תנודתיות בקריפטו: מדוע תנודתיות חשובה בשוק המטבעות

מאמר זה בוחן את הרעיון של תנודתיות בקריפטו ומדוע התנודתיות חשובה בשוק המטבעות הצומח.

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

התרסקות השוק הגדולה בשנת 2018 היא לקח קשה עבור רבים בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים על תנודתיות קיצונית של מטבעות קריפטוגרפיים. בתוך שנתיים, מחירי המטבעות הקריפטוגרפיים משתנים בעוצמה מהקצה לקצה, כאשר רבים מחשיבים את המטבעות הקריפטוגרפיים כשוק מאוד לא יציב ומלא ספקולציות ואי וודאות. המטבע הקריפטוגרפי הראשון והגדול ביותר המבוסס על שווי שוק – ביטקוין – חווה צמיחה אדירה בשנת 2017, וגדל מ- 700 $ לכמעט 20,000 $! זה שיעור תשואה מדהים של 27,000% בתוך 12 חודשים בלבד.

אין זה מפתיע שרבים קפצו על עגלת הקריפטו. עם זאת, השוק הפך במהרה לא יציב מדי ברגע שהוא צמח לרמות מסיביות, ולאחר מכן חווה קריסה מאסיבית במשך כל שנת 2018. שווי השוק של מטבעות קריפטוגרפיים ירד משיא כל הזמנים של 813 מיליארד דולר לכדי 100 מיליארד דולר בלבד, כאשר המחירים הכלליים של כל המטבעות הנופלים קרוב ל 90%.

מטבעות קריפטוגרפיים נתפסים כטכנולוגיה מורכבת, משבשת ואלגנטית שהפכה עשירים רבים לאנשים. לכן לא מפתיע שרבים נמשכים למצב הפיתוי והמסוכן של מטבעות קריפטוגרפיים.

הבה נבחן את תפיסת השוק החשובה של תנודתיות וכיצד היא מהווה מרכיב בלתי נפרד בשוק המטבע הקריפטוגרפי.

(ראה עוד: 4 סוגים של מטבעות לגיוון תיק הקריפטו שלך & נהל סיכונים)

מהי תנודתיות

במימון המסורתי, התנודתיות מוגדרת כמדד הסטטיסטי לפיזור מחיר הנכס. במילים פשוטות, התנודתיות מתארת ​​את המידה בה מחיר הנכס משתנה לאורך זמן. השקעה נחשבת לתנודתיות אם המחירים שלה נעים באגרסיביות מעלה או מטה מדי יום, כפי שניתן לראות בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים. הנה המחשה לתנודתיות:

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

נכסים תנודתיים נמוכים כמו זהב או אגרות חוב ממשלתיות יציבים ביותר, כאשר המחירים משתנים באופן קבוע ואינם משתנים בתדירות גבוהה. לעומת זאת, נכסים תנודתיים גבוהים עולים ויורדים בערכם במהירות ובאגרסיביות רבה יותר.

(קרא גם: האם קריסה במחיר הביטקוין תוביל לפטירתו?)

תנודתיות וסיכון

תנודתיות היא מושג חיוני שיש להבין מכיוון שהיא מודדת סיכונים. מבחינת המשקיעים והסוחרים, הבנת סובלנות הסיכון שלהם היא תמיד הצעד הראשון לפני ביצוע כל סוג של השקעות. אנשים שונים מחזיקים ברמת סובלנות שונה, וזה משפיע על בחירת ההשקעות שלהם. למשל, לפנסיונר בן 50 יהיה כנראה סובלנות בסיכון נמוך מאוד שכן העדיפות העיקרית שלהם תהיה לשמור על עושרם. סוגי ההשקעות שהם יסתכלו עליהם היו קרנות פנסיה, קרנות נאמנות, אגרות חוב ממשלתיות בעלות תשואה נמוכה או מניות של שבבים כחולים יציבים במיוחד שמשלמים הכנסות דיבידנד משמעותיות. לחלופין, בן 25 מאוניברסיטה כנראה יהיה בעל סובלנות סיכון גבוהה יותר וישקול להשקיע בהשקעות מסוכנות הכוללות מטבעות קריפטוגרפיים ומניות טכנולוגיות..

הנה מבט על הרמות המשתנות של תיאבון הסיכון.

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

יש להזכיר שרמת הסיכונים שבוחרים לקחת מתואמת מאוד לתשואות הפוטנציאליות שירכוש. במילים אחרות, השקעה בסיכון גבוה יותר קשורה לסבירות גבוהה יותר לייצר תשואות גבוהות יותר, בעוד שהשקעה בסיכון נמוך תניב שיעור תשואות נמוך יותר. זה נקרא סחר החזר סיכון.

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

רמות הסיכונים השונות הקשורות להשקעות שונות מחייבות אותך להבין את סובלנות הסיכון שלך ואז להמשיך ולהעריך אם התנודתיות של הנכס שאתה מעוניין להשקיע בו מתאימה לפרופיל הסיכון שלך. מטבעות קריפטו הם הנכס המסוכן ביותר שתוכלו לשים עליו את הכסף שהרווחתם קשה; זה יכול לתת לך שיעור תשואות משמעותי, אך להפך, עליך להיות מוכן לאפשרות של הפסד עצום, לאור התנודתיות הקיצונית במחירי המטבעות הקריפטוגרפיים. ראינו כבר את ההשפעות שלאחר ההתרסקות בשוק 2018, בה המחירים נפלו בכמעט 90%.

(ראה גם: האם זה מאוחר מדי לקנות ביטקוין והאם זה מאוחר מדי להשקיע במטבעות קריפטוגרפיים?)

מה גורם לתנודתיות בשוק המטבעות הקריפטוגרפי?

ישנן מספר סיבות התורמות לסביבה ההפכפכה והלא יציבה. בואו נסתכל על הגורמים העיקריים.

1) שוק תינוקות

שוק צעיר המגובה בטכנולוגיה חדשה יהיה הרבה יותר תנודתי מההשקעות המסורתיות הבשירות שנבדקו בזמן. בדיוק כמו שהאינטרנט היה מהפכני עוד בשנות התשעים והחברות הקשורות לאינטרנט הניבו שיעורי תשואה משמעותיים, שוק הקריפטוגרפים נמצא כיום במעגל דומה. לטכנולוגיות חדשות לוקח זמן להשתכלל ולאמץ על ידי ההמונים הכלליים, וקיים סיכון גבוה לכישלון מכיוון שיש הרבה דברים שיכולים להשתבש. האפשרות של שיבושים ואימוץ עתידיים יוצרת את הערך הנתפס בשוק, שמונע בעיקר על ידי ספקולציות בשל היעדר מדדים מוצקים, ניתנים לכימות המתייחסים ליסודות הטכנולוגיה..

מכיוון שמטבעות קריפטוגרפיים לא הגיעו לאימוץ המוני, ערכיו עדיין מונעים על ידי הייפ וספקולציות. זו הסיבה שהם מחליפים סחר גבוה בתשואה.

(קרא עוד: מדריך לניתוח יסודי למטבעות קריפטוגרפיים)

2) נזילות נמוכה (ביחס לשווקים אחרים)

נזילות מתייחסת לקלות הקנייה או המכירה של נכס בשוק הפתוח. שוק עם היקף עסקאות גבוה עם מספר תוסס של משתתפי שוק (קונים ומוכרים) ידוע כשוק נזיל ביותר. למרבה הצער, הינקות היחסית של שוק הקריפטו פירושה שנזילותו כרגע נמוכה מאוד. כשמסתכלים על זוגות המסחר של מטבעות רבים, אתה יכול לראות שהיקף המסחר היומי אינו דומה לערכים של השקעות מסורתיות אחרות כגון שוקי המניות..

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

(מקור: InsiderPRO)

שוק נזילות נמוך – כמו שוק המטבעות הקריפטוגרפיים – חשוף בקלות לתנודות פתאומיות ואגרסיביות במחירים, שכן הזמנה גדולה אחת יכולה להזיז את השווקים ולשלוח את המחיר או לרסק ברגע אחד. הסיבה לכך היא שיש מספר לא מספיק של משתתפי שוק והזמנות בשוק שיאגרו בפני הזמנות גדולות שעלולות להזיז את השווקים. בנוסף, מניפולציות בשוק רבות מאוד בסביבת נזילות נמוכה. הנזילות הנמוכה יחסית בשוק הקריפטו הופכת אותו לחממה לתנודות מחירים תנודתיות.

(ראה עוד: מדריך לנזילות במטבעות קריפטוגרפיים: כיצד למדוד נזילות & סחר טוב)

3) שווקים לא מוסדרים

שוק הקריפטו אינו מוסדר ברובו בגלל המורכבות והקושי לווסת טכנולוגיה עם קוד פתוח ומבוזר. בהיעדר תקנות, יש נהירה של שחקנים גרועים שיעשו מניפולציות בשווקים מכיוון שאין פיקוח. לעתים קרובות היו דיווחים רבים על הגופים המניפלים במפורש בשוקי המטבעות הקריפטוגרפיים. הם יכולים לנוע בין תכנית משאבה ושליפה מתואמת על ידי קולקטיב למניפולציה של נפח המסחר על ידי בורסות קריפטוגרפיים.

מניפולציה בשוק הופכת את השוק הכללי לא יציב ותנודתי ביותר מכיוון שההזמנות הגדולות שנוצרו על ידי גופים אלה בכוונה למניפולציה יגרמו משמעותית לתנודות חדות בשוק. זה יגרום לפאניקה ויוביל לכאוס ולתנודתיות עוד יותר, בהתחשב בכך ששוק הקריפטוגרפיה מתרגש בקלות מחדשות ורגשות..

(קרא עוד: הבנת תקנות SEC בנושא ICO: מה שאתה צריך לדעת)

4) ספקולציות

בשוק תינוקות ללא תקנות, הדבר היחיד שמניע את ערכי המטבעות הקריפטוגרפיים הוא ספקולציות. בדרך כלל, שוויו של נכס כלשהו תלוי בתועלתו ובאימוץו. נכון לעכשיו, ספקולציות רבות, שכן קשה מאוד – כמעט בלתי אפשרי – לכמת את הערכים של כל מטבע קריפטוגרפי על סמך ניתוח יסודי מסורתי. לכן, הדרך הטובה ביותר להעריך מטבע או אסימון כלשהו היא להמר באופן ספקולטיבי על מקרי השימוש העתידיים, אימוץ ומשיכת מטבע במקום מדדים בסיסיים שאינם ניתנים לכמות..

מטבע הקריפטו נתפס לעתים קרובות כמוקד לספקולציות, הגורם לחוסר יציבות בשוק. זה יוצר סביבה מלאה בסיכונים אדירים.

(ראה עוד: סכנות בהשקעה במטבעות קריפטוגרפיים)

האם התנודתיות טובה?

תנודתיות פירושה דברים שונים לאנשים שונים בשווקים. הכל תלוי בסובלנות של אדם לסיכון. אדם שוחר סיכון ימנע מהשקעות בתנודתיות גבוהה מכיוון שהוא מודאג יותר מיציבות ושמירה על עושרם. מי שמשתתף בשוק הקריפטו נחשב לנוטח סיכונים. למעשה, קרוב ל -60% מרוכשי הביטקוין הם בגילאי 15-34. מעניין לציין כי גברים שולטים באופן משמעותי בשוק הקריפטוגרפי ביותר מ -70%..

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

(מקור: בלומברג)

נתונים סטטיסטיים אלה מוכיחים כי אלפי שנים צעירים נמשכים יותר להשקעות בסיכון גבוה כמו מטבעות קריפטוגרפיים, לעומת עמיתיהם הוותיקים יותר. שוק תנודתי יותר מייצר מהלכי מחירים גדולים יותר, אשר בתורם עשויים לספק הזדמנויות גדולות יותר להרוויח שיעור אדיר של תשואות על השקעות. תנודתיות נמוכה יותר שווה לתנועות מחירים נמוכות יותר ולכן, סבירות נמוכה יותר לזכות בתשואות הרצויות. היכולת להרוויח סכומי כסף משמעותיים היא אולי הגרלה הגדולה ביותר עבור רבים המשקיעים במטבעות קריפטוגרפיים. התנודתיות העצומה בשוק מאפשרת פוטנציאל של תשואות גבוהות יותר, מה שמציע הזדמנות מצוינת לסוחרים ולמשקיעים לנצל את התנודתיות בשוק להרוויח כסף לכל כיוון השוק..

(קרא גם: מדריך לזיהוי מטבעות הונאה)

כיצד אנו מודדים את התנודתיות?

ישנם מספר אינדיקטורים בשוק המודדים את תנודתיות המטבעות הקריפטוגרפיים. מתוך כך, ישנם מספר רב של אינדיקטורים המודדים את התנודתיות של ביטקוין בלבד מאחר שהוא הקריפטוגרפי הגדול ביותר בשוק ומהווה אינדיקטור אמין לשאר השוק באופן כללי. בואו נסתכל על מדדי התנודתיות השונים:

1) BuyBitcoinWorldwide מדד התנודתיות בביטקוין

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

BuyBitcoinWorldWide מספק את התנודתיות לביטקוין, במדידת סטיית התקן של מחירי הביטקוין. סטיית התקן מייצגת את הווריאציה של קבוצת ערכים (במקרה זה מחירים). סטיית תקן גבוהה יותר פירושה שביטקוין תנודתי יותר מכיוון שמחיריו פרוסים הרבה יותר.

2) ביטבול מדד התנודתיות בביטקוין

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

Bitvol.info עוקב אחר התנודתיות של הביטקוין באחוזים, כפי שניתן לראות לעיל. ישנם מדדים למדידות תנודתיות של 30 יום, 60 יום, 120 יום ו- 252 יום עבור Bitcoin.

3) ביטגור מדד תנודתיות

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

מדד התנודתיות של ביטגור מודד את 10 המטבעות הגדולים הגדולים ביותר על פי שווי השוק. זהו אחד המדדים הבודדים שמודדים את התנודתיות של מטבעות קריפטוגרפיים אחרים. בניגוד לשני האינדקסים הראשונים, אינדקס Bitgur משתמש בטווח שבין 0-100; נתון תנודתי קרוב יותר ל 100% מסמל רמה גבוהה יותר של תנודתיות.

(ראה גם: מדריך למזלגות: כל מה שצריך לדעת על מזלגות, מזלג קשיח ומזלג רך

מסכם הכל

תנודתיות היא מושג שוק חשוב לכל משקיע או סוחר להבין לפני שהוא עוסק בסוגים שונים של השקעות. שוק המטבעות קריפטוגרפיים הוא שוק תנודתי ביותר שהוא חרב כפולת קצה; יש לו פוטנציאל לייצר כמויות עצומות של תשואות, אך אתה גם עומד בסיכון גבוה לאבד כמות משמעותית של הון. בסופו של דבר, אתה צריך להיות מודע לתיאבון הסיכון שלך כדי להעריך אם אתה מוכן לרמת הסיכונים המדאיגה שיש לשוק..

(אולי יעניין אותך גם: מדריכי מטבעות קריפטוגרפיים: רשימה מקיפה של מדריכי קריפטו למתחילים)

משאבים מועילים כדי להתחיל

אם אתה מתחיל את המסע שלך בעולם המורכב של מטבעות קריפטוגרפיים, הנה רשימה של משאבים ומדריכים שימושיים שיעבירו אותך בדרך:

תנודתיות בקריפטו, תנודתיות בקריפטו, תנודתיות, מדוע תנודתיות חשובה, תנודתיות בשוק הקריפטו

מִסְחָר & לְהַחלִיף

  • מדריך הקריפטו 101: בחירת בורסת המטבעות הטובה ביותר
  • מדריך לבורסת ביטרקס: כיצד לסחור בביטרקס
  • מדריך לחילופי Binance: כיצד לפתוח חשבון Binance ומה כדאי לדעת
  • מדריך לבורסת את’רדלתא: כיצד לסחור באת’רדלתא
  • מדריך ליסודות המסחר במטבעות קריפטוגרפיים: מבוא לניתוח טכני של קריפטו
  • מסחר במטבעות קריפטוגרפיים: הבנת זוגות מסחר במטבעות קריפטוגרפיים & איך זה עובד
  • מדריך למסחר בקריפטו: 4 מלכודות נפוצות שכל סוחר קריפטו יחווה

ארנקים

  • מדריך לארנקי מטבעות קריפטוגרפיים: מדוע אתם זקוקים לארנקים?
  • מדריך לארנקי מטבעות קריפטוגרפיים: פתיחת ארנק ביטקוין
  • מדריך לארנקי מטבעות קריפטוגרפיים: פתיחת MyEtherWallet (MEW)

קרא גם: מדריך למסחר בקריפטו: 4 מלכודות נפוצות שכל סוחר קריפטו יחווה ומדריך את יסודות המסחר במטבעות קריפטוגרפיים: מבוא לניתוח טכני של קריפטו.

מודעה ממומנת: לכלב שלך מגיע להיות בריא & שַׂמֵחַ

הירשם כעת לסמינר המקוון שלנו בנושא מטבעות קריפטוגרפיים בחינם כדי ללמוד את כל מה שאתה צריך לדעת על השקעה בקריפטו.

קבל את שלנו ספר אלקטרוני בלעדי אשר ינחה אותך בתהליך שלב אחר שלב כדי להתחיל להרוויח כסף באמצעות השקעות Cryptocurrency!

אתה יכול גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו בכתובת לשלוט בקריפטו: ידע מתקדם במטבעות קריפטוגרפיים לשאול כל שאלה בנוגע למטבעות קריפטוגרפיים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner