מדריך לבורסות מבוזרות: השוואה בין מכשירי DEX פופולריים

מדריך זה לבורסות מבוזרות מסביר מהן בורסות מבוזרות וכולל השוואה בין DEX פופולרי בשוק הקריפטוגרפי כיום..

נכון לעכשיו, הרוב המכריע של חילופי הקריפטוגרפים עדיין מרוכז מאוד. הזמנות, פיקדונות, משיכות ועסקאות מנותבות במערכת מרכזית או סגורה. מרכזיות גדולות כמו Binance או Okex שומרות / מנתבות את כל ההזמנות בשרתים שלהן – וכך הן ידועות כמרכזיות מרכזיות. עם זאת, אנליסטים רבים של מטבעות קריפטו מאמינים כי DEX (בורסות מבוזרות) יהיו הצורה המובילה של חילופי מטבעות קריפטוגרפיים כאשר הטכנולוגיה והיכולות שלהם יהיו זהים לעמיתיהם המרכזיים. אחרי הכל, הערעור של מטבעות קריפטוגרפיים הוא ההבטחה ל’ביזור ‘. לכן, יש DEX טוב עם נזילות טובה חשוב לעתיד המטבעות הקריפטוגרפיים.

מהי בורסה מבוזרת (DEX)?

בורסה מבוזרת היא פלטפורמת מסחר עם קוד פתוח הפועלת בבלוקצ’יין, שם אין ישות אחת השולטת בזרימת הנתונים. זה ההפך הגמור מחילופי מטבעות קריפטוגרפיים כמו Coinbase, Kraken או Binance הנשלטים על ידי חברות ומנוהלים על ידי שרתים מרכזיים. מכשירי DEX אינם מסתמכים על אף גורם שיחזיק בכספי הלקוחות. כל עסקאות המסחר מתרחשות כביכול ישירות בין משתמשים ברשת עמית לעמית (P2P) באמצעות מערכת אוטומטית ‘חסרת אמון’. DEXs מבטל את הסיכונים הבאים בבורסות מרכזיות:

 • זמן השבתה של השרת
 • אפשרות גבוהה של מניפולציה בשוק
 • אובדן כספי לקוחות
 • פריצה
 • פשיטת רגל

רבים במרחב המטבע הקריפטוגרפי חוו את הנושאים הנ”ל בעת התמודדות עם מרכזיות מרכזיות. מקורות DEX נוצרו בכדי להקל על נושאים אלה ומקווים לספק אלטרנטיבה בת קיימא לבורסות מרכזיות. להלן ההבדלים בקצרה:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

ה- DEX הנפוץ ביותר מסתמך על פלטפורמת בלוקצ’יין אחת. לדוגמא, ניתן לסחור באסימני ERC-20 (אסימונים הבנויים על בלוקצ’יין את’ריום) מול את’ר (ETH) ב- DEX שנבנים על בלוקצ’יין את’ריום, אך לא תוכלו לסחור בהם כנגד אסימוני NEP-5 (אסימונים שנבנו. בבלוקצ’יין NEO). ישנם פתרונות לבעיה זו, כלומר על ידי יצירת אסימוני proxy (נכס דיגיטלי המייצג מטבע מטבע ספציפי בפלטפורמות בלוקצ’יין שונות) או על ידי יצירת מערכת נאמנות מרובת חתימות מבוזרת. ישנם גם פתרונות רוחביים אחרים המפותחים.

(ראה עוד: ניתוח סיכון מטבעות מטבעות: מטבעות קיימים לעומת ICO)

היתרונות של DEX

ישנם מספר יתרונות של DEX:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

חוסר אמון: היתרון הגדול ביותר של DEX על פני חילופי ריכוז הוא אופיו ה’אמין ‘. במערכת מרוכזת, אמון נדרש למערכת המתפקדת במלואה. ישנם מספר סיכונים הקשורים למערכת מרכזית שיכולה לפגוע במערכת כולה. באשר ל- DEX, אינך נדרש “לסמוך” על החברה שמאחורי ה- DEX או על משתמשי הפלטפורמה מכיוון שכל העסקאות מתרחשות במערכת שקופה ואוטומטית..

