Bisq Exchange: מאסטר המדריך לבדיקת משתמשים בקריפטו

סקירת חילופי ביסק

כיצד להשתמש, לסחור ולהירשם ל- Bisq DEX

Bisq הוא יישום שולחני של קוד פתוח, peer-to-peer, בו תוכלו לקנות ולמכור מטבעות קריפטוגרפיים במטבעות לאומיים ללא צורך ברישום. גלה כיצד Bisq עובד היום במדריך ובסקירה שלנו.

מה זה ביסק?

Bisq, שנמצא באינטרנט ב- Bisq.network, הוא יישום המרת מטבע הזמין לפלטפורמות שולחן עבודה. פלטפורמת הקוד הפתוח מחברת בין סוחרי מטבעות בסביבת עמיתים לעמית. באמצעות Bisq, כל אחד יכול לסחור במטבעות קריפטוגרפיים ובמטבעות פיאט ללא צורך ברישום.

סקירת חליפין מבוזרת של bisq

Bisq זמין להורדה בחינם עבור Windows, Mac, Debian / Ubuntu, Red Hat / Fedora ו- Arch Linux.

ביסק מציעה גם אפליקציות סלולריות עבור iOS ו- Android, אם כי האפליקציות הסלולריות אינן תומכות במסחר מלא של Bisq; במקום זאת, האפליקציות לנייד פשוט מאפשרות לך להתעדכן בעסקאות שלך ב- Bisq ולקבל התראות בטלפון הנייד שלך.

Bisq מאפשר לך לסחור כמעט בכל מטבע לאומי בעולם יחד עם עשרות מטבעות קריפטוגרפיים. האילוץ היחיד הוא כי צד אחד של כל עסק של ביסק חייב להיות תמיד בביטקוין. מלבד מגבלה זו, אתה רשאי לסחור כמעט בכל דבר באמצעות Bisq.

חילופי קריפטו מבוזרים של bisq

Bisq דומה ל- LocalBitcoins בכך שאתה לא סוחר עם שרת מרכזי או מבצע החלפה; אתה בוחר את המטבע הלאומי שלך, ואז גולש ברשימת הצעות קנייה או מכירה עבור המטבע הלאומי הזה. אם אתה קונה או מוכר דולר עבור ביטקוין, למשל, תוכל להעביר כסף באמצעות Zelle או אמצעי תשלום אחרים. כל התשלומים מתבצעים באמצעות הפלטפורמה של ביסק, ולביסק קיימת מערכת לפתרון סכסוכים, לבוררות ולנאמנות בכל סכסוך..

איך bisq עובד

ביסק היה בעבר ידוע בכינוי Bitsquare. החברה הוקמה בשנת 2014 בברצלונה.

תכונות של Bisq

זמין למספר מערכות הפעלה בשולחן העבודה: Bisq זמין להורדה בחינם עבור Windows, Mac, Debian / Ubuntu, Red Hat / Fedora ו- Arch Linux.

קוד פתוח: קוד המקור של Bisq זמין באופן מלא לכל מי שניתן לבדוק באינטרנט.

חילופי P2P: רשת עמית לעמית של Bisq כוללת את כל מי שמריץ את תוכנת Bisq. אתה מתחבר לרשת P2P זו בעת ביצוע עסקאות דרך Bisq.

תמיכת Tor: Bisq מתחבר אוטומטית לרשת Tor בכל פעם שהיא מתחילה לפרטיות מירבית. כל התקשורת מוצפנת מקצה לקצה ומנותבת מעל Tor.

פְּרָטִי: איש מלבד שותפי סחר מחליף נתונים מזהים אישיים. כל הנתונים האישיים נשמרים באופן מקומי במחשב שלך.

מבוזר: רשת ה- P2P של Bisq מבוזרת ללא נקודת כשל אחת. בניגוד לפלטפורמות חילופי מרכזיות שניתן לסגור, ביסק היא רשת עמית לעמית המופצת ומבוזרת ברחבי העולם..

לא משמורן: ביסק לעולם אינו מחזיק בכספיך. זו פלטפורמת חילופי חוץ משמורנית. אתה פשוט מחליף מטבעות קריפטוגרפיים עם משתמשים אחרים.

מערכת בוררות מבוזרת והפקדות אבטחה: ל- Bisq מערכת בוררות מבוזרת לפתרון סכסוכים על הפלטפורמה. ביסק משתמש גם בפיקדונות ביטחון כדי להגן על הסוחרים.

עיין בהצעות בשוק: בדומה ל- LocalBitcoins ושווקים אחרים של P2P, Bisq מציג רשימה של הצעות המיועדות למטבע הלאומי שלך. אם יש לך דולר ורוצה BTC, למשל, תוכל לעיין בספר ההצעות של Bisq עבור אנשים שמוכנים למכור BTC תמורת דולר ארה”ב..

אין התאמה אוטומטית להזמנות: ביסק אין התאמה אוטומטית להזמנות. סוחרים צריכים לחפש ולבחור באופן ידני הצעות ספציפיות שהם רוצים לקחת. למשתמשים יש שליטה מלאה באילו צדדים נגדים הם סוחרים.

אפליקציות סלולריות: Bisq מציעה אפליקציות מובייל עבור iOS או Android. האפליקציות הסלולריות מאפשרות לך לקבל התראות ולראות מידע סחר במכשיר נייד, אם כי אתה לא ממש מפעיל את תוכנת Bisq או מסוגל לבצע עסקאות מהמכשיר הנייד שלך..

תשלומי פיאט מחוץ להקה: ביסק אינו משתלב ישירות עם בנקים או מערכות תשלום אחרות במטבע לאומי בשום צורה שהיא. במקום זאת, פרוטוקול המסחר של Bisq מאפשר לקונים ומוכרים להסדיר תשלומי פיאט מחוץ ליישום Bisq (נניח, על ידי ביצוע העברה בנקאית).

קנה קריפטו בהעברות בנקאיות: מכיוון שביסק מארגן תשלומי פיאט להקה, אתה יכול להשתמש בביסק כדי לקנות קריפטו עם העברות בנקאיות. בהתאם למטבע הלאומי שלך, אתה אמור להיות מסוגל למצוא הצעות מאנשים שמוכנים לקבל העברות בנקאיות לאומיות בתמורה לביטקוין. אוסטרלים יכולים למצוא מוכרים שמוכנים להשתמש ב- BPay, למשל, בעוד שקנדים יכולים להשתמש בשיטות העברה בנקאיות מקומיות כמו אינטראק.

אין צורך באישור רישום או זהות: Bisq מאפשר לך לסחור במטבעות קריפטוגרפיים ללא צורך ברישום או אימות זהות מרכזי. בניגוד לבורסה, אינך צריך לאמת את זהותך באמצעות שרת מרכזי כלשהו.

לא חברה או תאגיד מרכזי: ביסק מדגיש שוב ושוב את העובדה שהיא לא חברה. זה רק קוד. ביסק אינו משולב, והוא לא מרוכז בשום מקום. זו ישות מבוזרת שאי אפשר לסגור אותה. כל עוד לפחות שני עמיתים מריצים את תוכנת Bisq, שני אנשים יכולים לבצע עסקאות על Bisq.

מערכת נאמנות עם 2 מתוך 3 Multi-Sig: ביסק משתמש במערכת נאמנות אשר נועלת כספים בכתובת 2 מתוך 3 ריבוי חתימות. זה מבטיח כי הקונה והמוכר (או צד אחד וביסק) צריכים לאשר את העסקה בכדי לשחרר כספים.

דמי עסקה עוברים לבוררים: עמלות העסקה של ביסק עוברות בחלקן למפתחים ובחלקן לבוררים.

עמלות זולות: עמלות התביעה של ביסק נחוצות “להגנה מפני דואר זבל בספרים, מניפולציות בשוק וקציר זהויות”. שכר טרחה מגיע גם לבוררים בגין שירותיהם. מחירו של 0.001 BTC ליצור הצעה או לקחת הצעה מספר ההצעות של Bisq, ותוספת דמי כרייה של 0.0009 BTC מתווספת. אלה העמלות היחידות שאתה משלם.

זמין בכל מקום בעולם: Bisq היא תוכנת מסחר אנונימית המשתמשת בפרוטוקול Tor. ניתן להשתמש בו בכל מקום בעולם. עם זאת, מפתחי ביסק ממליצים לנקוט משנה זהירות אם סוחרים בביטקוין בחלקים מהעולם בהם הביטקוין אינו חוקי. ביסק טוען כי “סוכנים סמויים יכולים לשמש כסוחרי עמיתים” על ביסק, וסוחרים עלולים להתמודד עם קנסות חמורים.

מגבלה של 1 BTC: Bisq מחילה מגבלה של 1 BTC למסחר כדי להפחית את הסיכון לפעילות פלילית בפלטפורמה. עם זאת, מגבלה זו עשויה להיות מוגברת בעתיד. למוכרים או אמצעי תשלום מסוימים עשויים להיות מגבלות נמוכות יותר. ככלל, מגבלות התשלום ב- Bisq נמוכות למדי כדי להרתיע את השימוש בפלטפורמה לפעילות פלילית.

איך ביסק עובד?

איך עובד bisx dex

בניגוד לרוב פלטפורמות המסחר בקריפטו, Bisq מנוהל באמצעות תוכנות שהורדו. הסיבה לכך היא שביסק לא מפעיל שרת מרכזי לביצוע ולקבלת הצעות, כך שלא ניתן לבצע מסחר באתר ביסק.

במקום זאת, התוכנה של ביסק מנהלת הצעות מסחר באמצעות עמית לעמית. אותה רשת P2P מורכבת מקהילה עולמית של אנשים שמריצים גם את Bisq במחשבים שלהם.

ביסק רואה בתוכנת שולחן העבודה שלה יתרון על פני פלטפורמות חילופי רשת מסורתיות:

“אלה חדשות טובות עבור המשתמשים, מכיוון ששירותים מרכזיים קלים לניטור, חסימה וכיבוי, בעוד שרשתות peer-to-peer כמו BitTorrent, Bitcoin ו- Bisq קשה לעקוב, לצנזר ולפרוץ.”

עם זאת, ביסק היא בורסה מבוזרת הבנויה על שלושה מרכיבים עיקריים:

יישום שולחן עבודה: Bisq הוא יישום שולחני זמין עבור Windows, Mac ו- Linux. באמצעות יישום שולחן העבודה, כל אחד יכול לקנות ולמכור ביטקוין בתמורה למטבעות לאומיים או מטבעות פיאט.

פרוטוקול מסחר: ביסק הוא גם פרוטוקול מסחר המאפשר לאנשים להחליף ישירות זה עם זה דרך האינטרנט, מבטל את הצורך בשירותי חילופי מהימנים של צד שלישי..

רשת עמיתים לעמית: Bisq היא רשת עמית לעמית (P2P) שנוצרה על ידי יישומי Bisq המגלים, מתחברים ופועלים זה עם זה ליישום פרוטוקול המסחר של Bisq. רשת Bisq היא עמית לעמית לחלוטין בכך שהיא אינה דורשת שרתים בשליטה מרכזית ואין לה נקודות כשל בודדות..

לאחר התקנת התוכנה, להלן השלבים הבסיסיים שבהם תשתמש כדי לבצע עסקאות עם Bisq:

שלב 1) הורד והפעל את יישום Bisq במחשב שלך

שלב 2) הגדר את Bisq עם פרטי אמצעי התשלום שלך (Bisq עובד עם דולר ארה”ב וכל מטבע לאומי אחר או מטבע פיאט ברחבי העולם)

שלב 3) אתה גולש בספר ההצעות של ביסק אחר הצעות קיימות למכירת המטבע הלאומי שלך עבור BTC; אם ברצונך להחליף למשל דולרים קנדיים בביטקוין (BTC), היית עיין בספר ההצעות ומחפש מישהו שמוכן לקנות CAD בתמורה ל- BTC.

שלב 4) אתה שולח את המטבע הלאומי שלך מהבנק שלך לבנק של המוכר ואז מציין שהשלמת את העסקה ב- Bisq

שלב 5) אתה והמוכר מחכים שתשלום המטבע הלאומי שלך יגיע לבנק של המוכר

שלב 6) המוכר מקבל את תשלום המטבע הלאומי שלך ואז מציין שהוא קיבל את התשלום שלך ב- Bisq

שלב 7) אתה מקבל את הביטקוין של המוכר והסחר הושלם

מנקודת מבט טכנולוגית, יישום Bisq בנוי בג’אווה 8 עם JavaFX עבור ה- GUI. כדי לקיים אינטראקציה עם רשת הביטקוין, ביזק משתמש בספריית bitcoinj. לצורך העברת מסרים ואחסון נתונים מבוזרים, Bisq משתמש ברשת הצפה (רכילות) בהתאמה אישית מעל Tor.

מחירים ותשלומי ביסק

מחירים ותשלומי ביסק

שכר הטרחה של ביסק מגיע למפתחים שלה ולבוררים האנושיים שלה.

דמי יצרן: 0.001 BTC (משולם לבוררים, כולל דמי כרייה כלולים)

שכר טרחה: 0.001 BTC (משולם גם לבוררים)

עמלת כריית ביטקוין: 0.0003 BTC לכל עסקה (יש שלוש עסקאות בכל עסקאות, כולל פיקדון מארנק חיצוני, מסחר ומשיכה לארנק חיצוני), 0.0009 BTC למסחר.

פיקדון: 0.1 BTC (מוחזר בשלמותו לסוחר לאחר העסקה אם לא מדווחים על פעילות זדונית)

פיקדון ביטחון לבורר: 2 BTC (חלק מכל אגרת בוררות שגובה מסוחרים לא ישרים נעול בפיקדון, והסכום המצטבר הזה מוחזר בשלמות לבורר כאשר הבורר מתפטר מחובות הבוררות).

למוכרים שונים יהיו גם שערי חליפין שונים – בדומה למה שאתה רואה ב- LocalBitcoins ופלטפורמות אחרות. כל שערי החליפין נחשפים מראש לפני ביצוע העסקה. לחלק מהמוכרים יש מרווח של 0% על שער החליפין, מה שאומר שהם גובים את שער השוק הנוכחי. מוכרים אחרים גובים פרמיה.

כיצד להשתמש ביסק

Bisq פשוט להגדיר ולהשתמש – גם אם אתה סוחר קריפטו בפעם הראשונה. אתה לא צריך שום קריפטו כדי להתחיל. אם יש לך מטבע לאומי כלשהו (כמו דולר ארה”ב) וחשבון בנק, אתה אמור להיות מסוגל למצוא שותף מסחרי דרך רשת P2P של Bisq.

כך משתמשים ב- Bisq:

שלב 1) הורד והתקן את Bisq

בקר ב- Bisq.network ועבור אל ‘הורדות’. כברירת מחדל, Bisq ידגיש את גרסת מערכת ההפעלה שלך. גרסאות Windows, Mac ו- Linux זמינות.

הורד והתקן את Bisq

כאשר אתה מריץ את ה-.exe להתקנת Bisq, ייתכן שתקבל אזהרה מ- Windows לגבי חסימת קובץ זדוני. התעלם מהאזהרה והמשיך בהתקנה.

באמצעות רשת bisq

שלב 2) הפעל את Bisq

הפעל את Bisq לאחר השלמת ההתקנה. סמן כדי לאשר שאתה מסכים להסכם המשתמש.

הסכם משתמשים של bisq

שוב, ייתכן שתקבל התראה מ- Windows Defender על חסימת התכונות של Bisq. סמן את התיבות כדי לאפשר ל- Bisq לתקשר ברשתות פרטיות וציבוריות.

מדריך bisx dex

לבסוף, Bisq ישלים את תהליך ההתקנה וישיק את פרוטוקול Tor.

שלב 3) צור חשבון חדש

אתה משתמש כעת ב- Bisq ומסונכרן עם מיינט הביטקוין (באמצעות Tor).

חשבון משתמש של bisq

לפני שתבצע טרייד ב- Bisq, תצטרך ליצור חשבון חדש. פתח את יישום Bisq ועבר ל’חשבון ‘בפינה השמאלית העליונה של המסך.

הצטרף לחשבון bisq

לחץ על ‘הוסף חשבון חדש’ ובחר את אמצעי התשלום הרצוי.

תשלומי ביסק

בהתאם לשיטת התשלום שבחרת, יהיה עליך להשלים אפשרויות הגדרה שונות. Bisq תציג גם מגבלות ספציפיות לשיטת התשלום שלך.

אמצעי תשלום של bisq

כפי שניתן לראות כאן, למשל, להעברות אלקטרוניות של אינטראק משך הסחר המרבי הוא יום אחד, קנייה מקסימלית של 0.01 BTC וסכום מכירה מקסימלי של 0.0625 BTC..

חשבון bisq dex חדש

לאחר שאימתת מידע זה, לחץ על ‘שמור חשבון חדש’. לאחר מכן תוכל להתחיל לבצע עסקאות עם Bisq.

שלב 4) בחר את המטבע הלאומי שלך

לאחר הגדרת חשבון התשלום שלך, תוכל לדפדף בספר ההצעות של Bisq כדי לראות הצעות במטבע הרצוי.

מסחר ביסק

אם אתה רוצה לקנות ביטקוין באמצעות דולר קנדי ​​בחשבון הבנק הקנדי שלך, למשל, תוכל למצוא הצעות ב- Bisq.

מבחינה טכנית, Bisq תומך בכל מטבע לאומי בעולם. עם זאת, במטבעות גדולים ומוכרים יותר יהיו זמינים יותר בספר ההצעות.

חילופי קריפטו של ביסק

שלב 5) השלם טרייד

אם אתה קונה ביטקוין באמצעות המטבע הלאומי שלך, לחץ על ‘קנה BTC’. אם אתה מוכר, לחץ על ‘מכר BTC’.

בורסת מסחר בביטקוין

לאחר מכן, עיין במבצעים הזמינים באזורך. כל הצעה כוללת מידע מפורט אודות שער החליפין, הסכום המינימלי או המקסימלי ואמצעי התשלום. Zelle היא אמצעי תשלום פופולרי עבור סוחרי דולר, למשל, ואילו Interac פופולרי עבור סוחרי CAD. אתה אמור להיות מסוגל לקנות או למכור ביטקוין בכל שיטת העברה בנקאית הנפוצה בארצך.

לאחר שתהיה מוכן לקבל הצעה, לחץ על ‘קח הצעה למכור BTC’ או ‘קח הצעה לרכישת BTC’.

לחלופין, אם ברצונך לפרסם הצעה לספר ההזמנות של Bisq, תוכל ללחוץ על ‘צור הצעה חדשה לרכישת BTC’ או ‘צור הצעה חדשה למכירת BTC’..

לכל מוכר יש נוהל אחר למשלוח וקבלת כסף דרך ביסק. ככלל, תשלח כספים לנאמנותו של ביסק, ואז הכספים האלה ישוחררו לאחר שהמוכר והקונה יאשרו את התשלום.

שלב 6) התאם אישית את ההגדרות

אין צורך למשוך את כספך מביסק לאחר השלמת המסחר. Bisq היא מערכת מסחר שאינה משמורת, מה שאומר שהכספים כבר נמצאים בחשבון הבנק שלך (אם מכרת BTC) או בארנק הביטקוין שלך (אם מכרת מטבע פיאט).

סקירת חילופי ביסק

עם זאת, אתה יכול להתאים אישית את ההגדרות שלך לעסקאות עתידיות. מתפריט ההגדרות של Bisq, תוכלו להתאים אישית את השפה, הארץ והמטבעות המועדפים עליכם. אתה יכול להסיר מטבעות לאומיים או מטבעות קריפטוגרפיים מספר ההצעות שלך, למשל.

על ביסק

ביסק מקפיד להסביר שהיא לא חברה. במקום זאת, Bisq היא תוכנה חופשית המשוחררת תחת גרסה 3 של הרישיון הציבורי הכללי של GNU Affero.

ביסק פותח על ידי צוות מבוזר של אנשים ברחבי העולם. אנשים אלה התכנסו במטרה ליצור דרך בטוחה, פרטית ועמידה לצנזורה להחלפת מטבעות קריפטוגרפיים ומטבעות פיאט באינטרנט..

ביסק היה בעבר ידוע בכינוי Bitsquare. הפרויקט הושק לראשונה בברצלונה, ספרד בשנת 2014.

מילה אחרונה

בסופו של דבר, ביסק הוא יישום חילופי אידיאלי לכל מי שאינו מעוניין לפסול שליטה או פרטיות לרשות מרכזית לסחור עם אנשים אחרים. זהו יישום שולחני ממוקד פרטיות שמקל על סחר בעשרות מטבעות קריפטוגרפיים ובכל מטבע לאומי בביטקוין.

בקר ב- Bisq.network עוד היום כדי להוריד את Bisq עבור Mac, Windows או Linux. אתה יכול להתחיל מיד לדפדף בהצעות החלפת קריפטו של P2P באזורך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner