ניתוח תרשימי ביטקוין: כיצד לסחור בביטקוין באמצעות תרשימים

Contents

מדריך מסחר בביטקוין לסוחרי קריפטו בינוניים

המדריך לניתוח תרשימים ביטקוין זה בנוי להיות ההדרכה שלך בחנות חד-פעמית למסחר קריפטו ביניים.

המסחר בקריפטו נראה מסובך במבט ראשון. למרבה המזל, זה כמעט לא מביך כמו שאתה חושב. ברגע שלומדים לקרוא תרשימים ולבצע ניתוח טכני בסיסי, הכל מתחיל להתאחד.

אף על פי שסקירת ניתוח המסחר בביטקוין אינה מיועדת למתחילים ולמיועדים יותר לבינוניים. וכן, ישנם הבדלים בין השקעה בקריפטו לעומת מסחר בקריפטו או שימוש בבוט מסחר אוטומטי בביטקוין אם ברצונך להתחיל לנתח תרשימי מחירים של BTC ולהבין גרפים בשוק הקריפטו. עבור מדריך ניתוח תרשימים ביטקוין זה, אנו מניחים שיש לך ידע בסיסי כיצד פועל קריפטו, מהו ביטקוין, כיצד עובדות חילופי מטבעות קריפטיים, סוגי קטגוריות הקריפטו וכיצד פונקציות blockchain.

כל סוחרי הביטקוין המצליחים מבינים שהבנתם של דפוסי התרשים הנפוצים הללו יכולה לתרגם למיומנויות נצחיות אשר יאיצו תוצאות וייצרו כניסות ויציאות רווחיות ולא משנה מה מחיר הביטקוין ב- BTC / USD. לשם התייחסות, ערך שער החליפין בזמן אמת של ביטקוין הוא:

היסודות: כיצד עובד מסחר בביטקוין?

בימים הראשונים של הביטקוין (2009 עד 2014), למעשה היה מטבע אחד בלבד (BTC) והמסחר במטבעות קריפטוגרפיים היה מסובך מדי. כיום, בשנת 2019, המסחר בקריפטו עדיין מסוכן מטבעו, ספקולטיבי ותנודתי ביותר – אך קל יותר מתמיד עם נתוני שוק עוד יותר לבצע בדיקות ולמדוד. הנה מבט על רשימת הכביסה הארוכה של דפוסי המסחר בניתוח גרפי ביטקוין וגרפים המכוסים להלן:

אתה יכול למצוא שפע של חילופי קריפטו מעולים, כולל מרכזיות המקבלות את המטבע המקומי שלך והעברות בנקאיות. אתה יכול גם למצוא שפע של אפליקציות ארנק מדהימות, אפליקציות למנהלי תיקי השקעות וכלים אחרים כדי למקסם את חוויית המסחר שלך בקריפטו.

הנה התהליך הבסיסי שעומד מאחורי המסחר בקריפטו (אם כי שפע מלכודות נפוצות):

 • שלב 1) הירשם להחלפת מטבעות קריפטו
 • שלב 2) להפקיד כספים לפלטפורמה
 • שלב 3) קנו קריפטוגרפיה

זהו זה! זה לא כל כך מסובך. אם אתה רוצה להשתמש במטבע פיאט ייחודי (כמו CAD, AUD או RUB), ייתכן שיהיה עליך להשתמש בבורסה מקומית. אם כבר יש לך מטבע פיאט גדול (כמו USD או EUR), יש לך מגוון רחב יותר של אפשרויות.

לאחר שקניתם את הקריפטוגרפיה הראשונה שלכם, תוכלו לשמור אותה בארנק החליפין שלכם ולהשאיר אותה בבורסה למסחר או השקעה עתידית. לחלופין, אתה יכול למשוך כספים לארנק שלך – כמו אפליקציה לנייד בטלפון שלך.

מילון מונחי מסחר במטבעות קריפטוגרפיים: התנאים הפופולריים ביותר

תעשיית המסחר בקריפטו מלאה בז’רגון משלה. להלן רשימה של 26 המונחים הפופולריים ביותר עם הגדרות שכדאי להכיר לפני שנכנסים לניתוח תרשימי ביטקוין:


מטבע פיאט: מטבעות פיאט הם מטבעות שהונפקו על ידי הממשלה כמו הדולר האמריקני או האירו. מטבעות אלה קיימים בניגוד למטבעות קריפטוגרפיים (אם כי יש מדינות שמתלבטות בהשקת מטבעות קריפטוגרפיים משלהן, מה שיטשטש את הגבול בין פיאט לקריפטו). ‘פיאט’ הוא לטיני עבור ‘לפי צו’. למטבעות אלה יש ערך ‘לפי צו’ או ‘על פי ההצהרה’ של הממשלה.

נכס קריפטו: נכס קריפטו הוא כל אסימון, מטבע או מטבע דיגיטלי עם ערך. לפעמים אנשים יקשרו נכס קריפטו לטכנולוגיה ספציפית. הם עשויים לתאר את Ether (ETH) כנכס ההצפנה של בלוקצ’יין את’ריום, למשל.

אלטקוין: אלטקוינים הם ‘מטבעות אלטרנטיביים’. באופן כללי, מונח זה משמש להתייחס לכל מטבע שאינו ביטקוין. זהו מונח פופולרי בקרב מקסימליסטים של ביטקוין המאמינים כי הביטקוין עדיף על כל המטבעות האחרים.

מטבע יציב: Stablecoin הוא אסימון דיגיטלי שנועד בכוונה להחזיק מחיר יציב. בדרך כלל, מטבעות מטבעות עוקבים אחר מטבע פיאט ספציפי, ורובם עוקבים אחר הדולר האמריקאי. מטבעות מטבעות פועלים בדרכים שונות, למרות שרוב המטבעות מגובים פשוט 1: 1 עם עתודות דולר ארה”ב, והמשתמשים רשאים להחליף את מטבע ההשקעות שלהם בדולר 1 דולר במזומן של 1 דולר בכל עת, מה שמקנה ערך יציב לאסימון..

חילופי קריפטו: בורסה היא אתר או פלטפורמה שבה תוכלו לקנות ולמכור מטבעות קריפטוגרפיים. חלק מהבורסות מפרטות רק מטבעות קריפטוגרפיים, בעוד שאחרות מפרטות מטבעות ופיאוטו של פיאט החילופים העיקריים כיום כוללים בין השאר את קראקן, תאומים ובינאנס.

הצעת מחיר: מחיר ההצעה עבור נכס מסוים הוא המחיר המקסימלי שמישהו מוכן לשלם עבור אותו נכס. זה הצד ‘הביקוש’ בהיצע ובביקוש השולט בשוקי הקריפטו.

תשאל מחיר: המחיר המבוקש עבור נכס נתון הוא המחיר המינימלי בו מישהו מוכן למכור נכס. זהו הצד ‘היצע’ של היצע וביקוש.

התפשטות הצעה ושאלה: המרווח בין הצעת מחיר לבקשה הוא ההפרש בין מחיר ההצעה למחיר המבוקש עבור נכס ספציפי. בשווקים מאוד נזילים ונפחים גבוהים, מרווח ההצעות-בקשות יהיה קטן למדי. בשווקי נזילות קטנים ונמוכים יותר, מרווח הצעות המחיר יהיה גדול בהרבה.

תנודתיות: התנודתיות משמשת באותה דרך בשווקי הצפנה כפי שהיא משמשת בשווקים פיננסיים מסורתיים. זה מדד עד כמה השווקים לא צפויים, או עד כמה המחירים הפראיים משתנים כרגע.

FOMO: הפחד מהמחמצה. אם LTC פתאום יקפוץ 10% בתקופה של שעתיים, אז זה עשוי לעלות עוד 15% מכיוון שלמשקיעים יש “פחד להחמיץ” כאשר מטבע קופץ בערכו..

FUD: פחד, אי וודאות וספק. הביטקוין הופגז ב- FUD מיום השקתו. כמה קהילות מטבעות קריפטוגרפיים מפיצות FUD על מטבעות אחרים. זו הדאגה הבלתי הגיונית שמטבע ספציפי יתמוטט או יאבד מערכו.

קניית המטבל: כאשר נכס קריפטו ספציפי צונח משמעותית, אך אתה רואה בכך הזדמנות קנייה. נניח שהביטקוין יורד היום ב -5%. אתה ‘קונה את המטבל’ בקניית ביטקוין בתקווה שהוא יגדל.

שווקי שור ודוב: למונחים שור ודוב יש את אותה משמעות בקריפטו כמו שיש להם בשווקים המסורתיים. מגמת שור היא מגמת עלייה ארוכת טווח בשוקי המטבעות הכלליים, בעוד שמגמת דובי היא ירידה ארוכת טווח בשוק המטבעות הכללי. אם מישהו ‘שורי’, הוא מצפה שהמחירים יעלו. אם מישהו ‘דובי’, הוא מצפה שהמחירים יירדו.

עושי שוק ומקבלים: יצרן שוק הוא מי ש’עושה ‘או ​​מפרסם עסקאות בבורסה. לוקח שוק הוא מי ש’לקח ‘או מקבל את המסחר הזה.

נְזִילוּת: נזילות, בעולם הקריפטו, מתייחסת להיקף הבורסה הספציפית, או כמה קל לבצע עסקאות בבורסה מסוימת. אומרים כי החלפה טובה ונפחית גבוהה יותר נזילה ובעלת נזילות גבוהה יותר.

לוויתן: לווייתנים הם אנשים או ארגונים המחזיקים כמות עצומה של קריפטו. חלקן הן קרנות גידור מוסדיות שטומנות את בהונותיהן בקריפטו. אחרים הם אנשים שצברו ביטקוין מוקדם ומעולם לא מכרו.

החזר השקעה (ROI): כמה כסף אתה מרוויח מסכום מוקנה? אם קניתם 100 דולר ביטקוין, אז מחיר הביטקוין עלה ב 50%, אז הרווחתם 150 דולר וההחזר על ההשקעה שלכם הוא 50%.

ארנקים: ארנקים מאפשרים לך לנהל את אחזקות הצפנה שלך. זה המקום שבו אתה מאחסן את הקריפטו-מאגרים שלך – ממש כמו שארנק רגיל הוא מקום בו אתה מאחסן את כרטיסי המזומנים והכרטיסים שלך.

ארנקים חמים: ארנקים חמים הם ארנקים מקוונים המחוברים לאינטרנט. בדרך כלל הם נתפסים כבטוחים פחות מארנקים לאחסון קר, אם כי הם בטוחים יותר מארנקים להחלפה.

ארנקים קרים: ארנקים קרים, או ארנקים לאחסון קר, הם ארנקים שאינם מחוברים לאינטרנט. הם צורת האחסון הבטוחה ביותר מכיוון שהמפתחות הפרטיים שלך מונחים הרחק ממקומות בהם האקרים יכולים לגשת אליהם.

החלפת ארנקים: ברוב הבורסות יש ארנקי לקוחות שבהם המשתמשים יכולים לאחסן את הכספים שלהם. ארנקי חילופי אלה נתפסים כאופציה הכי פחות בטוחה מכיוון שההחלפה היא בשליטה מלאה על הכספים שלך.

אימות דו-גורמי (2FA): אימות דו-גורמי מתייחס לשימוש בשיטות אימות מרובות בכניסה לחשבון הקריפטו שלך. ברוב המרכזיות ניתן להגדיר את 2FA. כמה מרכזיות ישלחו אליך הודעת טקסט או דוא”ל לאישור הכניסה. מרכזיות אחרות מאפשרות לך להקים 2FA לכל פעם שאתה מבצע עסקאות.

הודל: Hodl או hodling מתייחס לאסטרטגיית ההשקעה בקריפטו של החזקת נכסי קריפטו בכל תנאי השוק. הביטקוין עלה וירד מספר רב של פעמים, אך הודלרים הצליחו לשרוד את ה- FUD ולהמשיך להחזיק ביטקוין עד עצם היום הזה.

גִוּוּן: גיוון מתייחס לרעיון להיות בעלים של מספר קריפטו. במקום שיהיה 100% מהתיק שלך בביטקוין, למשל, אתה יכול להשקיע 50% ממנו באלטקוינים.

ארביטראז ‘: ארביטראז ‘היא האסטרטגיה של קניית מטבעות במחיר אחד, ואז מכירתם במחיר גבוה יותר במקום אחר. אתה יכול לקנות ביטקוין מבינאנס, למשל, ואז למכור אותו דרך LocalBitcoins במחיר גבוה יותר במטבע הפיאט המקומי שלך..

Pump and Dump: Pump and dump היא תוכנית מסחר הכוללת ניפוח מלאכותי של מחיר נכס ממוקד (‘שאיבה’), ואז מכירת נכס זה לאחר שהמחירים עלו (‘dumping’).

עכשיו שאתה מכיר את מונחי המסחר הבסיסיים בקריפטו, הגיע הזמן לבחון היבטים ספציפיים של מסחר בקריפטו.

סוגי עסקאות ביטקוין בשוק הקריפטו

לרוב, מתחילים ירצו לבצע הזמנות שוק בלבד. בהזמנת שוק אתה קונה או מוכר מטבעות קריפטוגרפיים במחיר הזמין הטוב ביותר. סוחרים מתקדמים יותר, לעומת זאת, יכולים לנצל הזמנות מוגבלות, פקודות עצור הפסד, מסחר ממונף ועוד. סוגי עסקאות הצפנה כוללים:

צו שוק: בהזמנת שוק אתה קונה או מוכר קריפטו במחיר הטוב ביותר הזמין. הבורסה תבחן את המחיר האחרון שמישהו שילם עבור ביטקוין (אם אתה מוכר) או את המחיר האחרון שמישהו מכר עבור ביטקוין (אם אתה קונה).

צו הגבלה: בהזמנת מגבלה, אתה קונה או מוכר קריפטו במחיר ספציפי. אתה יכול לבצע הזמנת קנייה לרכישת ביטקוין אם הוא יורד מתחת ל -5,000 דולר, למשל. אם בסופו של דבר לא מגיעה לנקודת המחיר, ייתכן שההזמנה שלך לעולם לא תבוצע. חלק מהחלפות מאפשרות לך להגביל מגבלת זמן להזמנות הגבלה.

סדר עצירת הפסד: פקודות עצירת הפסד מאפשרות לך להגדיר מחיר ספציפי שבמסגרתו בורסה תבצע עסקאות להגבלת ההפסדים שלך. אם מחיר הביטקוין יורד ב -10%, למשל, או פוגע במחיר של 7,500 דולר, תוכל להוציא צו עצור הפסד להגבלת ההפסדים שלך..