עמלות נמוכות: דמי המסחר ב- DEX נמוכים משמעותית בהשוואה לבורסות מרכזיות; חלק מה- DEX הם אפילו בחינם. העמלות היחידות שמשתמשים נושאים הן עלות משלוח עסקאות דרך הבלוקצ’יין (למשל עמלות דלק על Ethereum Blockchain). עם זאת, יש לציין כי ישנם זמנים בהם הרשת עמוסה, והעמלות מנופחות זמנית.

לבטח: יתרון גדול נוסף של DEX הוא העובדה שצמתים (מחשבים המחוברים לרשת הבלוקצ’יין) מופצים ברחבי העולם, ובכך מפחיתים את הסיכונים להפסקת שרת וכן את האפשרות לפריצה. אך כמובן ש- DEX חייב להיות פופולרי מלכתחילה בכדי להגיע לביזור יעיל; ככל שיש יותר צמתים כך הרשת תהיה מבוזרת ומועילה יותר.

פְּרָטִיוּת: DEX מספקים תכונות פרטיות שנדירות יותר ויותר למצוא בחילופי מרכזים. בניגוד לבורסות ריכוזיות הדורשות הליכי KYC מסורבלים, מסחר ב- DEX אינו דורש ממך למסור את המידע האישי שלך או מידע. אימוץ פרטיות ואנונימיות לא אומר שאתה פושע; זה פשוט אומר שאתה גואל את הזכויות הטבעיות שלך כדי לשלוט באופן מוחלט בפרטיות שלך.

עמיד בממשלה: אין ממשלות שיכולות להשבית או להטיל הוראות כלשהן כלפי DEX, מכיוון שהן אינן ישויות משפטיות הפועלות בתחום שיפוט ספציפי. מכשירי DEX הם קודי קוד פתוח הפועלים ברשת מבוזרת, מה שמקשה מאוד על כל ממשלה לנסות ולשלוט בה.

(קרא גם: מדריך למתחילים rypto: 5 דברים שעליהם לדעת Crypto Newbies)

חסרונות DEX

ככל ש- DEX נשמעים מדהים, עלינו להיות מודעים לכמה נושאים ואתגרים שצריך לטפל בהם לפני ש- DEX יכולים בסופו של דבר להחליף מרכזיות מרכזיות..

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

חווית משתמש לקויה: הבעיה הגדולה ביותר עם DEX היא העובדה שרובם אינם ידידותיים למשתמש מספיק. לרוב סוחרי המטבעות הקריפטוגרפיים החדשים קשה ומורכב להשתמש ב- DEX, ומעדיפים להשתמש בבורסות מרכזיות שקל הרבה יותר לנווט. קשה ל- DEX להשיג אימוץ רחב יותר כאשר רובם אינם ידידותיים במיוחד לסוחרים חדשים. בנוסף, יש דברים קודמים שצריך להבין לפני המסחר ב- DEX, כמו הפעלת ארנק מטבעות קריפטוגרפי אישי שהוא כבר מורכב לאדם הממוצע..

לְהַאֵט: חסרון חשוב נוסף של DEX הוא יכול לעבד עסקאות איטיות יחסית לבורסות מרכזיות. מרכזיות מרכזיות גדולות כמו Binance יכולות לבצע עסקאות הרבה יותר מהר מכיוון שהן משתמשות בשרתים מרכזיים. DEX דורשים אלפי מחשבים שונים לסנכרן זה עם זה וזה מציב אותם בעמדת נחיתות מבחינת המהירות מכיוון ששרתים מרכזיים יכולים לעבד ולבצע הזמנות מהר יותר. זה היה ידוע נרחב כי רשתות חסימות אינן יעילות הרבה יותר בעיבוד עסקאות בשל בעיות מדרגיות.

חוסר נזילות: נזילות היא נושא ענק עבור מכשירי DEX. דרגה גבוהה של נזילות חיונית לכל בורסה או שוק לתפקוד יעיל ויעיל. למרבה הצער, DEX מושך נזילות נמוכה בהרבה בהשוואה לבורסות ריכוזיות מכיוון שרבים מוצאים את זה מורכב לסחור ב- DEX. נזילות גבוהה תגיע רק עם שימוש רב יותר בפלטפורמה.

אין מתקן למסחר בשוליים: המסחר בשוליים זכה לפופולריות של סוחרים כדי לשער ולגדר את השקעותיהם. כרגע רק מרכזיות מרכזיות – כמו ביטפינקס, קראקן, פולוניקס וכו ‘.

(ראה גם: מדריך לזיהוי מטבעות הונאה)

ניתוח של 7 DEX מייג’ור

בואו נסתכל על 7 חילופי מבוזרים פופולריים ונשווה את התכונות שלהם על סמך מספר תכונות:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

1. IDEX

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

IDEX היא בורסה מבוזרת המבוססת על Ethereum למסחר באסימונים של Ether (ETH) ו- ERC-20. IDEX הוא DEX פופולרי עבור אסימוני ICO שנסחרו לאחרונה לפני שהם מגיעים לבורסה מרכזית. IDEX יחסית מהיר ונחשב יותר ידידותי למשתמש בהשוואה ל- DEX אחרים. בדיוק כמו Etheredelta, IDEX מממשת חוזים חכמים למשתמשים לניהול המפתחות הפרטיים שלהם בעת סחר ברשת P2P מאובטחת.

מאפיין ייחודי של IDEX הוא שמשתמשים יחתמו את העסקאות שלהם באמצעות מפתחות ואילו IDEX ישדר את העסקה לבלוקצ’יין Ethereum (IDEX יהיה גם צומת Ethereum). זה מספק את היעילות של מרכזיה מבלי לפגוע באבטחה ובקרת המשתמשים.

ניתן לשלב בקלות את ארנקי החומרה (Nano Ledger) וארנקי התוכנה (Metamask, MEW) עם IDEX. למעשה, תוכל ליצור ארנק משלך מבוסס ETH ב- IDEX. ל- IDEX יש אסימונים מקומיים משלה בשם AURA, הפועלים על פי מודל הוכחה של הימור המאפשרים לסטיקים להרוויח חלק מעמלות שנוצרו על ידי IDEX ומוצרי אורורה בעתיד. אורורה היא החברה שעומדת מאחורי IDEX.

הנה סיכום המאפיינים של IDEX:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

(קרא עוד: ביטקוין לעומת מטבעות אלט חוזרים: השוואת הרווחים בין ביטקוין & השקעות של Altcoins)

2. ForkDelta

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

EtherDelta הייתה פעם הבורסה המבוזרת הפופולארית ביותר אך איבדה את הפופולריות שלה לאחר שנמכרה לבעלים חדשים שהציגו מדיניות והחלטות מפוקפקות. ForkDelta נולד אז ממזלג של EtherDelta. למרות שנפח המסחר בו מוגבל, הוא עדיין נותר אחד ממסמכי ה- DEX עבור המסחר באסימונים ERC-20. אף על פי ש- IDEX משתמש במודל ביזור-היברידי המחייב את הצמתים שלה לשדר עסקאות, פורקדלתה מבוזרת לחלוטין מכיוון שכל העסקאות עוברות דרך הבלוקצ’יין. פרויקטים אינם צריכים לקבל אישור מהמנהלים כדי לאשר ידנית את הגשת רישום האסימונים. ניתן לסחור באופן אוטומטי בכל אסימוני ERC-20 אם יש קונים ומוכרים.

ממשק המשתמש של ForkDelta יכול להיות מורכב ומאיים עבור המשתמשים הממוצעים. מבחינת שילוב הארנק, Metamask ו- MEW הם הארנק הקל ביותר לשילוב ב- ForkDelta. באשר לשילובים עם ארנקים אחרים כגון ארנקי חומרה, למרבה הצער זה לא ידידותי למשתמש כמו שאר ה- DEX.

הנה סיכום של התכונות של ForkDelta:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

3. גלי DEX

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

Waves DEX הוא הרחבה של המערכת האקולוגית Waves, הכוללת בלוקצ’יין משלה ומטבע מקורי בשם WAVES. הוא נחשב ל’DEX המהיר ביותר ‘שכן הוא בנוי על פלטפורמת Waves, המסוגלת לעבד מעל 440 עסקאות לשנייה (TPS). יכולות אלה מגמדות כמו בלוקצ’יין את’ריום (7 TPS) ואפילו בלוקצ’יין של ביטקוין (15 TPS). Waves DEX משתמש במבנה מבוזר היברידי מכיוון שהוא ממנף על שירות התאמת הזמנות מרכזי.

מאפיין ייחודי של Waves DEX הוא שהוא תומך במסחר מטבעות מחוץ לבלוקצ’יין שלה (כגון BTC & ETH), בניגוד ל- DEX קודמים שתומכים רק במטבעות שנוצרו על בלוקצ’יין מקומי משלהם. מאפיין ייחודי נוסף הוא שעסקאות ב- Waves Dex – כמו בבלוקצ’יין Waves – מהירות בהרבה מבלוק צ’ייס או DEX אחרים. אם זה לא מספיק, תוכלו לסחור בנכס קריפטוגרפי שנבנה ברשת כדי לייצג מטבע מטבע אחר (BTC, ETH, LTC, Zcash, Dash, BCH ו- Monero) או אפילו לפיאט..

Waves DEX כולל גם יישום סלולרי וארנקים מובנים (מכיוון שה- DEX בנוי על הבלוקצ’יין המקורי שלו) כדי להקל על הנוחות למשתמשים. Waves DEX הוא אחד מאותם ה- DEX שיש להם כמות רבה של פונקציונליות ותכונות, ויהיה אחד לחפש. הנה סיכום של התכונות של Waves DEX:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

(ראה גם: מדריך למתחילים בקריפטו: 5 דברים שעליהם לדעת מתחילים בקריפטו)

4. OpenLedger

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

OpenLedger היא פלטפורמת מסחר מבוזרת הבנויה על טכנולוגיית גרפן Bitshares, המסוגלת למהירויות תיאורטיות של עד 100,000 TPS. זה מאפשר ל- DEX של OpenLedger להתמקד עם יותר עסקאות. OpenLedger כולל גם כמה מטבעות חשמליים מקוריים בפלטפורמה הנקראים bitUSD ו- bitCNY.

מאפיין ייחודי של OpenLedger הוא כי ה- DEX מאפשר לסחור בקרנות קריפטוגרפיות וקרנות פיאט. Open Ledger כולל ארנק מובנה ב- DEX שלהם, מה שמקל על הנוחות למשתמשים.

מבחינת שילוב הארנק עם ארנקים חיצוניים, OpenLedger מקבל ציון נמוך מזה שכן משתמשים אינם יכולים לסנכרן את ארנקי התוכנה שלהם (כגון Metamask) ל- OpenLedger. על המשתמשים ליצור חשבון באמצעות OpenLedger ולבחור אחת משתי האפשרויות: לפי קובץ סל או לפי שם / סיסמת חשבון רגילים. עם זאת, התהליך מהיר ללא צורך בהליכי KYC.

להלן סיכום המאפיינים של פתח לדג’ר:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

5. CryptoBridge

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

CryptoBridge היא מרכזיה מבוזרת שנבנתה גם ברשת Bitshares וממנפת את טכנולוגיית הגרפן, ומאפשרת תפוקות עסקיות גבוהות ומדרגיות. בניגוד ל- OpenLedger הפועל על פי מודל ביזור היברידי, CryptoBridge פועל על מערכת שערים מבוזרת מאוחדת הפועלת על מנגנון קונצנזוס של Delegated-Proof-of-Stake. המערכת מופעלת על ידי המטבע המקורי של CryptoBridge הנקרא BridgeCoin (BCO), המעודד תמריץ. המשתתפים להעביר את מטבעותיהם תמורת חלק ברווחים שנוצרו באמצעות ה- DEX.

היבט ייחודי של CryptoBridge הוא שהוא פועל באמצעות פקודת הזמנות מבוססת בלוקצ’יין. המשמעות היא שכל צורות העסקאות – הפקדה, משיכות, התאמת הזמנות – מאוחסנות בבלוקצ’יין. זה מבטיח ש- CryptoBridge יפיק את כל היתרונות של מערכת מבוזרת באמת. בנוסף, CryptoBridge מציעה את אחת האפשרויות המקיפות ביותר לזוג המסחר בקריפטוגרפים מכל ה- DEX, עם למעלה מ -166 זוגות מסחר..

מבחינת שילוב הארנק, זה דומה ל- OpenLedger, שם מומלץ למשתמשים ליצור ארנקים משלהם באמצעות פלטפורמת CryptoBridge. אין אפשרות לסנכרן ארנקי תוכנה כמו Metamask או MEW עם ה- DEX.

הנה סיכום של התכונות של CryptoBridge:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

6. סוויטצ’או

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

Switcheo אולי דומה ל- IDEX, אך בנוי על בלוקצ’יין NEO. המטרה העיקרית של Switcheo היא להקל על חילופי אסימונים מבוססי ניאו (NEP-5). מכיוון שבלוקצ’יין NEO מסוגל להאיץ עד 1,000 TPS, Switcheo מנצל יכולת זו כדי לספק סביבת מסחר יעילה וביצועית גבוהה. Switcheo ממנפת חוזים חכמים כדי להקל על ביצוע עסקאות ברשת עמית לעמית (P2P).

המטרה הסופית של Switcheo היא להיות מסוגלת לתמוך ביכולות צולבות עם רשתות פופולריות אחרות כמו Qtum (QRC20), ETH (ERC20) ואפילו Stellar. אתה יכול למצוא פחות או יותר כל אסימון NEP-5 הנסגר על Switcheo. Switcheo הוא ה- DEX עבור המסחר ב- NEO או GAS כנגד כל מיני אסימוני NEP-5

מבחינת שילוב הארנק, קל יחסית לסנכרן את ארנק ה- NEO של אחד עם Switcheo.

הנה סיכום המאפיינים של סוויטצ’ו:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

7. כוכב DEX (StellarTerm)

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

Stellar DEX הוא קוד פתוח DEX שנבנה על גבי בלוקצ’יין Stellar. StellarTerm מאפשר לכל אחד להנפיק ולהעביר נכסים המוחזקים על ידי חשבונות משתמש, עם ארנק מובנה המשולב יחד עם ה- DEX.

מאפיין ייחודי ב- DEX של Stellar הוא שהוא תומך ביכולות תשלומים צולבות הן של מטבעות קריפטוגרפיים והן של זוגות פיאט. זה מציע למשתמשים גישה גמישה להחליף מטבעות בקלות בקנה מידה עולמי.

מבחינת שילובי ארנקים, משתמשים יכולים ליצור ארנק מקורי רק דרך פלטפורמת הכוכבים או עם ארנק חומרה (Ledger Nano).

הנה סיכום של התכונות של StellarTerm:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

(אולי יעניין אותך: מדריך למתחילים להשקעה ב- ICO: כיצד להשתתף ב- ICO)

משאבים מועילים כדי להתחיל

אם אתה מתחיל את המסע שלך בעולם המורכב של מטבעות קריפטוגרפיים, הנה רשימה של משאבים ומדריכים שימושיים שיעבירו אותך בדרך:

בורסה מבוזרת, חילופי מבוזרים, דקסים פופולריים, DEX, DEX

מִסְחָר& לְהַחלִיף

 • מדריך הקריפטו 101: בחירת בורסת המטבעות הטובה ביותר
 • מדריך לבורסת ביטרקס: כיצד לסחור בביטרקס
 • מדריך לחילופי Binance: כיצד לפתוח חשבון Binance ומה כדאי לדעת
 • מדריך לבורסת את’רדלתא: כיצד לסחור באת’רדלתא
 • מדריך ליסודות המסחר במטבעות קריפטוגרפיים: מבוא לניתוח טכני של קריפטו
 • מסחר במטבעות קריפטוגרפיים: הבנת זוגות מסחר במטבעות קריפטוגרפיים & איך זה עובד
 • מדריך למסחר בקריפטו: 4 מלכודות נפוצות שכל סוחר קריפטו יחווה

ארנקים

 • מדריך לארנקי מטבעות קריפטוגרפיים: מדוע אתם זקוקים לארנקים?
 • מדריך לארנקי מטבעות קריפטוגרפיים: פתיחת ארנק ביטקוין
 • מדריך לארנקי מטבעות קריפטוגרפיים: פתיחת MyEtherWallet (MEW)

קרא גם: מדריך למסחר בקריפטו: 4 מלכודות נפוצות שכל סוחר קריפטו יחווה ומדריך את יסודות המסחר במטבעות קריפטוגרפיים: מבוא לניתוח טכני של קריפטו.

הירשם כעת לסמינר המקוון שלנו בנושא מטבעות קריפטוגרפיים בחינם כדי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת על השקעה בקריפטו.

קבל את שלנו ספר אלקטרוני בלעדי אשר ינחה אותך בתהליך שלב אחר שלב כדי להתחיל להרוויח כסף באמצעות השקעות Cryptocurrency!

אתה יכול גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו בכתובת לשלוט בקריפטו: ידע מתקדם במטבעות קריפטוגרפיים לשאול כל שאלה בנוגע לקריפטוסים!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner