיליון דולר למשתמשים שלה, ונותרו רק 286 אלף דולר. אשתו של כותנה טוענת כי לא ידעה על המפתחות הפרטיים או על מיקומם, ומומחים לאבטחת סייבר לא הצליחו לפרוץ למחשב של כותנה. אובדן זה הוביל לתיאורטיקני קונספירציה שטוענים כי קוטן אכן זייף את מותו על רדיט, אך ג’ראלד קוטן נפטר רשמית מסיבוכים הקשורים למחלת קרוהן בעת ​​שנסע בהודו בגיל 30 בלבד. הארנקים של קוודריגה לא העבירו כספים, והפכו את תיאוריית ההונאה המזויפת למוות מעט מטופשת. ניתן לראות את הכספים הללו אך הם עשויים לא להתאושש שוב.

Bithumb Inside Job Hack

תאריך: 30 במרץ, 2019

סכום שנגנב: $ 19 מיליון דולר / EOS $ 13.26 ו- XRP $ 6.3

סוג: פריצה / תיאוריה בתוך עבודה

בסוף מרץ 2019 הודיעה ביט’ומב כי הפסידה 3.07 מיליון EOS (בשווי של כ -13 מיליון דולר), אך מאוחר יותר הודיעה ב -1 באפריל כי נגנבו גם 20.2 מיליון נוספים של XRP (בשווי 6.2 מיליון דולר). ביט’ומב טען שצוות האבטחה שלהם הבחין ב”נסיגה לא תקינה “ביום שישי, 29 במרץ, ובעקבותיו השעיית משיכות והפקדות במהלך חקירה. למרבה המזל, הקריפטו הגנוב היה “בבעלות החברה” וכספי הלקוחות היו בטוחים בארנק קר. הרשויות קיבלו הודעה כחלק מהסטנדרטים שלהן. ההערכה היא שהכספים כבר הובנו, מה שהופך כל התאוששות לבלתי סבירה. טענות על “עבודה פנים” צצו במהירות, אך לא ידוע כיצד עובד יחיד יוכל לפרוץ ולגנוב 19 מיליון דולר..

Binance מאבד 41 מיליון דולר בארנק חם בקנה מידה גדול ‘

תאריך: 7 במאי 2019

סכום שנגנב: 41.27 מיליון דולר / 7,040 BTC

סוג: פריצה / פרטים מעורפלים

האקרים הוציאו 7,040 BTC מהארנק החם של בינאנס ב -7 במאי 2019. בינאנס ידוע שאינו שקוף, אך טוען כי ההאקרים “השתמשו במגוון טכניקות, כולל התחזות, ווירוסים והתקפות אחרות” כדי לתקוף את חילופי הדברים והיו “מסוגלים להשיג סכום גדול מספר מפתחות API למשתמש, קודי 2FA ומידע אחר שעשוי להיות “(על פי הודעה רשמית לעיתונות). למרות שהמידע שנמסר היה מעורפל ביותר, הכספים האבודים מהווים רק כ -2% מהאחזקות BTC הנוכחיות בבורסה, וכל שאר הארנקים נותרו מאובטחים ולא נפגעים. משיכות ופיקדונות הושעו באופן זמני וכל הקריפטו האבוד מכוסה על ידי קרנות חירום של Binance.

המקור להונאות ביטקוין / מדריך ההאקים חייב תודה מיוחדת לקו הזמן של אירועי גניבת הצפנה מאת קייל ג ‘ולכמות האדירה של מחקר מחמיר ומאמץ אצור לחיבור הנקודות בימים הראשונים של הביטקוין..

רוב המספרים על סכומי הפסד חושבו על ידי אינדקסי התמחור הבאים כדי לספק את המידע המדויק ביותר, עד כה, הקיים (ותמיד בדולר ארה”ב). זה השאיר כמה לסטות מעט מהפסדים שנתבעו במאמרים או ברשימת המקורות:

 • ביטקוין (BTC)
 • אתריום (ETH)
 • כוכבים (XLM)
 • NEM (XEM)
 • Ethereum Classic (ETC)
 • קשירה (USDT)

כעת, לאחר שסקרנו את השיטות הידועות ביותר בהאקרים ורמאים משתמשים בכדי לסנן ביטקוין ממשתמשים, כיסינו את כל ההיסטוריה של הונאות הביטקוין והפריצות, בואו נסכם את יצירת המגה-מופת הזו עם הדרכים המובילות להוסיף שיטות הגנה לאבטחת נכסים דיגיטליים. ומטבעות וירטואליים.

הדרכים הטובות ביותר להגנה מאובטחת על קרנות Crypto ולהימנע מהונאות ביטקוין

אבטחה היא בראש סדר העדיפויות של כל הכספים, אך בכסף רגיל יש מעט מאוד שאתה צריך לצאת מגדרך בכדי להגן על המזומנים היומיומיים שלך – או לפחות אתה כל כך רגיל למה שנדרש שאתה לא עושה אפילו לא חושב על רוב זה. מטבעות מטבעות הם חדשים מאוד, עם זאת, והם דורשים יותר תכנון ולמידה כדי להפוך משהו חדש להרגל. אז הנה מדריך לעזרה עצמית קטנה, האמצעי שבאמצעותה לגרום לזה לקרות. כאן תוכלו ללמוד כיצד לזהות איומים פוטנציאליים, לבחור את האבטחה המתאימה לצרכים שלכם, ולהימנע מתקלות נפוצות בבחירתכם בדרך..

השירות והחילוף הקריפטו הנכון

השתמש רק בבורסות קריפטו מכובדות עם מוניטין חזק לאחסון הקריפטו שלך. לעולם אל תאחסן כל קריפטו שאתה לא מוכן לאבד..

אשר את כל האתרים

התקפות דיוג מתוחכמות להפליא לפעמים. האקרים יכולים לדמיין מחדש את אתרי הבורסה הגדולים שלם כדי לשכנע אותך שהם מי שהם אומרים שהם ולקבל גישה לדוא”ל הפרטי שלך כדי לשלוח לך את הקישור בדוא”ל שנראה לגיטימי אחרת. ברגע שלוחצים על קישור זה או “נכנסים” באתר מזויף, יתכן שאיבדתם את הגישה לכל פרטי המטבעות הפרטיים שלכם. זה אולי נשמע מפחיד ומכריע אך העצה היא פשוטה: בדוק תמיד בתחתית דף אינטרנט אם יש חותמות של לגיטימציה, ודא תמיד שהקלדת אתר באופן מלא ומדויק, ולעולם אל תלחץ על קישור בדוא”ל מכתובת לא ידועה.

אחסון סיסמאות

יש דבר כזה “מנהלי סיסמאות”, חברות המטפלות בשמירה ובבטיחות הסיסמה שלך. סיסמאות מטבעות קריפטוגרפיים נוטות להיות ארוכות, מסובכות וקשות לזכור. ישנן חברות רבות המציעות שירות של אחסון סיסמאות, מסתובבות ולוקחות את הזמן בבחירת אחת – אך אם אתה נמצא בכריכה וזקוק לשם, LastPass היא אופציה נהדרת. לא משנה מה, אל תשמור את הסיסמה שלך במחשב שלך.

בנושא הסיסמאות

סיסמה טובה היא תמיד הגנה מספר 1 באבטחת סייבר מכל סוג שהוא. אז הנה כמה עצות שכולם צריכים לדעת על יצירת סיסמה טובה ונבונה:

 • הימנע מהגדרה אישית של נושאים ומילים. כעת זה כולל שמות משפחה, כתובות, ימי הולדת, שמות של חיות מחמד, ספרים או סרטים מועדפים, או מידע אישי מכל סוג שהוא, אך אינו מוגבל אליו. אתה לא כזה תעלומה ומישהו יכול להבין את זה.
 • דפוסים ורצפים נפוצים כגון ‘12345’ או שימוש באותיות רישיות בכל שימוש אחר, או שימוש במשהו ארצי עוד יותר כמו “סיסמה” כסיסמה שלך.
 • אין להשתמש במילים מילוניות מכל סוג שהוא. קל יותר מדי להאקרים להבין אותם על ידי הפעלת תוכניות שנכתבו בכדי להבין סיסמאות. מילים מוכרות מדי.
 • תווים מיוחדים כמו מומלצים מאוד (חשוב £, #, @ וכו ‘), כמו גם אותיות רישיות אקראיות, מספרים אקראיים, ותאמינו או לא – רווחים.
 • הימנע תמיד ממספרים ואותיות חוזרים, במיוחד בתבנית.
 • מילים מאויתות שגויות (אם אתה משתמש במילה בכלל) וסיסמאות ארוכות הן הדרך.
 • ודא שכל הסיסמאות ייחודיות לכל חשבון שיש לך. אם האקר פוצח אחד וכולם זהים, הם עשויים להיות בעלי גישה לכל מה ששמך מחשבונות בנק לכתובות דוא”ל..

לעולם אל תלחץ על קישורי מדיה חברתית

מדיה חברתית היא המקום המושלם עבור האקרים לצייץ או לפרסם קישורים או לשלוח אליכם הודעות ישירות עם קישור שמוביל לאתרים זדוניים. כמעט כל מה שטוען שיש לו עסקה מיוחדת או משהו בחינם יכול להניח שהוא לא מהימן. מעט מאוד דברים בחיים הם בחינם, אם זה נשמע טוב מכדי להיות אמיתי אז זה כנראה.

עדכן הכל באופן קבוע

רובנו נמנעים מלעדכן תוכנות בטלפונים ובמחשבים כמו המגפה. עם זאת, לעתים קרובות עדכונים אלה מכילים שינויים חשובים בקודים או תוספות שממשיכים להגן על האלקטרוניקה שלך. העדכונים חשובים, הפסיקו להימנע מהם.

הפץ את הקריפטו שלך

בהתאם לבחירת המרת קריפטו טובה, מומלץ גם לפזר את מטבע הקריפטו שלך למקומות שונים, במיוחד אם אתה מתכנן לבצע השקעות במטבעות דיגיטליים למופע קבוע. אם הביצים שלך נמצאות בסלים שונים, ואחת מהן נגנבת – רוב הקריפטו שלך עדיין בטוח.

יורשים וצוואות

בדרך כלל, אתה מקפיד על הכלל לספר לאף אחד כשמדובר במידע הקריפטו הפרטי שלך. היו מקרים של קריפטו שאבד לצמיתות כשמישהו מת באופן בלתי צפוי, עם זאת, זהו הימור בטוח לכלול את המפתחות הפרטיים בצוואתך או לשתף איכשהו כיצד לגשת אליהם עם היורש שלך..

הימנע מאינטרנט אלחוטי ציבורי

כפי שכבר נאמר, Wi-Fi ציבורי יכול להפוך בקלות למלכודת בה אתה נותן גישה לצד שלישי – בין אם באמצעות פריצה דרך הרשת הציבורית עצמה ובין אם על ידי יצירת רשת ציבורית מזויפת שנראית כמו האמיתית. כלל סטנדרטי לחיות לפיו הוא לעולם לא לגשת למשהו אישי באמצעות Wi-Fi ציבורי, אפילו לא פעם אחת, אפילו לא לדוא”ל שלך.

הונאות ICO או ICOs שאינם מהימנים

זה אחד הגדולים. הימנעות מהונאות היא דבר חשוב בהשקעה מכל סוג שהוא, אז הנה כמה דברים ואסור לעשות של ICO:

 • כובע פתוח וכובע קשה – ההבדל חשוב. מכסה קשה הוא כאשר מוגדרת מגבלה על כמות האסימונים שנוצרו ב- ICO. תרצה להימנע מ- ICO עם מכסה בלתי מוגבל.
 • מאגרי קוד – ICOs עם לגיטימציה ישתמשו בפלטפורמות מקוונות כמו Github כדי לפרסם את הקוד שכבר יש להם. אם ה- ICO שאתה מעוניין לסרב לשתף את הליבה או המאגר שלהם, זה סימן שהם לא מפתחים פרויקט אמיתי..
 • צוות פיתוח – חקר תמיד את צוות הפיתוח. תרצה לראות אנשים עם ניסיון והישגים בתוך המקצוע שלהם והיסטוריה של מימוש פרויקטים. אם מידע הצוות נראה מזויף, זה כנראה. אם הצוות אינו כשיר, או גרוע מכך, אם כל ההנהגה אינה כשירה אז זו לא בחירה טובה. זהו גם דגל אדום מסיבי אם הם כלל לא חולקים מידע על הצוות.
 • ספרים לבנים – אלה מפרטים את יעדי הצוות העתידי עם לוחות זמנים ספציפיים, תכונות, יעדי פרויקט ועוד. אם העיתון הלבן אינו קיים, הוא כתוב בצורה גרועה, מועתק או אינו שלם, אז זה סימן שהפרויקט הוא לפחות הונאה ובמקרה הרע אינו כשיר.
 • מפת דרכים – משמשת כהסבר מתי מתכנן ICO לעמוד ביעדים, היעדר מפת דרכים ברורה עם יעדים הניתנים להשגה הוא גם דגל אדום..
 • Blockchain Tech – האם הם באמת משלבים Blockchain בכלל? הפצת אסימונים שאינם מבוססים על בלוקצ’יין ונראה כי אין להם בכלל עניין בכך הוא סימן לחברה שכולה hype וללא חומר.
 • הפצת אסימונים – הציבור מקבל הפצה סמלית ב- ICO, אך אם הם משתנים מאוד בין פרויקטים, זה עשוי להיות סימן שהם מתכננים לשמור על 50% או יותר מהאסימונים עבור הצוות. זוהי אינדיקציה לכך שהצוות מנסה להוציא הונאת יציאה. אמת את תוכניות ההפצה שלהם לפני שתשקיע ב- ICO כלשהו.
 • מעורבות בקהילה – שטחי Blockchain וקריפטו בנויים וידועים בשיתוף פעולה. היזהר אחר פרויקטים של ICO עם גיבוי ותמיכה בקהילה בעולם הבלוקצ’יין. למי בלי או חסר זה יכול להיות מה להסתיר.
 • ביקורות ושיחות מקוונות – זה אולי נראה אינטואיטיבי לבדוק את הביקורות על כל דבר שהוא רכישה גדולה או חשובה, אך מה שאולי לא ידעתם הוא לצפות גם בשיחות מקוונות. אפילו חיפוש בגוגל פשוט יכול לפעמים להזהיר אתכם על המתרחש ועל חוויותיהם של אנשים אחרים בכל פרויקט ICO נתון. לעולם אל תשקיע בשום דבר משום שמישהו אומר לך בלי לעשות קודם את המחקר שלך.
 • פלגיאט – כחלק ממחקר משלך, פרויקטים רבים של ICO משתמשים למעשה במידע פלגיאט. לדוגמא, ייתכן שתבין שתמונות הצוות הועתקו מאתר אחר או שהנייר הלבן שלהם הוא עותק של הנייר הלבן של חברה אחרת..

אם אתה מקיים את הכללים הבסיסיים האלה לגבי השקעה ב- ICO, אתה אמור להיות מסוגל להימנע כמעט מכל סיכון להונאה כלשהי..

חילופי קריפטו מעשים ולא מהימנים

כמו עם ICOs, חשוב לדעת לבחור בורסות קריפטו בטוחות. להלן כמה טיפים בדיוק לכך:

 • שקיפות – כאשר חילופים הם הונאות, יש להם שקיפות מוגבלת מאוד בפעילותם. אם הם מסרבים לחשוף פעולות, חסרים להם דרך ליצור עמם קשר ואתה לא יכול להבין מאיפה הם מבוססים או הגיעו, זה ההימור הבטוח יותר להימנע מהם.
 • אנונימיות – בהתאם לשקיפות, אך מספיק חשוב כדי לחזור עליה כנקודה נפרדת, אם חברי הצוות או ההנהלה הם אנונימיים, זו לא ההחלפה שאתה רוצה להיות חלק מהתקופה..
 • שותפים בנקאיים – אפילו חילופי קריפטו לגיטימיים נאבקים במציאת שותפים בנקאיים, וכתוצאה מכך שותפויות בנקאיות מטופשות. חשוב לבחון אותם אבל חשוב עוד יותר שבחילוף שתבחר יהיו שותפויות בכלל.
 • צרו איתנו קשר – לתחלופות הצפנה גרועות אפשרויות תקשורת ואנשי קשר מוגבלות, זהו דגל אדום. היזהר מחברות המציעות טופס פשוט בלבד שבו אתה ממלא מידע ליצירת קשר איתן, זה סימן לכך שהם לא רוצים ליצור קשר או שאין להם שום כוונה לקרוא את הטפסים האלה..
 • פלגיאט – בדיוק כמו עם ICO, אתה רוצה לוודא שפרטי הפרויקט באתר ובעיתון הלבן אינם רק העתק של מרכזיה אחרת. בדרך כלל נדרש חיפוש בגוגל פשוט.
 • זמן השבתה בתחזוקה – כדי למנוע ממשתמשים לבצע ריצה בכספים שלהם, רוב חילופי התרמית נסגרו לאט, בשלבים. אתה רוצה להיזהר מסימנים לכך כשאתה בחילופי דברים. תחזוקה היא חלק רגיל משדרוגים ושמירה על בטיחות, אך משיכות המושעות זמנית או זמני הפסקה ארוכים של תחזוקה הם בעיה. אם לבורסה שאתה מסתכל היו פעמים לא מאוחרות, זה אינדיקציה שיהיו בעיות עתידיות כמו הונאת יציאה או שהם מעולם לא היו כל כך בטוחים מפני פריצה מלכתחילה.

לא כל הבורסות פועלות כהונאות והן יכולות להיות קשות יותר לאיתור מ- ICO פגום, אך חילופים עם אחת או יותר מהבעיות שלעיל ניתן להכניס לרשימה לא שלמה..

האינטרנט האפל, אימוץ ביטקוין ו- SEC

בהתחשב בכמות שנכתבה בנושא, זה לא סוד עד כה שההיסטוריה של ביטקוין רצופה בפעילות לא חוקית. באמת זה נכון לגבי כל מטבע קריפטוגרפי – הם משמשים לתשלום עבור דברים לא חוקיים ברשת החשוכה או להלבנת כסף.

מה שחשוב באמת לדעת על הרלוונטיות שלו הוא שכסף מזומן הוא עדיין המקור העיקרי לכסף לפעילות בלתי חוקית ברחבי העולם וההתחלה של ביטקוין כמסלול לאמצעים בלתי חוקיים היא חלק מהסיבה שהמטבע הקריפטוגרפי הגיע למקום בו הוא נמצא כיום. תן לי להסביר את הנקודה האחרונה.

העלייה והנפילה של דרך המשי

עוד בשנת 2011, ביטקוין יכול לשמש עבור מעט מאוד דברים. זה היה יותר גימיק מכל דבר אחר וכל מטבע היה שווה פרוטות על הדולר האמריקאי לכל היותר. ואז הגיעה השקת דרך המשי בפברואר 2011.

דרך המשי פעלה במשהו שנקרא Darknet כשוק ה- Darknet המודרני הראשון. לאלו מכם שעדיין לא מודעים, ה- darknet הוא נקודת גישה לאינטרנט הפועלת מחוץ למיינסטרים, ללא רגולציה, ושם מתקיימת כל מיני פעילויות בלתי חוקיות. מטרתו הראשונית הייתה כאמצעי תקשורת בין פלגי צבא ממשלתי וריגולים בערוצים שאלינו לא נוכל להגיע. תחשוב על כביש מהיר באינטרנט נפרד, רק חשוך ומפחיד יותר. אם האינטרנט שלנו הוא קצה הקרחון, האינטרנט הזה נמצא הכל מתחת למים.

בשוק החשוך החדש הזה, אתה יכול לקנות ולמכור סמים, פורנו לא חוקי, או אפילו לשכור להיטמן. ביטקוין הציע דרך מאובטחת, מהירה וקלה להפליא להעביר כסף שאינו משאיר עקבות נייר, אינו כרוך במידע אישי, ללא הפרעה רגולטורית כלשהי, לא ניתן לצנזר או להשביתם על ידי ממשלות, אשר מעבריהם בלתי הפיכים לאחר השלמתם. , ולא ידרוש פגישה אישית כמו מזומן. אתה יכול לראות את הערעור.

בהפיכה למען ה- FBI, דרך המשי נסגרה בפברואר 2013 ובעליה ומייסדה, רוס וויליאם אולבריכט, נעצר. ה- FBI תפס את הביטקוין שנותר בבורסה והמשיך במכירה פומבית שלו בשנת 2014.

אימוץ ביטקוין עולה

אמנם ברור שדרך המשי פגעה במוניטין של הביטקוין, אך הייתה לו ההשפעה בו זמנית להגדיל את אימוץו בכל הלוח. כל כך הרבה פעילות לא חוקית שולמה בגין השימוש בה, שהערך החל לעלות עם השימוש בשוק הרשת.

ה- FBI מכירה פומבית של מעל 26,000 BTC הפכה לנקודת מפנה מכריעה, למרות שהורידה את הערך עוד יותר מהחזה המקורי של דרך המשי, כי אז נכנס לתמונה הון סיכון בעמק הסיליקון בשם טים דרייפר..

דרייפר רכש חלק גדול מהביטקוין במכירה פומבית, ובהמשך השאיל אותו לסטארט-ביטקוין באזור המפרץ. כך החלה ההבנה שלמטבע מבוזר יכול להיות שימוש אחר שאינו חוקיות – משיכתו העיקרית היא התנגדותו לצנזורה בכל המדינות. עולם הטכנולוגיה אינו דבר אם אינו קשור לרעיונות של אנרכיה, אנטי צנזורה ו / או חוסר שליטה ממשלתית.

במובנים רבים, כל זה לא היה קורה אם ביטקוין לא היה מאומץ לראשונה על ידי עלייתו של שוק כהה בלתי חוקי.

שאלות רגולציה

חוסר בהירות ממשלתית בנוגע לתקנות הוא למעשה נושא עצום עבור מטבעות קריפטוגרפיים. זה מבלבל עבור חברות סטארט-אפ, מדאיג את בעלי ההון סיכון הוותיקים, וזה מפחיד אנשים מסוימים לקנות מטבעות קריפטוגרפיים. אמנם היעדר הרגולציה שלה הוא זה שהעניק לה את הערעור במקור, אך היא תוכל להשיג אימוץ המוני רק בתקנות.

התקנות לא נותנות סתם מבנה שכולם נדרשים לעקוב אחריו ללא סיבה, אלא גם מעניקות הגנה על שוק או מוצר מפני גניבה והאנשים שמשתתפים בו הגנות. כאשר זה נעשה טוב, זה יכול לעודד צמיחה פופולרית המונית, לעודד עסקים חדשים, תוך מניעת הונאות עתידיות כמו אלה שנמצאות ברשימה זו, תוך שמירה על אנשים בסטנדרט משפטי ביתר קלות כאשר הם מרמים אותך.

אולם, ה SEC היה חסר ערך בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים משום שלא ברור אם לסמן להם נייר ערך או מטבע. זה היה מאבק למדינות בכל רחבי העולם.

הרשות לניירות ערך או ה- SEC הואשמה בהסדרה והחלפתם של ניירות ערך. ביטקוין מעולם לא הוכרז רשמית כנייר ערך, ומכיוון שהם גם לא הוכרזו כמטבע באופן רשמי, הם מבחינה טכנית נופלים מחוץ לתחום השיפוט של כל סוכנות המטפלת באף אחד מהם..

רגולציה טובה יותר מסתכמת בארבעת השיקולים הבאים:

 1. האם כסף ביטקוין? בטח, הוא תוכנן כמטבע אך יש לו נכסים שאינם תואמים למטבעות פיאט אחרים ומסורתיים יותר. נכון לעכשיו, הרגולטורים ממשיכים לומר שזה כסף או לא כסף.
 2. קריפטוסים – האם הם סחורות או ניירות ערך? חלק מהקריפטות מתפקדות כניירות ערך, אך ה- SEC מתייחס לכולן כסחורות. לדוגמא, XRP הוא מטבע עם ערך שקשור לחברה שממנה הוא בא – אדווה. זה בעצם עושה את זה כמו מניה או נייר ערך. משמעות הדבר היא כי הרגולטורים יצטרכו להכניס את כולם לקבוצה אחת עם הגדרה חדשה למרות ההבדלים ביניהם או לקחת את הזמן לזהות כל אחד מהם בנפרד, על פי ההגדרות המקוריות של מה שהופך משהו לביטחון או לסחורה..
 3. באיזו תחום שיפוט צריכה להיות רגולציה שלה? כהמשך לקודם, עד שיוחלט אם מדובר בסחורות, ניירות ערך או חלקם בכל קטגוריה, יישאר לא ברור מי מסוגל או מחויב להסדיר אותם מבחינה חוקית: CFTC לסחורות או SEC לניירות ערך..
 4. מיהו הצד האחראי לקריפטו? מכיוון שמטבעות קריפטוגרפיים רבים מבוזרים, הם לא באמת נשלטים על ידי ארגון או רשות אחת. זה מתרגם לכך שלרבים אין אדם יחיד או כוח שניתן להאשים או להעמיד לדין במקרה של פעולה בלתי חוקית. לדוגמא, סאטושי נקאמוטו הוא היוצר של ביטקוין אך אף אחד לא יודע מי הוא.

כאשר ניתן לטפל בדברים אלה, רק אז יכולה להיות מספיק רגולציה כדי להפוך אותו לשוק הבטוח הממוצע. אבל כפי שכבר עברנו, זה לא הופך את השוק לא שווה להשקיע בו כל עוד אתה מוכן לבצע כמה צעדים כדי להגן על עצמך כמו בכל מקרה השקעה אחר..

מסקנות הונאות ביטקוין וקריפטו פריצות

כעת יש לביטקוין למעלה מ -18 מיליון מתוך 21 מיליון ה- BTC הכוללים שיוטבעו עד להנפקת האחרון בשנת 2140, כמעט 120 שנה משם וכ -30 מחצית הכרייה משם..

נכון לאפריל 2019, אנליסטים בתעשייה העריכו כי 4-6 מיליון מטבעות נגנבו, אבדו או נשכחו בשלב מסוים. זהו 20-35% מדהימים מסך היצע ההפצה שלה. 2018 לבדה ראתה שנגנבה בשווי של כמעט 1.7 מיליארד דולר מכיוון שהונאות היו בעלייה ואלה היו רק הגדולות שדווחו בתקשורת. זה לא הרתיע את הצמיחה, עם זאת, כאשר צרכנים יומיים רכשו מטבעות קריפטוגרפיים ואסימונים בשיא כל הזמנים, אפילו למרות הצלילה המסיבית של שנת 2017 בערך הנקי בכל המטבעות אך במיוחד בביטקוין. כאשר מחיר הביטקוין בערך שער החליפין של הדולר עולה, האקרים ומתכננים נוטים הרבה יותר לחפש את כל הפגיעות שנחשפו לעיל..

אמנם חשוב לזכור כי גם חילופי המטבעות הטובים ביותר אינם הדרך האידיאלית לאחסון כמויות גדולות של כספים בבת אחת, אך אין זה אומר שהכל מטבעו אינו בטיחותי כל הזמן או שאי אפשר להשתמש בבורסות לעולם למטרתם המיועדת. . אבל אם יש לך מינון מינורי של פרנויה בכל מה שקשור לפתיחת ארנק ביטקוין ואחסון כספי המטבעות שלך בבטחה, עדיף לראות את ההיסטוריה של פריצות והונאות הקשורות לביטקוין וליישם את האסטרטגיות והמודעות שצוינו לעיל ותהיה חכם יותר. , משתמש טוב יותר להתקדם.

עם השכלה, ידע וכלים אלה העומדים לרשותכם בשילוב מודעות למתרחש במגמות השוק הנוכחיות, תוכלו להבטיח שהכספים שלכם יהיו בטוחים ככל האפשר בכל עת – גם אם ערך הביטקוין יעלה והמטבע הקריפטוגרפי שלכם ההחזר על ההשקעה עולה והופך את זה לחשוב ומשמעותי יותר להחיל בבטחה את כל השיטות הטובות ביותר על טקטיקות האחסון שלך.

אנו נעדכן את הרשימה באופן קבוע לאורך כל השנה, כולל הוספת סקריפטים חדשים של תוכנות זדוניות לפי שמם כדי לדאוג, מעקב אחר מקרים של החלפת SIM, וכל טקטיקת הונאת קריפטו מהדור הבא המשמשת לגניבת כספיך או לסכנת העושר הכספי שלך..

רשימה כרונולוגית זו של גניבת ביטקוין ואובדן קריפטוגרפי, נערכה בקפידה עבור הצרכן הסופי, כדי להיות מודעים לאיומים שיש וכיצד להיות חכם להשתמש בביטקוין לאחסון עושר, הוצאות וחיסכון. בין ציפורי הנץ כאמור לעוף הנשר שמעופפות מעל, אני מקווה שתוכל עכשיו לנווט במערכת הפיננסית מבוססת הבלוקצ’יין השולטת בביטקוין בעיניים פקוחות לרווחה. אנו ממליצים לך לבדוק איתנו לפחות רבעוני אם יש תוספות לרמאות ביטקוין / פריצות ביטקוין שישמשו כמדריך בהמשך..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map