צו רווח: פקודות רווחיות מאפשרות לך לקבוע מחיר ספציפי בו בורסה תבצע עסקה כדי למקסם את הרווחים שלך. לדוגמה, אם הביטקוין יעלה ב -10%, אז הזמנת הרווח שלך תבוצע באופן אוטומטי ותביא לך רווחים מובטחים של 10%..

יש הרבה סוגי הזמנות מתקדמות יותר, כולל עסקאות ללא מרשם (OTC), עסקאות בגורילות, עסקאות בדובי קוטב, עסקאות מיידי או ביטול (IOC), עסקאות מילוי או הרגה (FOK), וכולי או- הזמנות שאינן (AON). עם זאת, רוב הסוחרים המתחילים והבינוניים יהיו בסדר עם ארבעת סוגי הסחר לעיל.

כמה עולה מסחר בקריפטו? תמחור ממוצע

מסחר במטבעות קריפטוגרפיים אינו בחינם. תשלם דמי חליפין, דמי משיכה וחיובים אחרים ברוב המרכזיות. עלויות המסחר בקריפטו כוללות:

עמלות מסחר: מרבית הבורסות גובות דמי יצרן ודמי לקוח שבין 0.1% ל 0.5%. בדרך כלל דמי הלוקח גבוהים יותר. אתה תשלם את זה בכל עסקאות. אם אתה סוחר בהיקף משמעותי (נניח, מעל 500,000 $ לחודש), הבורסה עשויה להציע הנחות נפח, מה שיכול להוריד את דמי המסחר באופן משמעותי.

דמי פיקדון: חלק מהבורסות גובות תשלום עבור הפקדת כסף לפלטפורמה, אם כי הדבר הופך פחות נפוץ.

דמי נסיגה: דמי משיכה שכיחים הרבה יותר ברוב הבורסות. בדרך כלל, דמי משיכה הם עמלות אחידות. ייתכן שתשלם 5 דולר ארה”ב כדי למשוך כסף מהפלטפורמה, למשל. בחלק מהבורסות יש גם סכומי משיכה מינימליים.

האגרות יכולות להשתנות במידה רבה בין חילופי הדברים. בדרך כלל, הבורסות המוסדרות יותר (כמו Coinbase ו- Kraken) גובות עמלות גבוהות יותר, ואילו הבורסות בעלות הרגולציה הנמוכה יותר (כמו Binance ו- KuCoin) גובות עמלות נמוכות יותר..

ניתוח בינוני לביטקוין מתקדם: כיצד ללמוד תרשימי שוק

מאסטר הקריפטו הוא אחד הפורטלים המדריכים הפופולריים ביותר לסחר בהשקעות מטבעות באינטרנט, וקטע זה במדריך ניתוח תרשימי המסחר בביטקוין מיועד לעזור לכל מי שאינו מתחיל שלם להשתפר במסחר בביטקוין לקבלת תוצאות מיטביות.

כיצד לנתח את שוקי הקריפטו: ניתוח יסודי וטכני

ניתוח הקריפטו מתחלק לשתי קטגוריות עיקריות: ניתוח יסודי (FA) וניתוח טכני (TA).

ניתוח יסודי (FA): ניתוח יסודי הוא שיטת ניתוח לא סטטיסטית המעריכה את ערך הנכס על בסיס גורמי צמיחה כלכליים ופיננסיים. אנליסטים יסודיים מבקשים לקבוע את רווחיות הנכס על פי הפוטנציאל שלו. הם מנתחים את הערך הנוכחי של הנכס ואז מקרינים את הצמיחה העתידית של אותו נכס. אתה יכול לקרוא את הנייר הלבן של הפרויקט ולבדוק את הצוות, למשל, כדי לקבוע אם לפרויקט פוטנציאל צמיחה.

ניתוח טכני (TA): ניתוח טכני הוא שיטה סטטיסטית גרידא הכוללת בחינת תרשימי מחירים, נפח מסחר ומספרים קשורים אחרים. אנליסטים טכניים סבורים כי מחיר הנכס משקף את סנטימנט השוק ואת כל המידע הדרוש בכל זמן נתון, ולכן הם מתמקדים אך ורק בניתוח סטטיסטי של פעולת המחיר של הנכס..

שתי שיטות הניתוח הללו עשויות להיראות סותרות, אך הן פועלות בצורה הטובה ביותר בשימוש יחד. משקיעים חכמים לוקחים בחשבון את כל שיטות הניתוח הזמינות.

מגמות שוק הקריפטו

שווקי הקריפטו הם מאוד תנודתיים ובלתי צפויים. עם זאת, אנו עדיין רואים הרבה מגמות בשוק הקריפטו. מגמת שוק מתייחסת לכיוון אליו נתפס המחיר מועבר.

ב שוק שוורים, המחירים עולים כלפי מעלה (זכרו: שוורים תוקפים ‘מעלה’ בקרניים שלהם), בעוד שב- שוק דובים, המחירים הולכים כלפי מטה (דובים מחליקים ‘מטה’ עם כפותיהם).

יש אנשים שגם משתמשים במונחים כמו a מגמה חילונית. מגמה חילונית היא מגמת שוק ארוכת טווח הנמשכת כמה עשורים – נניח 30 שנה. מגמה חילונית יכולה להיות דובית או שורית, ויכולות להיות מספר מגמות ראשוניות באמצע טווח בתוך המגמה החילונית הרחבה יותר.

א מגמה ראשונית, בינתיים, היא מגמה קטנה יותר לטווח הקצר בתוך מגמה חילונית רחבה יותר. זה עשוי להתנגד למגמה החילונית.

יכול להיות גם מגמות משניות בתוך מגמות ראשוניות. אם מגמה משנית היא שורית בשוק דובי, אז זה יכול להיקרא ‘ראלי פראייר’. לאחר חודשים של ירידת מחירים (מגמה ראשונית), נראה כי השווקים יעלו לפתע לאחר שבוע של תנועה חיובית (מגמה משנית), רק כדי להמשיך לרדת בארבעת השבועות הבאים.

שווקים חדשים שאינם מוסדרים, כמו קריפטו, נוטים יותר לתנודתיות קצרת טווח מאשר שווקים מסורתיים ומבוססים היטב. עם השקעה בקריפטו, אתה יכול לצפות לראות מגמות משניות קצרות טווח ומשאבות וזריקות תכופות יותר ממה שהיית רואה, למשל, ב- S&מדד P 500.

רמות תמיכה והתנגדות

אנליסטים בשוק הקריפטו יתייחסו לעתים קרובות למונחים כמו רמות תמיכה והתנגדות. לרמות אלה יש תפקיד מכריע בתפקוד שווקי הקריפטו.

דמיין תמיכה ורמות התנגדות כ’קווי הקרב ‘בין דובים לשוורים.

 • רמת תמיכה: זו הרמה הנמוכה יותר של מגמה בה המחיר צפוי להקפיץ.
 • רמת התנגדות: זו הרמה העליונה של מגמה בה המחיר צפוי לרדת.

לדוגמא, לביטקוין תהיה התנגדות בסך 10,000 דולר, מה שגורם למחיר הביטקוין לעלות כל הזמן לעבר אותה רמה אך לעולם לא יעלה עליה. בינתיים יכול להיות שלביטקוין תמיכה בסך 6,000 $, מה שגורם למחיר הביטקוין לרדת לעבר אותה רמה אך לא לעבור אותה..

כאשר המחיר של מכשיר קריפטו מגיע לרמת תמיכה או התנגדות ספציפיים, הוא אמר שהוא בודקים את הרמה הזו. לפעמים, רמת התמיכה או ההתנגדות מתקיימות. במקרים אחרים, רמת התמיכה או ההתנגדות נשברת.

כשמסתכלים על היסטוריית המחירים של הביטקוין, נוכל לראות גם מקרים בהם רמת המחירים של הביטקוין שברה רמת התנגדות, ואז אותה רמת התנגדות חדשה הפכה לרמת תמיכה. בואו נגיד שהביטקוין שובר את הרמה של 10,000 $ ומתגבר עד 11,500 $. פתאום, 10,000 דולר עשויים להפוך לרמת ההתנגדות החדשה ואילו 12,000 דולר הופכים לרמת התמיכה החדשה.

באופן דומה, כאשר המחיר יורד מתחת לרמת תמיכה, רמת התמיכה עשויה להפוך לרמת ההתנגדות החדשה. אם מחיר הביטקוין יירד מתחת ל -6,000 דולר, למשל, אז המגבלה של 6,000 דולר עשויה להפוך לרמת ההתנגדות החדשה, ואילו מגבלה תחתונה כמו 4,500 דולר הופכת לרמת התמיכה החדשה..

בענף משתנה כמו קריפטו, תמיכות ורמות התנגדות לעיתים נדירות נשארות לאורך זמן.

קנו קירות ומכרו קירות

לעיתים קרובות נקבעים רמות תמיכה והתנגדות בגלל קירות קנייה ומכירת קירות. אתה יכול לראות את הקירות האלה כשמסתכלים על ספרי ההזמנות של הבורסה.

א לקנות קיר הוא מספר גדול של הזמנות קנייה הממוקמות במגבלת מחיר ספציפית, ואילו למכור קיר הוא מספר גדול של הזמנות מכירה הממוקמות במגבלת מחיר ספציפית.

לפעמים, אלה הם הזמנות הגבלה, כאשר הסוחרים קבעו מחיר ספציפי שבו הם רוצים לקנות או למכור. במקרים אחרים, הם כן הזמנות רווח אוֹ צווי עצור הפסד כאשר סוחרים מנסים לממש רווחים או להגביל הפסדים.

במקרים רבים אלה קירות קונים ומוכרים קירות מתארגנים סביב נקודות מחיר מוכרות. יכול להיות שיש חומה של הזמנות מכירה בסכום של 15,000 דולר, למשל, כאשר סוחרים מבקשים לנעול את הרווחים שלהם. יתכן שיש חומה של הזמנות קנייה בסכום של 5,000 דולר, כאשר הסוחרים מבקשים לקנות את המטבל. עליות מחירים או ירידות פתאומיות יכולות להיעצר בקלות על ידי חומת הזמנות מכירה או קנייה.

כיצד לקרוא תרשימי מחירים של ביטקוין וגרפי שוק הקריפטו

תרשימי הקריפטו עשויים להיראות מסובכים במבט ראשון. ברגע שאתה מבין מה המשמעות של הכל, לעומת זאת, זה ייראה הרבה פחות מסובך.

הנה איך נראה תרשים מחיר קריפטו ממוצע:

תרשים זה מציג את החוזה התמידי של BTC / USD ב- BitMEX לתקופה של חודשיים מה -1 בפברואר עד ה -1 באפריל. כל פמוט (כל פס ירוק או אדום) מייצג מרווח של 6 שעות.

אתה יכול להתאים את לוח זמנים של תרשים איך שתרצה. כמה תרשימים מאפשרים לך להשתמש מרווחים למשל, בעוד 30 שניות, בעוד שאחרים מאפשרים לך להשתמש במרווחים של עד שנה.

כמו ברוב התרשימים הפיננסיים, ציר Y (הציר האנכי) מייצג מחיר, ואילו ציר X (הציר האופקי) מייצג זמן.

אתה יכול לראות את סולם מחירים בצד ימין של התרשים. זה המרווח בין שתי נקודות מחיר. בתרשים זה סולם המחירים הוא 50, כלומר ההפרש בין שתי נקודות המחיר הוא 50. סולם המחירים יכול להיות ליניארי או לוגריתמי:

סולם מחירים לינארי: בסולם מחירים ליניארי, המרחק בין שתי נקודות באותו הפרש מספרי, ללא קשר לערך, שווה. המרחק בין 1 ל -2 זהה למרחק בין 9 ל -10, למשל.

סולם מחירים לוגריתמי: בעזרת סולם מחירים לוגריתמי, המרחק בין נקודות מחיר מקושר ליחס בין שני הערכים. המרחק בין 1 ל -2, למשל, שווה למרחק שבין 4 ל 8 או 12 ל 24.

ההבדל בין מאזני המחירים הליניאריים והלוגריתמיים הוא משמעותי. להלן תראה שתי תרשימים של היסטוריית המחירים של ביטקוין בכל הזמנים. התרשים הראשון משתמש בסולם מחירים ליניארי, ואילו בתרשים השני נעשה שימוש בסולם מחירים לוגריתמי:

שתי התרשימים מציגים את אותו הדבר בדיוק: מחיר הביטקוין משנת 2011 ועד היום. עם זאת, התרשים הלוגריתמי מספר סיפור שונה בהרבה מהתרשים הליניארי.

עם ה תרשים ליניארי, זה נראה כאילו המחיר של הביטקוין לא עשה שום דבר בארבע השנים הראשונות לקיומו. ואז, היה עליית מחירים קטנה, תקופה ארוכה של תנועת מחירים מוגבלת, ואז הביטקוין זינק לשיא כל הזמנים המגוחך של 20,000 דולר בדצמבר 2017 לפני שצנח חזרה למטה.

על תרשים לוגריתמי, תנועת המחירים של הביטקוין הרבה פחות דרמטית. ימיו הראשונים של הביטקוין נראים מרשימים במיוחד ביחס לתרשים הראשון. אנו רואים את מחיר הביטקוין מכפיל את מספר הפעמים. ההבדל בין 2 דולר ל BTC ו 200 דולר ל BTC הוא משמעותי – גם אם זה נראה כמו קו שטוח בתרשים הליניארי. הקפיצה מ -5,000 דולר ל -20,000 דולר ל- BTC שהתרחשה בשנת 2017, בינתיים, נראית הרבה פחות משמעותית.

סוגי תרשימי ביטקוין לאנליסטים של קריפטו

ישנם ארבעה סוגים כלליים של תרשימי הצפנה, כולל תרשימי קו, תרשימי עמודות, תרשימי פמוטים ותרשימי נקודה ודמות. נדבר להלן על כל תרשים ועל יתרונותיו הייחודיים.

תרשים קו

תרשים קו הוא סוג תרשים פשוט ונפוץ שבו ‘קו’ מחבר את מחירי הסגירה של כל מרווח זמן.

טבלאות מסוימות משתמשות במחירים פתוחים, גבוהים או נמוכים לכל תקופה. אולם ברוב המקרים המחיר משקף את נקודת הסגירה לכל מרווח. אם הביטקוין נסגר ב -5,000 דולר בשעה 15:00 ו -5,100 דולר בשעה 16:00, למשל, הקו יוגרל בין 5,000 ל -5,100 דולר..

טבלת עמודות

תרשים עמודות מציג ייצוג מפורט יותר של פעולות מחיר מאשר תרשים קו. הוא מראה את המחיר בו נפתח הביטקוין למשל, כמו גם את המחיר בו נסגר. במקום לראות רק מספר אחד (מחיר הסגירה), תוכלו לראות מה עשה מחיר הביטקוין במהלך כל יום מסוים. המחירים הגבוהים, הנמוכים והקרובים מיוצגים באמצעות סדרת קווים אנכיים עם מקף אופקי בכל צד.

יש אנשים שגם מכנים תרשים עמודות ‘תרשים פתוח נמוך נמוך נמוך’ או OHLC. הקו האנכי נקרא קו הטווח, והוא מייצג את טווח המחיר לכל מרווח זמן, כולל הגבוה והנמוך. המקפים האופקיים מייצגים בינתיים את הפתיחה והסגירה עבור כל מרווח.

כך נראה תרשים עמודות כאשר מייצג פרק זמן:

בתרשים העמודים שלמעלה נעשה שימוש גם בצבע כדי לציין מרווחי עלייה וירידה. טווח שחור משמש לציון מרווח עולה (כאשר מחיר הסגירה היה גבוה ממחיר הפתיחה), ואילו טווח אדום משמש לציון מרווח נופל (כאשר מחיר הסגירה היה נמוך ממחיר הפתיחה).

תרשים פמוט

יש אנשים המכנים את תרשימי הפמוטים ‘תרשימי פמוטים יפניים’ מכיוון שהם הומצאו במאה ה -18 על ידי סוחר אורז יפני, אם כי הם לא הופיעו בשווקים המערביים עד לתחילת שנות התשעים המוקדמות..

כיום, תרשימי הפמוטים פועלים באופן דומה לתרשימי עמודות. הם מאפשרים לך לראות את הגבוה, הנמוך, הפתוח ונסגר ליום מסוים. עם זאת, מספרים אלה באים לידי ביטוי בצורה מעט שונה.

עם תרשימי פמוטים, ישנו גוף חלול או מלא עם צללים עליונים ותחתונים המייצגים מחירים פתוחים, קרובים, גבוהים ונמוכים. אורך גופו של הפמוט וצורתו משמש גם לייצוג עוצמת פעילות המסחר לפרק זמן מסוים.

הנה מה שכל אחד מהפמוטים לעיל מייצג:

הפמוט מורכב ברובו מהגוף (האזור המוצל), המייצג מחירים פתוחים וקרובים. השורות העליונות והתחתונות (‘פתיליות’ הנר) מייצגות מחירים גבוהים ונמוכים.

בעיקרו של דבר, אתה מקבל את אותו המידע כמו תרשים עמודות, אך מידע זה מיוצג בצורה מעט שונה.

גם האזור המוצל משחק תפקיד. אם המחיר נסגר גבוה יותר ממה שהוא נפתח, אז הפמוט יהיה בצל ירוק (מחיר הביטקוין עלה במהלך אותו מרווח). אם המחיר נסגר נמוך יותר ממה שהוא נפתח, אז הפמוט יהיה בצל אדום (מחיר הביטקוין ירד במהלך אותו מרווח). כמה תרשימי פמוטים משתמשים גם בתבנית מילוי או דפוס לא ממולא, כאשר הפמוט מלא או מוצל כאשר המחירים עולים ואינו ממולא וריק כאשר המחירים יורדים.

תרשים נקודה ואיור

מבין ארבע התרשימים המפורטים כאן, תרשים נקודות ונתונים הם הנפוצים ביותר. עם זאת, קבוצת נישה של סוחרים טכניים ממשיכה להשתמש בנקודה ובנתון (P&תרשימים ו) עד היום.

תרשים נקודה ודמות מציג רק תנועות מחירים. עמודה X מייצגת עליית מחירים ועמודה O מייצגת מחירים יורדים. זמן ונפח אינם מסומנים. אם אין תנועת מחירים משמעותית לאורך זמן, התרשים אינו מציג נתונים חדשים.

עם פ&תרשימי F, הערך המיוצג על ידי כל X ו- O נקבע כמרווח מחירים מוגדר. לא מתעלמים מכל שינוי במחיר מתחת לערך זה. התרשים עובר לטור חדש (המכונה היפוך) כאשר המחיר משתנה בכיוון ההפוך המיוצג על ידי מספר מסוים של X או O.

בתרשים לעיל, כל X או O מייצגים עלייה או ירידה של שני דולרים. היפוך מתרחש אם יש שינוי בכיוון ההפוך בערך של לפחות ארבעה דולר. ניתן לייצג את הזמן בציר ה- X, אם כי הוא לעולם אינו משמש כגורם ב- P&תרשימי F.

מה הטעם בכלי התרשים הייחודי הזה? העניין הוא להסיר את אפקט הסחת הדעת או הטיה המתרחשים בסוגי תרשים אחרים כאשר מתחשבים במרווחי זמן עם תנועות מחירים לא משמעותיות. התרשים מציין רק תנועות מחירים משמעותיות.

עם זאת, תרשימי נקודה ונתונים נדירים מאוד בעולם הקריפטו כיום.

כמו כן, כמשאב דפוס תרשים ביטקוין נוסף, הנה מבט המשווה את תרשימי המסחר השוריים לעומת גרפי המסחר הדובים: ביטקוין-תרשים-ניתוח-דפוסי שורי

ביטקוין-תרשים-ניתוח-דפוסי דובי

ניתוח תרשימי מסחר בביטקוין דפוסי שור לעומת דובים מתוך ספר המסחר בקריפטו

דפוסי תרשים ביטקוין

סוחרי הקריפטו ינתחו תרשימים כדי לחשוף דפוסים שונים. ישנם כל סוגי הדפוסים השונים. עם זאת, בדרך כלל, דפוסים מופרדים לשלוש קטגוריות ספציפיות:

דפוסי המשך: דפוסים אלה מצביעים על תקופת איחוד קצרה, שלאחריה המגמה הרווחת תמשיך באותו כיוון.

דפוסי היפוך: דפוסים אלה מצביעים על שינוי במאזן ההיצע והביקוש, מה שמוביל בדרך כלל להיפוך מגמה. דפוסים אלה מחולקים משנה לתצורות עליונות ותחתונות.

דפוסים דו צדדיים: דפוסים דו צדדיים הם ניסוחים משולשים המצביעים על מגמה שיכולה להתנדנד בכל מקרה.

ניתוח התבניות אינו שחור ולבן. יש אנשים שעשויים לנתח תרשים ולראות דפוס המשך, למשל, בעוד שאחרים יראו דפוס דו-צדדי. בהתבסס על המרווח והמגמות הקודמות, הניתוח יכול להשתנות.

להלן נדבר על כמה מהסוגים הספציפיים של דפוסים שיכולים לייצג המשך, היפוך ודפוסים דו-צדדיים כפי שצוין לעיל.

כוס עם דפוס ידית

כוס עם דפוס ידית יכולה להיות המשך או דפוס היפוך בהתאם למגמה הקודמת. זה נראה כמו זה:

כוס עם דפוס ידית במגמת עלייה (כפי שצוין לעיל) היא דפוס המשך שורי. מלבד קפיצה קטנה (הכוס), מגמת העלייה תנצח. יש כוסות בצורת U, ואילו אחרות בצורת V. בתנאים אידיאליים, לכוס יש שיאים שווים משני הצדדים לפני איחוד בנקודת מחיר מסוימת (הידית). יעד המחיר המשוער לפריצה הבאה לאחר האיחוד הוא סימטרי לגובה הגביע.

כמובן שכוס עם דפוסי ידיות יכולה להצביע על דברים שונים במגמת ירידה רווחת:

בתרשים זה, אותו כוס עם תבנית ידית מסמל את סופה של מגמת ירידה ופריצה למגמת עלייה. ברגע שיצירת הכוס עוברת למבנה של ידית, אסור שהמחיר יירד מעבר למחצית מגובה הכוס. אם המחיר יורד ביותר ממחצית גובה הכוס, אז מומנטום המכירה הוא משמעותי מדי והוא כבר לא נחשב לכוס עם דפוס ידית (‘הידית’ נשברה).

ככל שלוקח יותר זמן עד שהגביע עם דפוס הידית נוצר, וככל היווצרות העמוק יותר, כך המומנטום מאחורי הפריצה גדול יותר ויעד המחיר גבוה יותר. כשמוסיפים את גובה הכוס לנקודת הפריצה, הוא מספק אינדיקציה טובה ליעד המחיר לטווח הקצר.

דגלים ודגלונים

דגלים ודפוסי דגלונים הם דפוסי המשך. הם נוצרים כאשר המחירים מאוחדים לתקופה קצרה לפני שהשוק ממשיך להתקדם באותו כיוון.

כך זה נראה בתרשים מסורתי:

בתרשים זה אנו רואים את שלב האיחוד באמצע. הטרנד לטווח הארוך לוקח בלימה קצרה ויוצר צורת מלבן בתרשים. ואז, מגמת העלייה לטווח הארוך נמשכת, המלבן נשבר, והמחירים ממשיכים לנוע מעלה.

אתה יכול גם להיות בעל דגלים דובי וגם שורי. עם דגלים אלה, הדגלון נוצר על ידי מהלך משופע קל בכיוון ההפוך למגמה הרווחת.

יש גם הבדל בין דגל לתבנית דגלונים. דגל הוא צורה מלבנית, ואילו דגלון הוא צורה משולשת:

בדרך כלל קודמת לדפוסי דגלים ודגלונים עצרת או ירידה חדה. עצרת או ירידה זו מהווים את ‘הקוטב’ של הדגל. המרחק מרמת התמיכה או ההתנגדות ל’דגל ‘או’ הדגלון ‘נקרא מוט הדגל.

אתה יכול לנתח יעד מחיר מתוך דגל או תרשים דגלונים. בדרך כלל, אתה עושה זאת על ידי הוספת אורך מוט הדגל לראש התצורה במגמת עלייה ועל ידי חיסור אורך מוט הדגל מתחתית התצורה במגמת ירידה..

ראש וכתפיים

ראש וכתפיים (HS או H&דפוסי S) הם כמה מדפוסי ההיפוך המהימנים ביותר.

כמה דפוסי HS נחשבים ראש וכתפיים תבניות עליונות או ‘צמרות HS’. זהו דפוס היפוך דובי הכולל שלושה חלקים, כולל שתי פסגות קטנות יותר לצד פסגה גבוהה יותר:

על ידי חיבור התחתון של הכתף השמאלית עם התחתון של הראש, אנו יכולים ליצור את ‘מחשוף‘של התרשים. ברגע שהמחירים יורדים מתחת למחשוף, מגמת העלייה מתפרקת, והשווקים נכנסים למגמה דובית, כפי שנראה בתרשים למטה עם קו החזרה והיעד.

תרשימים תחתונים של ראש וכתפיים, בינתיים, ידועים גם תחתוני HS או תרשימי HS הפוכים. זהו דפוס היפוך שורי (במקום דפוס היפוך דובי) בו המגמה הרווחת היא כלפי מטה.

בדיוק כמו המפה העליונה של HS, המפה התחתונה של HS מורכבת משלושה חלקים, כולל שני עמקים רדודים יותר או שפל נמוך יותר משני צידי עמק עמוק יותר או נמוך יותר.

באפשרותך לחשב יעדי מחירים מתרשימי ראש וכתפיים. בתרשימים המובילים של HS, אתה יכול לאמוד את המחיר על סמך היחס הגבוה ביותר לנקודת הפריצה לאורך המחשוף. אם השיא הגבוה יותר הוא 40, למשל, ונקודת הפריצה היא 20 (ירידה של 50%), אז היעד המשוער להתמוטטות מתחת למחשוף יהיה 10, שזה עוד 50% מהמחשוף.

בינתיים עבור תרשימים תחתונים של HS תוכלו לחשב יעד מחיר על ידי הוספת גובה הראש לנקודת הפריצה בשיטה דומה. אם הנמוך התחתון הוא 20 והפריצה מתרחשת ב- 30 (יחס 2: 3), למשל, מחיר המטרה הוא 45.

תרשימים עליונים כפולים

תרשימים עליונים כפולים הם דפוסי היפוך דוביים במגמת עלייה רווחת. עם תרשים עליון כפול, תראה נסיגה קצרה ואחריה עצרת הפלה, ואז נסיגה שנייה בשיא הקודם, מה שמביא לאחר מכן למחיר מתחת לשפל הקודם:

קל לפתות אותה לתבנית עליונה כפולה. באופן אידיאלי, תחכה עד שהמחיר יירד מתחת לשפל הנסיגה הראשון לאחר שתבחן מחדש את הדף כיוון שכאן ההרכב הושלם, וזו נקודת השפל בתרשים.

כדי לחשב את יעד המחיר של תבנית עליונה כפולה, תוכלו להפחית את גובה התצורה מהנקודה בה נשבר התמיכה. לחלופין, אתה יכול לנתח את היחס בין החלק העליון של המערך לנמוך. אם החלק העליון של המערך הוא 20 והשפל הנמוך הוא 10 (2: 1), אז יעד המחיר לפירוט נקבע על 5.

תחתית כפולה

תצורת תרשים כפולה תחתונה היא מה שקורה אם הופכים תצורה עליונה כפולה במהופך. התצורה התחתונה הכפולה היא דפוס היפוך שורי במגמת ירידה רווחת. לאחר שפגע פעם אחת בקרקעית, עלה פעם אחת ופגע בתחתית שוב, התחתון הכפול מתרחש כאשר המחירים פורצים דרך המחשוף להשלמת היווצרות ‘W’.

המחירים עשויים להתעלות לשיא אחרון בעקבות מגמת ירידה, ואז לרדת שוב לרמה של השפל הקודם, לפני שתתכנס בפעם האחרונה להתפרץ מעל לשיא הקודם כדי להשלים את ההיווצרות ולהפוך למגמת עלייה.

כדי לחשב יעדי מחירים לשיאים עליונים כפולים, ניתן להוסיף את גובה התצורה לנקודת הפריצה. לחלופין, אתה יכול לנתח את היחס בין תחתית התצורה לגבוהה של העצרת הראשונה. אם תחתית התצורה היא 5, למשל, והראלי הראשון יגיע ל -10, אז יעד המחיר יהיה 20.

טריפל טופ & תחתון משולש

הפיכת התצורות הנ”ל למסובכת עוד יותר היא שלעתים יכולים להיות לנו תצורות משולש עליונות ותחתונות משולשות שנראות דומות לתצורות כפולות עליונות ותחתונות כפולות. כמו תצורות כפולות למעלה / למטה, תצורות משולשות למעלה / למטה הן גם דפוסי היפוך. הם יוצאים נגד מגמת עלייה או ירידה.

כפי שניתן לראות כאן, התצורה המשולשת העליונה מורכבת משלוש פסגות שוות המפוצלות על ידי שני עמקים.

תצורת התחתית המשולשת, לעומת זאת, מתהפכת הפוכה, מורכבת משלושה עמקים זהים ושתי פסגות מפלות.

כדי לחשב את יעד המחיר עבור תצורה משולשת עליונה או תחתונה, אתה מוסיף או מפחית את גובה התצורה לנקודת השבירה או ממנה, בדומה לאופן החישוב של יעדי מחירים בתצורות כפולות למעלה / תחתון.

עיגול תחתון

התחתית המעוגלת או היווצרות תחתית התחתית היא תבנית היפוך או המשך שורי. עם דפוס זה, תראה גביע או קערה תלולים יותר מאשר דפוס כוס וידית. זה דומה לתבנית הראש והכתפיים, אך ללא כתפיים ניכרות. ניתן לחבר מחירים נמוכים בתחתית ליצירת צורה מעוגלת המייצגת את תחתית הצלוחית:

ההתחלה מתחילה להיווצר בלחץ מכירה, מה שגורם לירידת מחירים. לחץ זה מאבד בסופו של דבר קיטור ועובר למגמת עלייה. לחץ הקנייה פוחת, מה שגורם למחירים לרדת לשפל חדש, ומגמה זו חוזרת על עצמה מספר פעמים נוספות עד לפגיעה בשפל הנמוך ביותר. ואז, לחץ הקנייה משתלט, ובסופו של דבר מוביל לפריצה והשלמת מערך התחתון העגל.

כדי לחשב יעדי מחירים לטווח הקצר עבור עיגולי תצורות תחתונות, אתה מוסיף את גובה הכוס לקו ההתנגדות.

טריזים

ישנם שני סוגים של דפוסי טריז, כולל דפוסי טריז עולים ודפוסי טריז נופלים. דפוסים אלה יכולים להיות דפוסי המשך או היפוך, תלוי במה שעשו השווקים לפני התבנית.

 

במגמת עלייה, דפוס טריז עולה מצביע על היפוך דובי. השווקים מסתובבים והמחירים מתחילים לרדת. במגמת ירידה, דפוס טריז עולה עולה כהמשך כאשר המחירים ממשיכים לרדת.

טריז הנופל, בינתיים, נחשב לדפוס שורי. טריז הנופל מעיד על היפוך שורי כאשר הוא נוצר במגמת ירידה רווחת, למשל. כאשר נוצר במגמת עלייה רווחת, הטריז הנופל מעיד על המשך ככל שהמחירים ממשיכים לעלות.

מלבנים

דפוסי המלבן נוצרים כאשר המחירים קופצים בין שיאים ושפל בערך לתקופה מסוימת. כשמתווים קווים סביב השיאים והנמוכים של תקופה זו, ניתן לראות כי מלבנים מתחילים להיווצר.

המלבן, המכונה גם טווח המסחר או אזור האיחוד, הוא דפוס המשך שבו המחיר נע בין קווי תמיכה מקבילים לקווי התנגדות. זו מבוי סתום שבו השווקים לא ממש יכולים להבין מה לעשות. במהלך מבוי סתום זה, המחיר יבדוק את רמות התמיכה והתנגדות מספר פעמים לפני פריצתו. כאשר המחיר יפרוץ, הוא יהפוך את המגמה הקודמת או ימשיך אותה (יעלה או כלפי מטה).

כדי לחשב יעדי מחירים במהלך היווצרות מלבן, אתה מוסיף את הגובה לנקודת הפריצה או הפירוק.

דפוסים דו צדדיים (משולשים)

דפוסים דו צדדיים מורכבים משלוש תצורות משולש שונות, כולל משולשים סימטריים, משולשים עולים, ו משולשים יורדים.

משולש עולה

משולשים עולים הם בדרך כלל דפוסי המשך שוריים במגמת עלייה רווחת. עם זאת, משולשים עולים יכולים להיווצר גם כדפוס היפוך במגמת ירידה. דפוס משולש עולה מורכב משני גבהים שווים בערך ומשפל עולה. קו ההתנגדות אופקי, אם כי קו התמיכה המורחב משתפל כלפי מעלה ומשוחח עם קו ההתנגדות, כך נוצר המשולש.

כדי שנוצר משולש עולה, כל נדנדה או נמוכה חייבת להיות גבוהה מהנמוכה הקודמת. היווצרות נחשבת בדרך כלל להשלמה כאשר המחיר פורץ מעבר לקו ההתנגדות העליון.

לחישוב יעד המחיר במשולש עולה, ניתן להוסיף את גובה בסיס המשולש לנקודת הפריצה. יש למקם את הפסד בשפל הנדנדה האחרון.

משולש יורד

ה משולש יורד הוא ההפך מהמשולש העולה. בדרך כלל, זהו דפוס המשך דובי שנוצר כאשר המחירים ממשיכים לרדת בהדרגה לאורך זמן כחלק ממגמת ירידה רחבה יותר. עם זאת, זה יכול גם ליצור דפוס היפוך במהלך מגמת עלייה. כמו במשולש עולה, המחיר יכול לפרוץ מדי פעם כלפי מעלה, ולכן חשוב לשחק בתבנית כשהוא מתפתח ולהשתמש בתחנות הדוקות.

המשולש היורד נוצר כשפל שווה יוצרים קו תמיכה אופקי ואילו שיאים יורדים יוצרים קו התנגדות משופע כלפי מטה, ויוצרים את אותו סוג של משולש זווית ישרה שנראה במשולש העולה מעל.

כדי לחשב את יעד המחיר במבנה משולש יורד, מחסרים את גובה בסיס המשולש לנקודה בה התמיכה נשברת.

משולש סימטרי

א משולש סימטרי, כפי שאולי ניחשתם, נוצר איפשהו בין דפוס משולש עולה ויורד. זהו דפוס דו-צדדי טיפוסי בו קשה לקבוע את תוצאת הדפוס עד לאישור פריצה ברורה.

עם משולש סימטרי, נראה סדרה של שיאי תגובה נמוכים יותר ושפל תגובה גבוה יותר, כאשר המחיר יתבסס בסופו של דבר בנקודה. נקודה זו מהווה את קצה המשולש. קווי התמיכה וההתנגדות מהווים, בינתיים, את שני צדי המשולש, ובסופו של דבר נפגשים בנקודה.

מכיוון שקשה לקבוע את כיוון הפריצה, יש סוחרים שישחקו בשני הצדדים בתבנית משולשת סימטרית, ויבצעו הזמנה ארוכה וקצרה, ואז יסגרו אחד כאשר השני יכה.

כדי לחשב את יעד המחיר במשולש סימטרי, הוסף או גרע את בסיס המשולש לנקודת הפריצה. ניתן לחשב אחוזת מחיר לטווח הארוך על ידי ציור קו מגמה מורחב במקביל לקו התמיכה (בהנחה שהתבנית נשברת כלפי מעלה) או במקביל לקו ההתנגדות (אם התבנית נשברת כלפי מטה) העוברת בקודקוד השני של בסיס המשולש..

חמשת הדפוסים הרווחיים ביותר לסוחרי ביטקוין

דפוסים מסוימים מהווים הזדמנות חזקה יותר להרוויח רווח מאחרים. מבחינה היסטורית, חמשת הדפוסים הבאים העניקו לסוחרים את ההזדמנויות הטובות ביותר:

 • משולשים (משולשים עולים, יורדים וסימטריים)
 • דפוסי ראש וכתפיים
 • דפוסים עליונים ותחתונים כפולים ומשולשים
 • כוס עם דפוסי ידית
 • דפוסי דגלים ודגלונים

אינדיקטורים טכניים: כיצד לקרוא תרשימים כמו מאסטר

עד כה התמקדנו בעיקר בדפוסי תרשים רחבים יותר. לאחר מכן, עם זאת, נדבר על אינדיקטורים טכניים, כולל האותות שמשמשים סוחרים לבניית האסטרטגיות שלהם.

דמיין את דפוסי התרשים הרחבים יותר עליהם דנו לעיל כמו האקלים כשהוא משתנה מאביב לקיץ לסתיו ולחורף. אנו רואים את השינויים הרחבים יותר בטמפרטורה, באור היום ובמזג האוויר לאורך כל השנה.

האותות הטכניים, בינתיים, הם המידע לטווח הקצר שקראתם כדי לחזות איזו עונה תגיע. ייתכן שתבחין בירידת הטמפרטורה בין 40 ל -30 בשבוע, למשל. זה מאותת שהחורף מגיע.

בעת ניתוח אינדיקטורים טכניים, חשוב לזכור כי כל אינדיקטור טכני יחיד בפני עצמו אינו מסביר במיוחד. אתה צריך הקשר כדי להבין מה המשמעות של מחוון טכני זה. אתה יכול להפיק הקשר על ידי התבוננות במידע כמו מגמה רווחת, דפוס תרשים ועוד. זה כמו חתיכת פאזל: זה הגיוני רק כשהכל מורכב כדי ליצור תמונה קוהרנטית של השוק.

ניתן לסווג אינדיקטורים לשכבות-על או מתנדים:

שכבות-על: שכבות-על הן אינדיקטורים המשתמשים בסולם זהה למחיר ומותווים בראש טבלת המחירים.

מתנדים: מתנדים מוצגים באופן עצמאי בקנה מידה אחר מתחת לטבלת המחירים ויתנדנדו בין ערך מינימלי למקסימום.

מדדים טכניים מסוימים נחשבים האינדיקטורים המובילים. אינדיקטור מוביל בעל תכונות ניבוי חזקות והוא יכול להצביע על כיוון השוק לפני שהמחיר יעבור. אינדיקטורים מובילים יכולים להיות יעילים באיתות על שינוי מגמה או מומנטום קרב לפני שהשוק מתחיל להראות את השינוי. המדדים המובילים הידועים ביותר כוללים מדד החוזק היחסי (RSI), המתנד הסטוכסטי ונפח האיזון (OBV).

אינדיקטורים טכניים אחרים נחשבים בינתיים אינדיקטורים בפיגור. האינדיקטורים המשתחררים עוקבים אחר מגמות השוק. הם מצביעים על שינוי במגמות השוק, אך הם נוטים להישאר מאחורי שינוי זה. בדרך כלל, אינדיקטור בפיגור משמש לאישור מגמה לאחר שמגמה כבר החלה להופיע. עם זאת, לאינדיקטורים בפיגור יש ערך פחות בשוק תנודתי ללא מגמה ברורה. שני האינדיקטורים הפיגוריים הידועים ביותר הם להקות בולינגר ו ממוצעים נעים.

ממוצעים נעים

ממוצעים נעים הם שכבות על מגמות שיכולות להצביע על מגמות קצרות, בינוניות וארוכות טווח. כדי לחשב את הממוצע הנע, אנו לוקחים את המחיר הממוצע על פני תקופת זמן מסוימת. ממוצע נע מסיר הרבה מה’רעש ‘בתרשים, כולל תנודתיות קצרת טווח ותנועות מחירים. זה יכול להקל על מגמות לזהות.

ישנן שתי דרכים נפוצות לחישוב ממוצעים נעים, כולל ממוצעים נעים פשוטים וממוצע נע אקספוננציאלי. שניהם נחשבים לאינדיקטורים טכניים בפיגור.

א ממוצע נע פשוט (SMA) הוא רק סכום כל מחירי הסגירה בפרק זמן מסוים חלקי מספר התקופות. לדוגמא, ניתן לחשב SMA למשך 5 ימים על ידי הוספת מחירי הסגירה לכל יום וחלוקת הסכום בחמישה. לאורך פרק זמן ארוך יותר, יש פיגור גדול יותר. מאזניים ארוכים מחליקים את תנועות המחירים שלנו ונוטים להיות פחות מגיבים מאשר מאזני זמן קצרים יותר.

עיין בתרשים למטה כדי לראות כיצד זה עובד בפועל. הממוצע הנע של 50 יום מאחור את תנועות המחירים, ואילו הממוצע הנע של 10 יום מחבק בחוזקה את תנועות המחירים:

ממוצע נע אקספוננציאלי (EMA), בינתיים, נותן משקל רב יותר לנקודות הנתונים האחרונות. זה יכול ‘להדק’ את הממוצע הנע לתנועות מחירים, מה שהופך את הממוצע הנע להגיב יותר לתנועות המחירים האחרונות.

ממוצעים נעים אקספוננציאליים משתמשים במכפיל שקלול כדי לתת לנקודות הנתונים האחרונות משקל גדול יותר. ניתן לחשב מכפיל שקלול זה באמצעות הנוסחה [2 / (פרק זמן + 1)]. ב- EMA של 10 יום, השקלול שניתן למחיר האחרון יהיה [2 / (10 + 1)] = 0.1818, או 18.18%.

ישנם גם ממוצעים נעים אקספוננציאליים (EMA), בהם לוקחים את המחיר של היום x מכפיל הניפוח + EMA של אתמול (1 – מכפיל ניפוח).

אתה לא צריך לשנן את הנוסחאות האלה. כלי התרשים מיישמים נוסחאות אלה באופן אוטומטי. עם זאת, זה עוזר לדעת מאיפה מגיעות הנוסחאות הללו.

ממוצעים נעים פשוטים לעומת ממוצעים נעים אקספוננציאלי

ממוצעים נעים פשוטים וממוצעים נעים אקספוננציאליים הם שתי דרכים להתוות את אותה מגמה. האחד לא בהכרח טוב יותר מהשני. לכל אחד מהם יש יתרונות משלו.

An ממוצע נע אקספוננציאלי, לדוגמא, מגיב מהר יותר לתנועות המחירים האחרונות ומחבק את עקומת המחירים מקרוב.

א ממוצע נע פשוט, בינתיים, הוא אידיאלי לזיהוי רמות תמיכה והתנגדות לטווח הארוך. השיפוע של הממוצע הנע הפשוט משמש גם כדי לאמוד את המומנטום לקראת מגמה ספציפית.

בדרך כלל, תרשים ה- SMA (ממוצע נע פשוט 200 יום) ותרשים ה- SMA ל -50 יום הם שני הסולמות הפופולריים ביותר לזיהוי מגמות לטווח בינוני עד ארוך. שני תרשימים אלה שימושיים גם לזיהוי רמות תמיכה והתנגדות, הצלבות שוריות ודוביות והבדלים.

כאשר הממוצעים הנעים הפשוטים והמעריציים מתאחדים, זה יוצר מוצלב. זה נחשב לאירוע מרכזי שיכול להצביע על שינוי מגמה.

ישנם קרוסאוברים שוריים, למשל, אשר ידועים גם כצלבי זהב. מוצלב שורי מתרחש כאשר הממוצע הנע בקנה מידה קצר יותר חוצה את הממוצע הנע הארוך יותר.

ישנם גם הצלבות דוביות, הידועות גם כצלבי מוות. מוצלב דובי מתרחש כאשר הממוצע הנע בקנה מידה קצר יותר חוצה את הממוצע הנע הארוך יותר.

בינתיים, אם המחיר הנוכחי יעלה מעל הממוצע הנע לטווח הארוך, זה מעיד על פריצה שורית. אם המחיר הנוכחי עובר מתחת לממוצע הנע לטווח הארוך, זה מעיד על פריצה דובית.

הפרש התכנסות נע ממוצע (MACD)

ההתמכרות-סטייה הממוצעת הנעית, או MACD, היא מתנד עוקב אחר מגמה פופולרי למדידת המומנטום. MACD לוקח שני ממוצעים נעים אקספוננציאליים (כמו ה- EMA של 12 הימים ו- 26 הימים) ואז מתווה אותם כנגד קווי האפס כדי למדוד את המומנטום של המגמה..

אנו רואים גם את היסטוגרמת ה- MACD, המודדת את המומנטום בהתבסס על הקשר בין MACD לקו האות שלו (ה- EMA בן 9 הימים של MACD).

מחוון מתנד מודרני של MACD מורכב מארבעה אלמנטים, כולל קו MACD, קו אפס, קו אות והיסטוגרמה של MACD:

 • קו MACD: קו MACD הוא ה- EMA של 26 הימים שמופחת מ- EMA של 12 הימים.
 • קו אפס: קו האפס הוא הנקודה בה שני ה- EMA שווים.
 • קו אות: קו האות הוא ה- EMA בן 9 הימים של MACD.
 • היסטוגרמת MACD: היסטוגרמת ה- MACD מתווה כסורגים לאורך קו האפס. זה ההבדל בין קו MACD לקו האות.

א MACD חיובי מתרחשת כאשר ה- EMA של 12 הימים נמצא מעל ה- EMA של 26 הימים. זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. ככל שהערך גבוה יותר, כך המומנטום כלפי מעלה חזק יותר.

א MACD שלילי, בינתיים, מציין כי השוק הוא דובי, כאשר ערכים נמוכים יותר מעידים על מומנטום חזק כלפי מטה.

אירועים מרכזיים כוללים התכנסות, הצלבה וסטייה מקו האפס וקו האות.

 • הִתכַּנְסוּת: מעיד על מומנטום חוזר ונשנה.
 • הצלבה: מעיד על תזוזה של כוחות השוק.
 • הִסתַעֲפוּת: מעיד על תנופה עולה.

מדד חוזק יחסי (RSI)

מדד חוזק יחסי, או RSI, הוא דרך להצביע על מומנטום. מומנטום יכול לזהות את העוצמה של מגמות השוק, ולתת לך מושג טוב מתי לקנות או למכור על סמך אם השווקים נקנו יתר על המידה או מכרו יתר על המידה..

RSI מתנדנד בין 0 ל 100, עם פרק הזמן האופייני ל 14 יום. כאשר ה- RSI נמוך מ- 30, זה מציין שהשוק מכור יתר על המידה. כאשר ה- RSI הוא מעל 70, זה מציין שהשוק נקנה יתר על המידה. עם זאת, יש סוחרים שמשתמשים בגבולות 20 ו -80 כגבולות, דבר שיכול להיות מובהק יותר עבור שווקים תנודתיים מאוד (כולל קריפטו)..

מכיוון ש- RSI הוא אינדיקטור מוביל, שיפוע ה- RSI יכול להצביע על שינוי מגמה לפני שמגמה זו נצפית בשוק הכללי. מסיבה זו, RSI היא אחת הדרכים הנפוצות לניתוח תנאי השוק.

RSI = 100 – (100/1 + RS)

בנוסחה זו, חוזק יחסי (RS) שווה רווח ממוצע על פני הפסד ממוצע (RS = רווח ממוצע / הפסד ממוצע).

א לְהַשִׂיג היא תקופה בה המחיר נסגר מעל סגירת היום הקודם, ואילו הֶפסֵד היא תקופה בה המחיר נסגר מתחת לסגירת היום הקודם. ערכים אלה הם מוחלטים, כלומר הפסדים מחושבים כערכים חיוביים.

למרות שסטיות RSI יכולות להיות מועילות, הן מועילות רק בהקשר המתאים. כמו באינדיקטורים אחרים כאן, זו תזכורת חשובה להימנע משימוש בכל אינדיקטור יחיד כאות ללא הקשר מתאים.

אתה יכול לראות סטייה שורית כאשר המחיר מגיע לשפל נמוך יותר ו- RSI מגיע לשפל גבוה יותר. סטייה דובית מתרחשת בינתיים כאשר המחיר מגיע לשיא גבוה יותר ו- RSI מגיע לשיא נמוך יותר.

אנו יכולים גם להשתמש ב- RSI בכדי לצפות בתנודות של כשל RSI, שנראות כאינדיקציות להיפוך מגמות פוטנציאלי בכיוון דובי או שורי..

תנופה של כישלון שורי מתרחשת כאשר RSI יורד מתחת ל- 30, קופץ אחרי 30, נופל לאחור, אך לא יורד מתחת ל- 30 ועושה שיא חדש.

תנופה של כישלון דובי מתרחשת בינתיים כאשר ה- RSI נשבר מעל 70, נופל לאחור, קופץ מבלי לשבור 70 ונופל חזרה לשפל חדש.

SAR פרבולי (עצור והפוך)

עצירה וסיבוב פרבוליים (SAR) הוא אינדיקטור בפיגור שכפול על בסיס הרעיון שהמחיר נע בדרך כלל בעקומות פרבוליות כשהוא במגמה. לכן מדד ה- SAR הפרבולי יעיל ביותר בשווקים מגמתיים. SAR תישאר צמודה לתנועות המחירים לאורך זמן, ותורד מתחת לעקומת המחירים במגמות העלייה ומעל עקומת המחירים במגמות הירידה. בגלל אופי זה, סוחרים משתמשים במדד ה- SAR הפרבולי כדי לקבוע עצירות נגררות ולהגן מפני הפסדים.

ישנן נוסחאות נפרדות לחישוב SAR עולה ויורד. הנוסחה לוקחת נתונים מתקופה אחת מאחור.

 • נוסחת SAR עולה: SAR הנוכחי = SAR + AF של התקופה האחרונה (EP – SAR של התקופה האחרונה)
 • נוסחת SAR נופלת: SAR הנוכחי = SAR של התקופה האחרונה – AF (EP – SAR של התקופה האחרונה)

בנוסחאות אלה, EP הוא ה- נקודת קיצון (הגבוה או הנמוך ביותר במגמה הנוכחית) ו- AF הוא גורם ההאצה. מקדם התאוצה נקבע בתחילה לערך של 0.02, כאשר ה- AF גדל ב -0.02 לכל שיא חדש או נמוך הנובע מהנקודה הקיצונית..

כאשר אתה מגדיל את גורם תאוצה (AF), זה מגביר את הרגישות ל- SAR, ודוחף את ה- SAR לעקומת המחירים. הורדת ה- AF, לעומת זאת, מרחיקה את SAR מעקומת המחירים. כאשר אתה מגדיר AF גבוה מדי, הוא יכול ליצור יותר מדי מסורי שוט, וליצור אותות היפוך כוזבים.

מומלץ להשתמש ב- SAR בשילוב עם מדד הכיוון הממוצע. נדבר בהמשך על מדד הכיוון הממוצע וכיצד הוא משמש לקביעת חוזק המגמה.

מדד כיוון ממוצע (ADX)

מדד כיוון ממוצע (ADX) עלה בפופולריות בשנים האחרונות והפך לאינדיקטור מועדף להערכת חוזק המגמה. כמתנד מתמשך, ADX מציע מעט תובנה לגבי כיוון המגמה העתידי, אם כי הוא מעיד על גודל כוחות השוק שמאחורי מגמה..

ADX מתנודד בין 0 ל 100, כאשר ADX בדרך כלל נמוך מ -20 בשוק הנע ומעל 25 בשוק מגמה. ADX מעל 40 מעיד על מגמה חזקה.

בעת חישוב ADX, עלינו לקבוע את מחווני הכיוון החיוביים (+ DI) ואת מחווני הכיוון השליליים (-DI), שיוצרים יחד את מחוון התנועה הכיוונית (DMI). אנו מחשבים את ה- DMI על ידי איסוף השיאים והנמוכים של תקופות רצופות.

 • +DI = (מוחלק + DM / ATR) x 100
 • -DI = (מוחלק -DM / ATR) x 100

בנוסחה זו, +DM הוא הגבוה לתקופה הנוכחית מינוס הגבוה לתקופה הקודמת. -DM הוא השפל של התקופה הקודמת פחות השפל של התקופה הנוכחית. החלק ‘החלקה’ של המשוואה, כולל, בינתיים, לקחת את הממוצע של 13 התקופות האחרונות, להוסיף את הערך האחרון, ואז לחלק את הסכום ב- 14.

ADX גם מתחשבת טווח אמיתי ממוצע, או ATR, מה שמעיד על תנודתיות. טווח אמיתי (TR) הוא הערך המוחלט של הגדול ביותר מבין שלושה הפרשי מחירים (הגבוה של התקופה הנוכחית פחות השפל של התקופה הנוכחית, הגבוה של התקופה הנוכחית פחות הסגירה של התקופה הקודמת, והשפל של התקופה הנוכחית פחות הסגירה של התקופה הקודמת.

 • ATR = [TR של 13 התקופות האחרונות + TR הנוכחי] / 14
 • אינדקס כיוון (DX) = [(+ DI – -DI) / (+ DI + -DI)] x 100
 • ADX = [DX של 13 התקופות האחרונות + DX הנוכחי] / 14

נוסחאות אלו עשויות להיראות מורכבות. עם זאת, כאמור לעיל, אינך צריך לשנן נוסחאות אלה. יש הרבה כלים שמיישמים את הנוסחאות האלה עבורך. אם אתה רוצה להיות סוחר טכני מושכל, עם זאת, זה עוזר להבין מהיכן מגיעות הנוסחאות הללו.

ATR לא מצביע על כיוון מגמה. עם זאת, + DI ו- -DI כן מצביעים על כיוון מגמה. סוחרים יכולים להשתמש ב- ADX כדי לקבוע את חוזק המגמה, ואז להשתמש בהצלבות של + DI ו- -DI כדי ליצור אותות המצביעים על היפוך אפשרי..

בואו נגיד, למשל, קו + DI חוצה מעל או סטה כלפי מעלה מקו -DI עם ADX מעל 40. זהו אות שורי חזק. עם זאת, הצלבות והבדלים כאשר ADX נמוך מ -20 אינם אותות בעלי משמעות רבה מכיוון שאין תנופה כה רבה מאחורי התנועות הללו..

תרשים זה מסביר כיצד לקרוא ADX בהקשר של SAR פרבולי:

הוצאת פיבונאצ’י

פיבונאצ’י פיבונאצ’י, כפי שניתן לצפות, מחובר לרצף המפורסם של פיבונאצ’י או מספר פיבונאצ’י. הרצף מתחיל במספרים 0 ו- 1, כאשר כל מספר עוקב ברצף מאחורי סכום שני המספרים הקודמים.

בינתיים פיבונאצ’י בניתוח פיננסי / קריפטו הוא תפיסת מסחר טכנית המזהה את היקף השינוי המתקן לאחר עלייה או ירידה מהירה במחירים. היא מבקשת לכמת כמה נסיגה אנו יכולים לצפות לאחר עלייה או ירידת מחירים.

ברצף פיבונאצ’י, היחס בין מספר כלשהו ליורשו הוא 0.618, או 61.8%. זה יחס הזהב, מספר שממלא תפקיד משמעותי בביולוגיה ובמתמטיקה.

פיבונאצ’י פיבונאצ’י משתמש ביחס זהה לזיהוי רמות תמיכה והתנגדות. רמות אלה נקראות אזורי התראה, והם נמצאים ב- 23.6%, 38.2%, 61.8% ו- ​​78.6%. ל- פיבונאצ’י פיבונאצ’י יש גם אזור התראה של 50%, מה שאין לו שום קשר לרצף פיבונאצ’י, אלא הוא מגיע מתורת הדאו, שמתאמת כי תיקונים מביאים בדרך כלל ל 50% ריבית מהמהלך הקודם. רמות גיוס חוזר משורטטות בתרשים מחירים לאחר סימון הנקודה הגבוהה והנמוכה של מגמה.

מדוע המספרים הללו חשובים? ובכן, 23.6% retracement נקראים בדרך כלל בטווחי זמן קצרים יותר. הקפצה מרמה זו פחות נפוצה אם לתיקון יש מומנטום. 38.2% ו -61.8% נסיגות, לעומת זאת, נוטות יותר להקפיץ (או להפוך את המגמה). אזור 61.8% במיוחד ידוע בשם מדד הזהב.

חלק מהאנליסטים משתמשים גם בנגזרת של פיבונאצ’י retracement הנקראת סיומת פיבונאצ’י כדי לזהות עד כמה עשייה עשויה להגיע. תחת הרחבת פיבונאצ’י, אזורים נמצאים ב 78.6%, 100%, 161.8%, 261.8% ו 423.6%.

עקרון גל אליוט

עקרון גל אליוט נוצר על ידי רואה החשבון האמריקאי ראלף אליוט בשנת 1938. אליוט חקר את השווקים האמריקאים במשך עשור במהלך פרישתו, ואז הניח כי המחירים בהכרח – וכל הזמן – נעים בתוך דפוס גל פרקטלי. דפוס גל פרקטלי זה מקושר לחוקי טבע, ותוכל להתוות את גל הפרקטל באמצעות רצף פיבונאצ’י.

אליוט תיאר כי מחירי השוק נעים בשני סוגים של גלים, כולל גלי דחף ו גלים מתקנים.

גלי דחף: גלי דחף, הידועים גם כגלים מונעים, נעים לכיוון המגמה הרווחת ומורכבים מחמישה גלים קטנים יותר, כולל שלושה גלי-משנה מתקדמים או פעילים מפוצלים על ידי שני תת-תיקונים מתקנים..

גלי תיקון: גלים מתקנים שיכולים להיות חלק מגל דחפים גדול יותר נעים לכיוון המגמה הרווחת ומורכבים משלושה גלים קטנים יותר, כולל שני גלים תת-תיקוניים המפוצלים על ידי גל-פעולה אחד..

תיאוריה זו ידועה בשם דפוס 5-גלי אליוט או ה עקרון גל אליוט:

כאשר משולבים יחד, גל דחף וגל מתקנת יוצרים 8 תת גלים ליצירת מבנה ‘5-3’. מבנה 5-3 זה מרכיב כל מחזור גלי אליוט.

ראינו דפוס זה בשווקי הביטקוין האמיתיים במהלך שנת 2018. תרשים זה מציג גם מחירים המחזיקים ברמת התמיכה של פיבונאצ’י ב -78.6%.

רמות פיבונאצ’י פיבונאצ’יות ודפוסי גלי אליוט הם רק שני סוגים של אינדיקטורים טכניים המהווים תמונה חלקית של שווקי הצפנה. כאשר המחירים חוזרים לאזורי התרעה של פיבונאצ’י, עדיף לבחון אינדיקטורים אחרים כדי לראות אם האותות שלך מאשרים את ההיפוך באזורי התראה אלה. אם כל האותות מכוונים לתוצאה דומה, יש לך מבט מושכל יותר על השוק.

להקות בולינגר

להקות בולינגר עוקבות אחר מקורן באנליסט הפיננסי האמריקאי ג’ון בולינגר, שפיתח את התיאוריה בשנות השמונים. ניתוח הלהקה של בולינגר משתמש בכיסוי מבוסס ממוצע נע למדידת תנודתיות המחירים. התיאוריה כוללת שלוש להקות, כולל א הלהקה האמצעית לייצג את הממוצע הנע הפשוט ו הפס העליון והתחתון לייצג סטיות תקן.

עבור הלהקה האמצעית, אנליסטים משתמשים בדרך כלל בממוצע הנע הפשוט של 20 יום (SMA). הלהקה העליונה, בינתיים, היא אותה SMA עם הוספה של שני סטנדרטים של סטייה, ואילו הלהקה התחתונה מחסרת שני סטנדרטים של סטייה. אנליסטים יכולים להתאים את מספר התקופות בהתאם להעדפות המסחר שלהם. עם זאת, אנליסטים ישתמשו באותו מספר תקופות לחישוב ה- SMA המשמשים לחישוב סטיית התקן.

רוחב רצועות בולינגר מעיד על תנודתיות.

 • כאשר הלהקות רחבות, זה מצביע על כך שהשווקים תנודיים ומגמתיים.
 • כאשר הלהקות צרות, זה אומר שהתנודתיות הולכת ומתמעטת והשוק נע.

כ- 90% מתנועות המחירים מתרחשות בתוך להקות בולינגר. כאשר המחיר נע לפתע מחוץ לרצועה העליונה או התחתונה, זה מצביע על פריצה שעשויה להתקרב.

במהלך מגמת עלייה חזקה בשווקים, המחירים נוטים לחבק או לצאת מהפס העליון, למשל, ואילו במהלך מגמת ירידה חזקה, פעילות המחירים מתמקדת סביב הלהקה התחתונה. במהלך תנודות השוק, הלהקות האמצעיות משמשות כהתנגדות לתנועות במגמת ירידה ורמת תמיכה בתנועות במגמת עלייה.

סוחרים מחפשים שני דפוסים מכריעים בתוך להקות בולינגר, כולל תבניות כפולות עליונות (‘M למעלה’) ותחתית כפולה (‘w bottom’). ישנן מספר וריאציות של דפוסים אלה.

M צמרות: דפוסי M עליונים או עליונים כפולים מתרחשים במגמת עלייה והם מעידים על היפוך דובי. במבנה זה, המחיר פוגע בנקודה גבוהה מעל הפס העליון, ואז נסוג מתחת לפס האמצעי. הלהקה שוב עולה למעלה אך נעצרת פחות מהלהקה העליונה. כאשר הזינוק השני לא מצליח להגיע ללהקה העליונה, הוא מסמן מגמת היחלשות וסביר להיפוך.

W תחתונים: תצורת W התחתונה או התחתונה הכפולה היא מה שקורה כאשר התצורה העליונה M הופכת במהופך. זה מסמן היפוך שורי. זה מתחיל כשהמחיר צונח מתחת לפס התחתון, ואז מתגייס על פני הלהקה האמצעית לפני שירד שוב. במהלך הצניחה השנייה, המחיר אינו נוגע ברצועה התחתונה, ואז עובר אחרי התנודה הקודמת כדי לפרוץ מהפך שורי, ובסופו של דבר יוצר W.

נפח איזון (OBV)

נפח יתרה (OBV) הוא מתנד מבוסס נפח ומחוון מוביל. האות מכמת נפח באמצעות נפח מסחר מצטבר למדידת חוזק המגמות בכיוונים כלפי מעלה או מטה.

הרעיון העומד מאחורי נפח היתרה הוא כי שינויים משמעותיים בנפח קודמים לעיתים קרובות לתנועות מחירים, וכי נפח נוטה להיות גבוה יותר בימים בהם המחיר נע לכיוון המגמה הרווחת. OBV מוסיף נפח בתקופות שבהן הסגירה גבוהה מהסגירה הקודמת, ואז מפחית את עוצמת הקול בתקופות בהן הסגירה נמוכה יותר.

ניתוח טכני של OBV מתמקד פחות בערך הנפח בפועל. במקום זאת, הוא מסתכל על קצב השינוי או עלייה ונפילה. עלייה ונפילה זו, על פי תיאוריית OBV, היא שמעידה על חוזק לחץ הקנייה והמכירה. כאשר OBV עולה, זה דוחף את לחץ הקנייה גבוה יותר, מה שמוביל למחירים גבוהים יותר. כאשר ה- OBV יורד, זה מצביע על ירידת מחירים קרובה.

אנו יכולים לראות את ההשפעה של OBV בפעולה כאן, כולל ההבדל הדובי:

אנליסטים משתמשים במתנד OBV לזיהוי רמות תמיכה והתנגדות, ואז מחפשים פריצות שקדמו לפריצות מחירים. הם יסתכלו על OBV המתבדל מהמגמה הרווחת, למשל, שיכולה להצביע על היפוך דובי או שורי.

אנו רואים השפעה זו בפעולה בגרף הבא. אנו רואים שהמחיר עושה תנודה גבוהה יותר ואילו ה- OBV עושה תנודה נמוכה יותר, מה שמעיד על מגמת עלייה מוחלשת. באופן דומה, כאשר המחיר יגיע לשפל נמוך יותר ו- OBV ירד לשפל גבוה יותר, מגמת הירידה מאבדת קיטור, ופריצה שורית עשויה להתקרב.

זה המקום בו ניתוח אותות המסחר האחרים שלך יכול להועיל. ייתכן שתבחין ב- OBV שמתבדל מהמגמה הרווחת, למשל, ואז השתמש באותות האחרים שלך כדי ליידע טוב יותר את ההחלטה הבאה שלך..

מתנד סטוכסטי

מתנד סטוכסטי הוא מתנד מוביל המודד מומנטום, ואז משתמש במומנטום הזה כדי לחזות לאן השווקים יעברו הלאה. השיטה פותחה בשנות החמישים על בסיס שני מושגי מפתח:

כלל 1) המומנטום תמיד עובר לפני המחיר

כלל 2) שינויים במומנטום יכולים לחזות שינוי בכיוון השוק

עם זאת, ניתוח מתנדים סטוכסטי מודד את הקשר בין מחירי הסגירה בתקופה מסוימת, כמו גם את טווח המסחר (מחיר גבוה ומחיר נמוך) של אותה תקופה. בהתבסס על קשר זה, המתנד הסטוכסטי מודד היפוך מגמה פוטנציאלי, כולל קניית יתר ותנאי מכירה מוגזמת.

מתנד המחוון בין 0 ל 100. מספרים אלה מציינים את החלק התחתון והעליון של טווח המסחר על פני טווח זמן ספציפי. סולם הזמן הזה מוגדר בדרך כלל ל- 14 תקופות.

המתנד מורכב משתי שורות, כולל המתנד האיטי (% K) והמתנד המהיר (% D). כך מתפרקת הנוסחה:

 • % K = [(סגירת התקופה הנוכחית – המחיר הנמוך ביותר של כל התקופות) / (המחיר הגבוה ביותר של כל התקופות – המחיר הנמוך ביותר של כל התקופות)] x 100
 • % D = ממוצע נע פשוט של 3 תקופות של% K

ערכים הגבוהים מ -80 מצביעים על שוק קניית יתר, בעוד שערכים נמוכים מ -20 מצביעים על שוק מכירת יתר. עם זאת, לא תמיד מספרים אלה מעידים על היפוך. במהלך מגמות חזקות, המחיר יכול לרחף בקצוות הטווח הקיצוניים הללו למשך זמן ממושך.

ניתוח מתנדים סטוכסטי יכול, עם זאת, להצביע על היפוך או עלייה במומנטום במקרים מסוימים. כאשר הצלבות והפרדות מתרחשות מעל ומתחת לקו האות (% D), זה מעיד על היפוך ועלייה במומנטום.

תיאוריית המתנד הסטוכסטית מבוססת גם על הרעיון שמחירי הסגירה נוטים לרחף במחצית העליונה של טווח המסחר במהלך מגמת עלייה בעוד שהם נעים ליד המחצית התחתונה במהלך מגמת ירידה. אנליסטים יחפשו קרוסאוברים בנקודת האמצע כדי להצביע על מגמה משתנה.

הבדלים בולניים מתרחשים כאשר המחיר מגיע לשפל נמוך יותר ואילו המתנד מגיע לשפל גבוה יותר. הבדלים דובניים מתרחשים בינתיים כאשר המחיר מגיע לשיא גבוה יותר בעוד המתנד מתנודד לגובה נמוך יותר. ניתן לאשר מהפכים אלה גם כשהמחיר עובר מעבר לשיא התנודה האחרון (בסטייה שורית) או לשפל הנדנדה האחרון (בסטייה דובית). שני הדברים הללו יכולים לאשר את ההיפוך.

כאשר ההפך מההבדלים השוריים והדובים האלה מתרחש, זה יוצר מה שמכונה מערך שור או דוב.

במהלך א התקנת שור, המתנד פוגע בשיא גבוה יותר כאשר המחיר פוגע בשיא נמוך יותר. כשהמחיר יגיע לשיא נמוך יותר, מומנטום השוק ממשיך לעלות, והמחיר ככל הנראה יעלה עוד יותר.

במהלך א הגדרת דוב, המתנד פוגע בשפל נמוך יותר כשהמחיר מגיע לשפל נמוך יותר. במצב זה, המומנטום המתקדם כלפי מטה מצביע על כך שלא צפוי להמשיך לעלות כלפי מעלה למרות שהמחיר משתנה כלפי מעלה.

ישנן שתי וריאציות של המתנד הסטוכסטי, כולל גרסאות איטיות ומלאות.

 • גרסה איטית: הגרסה האיטית של המתנד כוללת נוסחת החלקה. SMA מוחלק למשך 3 תקופות של% K משמש לייעול קו% K.
 • גרסה מלאה: בגרסה המלאה של המתנד, הנוסחה ניתנת להתאמה אישית מלאה וסוחרים יכולים להגדיר תקופות מבט והחזרה מותאמות אישית כרצונם..

בעת בדיקת ניתוח מתנדים סטוכסטי, ייתכן שתמצא גם משהו שנקרא StochRSI. זו נגזרת של תיאוריית המתנד הסטוכסטית המחילה את המתנד על מדד הכוח היחסי (RSI) במקום המחיר. במובן זה, StochRSI הוא מתנד מומנטום של מתנד מומנטום. StochRSI מציין את המיקום היחסי של RSI ביחס לטווח הגבוה-נמוך שלו במשך קבוצה מסוימת של תקופות. אתה מחשב את StochRSI באמצעות אותה נוסחה כמו שהיית עושה לניתוח מתנד סטוכסטי, אלא שאתה מחליף את ערכי המחיר בערכי RSI.

איתור ואישור איתותים עם דפוסי פמוטים

ניתוח טכני עובד טוב במיוחד לפיתוח תובנות לטווח בינוני וארוך. עם זאת, זה יכול להיות קשה יותר כאשר מתמודדים עם פחות תקופות מסחר ומאזני זמן קצרים יותר.

לכן ניתוח דפוסי הפמוטים הפך פופולרי במיוחד בקרב סוחרים קצרי טווח בשנים האחרונות. משתמשים בדפוסי פמוטים בשילוב עם תבניות תרשים ואינדיקטורים טכניים בכדי לספק אישור נוסף לפריצות הצפויות.

הסברנו את יסודות תרשימי הפמוטים למעלה. סיפרנו לך כיצד פועל דפוס פמוט, כולל המשמעות של גופו ופתילו של הפמוט.

ניתוח תבניות פמוטים שימושי במיוחד מכיוון שתרשימי הפמוטים מכילים מידע רב יותר לתקופת מסחר בודדת מכל סוג אחר של תרשים. במבט חטוף, תוכלו לראות כיצד ביצעו השווקים באותו יום על בסיס גוף הפמוט, גודל הפתיל והקשר בין הפתיל העליון והתחתון לגוף. כל פמוט אומר לך אם קונים או מוכרים היו בשליטה באותה תקופת מסחר מסוימת ואיך כוחות שוק אחרים התחרו זה בזה.

ללמוד לקרוא תרשימי פמוטים יכול להיות אחד הכישורים הטובים ביותר שלך להתפתח כסוחר. להלן כמה מהתכונות הנפוצות בתרשימי הפמוטים.

דפוסי תקופה יחידה

יום קצר

פמוטים אלה מצביעים על תקופות מסחר חסרות אירועים. הפמוט מספר לנו שהמחיר עבר מעט מאוד מהפתוח לסגירה בתקופה זו. זה גם מראה לנו שטווח המסחר – הפער בין המחירים הגבוהים והנמוכים ביותר במהלך היום – היה קטן. ללא קשר לצבע גופו של הפמוט, פמוט זה מראה כי שוורים ודובים מחזיקים יציבות לתקופה זו.

יום ארוך

מפגש מסחר אינטנסיבי שבו המחיר עבר באופן משמעותי בין פתוח לסגירה עשוי להיראות כמו הפמוטים שלמעלה. הפמוט הירוק מראה כי הקונים שלטו במושב ואמרו לנו שזה שוק שורי. הפמוט האדום מראה כי המוכרים שלטו, והעניקו לשוק תאוצה דובית.

סביבונים

אולי תשמעו אנליסטים מדברים על פמוטים סביבון. על הפמוטים הללו הפתילים ארוכים יחסית. זהו דפוס ניטרלי ללא קשר לצבע הגוף. עם דפוס זה, גוף הפמוט דומה ליום קצר, אם כי הצללים מעידים על טווח מסחר משמעותי יותר. קונים ומוכרים דחפו שניהם את השוק בנקודות שונות, אם כי בסופו של דבר המושב נסגר בסמוך למקום בו נפתח.

צללים ארוכים

צבע גופו של הפמוט אינו חשוב במיוחד עבור דפוס זה. מה שיותר חשוב זה האם הגוף יושב בחלקו העליון או התחתון. כשהגוף קרוב לקרקעית עם צל עליון ארוך ארוך, זה מצביע על כך שהקונים התאמצו לדחוף את השוק מעלה, אך תנופת מכירה חזקה אילצה את המחיר להתיישב בחזרה נמוך, ומסמן שוק דובי. לעומת זאת, כאשר הגוף נמצא בראש הטווח עם צל תחתון ארוך (פתיל), זה נחשב סימן לשוק שורי. מוכרים ניסו להשתלט, אם כי תנופת קנייה חזקה בסופו של דבר דחפה אותו לפסגה.

מרובוזו

מרובוזו פירושו ‘ראש מגולח’ ביפנית. לפמוט מרובוזו יש רק גוף ואין צללים (פתיליות) ניכרים משני הצדדים. פמוט זה מתרחש כאשר הפתיחה והסגירה של הפגישה קרובים לגבוהים ונמוכים. פמוט ירוק של מארובוזו מספר לנו כי הפתיחה של הפגישה שוותה לנמוכה והסגירה שווה לשיאה, מה שאומר שהקונים מסובכים שלטו בפגישה, וסימנו שוק שורי. פמוט מרובוזו אדום מספר לנו שהמפגש נפתח בנקודה הגבוהה ביותר ונסגר בנקודה הנמוכה ביותר, מה שמעיד על לחץ מכר חזק לאורך כל התקופה. ככל שהגוף ארוך יותר, כך המומנטום גדול יותר לשני הכיוונים.

פטיש

דפוס פמוט של פטיש נוצר לאחר מושב של ירידת מחירים. ההפעלה נסגרה ליד החלק העליון ללא צל עליון וצל תחתון ארוך פי שניים מהגוף. דפוס הפטיש מעיד על כך שהקונים מתחילים לדחוף לאחור. זה דפוס שורי ללא קשר לצבע הגוף. הדרישה היחידה כאן היא שהפמוט צריך להיסגר בירוק גבוה יותר כדי לאמת את התבנית.

איש תלוי

דפוס הפמוט של האיש התלוי זהה לדפוס הפטיש במבט ראשון. עם זאת, דפוס הפטיש הופך לתבנית האיש התלוי כאשר הוא נצפה לאחר סדרת מחירים מתקדמת. בדיוק כמו הפטיש, האיש התלוי יכול להיות ירוק או לקרוא. במהלך מגמת עלייה, האיש התלוי נתפס כאזהרה: הייתה פעילות כלפי מטה אך הקונים העלו את המחיר לקראת סוף המפגש. אם הפמוט הבא נסגר נמוך יותר, מאשר פמוט האיש התלוי יכול להצביע על היפוך דובי.

פטיש הפוך

פטיש הפוך או הפוך לאחר מגמת ירידה נחשב לדפוס היפוך שורי אך רק אם הפמוט הבא נסגר גבוה יותר. הפמוט הזה אומר לנו שהמפגש נסגר בסופו של דבר בסמוך למחיר הפתיחה שלו, אם כי הצל העליון הוא אינדיקציה מוקדמת לכך שהקונים מאתגרים את המוכרים בשוק..

כוכב נופל

כוכב נופל זהה במראהו לפטיש הפוך, אך הוא נוצר במגמת עלייה במקום במגמת ירידה, מה שהופך אותו לאות דובי. למרות פמוט הכוכב הנופל מצביע על המשך המגמה העליונה (כפי שמוצג על ידי הצללית העליונה או הפתיל הארוך), בסופו של דבר ההפעלה נסגרה בסמוך לתחתית הטווח שלה, מה שמעיד על היחלשות המומנטום כלפי מעלה..

דוג’י

זה המקום בו אנו מתחילים להיכנס לאותות הפמוט המוזרים והייחודיים. דוג’י הוא תבנית צלבית ניטרלית המציינת מצב של שיווי משקל כמעט בשוק. המושב נסחר גבוה ונמוך, אך בסופו של דבר נסגר בדיוק במקום בו נפתח. עם פמוט הדוג’י, הצללים העליונים והתחתונים עשויים להיות שווים או לא. לפעמים הדוג’י מצביע על מומנטום חוזר או היפוך פוטנציאלי – נניח כאשר הוא נוצר לצד דפוסים מסוימים אחרים.

שפירית דוג’י

לתבנית הפמוטים של שפירית הדוג’י יש צל תחתון ארוך וללא צל עליון, והפתוח והקרוב שווים לגבוה עבור ההפעלה. כאשר דפוס הפמוטים של שפירית הדוג’י נוצר במגמת ירידה, זה נחשב לסימן של היפוך שורי.

מצבה דוג’י

לדוג’י מצבה לאורך צל עליון וללא צל תחתון, והפתוח והקרוב שווים לשפל עבור ההפעלה. פמוט הדוג’י של המצבה במגמת עלייה מסמן היפוך דובי. גם על פמוטות הדוג’י של שפירית וגם מצבת קבורה, אורך הצל הוא אות טוב למומנטום מאחורי היפוך.

דפוסי תקופה מרובים

למעלה, ניתחנו פמוטים על בסיס פמוט בודד עבור מפגש יחיד. ברוב המקרים, לעומת זאת, ניתוח פמוטים כולל קריאה של פמוטים מרובים כדי להבחין בתבנית. נדון בכמה מהדפוסים הנפוצים ביותר (והשימושיים ביותר) בהמשך, כולל דפוסי שתי תקופות, שלוש תקופות וחמש תקופות.

הערה: חשוב לציין שרבים מתבניות דו-תקופתיות אלה אינן צריכות להיות סמוכות זו לזו. הם יכולים להתרחש בשתי מפגשי מסחר עוקבים. לחלופין, הם יכולים להתרחש בקרבה זה לזה.

בולע דובי

דפוס בולע דובי הוא דפוס דו-תקופתי המסמן היפוך דובי כאשר נראה במהלך מגמת עלייה. התבנית מתחילה בגוף ירוק קצר ואחריו פמוט ארוך יותר עם גוף אדום. זה נקרא דפוס ‘בולע’ מכיוון שגוף הפמוט השני בולט לחלוטין את הפמוט הראשון (אם כי הצללים לא בהכרח חייבים לבלוע).

בולע בולני

בולע שורי מאותת על דפוס היפוך שורי במגמת עלייה. זהו פמוט דו-תקופתי עם גוף אדום קצר ראשון ופמוט שני, ירוק העוטף את הראשון.

בסך הכל, דפוסים בולעים הם כמה מהמדדים החזקים ביותר שאנחנו עומדים לראות היפוך. הם לא רק מצביעים על שינוי בתנועת השווקים, אלא הם גם מעידים על שינוי משמעותי במומנטום.

חרמי שורי

הרמי, באופן מעניין, היא המילה היפנית ל’הריונית ‘. זה הגיוני כשמסתכלים על הפמוט בן שתי התקופות. חרמי שורי נוצר במגמת ירידה כאשר פמוט אדום ארוך ואחריו פמוט ירוק קטן. טווח המסחר השלם של הפמוט האחרון צריך להיות בגוף הפמוט לשעבר (ומכאן שמו ‘ההריוני’).

חרמי דובי

חרמי דובי מורכב מפמוט גדול וירוק המכסה את כל הפמוט האדום.

דפוסי חרמי בדרך כלל מצביעים על התרת מומנטום לאחר מגמה חזקה. הרמי נחשב להיות הפוך רק אם הפמוט הבא נסגר בצורה חיובית, מה שאומר שזה באותו צבע כמו הפמוט השני.

חרמי קרוס

צלב חרמי הוא דפוס דו-תקופתי הדומה להרמי, אלא שהפמוט השני הוא דוג’י (תמונת הצלב שעליו דנו לעיל), כאשר הדוג’י נבלע לחלוטין בגופו של הפמוט הראשון. צלב ההרמי מעיד על החלשת מומנטום או חוסר החלטיות בשוק במקום היפוך מוחלט. כדי שתבנית זו תציין היפוך, הפמוט השלישי העוקב אחר הדוג’י חייב להיות מסכים.

אם נוצר צלב חרמי במגמת עלייה, אז הפמוט אחרי הדוג’י חייב להיסגר מתחת לטווח המסחר של הדוג’י באדום. אם הוא נסגר מעל בירוק, זה יכול להיות שהצלב של החראמי היה פשוט איחוד קצר לפני שמגמת העלייה נמשכת.

אם נוצר צלב הרמי במגמת ירידה, אז הפמוט שעוקב אחר הדוג’י חייב להיסגר מעל טווח המסחר של הדוג’י בירוק כדי להצביע על היפוך שורי.

פינצטה למעלה

דפוס פמוט עליון דו-תקופתי נוצר כאשר לפחות לשני פמוטים יש צמרות אחידות, ללא קשר לתחתיתם. כאשר נוצר במהלך מגמת עלייה, החלק העליון של הפינצטה נחשב לדפוס היפוך פוטנציאלי. הפמוט אומר לנו כי מחיר הגבול העליון נדחה שוב ושוב באותה רמה, מה שמעיד על עמידות חזקה באותה רמה. מכיוון שיותר פמוטים נוצרים אפילו צמרות סביב הפעלות אלה, הוא מספק ראיות גדולות יותר להתנגדות ברמה זו. ההיפוך אושר על ידי סגירה דובית באדום מתחת לנקודת האמצע של הפמוט הראשון בתבנית.

פינצטה תחתונה

החלק התחתון של פינצטה הוא ההפוך של החלק העליון של הפינצטה: החלק התחתון של הפמוטים אחיד, אך החלקים לא. תחתית פינצטה היא דפוס היפוך פוטנציאלי במגמת ירידה. כאשר לפמוטים מרובים יש אפילו תחתית, זה אומר שהשוק דחה שוב ושוב את אותו השפל, מה שמעיד על תמיכה חזקה ברמה זו. היפוך שורי הושלם כאשר התבנית מלווה בסגירה גבוהה יותר.

עם דפוסי היפוך החלק העליון של הפינצטה ותחתית הפינצטה, רק החלק העליון והתחתון של גופי הפמוטים משמשים לאימות התבנית. הצללים אינם נחשבים.

כיסוי ענן כהה

כיסוי ענן כהה הוא דפוס היפוך דובי של שתי תקופות במגמת עלייה. כדי שייווצר דפוס זה, פמוט שורי ארוך גוף ואחריו פמוט דובי שנסגר מתחת לאמצע גופו של הפמוט הראשון. הפמוט הראשון חייב להיסגר גם בסמוך לשפל של ההפעלה ללא צל נמוך בהרבה.

קו פירסינג

קו פירסינג הוא דפוס היפוך שורי בן שתי תקופות במגמת ירידה. זה ההפך מדפוס כיסוי הענן הכהה. כדי שייווצר קו נוקב, על הפמוט הדובי הארוך לגוף להוביל פמוט שורי שנסגר מעל נקודת האמצע של גוף הפמוט הראשון. כיסוי ענן כהה ודפוסי קו נוקבים דומים לדפוסים בולעים ושוריים, אם כי המומנטום מאחורי ההיפוך פחות משמעותי.

כוכב בוקר

כוכב הבוקר הוא הדפוס הראשון בן שלוש התקופות ברשימה שלנו. זהו דפוס היפוך שורי הדומה לקו הנוקב, אך עם פמוט אמצעי עם גוף קצר. דפוס כוכב בוקר נוצר כאשר יש לנו גוף אדום ארוך ואחריו גוף אדום או ירוק חסר אירועים ואז פמוט שלישי שנסגר מעל נקודת האמצע של הפמוט הראשון.

כוכב הערב

כוכב הערב הוא ההפוך של תבנית כוכב הבוקר. זהו דפוס היפוך דובי בן שלוש תקופות, שכמו כוכב הבוקר, נבדל על ידי נוכחות פמוט אמצעי בעל גוף קצר. כוכב הערב נוצר עם גוף ירוק ארוך ואחריו גוף ירוק או אדום קצר ונר שלישי בצבע אדום שנסגר מתחת לאמצע הפמוט הראשון. פמוט כוכב ערב מעיד על היפוך דובי.

כוכב Doji כוכב

תבנית כוכב דוג’י בבוקר דומה לשני תבניות ‘כוכב’ שלמעלה, אך כאשר הפמוט האמצעי הוא דוג’י. אותות הדוג’י היו החלטיות בקרב הסוחרים לפני שבסופו של דבר השוק החליט על היפוך שורי. כדי שייווצר כוכב הדוג’י בבוקר, הפמוט השלישי חייב להיסגר מעל נקודת האמצע של הראשון.

כוכב דוג’י בערב

דפוס הפמוטים של כוכב הדוג’י בערב מעיד על היפוך דובי. ההיפוך הדובי הושלם כאשר הפמוט השלישי נסגר מתחת לנקודת האמצע של הראשון, יחד עם הדוג’י באמצע.

שלושה חיילים לבנים

שלושה חיילים לבנים הם דפוס היפוך שורי בן שלוש תקופות המצוין על ידי שלושה פמוטים ירוקים ארוכים לאחר תקופת ירידת מחירים. כדי שייווצר שלושת החיילים הלבנים, כל פמוט בתבנית חייב להיסגר בסמוך לגובה המושב, עם רק צל עליון קצר או מגולח. כל פמוט בתבנית חייב להיות גם גדול יותר או לפחות באותו הגודל של הפמוט הראשון.

שלושה עורבים שחורים

שלושת דפוס הפמוטים העורבים השחורים הם דפוס היפוך בן שלוש תקופות במגמת עלייה. התבנית כוללת שלושה פמוטים אדומים ארוכים, כאשר כל פמוט נסגר ליד שפל ההפעלה, עם צל תחתון קטן. הפמוט השני והשלישי חייב להיות באותו גודל או גדול יותר מהפמוט הראשון.

עולה שלוש שיטות

עליית שלוש שיטות היא דפוס בן חמש תקופות המצביע על המשך שורי. התבנית נוצרה עם פמוט ארוך וירוק ואחריו שלושה פמוטים אדומים קטנים הכלולים בגוף הראשון. התבנית הושלמה כאשר ארבע תקופות אלה ואחריה פמוט ירוק ארוך אחרון. התבנית מראה כי מוכרים ניסו לדחוף לאחור ולהפוך את המגמה, אם כי המומנטום השורר לא הספיק בכדי להשלים מהפך. כדי שהתבנית תאושר, הפמוט החמישי חייב להיסגר גבוה יותר מהראשון, מה שמאשר שניסיון ההיפוך לא צלח.

שלוש שיטות נופלות

דפוס שלוש השיטות היורדות הוא ההפוך של דפוס שלוש השיטות העולה למעלה. זהו דפוס המשך דובי של חמש תקופות המצביע על לחץ קנייה מסוים, אם כי לא הספיק לביטול הלחץ כלפי מטה. התבנית נוצרת כאשר פמוט אדום ארוך ואחריו שלושה פמוטים ירוקים קטנים הכלולים בגוף הראשון ופמוט אדום ארוך נוסף. הפמוט החמישי צריך להיסגר מתחת לגוף הראשון כדי לאשר את המשך מגמת הירידה.

כיצד לקרוא במהירות כל תרשים פמוט: 3 שאלות לשאול

בטח, אתה יכול לשנן את כל דפוסי הפמוטים לעיל – ואין שום דבר רע בזה. אבל זה הרבה לשנן.

יש לנו רעיון טוב יותר. אתה יכול לנתח הרבה תרשימי פמוטים פשוט על ידי מענה לשלוש שאלות פשוטות:

מה הייתה המגמה הקודמת? זה אומר לך אם יש מגמה שניתן להפוך, או אם השווקים מתנדנדים ללא שום כיוון ברור (מה שמקשה על ניתוח מדויק).

היכן נסגר המושב האחרון יחסית לטווח המסחר שלו? קרוב קרוב לשיא הוא שורי, ואילו קרוב קרוב נמוך הוא דובי. צללים ארוכים יותר מצביעים על דחיות מחירים משמעותיות.

כמה גדול היה גוף הפמוט לעומת פמוטים סמוכים? פמוטים עם גופים גדולים יותר מהפמוטים שמסביב מספרים לנו שהייתה תאוצה גדולה יחסית לתקופה ההיא, דבר המצביע על מעבר משמעותי בין פתוח לסגור. פמוט עם גוף קטן לאחר מגמה חזקה, בינתיים מצביע על כך שיש בשוק תנופה, הפוגה או חוסר החלטיות מתמדה..

התשובות לשלוש השאלות הללו יכולות לתת לנו איתותים חזקים מה השווקים יעשו בהמשך. במגמת ירידה, סגירה ארוכת גוף קרוב לראש טווח המושב מעידה על סבירות חזקה להיפוך שורי. במגמת עלייה, סגירה ארוכת גוף ליד שפל הסשן מעידה על שינוי דובי בשוק.

חסרונות ניתוח פמוטים

פמוטים אורזים מידע רב לסמל פשוט. עם זאת, הם לא מושלמים.

פמוטים אינם מתארים את הרצף הכרונולוגי של פעולות מחיר במהלך הפגישה, למשל. אנו יודעים היכן המושב נפתח ונסגר ומה היה המחיר הגבוה והמחיר הנמוך עבור אותה מושב. עם זאת, איננו יודעים אם ההפעלה צנחה ברחבה, הרקיעה שחקים או התהפכה לאורך כל היום. תרשים קווים מאפשר לנו לראות כיצד הפעלה מסוימת התנהלה בין פתוח לסגירה.

כמובן, אתה יכול להתאים את מסגרת הזמן של התרשים שלך כדי לקבל מושג מדויק יותר על ביצועי השווקים בפרק זמן מסוים.

החלת ניתוח תבניות פמוטים על שווקים אמיתיים

דפוסי פמוטים לפעמים מספרים לנו את סיפורו של שוק, אך לא תמיד. בואו נסתכל על שוק בעולם האמיתי כדי לראות אם נוכל להשתמש בפמוטים כדי לזהות כמה מגמות.

זוהי תרשים של BTC / USD:

התרשים מראה כי מדד החוזק היחסי (RSI) מפסיק להתקלקל מעל 40 במהלך השבוע השני של נובמבר. זה נכנס למצב קנוי יתר תוך שבוע, ואז מתגבר בהתמדה למשך חודש.

RSI נשאר קנוי יתר במשך שבועות, מה שמצביע על היפוך דובי קרוב. למרות זאת, אין שום אינדיקציה להיפוך למרות שלחץ המכירה כמעט ולא קיים.

בשבוע השני של דצמבר, המחיר מגיע לשיא חדש, למרות ש- RSI משתנה לגובה נמוך יותר. לאחר מכן אנו רואים אישור על לחץ מכירה כאשר נוצר דפוס פמוט של כוכב ערב.

אם אתה מסתכל מקרוב, עם זאת, יש כוכב דוג’י בין הכוכב לפמוט האחרון בתבנית. עבור תבניות מסוימות, פמוטים לא בהכרח צריכים להיות צמודים זה לזה. הדוג’י הוא ניטרלי ומעיד על כך שהשווקים לא היו החלטיות. בתרחישים אלה נוכל למזג שני פמוטים, הכוכב והדוג’י, והתוצאה היא עדיין כוכב.

הפמוט האחרון בתרשים נסגר משמעותית מתחת לאמצע גופו של הפמוט הראשון. כשאנחנו רואים את האות הזה בשילוב עם סטיית RSI דובית, זה מצביע על מומנטום דובי חזק שמתכונן לצאת לשוק.

לפיכך, הסוחר המבצע את ניתוח הפמוטים עשוי לתפוס עמדה קצרה כאן ולעצור בשיא האחרון. איננו יודעים אם הראש והכתפיים (ח&דפוס S) כאן יושלם. עם זאת, למרות כמה עצרות קצרות, RSI ממשיכה לסטות באופן דובי. כל הסימנים מצביעים על סיבוב דובי, כך שאתה נשאר עם המיקום הקצר שלך.

עד שהשבוע השני של ינואר יגיע, ה- H&הדפוס העליון של S נוצר. הזינוק בנפח שובר את קו הצוואר של התבנית, ומאשר עוד יותר את עמדת הסוחר. ניתן להעביר את העצירה לתנופה האחרונה הגבוהה בדפוס כדי לכסות את רווחי הסוחר.

6 הדרכים המובילות לסחור בביטקוין: סוגי אסטרטגיות שימושיות לסחר בקריפטו

סיפרנו לך על הדפוסים והאסטרטגיות השונות העומדות לרשותך, אך ישנן דרכים שונות לביצוע אסטרטגיות מסחר אלה:

מסחר או קרקפת באמצעות מיקרו

אסטרטגיית מסחר זו כוללת שימוש בתנועות מחירים קטנות לצבירת רווחים לאורך כל היום. קשקשת בדרך כלל משתמש בתרשים של 5 או 15 דקות ואז מזהה טווח מקומי ועסקאות על סמך דפוסי פמוטים. בעזרת ניתוח פמוטים מושכל וקצת מזל, יכול מדרדר מוכשר להיות מסוגל להרוויח. אף על פי כן, מסחר או הקרקפת מיקרו הם מאוד מסוכנים, ומסחר רע יחיד יכול לבטל רווח של יום.

מסחר יומי

סוחרי יום לזהות את הטווח הפוטנציאלי של יום המסחר באמצעות אינדיקטורים שונים, ואז לנצל את תנודות המחירים. סוחר יום משתמש בדרך כלל בתרשים לפי שעה כדי לקבוע את עמדות הכניסה והיציאה. סוחרי יום יכולים להשתמש בדפוסי פמוטים, באינדיקטורים מומנטיים ובמדדי תנודתיות כדי ליידע את עסקיהם.

מסחר בתנופה

מסחר בתנופה היא אסטרטגיית מסחר קצרה עד אמצע טווח, בה עסקאות נמשכות בין מספר ימים למספר שבועות. סוחרי תנופה מזהים רמות תמיכה והתנגדות מקומיות בטווח מסחר לטווח קצר, בדרך כלל במהלך תקופת איחוד. לאחר מכן, הם מבצעים עסקאות על בסיס שיאים ושפל בטווח זה וניתוחם.

סחר במיקום

סחר במיקום הוא סוג הפעילות המסחרית בה אתה מחזיק (או hodl) בתפקיד לאורך פרק זמן מוגדר. אינך סוחר כלל, אלא משקיע בנכס על סמך הניתוח שלך. ניתוח סוחר עמדות יכול לכלול ניתוח בסיסי וצפייה בתרשים שבועי או חודשי במטרה להרוויח רווחים ארוכי טווח.

מסחר בשוליים

מסחר בשוליים פופולרי בקרב סוחרי יום וסוחרי נדנדות. סוחרי שוליים משתמשים במינוף שהושאל מבורסה או מתווך כדי להגדיל את ערך העסקאות שלהם בין פי שניים לפי 100. בעיקרון, אתה מהמר שהמחיר יעלה (ארוך) או ירד (קצר) בתוך פרק זמן מסוים. זהו סוג המסחר היחיד ברשימה זו בה ניתן להפסיד יותר כסף ממה שהשקעת, מה שהופך את המסחר בשוליים למסוכן. כמובן שהרווחים מוכפלים גם ביחס המינוף. זהו סוג מסחר בסיכון גבוה ותגמול גבוה.

מסחר אלגוריתמי

מסחר אלגוריתמי או מסחר אוטומטי כרוך בשימוש בתוכנות – כמו בוטים למסחר – לביצוע עסקאות על סמך קריטריונים שנקבעו מראש. אתה יכול לקנות אלגוריתמי מסחר משוק. לחלופין, תוכל ליצור אלגוריתם משלך המבוסס על אותות מסחר, תוך שימוש בדברים כמו נפח, טווח, ממוצעים נעים ומומנטום כדי לצייד את הבוט שלך כדי לבצע את העסקאות הטובות ביותר..

עשרת הטיפים המובילים למסחר טכני

מסחר במטבע קריפטוגרפי הוא קל. למעשה להרוויח מסחר בקריפטוגרפיה, לעומת זאת, יכול להיות קשה. להלן עשרת הטיפים המועדפים עלינו לסוחרים חדשים ומתקדמים כאחד:

הקדיש זמן רב יותר ללימוד תרשימים: רוב הסוחרים – במיוחד מתחילים – לא מקדישים מספיק זמן בלימוד תרשימים. אם ברצונך לשכלל את יכולתך לנתח שווקים, עליך להפוך לקורא מפות מיומן.

נצלו את המסחר בנייר: הבורסות הגדולות ביותר של היום מציעות מסחר בנייר, ומאפשרות לך לשחק בכסף מזויף לפני שתתחיל לסחור בדבר האמיתי. יישם כמה מהאסטרטגיות והניתוחים שלך כדי לראות כיצד אתה מבצע.

סמכו על המגמה: לאחר קריאת טיפים לניתוח טכני לעיל, אתה יכול להניח שרוב האותות מצביעים על היפוך במגמה. עם זאת, מגמות הן מגמות מסיבה כלשהי, ולעולם לא כדאי לך להמר נגד המגמה בשוק מגמה אלא אם כן אתה רואה אישור מרובה על היפוך.

הזמנות עצירת הפסד מדהימות: אפילו הסוחרים המנוסים ביותר יכולים לראות את עמדותיהם מתמוססות כאשר השווקים מקבלים תפנית בלתי צפויה. כששווקים מסתובבים באופן בלתי צפוי, הזמנות הפסד הן החברים הכי טובים שלך. השתמש בצווי עצירה הפסדים נגררים כדי להגן על הרווחים שהרווחת.

הימנע ממלכודת המזל למתחילים: סוחרים טכניים טירונים רבים זוכים למזל של מתחילים מוקדמים, ואז מניחים שהם הסוחרים הטכניים הגדולים בעולם. סוחרים טכניים מנוסים, בינתיים, חכמים מספיק כדי לעולם לא להיות שאננים. הימנע מלהיות גבוה מדי או נמוך מדי בזמן המסחר לא משנה התוצאה.

חמדנות הורגת: טיפ זה בונה את הקצה שלמעלה. סוחרים מוכשרים רבים אינם מצליחים לשמור על רווחיהם רק בגלל תאוות בצע. למה למכור עכשיו כשאוכל למכור בחודש הבא ולהכניס כמות כפולה? זה נשמע טוב – עד שהשווקים יירדו וימחקו את כל הרווחים שלך. הגדירו את המטרות שלכם, עמדו בהן, קחו את הרווחים שלכם והמתינו להזדמנות הבאה.

אינך צריך לבצע כל עסק: לפעמים, עסק פשוט לא מרגיש נכון. אולי הניתוח שלך לא נותן לך אות ברור. במקרים מסוימים, כדאי פשוט להימנע מביצוע עסקאות. היו סבלניים וידעו על איזו גבעה למות.

גיוון עם אלטקוינים לא ממש מגוון: חלק מאנשי הקריפטו ימליצו לגוון את תיק ההשקעות שלך על ידי רכישת אלטקוינים. למרבה הצער, הביטקוין הוא עדיין מלך שוקי הקריפטו, ורוב האלטקוינים פשוט עוקבים בעקבותיו. במקרים רבים, האלטקוינים נעים בנעילה עם הביטקוין. לעולם אל תנעל את כל הכספים שלך בקריפטו.

שווקים לא מוסדרים מסוכנים: שווקי הקריפטו עדיין אינם מוסדרים במידה רבה ולא מבוקרים. למרות דברי חובבי הקריפטו, כמות גדולה של נפח קריפטו קשורה לפעילות בלתי חוקית. מסחר בקריפטו מסוכן מכל מיני סיבות.

הרווח שלך עלול להיעלם עם חילופי דברים רעים או פרוצים: אתה יכול להיות הסוחר הטכני הטוב בעולם. יכול להיות ששילשת את ההשקעה שלך ביום מסחר אחד. למרבה הצער, רווחים אלה לא אומרים כלום אם תשאיר את המפתחות הפרטיים שלך לא מאובטחים. וודא שאתה שולט במפתחות הפרטיים שלך, ולעולם אל תעזוב יותר ממה שאתה יכול להרשות לעצמך להפסיד בחליפין.

ניתוח מסחר בתרשימים של ביטקוין: Word Final

לבסוף, מחלוצי המסחר שלנו (שעזרו להנדס את המדריך למשתמש זה) וכל עמיתינו הכנים, אנו מקווים כי המדריך הבכיר הזה למסחר בביטקוין ישתנה בקריירה. כן, ידע הוא כוח אך נקיטת פעולה מאסיבית על מה שספגתם לעיל היא אחת התרופות הטובות ביותר לאיבוד פחד (גם אי וודאות וספק) שכן היצמדות לגבול חדש ולאווירה כמו שוק המטבעות הקריפטוגרפיים יכולה להיות מחליף משחק עבור אלה אשר ליישם וליישם את האסטרטגיות והטיפים המתאימים.

כל סוחר של ביטקוין או משקיע נכסים דיגיטליים שהגיע עד כה לסקירת ניתוח תרשימי הקריפטו שלנו חייב ללמוד מספר שיטות שיעזרו לייעל את התוצאות שלך לגבי אופן הפעולה של סחר בביטקוין וניתוח תרשימי מטבע..

מסחר שמח!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map