Uniswap Exchange: מאסטר המדריך לבדיקת משתמשים בקריפטו

uniswap

כיצד להשתמש, לסחור ולהירשם להחלפת Uniswap

Uniswap הוא פרוטוקול המאפשר לך לבצע חילופי סמלים אוטומטיים באמצעות Ethereum. גלה את כל מה שאתה צריך לדעת על Uniswap ואיך זה עובד היום במדריך ובסקירה שלנו.

מה זה Uniswap?

Uniswap הוא פרוטוקול המאפשר לך להחליף אסימונים באמצעות חוזה חכם ב- Blockchain Ethereum.

הודות ל- Uniswap, ניתן להחליף אסימונים של ERC-20 תוך תשלום עמלות של 0.3%, כאשר כל העסקאות אוטומטיות באמצעות חוזים חכמים.

Uniswap נבנה עם ארבעה עקרונות יסוד, כולל:

  • ממשק חוזה חכם פשוט להחלפת אסימוני ERC-20
  • מודל פורמלי לאיחוד עתודות נזילות
  • ממשק קוד פתוח של קוד פתוח לסוחרים ולספקי נזילות
  • התחייבות להחלפת נכסים חופשית ומבוזרת

כיום Uniswap השיגה בהצלחה את ארבעת העקרונות הללו. זהו פרוטוקול חילופי פתוח (כל אחד יכול לרשום כל אסימון ERC-20 באמצעות הפרוטוקול). זה מבוזר: כל העסקאות מסתיימות באופן אוטומטי באמצעות חוזים חכמים. ומודל איגום הנזילות הפורמלי מקבץ בהצלחה את הנזילות באופן שמעודד את ספקי הנזילות תוך שהוא גובה עמלות תחרותיות של הסוחרים (0.30%)..

סקירת uniswap

Uniswap הוא מקבל מענקי קרן את’ריום. מפתח אתריום וממציא Uniswap היידן אדמס הודיעה על ההשקה של הפרוטוקול בטוויטר ב -2 בנובמבר 2018. אדאמס קיבל השראה להשקת הפרויקט לאחר שקרא את אחד מיוצרי אתריום ויטאליק בוטרין פוסטים של Reddit לפני כמה שנים.

נכון לדצמבר 2019, Uniswap רשמית עדיין בגרסת בטא, ולסוחרים מומלץ להשתמש בה על אחריותם בלבד.

ישנם מספר דברים שהופכים את Uniswap לייחודי. ראשית, רישום האסימונים פתוח וחינמי, וכל פונקציות החוזה החכם הן ציבוריות.

חילופי אסימונים ללא החלפה

שנית, Uniswap יעיל הרבה יותר בגז בשל העיצוב המינימליסטי שלו מאשר, למשל, Bancor ופרוטוקולים אחרים. עבור סחר באסימונים ETH עד ERC-20, Uniswap ישתמש בערך פי 10 פחות גז מבנקור. Uniswap יכול גם לבצע עסקאות ERC-20 ל- ERC-20 בצורה יעילה יותר מפרוטוקול 0x, ויש לו הפחתות משמעותיות של גז בהשוואה לבורסות הזמנות ברשת כמו EtherDelta ו- IDEX.

תוכל לבצע החלפה מקוונת היום דרך Uniswap.exchange או ללמוד עוד על Uniswap ואיך זה עובד על ידי ביקור ב- Uniswap.io.

תכונות שלא ניתן להחליף

חילוק הצפנה ללא החלפה

התכונות העיקריות של Uniswap כוללות:

מסחר אוטומטי 24/7: Uniswap מאפשר לך להחליף אסימונים בכל שעה ביום או בלילה. כל העסקאות מתבצעות באמצעות חוזה חכם אוטומטי.

מסחר ERC-20 אסימונים: Uniswap מאפשר לך לסחור באסימוני פרוטוקול ERC-20 ב- Blockchain Ethereum.

כמו בורסה מבוזרת: Uniswap הוא כמו בורסה מבוזרת בכך שאתה יכול לסחור באסימונים ללא התערבות של צד שלישי מרכזי. עם זאת, זה שונה מחילופי מבוזרים בכך שאין ‘חילופי’ P2P אמיתיים. אתה מחליף אסימונים עם מאגר נזילות.

פועל לנצח: לא ניתן להפסיק את החלפת החליפין. הפרוטוקול יפעל לנצח כל עוד רשת את’ריום פועלת.

יכול להתמודד עם הזמנות בכל גודל: Uniswap יכול לטפל טכנית בכל גודל הזמנה – מ -0 עד אינסוף. הפרוטוקול משתמש בעקומה אסימפטוטית כדי להעלות את מחיר המטבע ככל שהכמות הרצויה עולה. המשמעות היא ש- Uniswap יכולה לטפל טכנית בהזמנות בכל גודל, אך הזמנות גדולות באמת יקרות מאין כמותן לאחר מגבלה מסוימת.

לא אידיאלי עבור לווייתנים והזמנות גדולות: Uniswap פועל מכיוון שלוויתנים אינם יכולים להכריע את מאגרי הנזילות. ללווייתנים אין תמריץ לבצע עסקאות גדולות באמצעות פרוטוקול Uniswap. למעשה, דמי המסחר הגבוהים של Uniswap מייקרים עסקאות גדולות.

מענק קרן את’ריום שהתקבל: היזם של Uniswap, היידן אדמס, קיבל מענק מקרן Ethereum לפיתוח Uniswap.

עמלות מסחר של 0.3%: Uniswap גובה עמלות מסחר של 0.3%, כאשר הכסף הזה יועבר לספקי הנזילות. דמי מסחר אלה אינם נוגעים למייסדים או לפלטפורמת מסחר ריכוזית כלשהי. זה רק הולך לקראת שמירת הפרוטוקול ומתן ספקי נזילות ותמריץ לייצר שווקים.

כרגע בטא: Uniswap הושק בנובמבר 2018. החל מדצמבר 2019, Uniswap זמין לשימוש וביצוע החלפות, למרות שהוא עדיין מבחינה טכנית בגרסת בטא..

80+ אסימונים: החל מדצמבר 2019, Uniswap תומך ב- 80 אסימונים ומעלה, כולם אסימונים פרוטוקולים של ERC-20. תוכל להציג את כל האסימונים הזמינים ב- Uniswap.exchange/swap. פשוט חפש שם אסימון, סמל או כתובת, ואז בחר אותו ובצע את ההחלפה.

הרווח כסף על ידי מתן נזילות: מי שמספק נזילות ב- Uniswap יכול להרוויח קיצוץ בדמי המסחר. אתה יכול להוסיף נזילות ב- Uniswap.exchange על ידי הפקדת כל אחד מהאסימונים הנתמכים ב- ERC-20.

ארנקי אתריום נתמכים מרובים: אתה יכול לחבר ארנק Ethereum ל- Uniswap ישירות להחלפות קלות יותר. Uniswap תומך ב- Metamask, Wallet Connect, Coinbase Wallet, Fortmatic ו- Portis (ברור, עם זאת, אתה יכול לשלוח כספים לכל ארנק Ethereum שאתה אוהב).

יעיל בגז: בשל העיצוב המינימליסטי של Uniswap, הפרוטוקול יעיל מאוד בגז. Uniswap משתמש בגז פי 10 פחות מבנקור בעסקאות ETH ל- ERC-20, למשל, ומעביר אסימוני ERC-20 בצורה יעילה יותר מ- 0x. ל- Uniswap גם הפחתות גז משמעותיות בהשוואה לבורסות ספרי הזמנות ברשת כמו EtherDelta ו- IDEX.

החלפת מטבעות שלא הוחלפו

כיצד פועל Uniswap?

Uniswap הוא קבוצה של חוזים חכמים הפרוסים ברשת את’ריום, כלומר תהליך הסחר כולו מתרחש ברשת. אין שום אסימון, אין ריכוזיות ושום עמלות לאף אחד מהמייסדים.

כל חוזה חכם מקושר לזוג ספציפי של ETH-ERC-20. יש חוזה חליפין אחד לכל אסימון ERC-20. אם לאסימון אין עדיין חילופי דברים, כל אחד יכול ליצור חוזה חילופי באמצעות איש הקשר המפעל של Uniswap. המפעל פועל כרישום ציבורי וניתן להשתמש בו לחיפוש כל כתובות האסימון והחלפה שנוספו למערכת.

המכניקה של Uniswap הופכת אותה לאחת מפלטפורמות ההחלפה הייחודיות ביותר הקיימות כיום.

ראשית, Uniswap מסיר את הרעיון של ספר הזמנות מגבלה לחלוטין. אין “חליפין” מסורתי ב- Uniswap, וקובעי השוק אפילו לא מציינים מחיר בעת מתן נזילות; במקום זאת, הם פשוט מספקים את הכספים, ואז Uniswap דואג לשאר.

בבורסת קריפטו טיפוסית, יצרני השוק מספקים נזילות בנקודות מחיר מסוימות. יצרן שוק עשוי לקבל הזמנת קנייה עבור ETH במחיר של 100 דולר, למשל, והזמנת מכירה עבור ETH במחיר של 200 דולר. מחיר מטבע קריפטוגרפי, כמו ETH, מצוטט כאמצע השוק בין ההצעה הגבוהה ביותר לשאלה הנמוכה ביותר.

Uniswap זורק את הרעיון המסורתי הזה של פקודות הזמנות מחוץ לחלון. זה מבלבל את ההזמנות של כולם יחד ללא מחירים או מגבלות ספציפיות. הנזילות של כולם מאוגדת יחד, ואז השוק נעשה על בסיס אלגוריתם דטרמיניסטי.

אלגוריתם דטרמיניסטי זה ידוע בתור יצרנית שוק אוטומטית או AMM. הוא מצטט מחירים למשתמש הקצה בהתבסס על מערכת חוקים שהוגדרה מראש. אתה יכול למצוא בוטים שפועלים כ- AMM – כמו בוטים שמציעים הצעות מחיר ומציעים כל 10 דולר ממחיר הביניים של BTC, עם הזמנות המתעדכנות כל הזמן בזמן שהשוק מסתובב..

כיצד פועל Uniswap

ה- AMM של Uniswap הוא ייחודי. היא משתמשת בגרסה המכונה צוות הפיתוח מכנה את מודל ה- Product Product Market Maker. AMM זה ייחודי בכך שהוא תמיד מספק נזילות ללא קשר לגודל ההזמנה או מאגר הנזילות. כיצד זה אפשרי? סיירוס יונסי מסביר זאת בצורה הטובה ביותר:

“החוכמה היא להעלות את מחיר המטבע באופן סימפטומי ככל שהכמות הרצויה עולה. בעוד שפקודות גדולות יותר נוטות לסבול (כפי שנראה עוד רגע), המערכת לעולם לא צריכה לדאוג שייגמר לה הנזילות. זה ממש ממש יעבוד. “

כיצד Uniswap יכול להתמודד עם עסקאות גדולות יותר? ובכן, הפרמיות עולות כדי לייקר לווייתנים בצורה בלתי נסבלת לבצע הזמנות גדולות.

יונסי מפרט הרבה יותר על אופן פעולתו של פרוטוקול זה להזמנות גדולות וקטנות (עד אינסוף). זה מסתבך, אבל כך מסכמת יונסי הכל:

“בקצרה, הנזילות המאוגדת מחליקה את עומק פקודת ההזמנות. אין יותר חורים גדולים או מרווחי הצעה / בקשה גדולים. זה עדיף על סוחרים קטנים שלא רוצים להתמודד עם ספרי הזמנת גבולות (ה- Uniswap UX הוא אחד החלקים ביותר שראינו בכל הקריפטו). לא צריך יותר להציע הצעות מחיר או לבצע חישובים כבדים. ספקי נזילות יכולים גם “להגדיר את זה ולשכוח את זה.” יש פחות תקורה משמעותית מבחינת ניהול ההזמנות והתפקידים. זו דרך פסיבית להפליא לספק נזילות ולהרוויח עמלות מסוימות. “

הכל מטופל באופן אוטומטי באמצעות פרוטוקול Uniswap.

תמחור ללא החלפה

Uniswap גובה עמלה אחידה של 0.30% למסחר. סחר זה אינו עובר למפתח Uniswap או לגורם מרכזי כלשהו. במקום זאת, הוא ניתן לספקי נזילות.

עמלות שלא הוחלפו

באופן ספציפי, העמלה של 0.3% מחולקת על ידי ספקי נזילות ביחס לתרומתם לעתודות הנזילות. אם ספק נזילות אחד מספק 50% ממאגר הנזילות לחוזה החכם ETH – AMPL, אז ספק הנזילות יקבל 50% מדמי העסקה מהחלפות שנעשו באמצעות אותו חוזה חכם..

כיצד להשתמש ב- Uniswap

אתה יכול להשתמש ב- Uniswap כדי להחליף אסימונים. לחלופין, אתה יכול להוסיף נזילות כדי להרוויח חלק מכל דמי המסחר. כך ניתן לעשות את שניהם.

החלפת אסימונים באמצעות Uniswap

שלב 1) לְבַקֵר https://uniswap.exchange

כיצד להשתמש ב- Uniswap

שלב 2) בחר את סוג המטבע הקריפטוגרפי שברצונך לשלוח (ETH או אסימון ERC-20)

באמצעות Uniswap

שלב 3) בחר את סוג המטבע הקריפטוגרפי שברצונך לקבל

uniswap חילופי החליפין

שלב 4) הזן את הסכום שברצונך לשלוח; תראה את הסכום המתאים בחלון הפלט, יחד עם שער חליפין

שלב 5) בדוק את שער החליפין; זה משתנה במידה רבה על פי גודל המסחר, ולעסקאות גדולות יש בכוונה שערי חליפין אסטרונומיים כדי לשמור על תפקוד הפרוטוקול

ארנק שלא ניתן להחליף

שלב 6) לחץ על ‘התחבר לארנק’, ואז הוסף את ארנק ה- Ethereum שלך (Uniswap תומך ב- MetaMask, Wallet Connect, Coinbase Wallet, Fortmatic ו- Portis)

שלב 7) אשר את העסקה בתוך הדפדפן והשלם את ההחלפה

הוספת נזילות ל- Uniswap

Uniswap יכול לשמש ליותר מעסקאות ETH ו- ERC-20 בלבד. אתה יכול גם להוסיף נזילות ל- Uniswap, ואז להרוויח חלק מדמי העסקה.

אתה מוסיף נזילות ל- Uniswap על ידי תרומת ערכים שווים של ETH ואסימון ERC-20. אתה לא יכול פשוט להוסיף אחד או את השני.

כך מוסיפים נזילות ל- Uniswap:

שלב 1) לך ל https://uniswap.exchange (וודא שאתה מחובר ל- MetaMask או לארנק Web3 אחר)

מדריך חילופי שחרור

שלב 2) לחץ על ‘בריכה’ כדי לעבור לממשק להוספת נזילות

שלב 3) לחץ על ‘הוסף נזילות’ בצד שמאל, מעל שדה ההפקדה

מהי החלפות uniswap

שלב 4) Uniswap מציג את יתרות הארנק המחוברות שלך ל- ETH ואת אסימון ה- ERC-20 שתבחר בתפריט הנפתח התחתון. אתה יכול גם לראות את שער החליפין ואת חלקך במאגר הנזילות.

שלב 5) כאשר אתה מזין ערך עבור ETH או Dai, Uniswap ממלא באופן אוטומטי את הסכום הנכון של הנכס האחר בהתבסס על שער החליפין הנוכחי (זכור: עליך להפקיד סכומים שווים של ETH וגם אסימון ERC-20 כדי להוסיף נזילות ל- Uniswap).

שלב 6) לחץ על ‘פרטי עסקה’ כדי לראות מידע נוסף, כולל מספר אסימוני הנזילות שתטבע וערכם.

שלב 7) לחץ על הכפתור הכחול ‘הוסף נזילות’. אם אתה משתמש ב- MetaMask, התאם את הגז כרצונך, ואז לחץ על ‘אשר’ בחלון הקופץ.

שלב 8) לאחר אישור העסקה ב- Blockchain Ethereum, התהליך הושלם. הוספת רשמית נזילות לפרוטוקול Uniswap. הממשק מראה את יתרות ה- ETH והדאי המעודכנות שלך ואת חלקך במאגר הנזילות הכולל של צמד המסחר. תמשיך להרוויח חלק מהעמלה של 0.3% על עסקאות כלשהן בין ETH לדאי עד שתסיר את הנזילות שלך מהמאגר..

כדי להסיר נזילות מהמאגר, בצע את אותו התהליך עד לשלב השלישי, ואז לחץ על אותה נפתחת אך בחר ‘הסר נזילות’.

על Uniswap

Uniswap נוצר על ידי מפתח אתריום היידן אדמס, שפיתח את הפרויקט על בסיס פוסט של Reddit מאת מייסד אתריום, ויטאליק בוטרין..

בוטרין וצוות את’ריום התרשמו מספיק מהצעתו של אדם להעניק ל- Uniswap מענק של קרן את’ריום.

הגרסה הראשונה של Uniswap הושקה בנובמבר 2018. נכון לדצמבר 2019, Uniswap עדיין בגרסת בטא.

ב- 22 בנובמבר, Uniswap הוכרז באמצעות טוויטר שהוא הגיע למחזור המסחר 24 שעות ביממה של 7.9 מיליון דולר, שזה שיא חדש בכל הזמנים:

על Uniswap

מילה אחרונה

Uniswap הוא אחד מפרוטוקולי ההחלפה הייחודיים ביותר הקיימים כיום. בנוי על בלוקצ’יין את’ריום, פרוטוקול ההחלפה מאפשר לך להחליף אסימונים של ETH ו- ERC-20 באמצעות חוזים חכמים אוטומטיים על בלוקצ’יין את’ריום. הפרוטוקול פתוח לכל אחד, וכל אחד יכול להרוויח חלק מדמי המסחר על ידי מתן נזילות לפרוטוקול Uniswap.

למידע נוסף או ביצוע הסחר הראשון שלך ב- Uniswap היום, בקר בכתובת https://uniswap.exchange

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner