נגזרות ביטקוין, הסבירו: עתידיות, החלפות תמידיות ואופציות

נגזרים הם ניירות ערך סחירים או חוזים שמקורם בערכם מנכס הבסיס. במקרה של נגזרות מטבעות קריפטוגרפיים, נכס הבסיס הוא, ברוב המקרים, ביטקוין (BTC) או מטבעות קריפטוגרפיים מובילים אחרים.

באופן כללי, נגזרים הם מכשירים פיננסיים מתוחכמים, בדרך כלל בסיכון גבוה, ושימושיים לניהול סיכונים באמצעות גידור.

נגזרות מסורתיות

בעוד ששווקים מסורתיים השתמשו בצורות שונות של נגזרים עבור אלפי שנים, ניתן לייחס את הזנים המודרניים שלהם ל שנות השבעים והשמונים, כאשר בורסת הסחורה בשיקגו ומועצת הסחר בשיקגו הציגו חוזים עתידיים.

סוגי הנגזרים הנפוצים ביותר כוללים חוזים עתידיים, פורוורד ואופציות, המבוססים על מגוון נכסים, כולל מניות, מטבעות, אג”ח וסחורות. בהתחשב במספר הנגזרות העצום הקיים כיום, קשה להבין את גודל השוק הערכות הנע בין טריליון ליותר ממרבע מיליארד דולר.

עתיד ביטקוין

בין נגזרות הצפנה, עתיד ביטקוין היו הראשונים שנכנסו למיינסטרים ונשארו המסחרים ביותר מבחינת נפחים. נסחרו בחוזים עתידיים על BTC פלטפורמות קטנות יותר כבר ב -2012, אבל זה לא היה עד 2014 כי הביקוש הגובר הביא את החילופים העיקריים, כלומר CME Group Inc ו- Cboe Global Markets Inc, ל לִנְהוֹג כָּמוֹהוּ.

כיום, החוזים העתידיים על ביטקוין הם בין המכשירים הנסחרים ביותר בחלל, כאשר הבורסות המובילות כמו OKEx רושמות נפח של מיליארדי דולרים מדי יום.

נפח מצטבר של חוזים עתידיים BTCחוזים עתידיים של BTC מצטברים נפחים יומיים. מָקוֹר: לְסַלֵף

מהו חוזה עתידי של ביטקוין?

חוזה עתידי הוא הסכם בין שני צדדים – בדרך כלל שני משתמשים בבורסה – לקנות ולמכור נכס בסיס (BTC במקרה זה) במחיר מוסכם (מחיר הפורוורד), במועד מסוים בעתיד..

למרות שהפרטים העדינים יותר עשויים להשתנות מחליפין לבורסה, הנחת היסוד מאחורי חוזים עתידיים נשארת זהה – שני צדדים מסכימים לנעול את מחיר נכס הבסיס לעסקה בעתיד..

מטעמי נוחות, רוב הבורסות אינן דורשות מבעלי חוזה עתידי לקבל את נכס הבסיס בפועל (כגון חביות נפט או מטילי זהב) לאחר תום החוזה ולתמוך בהסדרים במזומן במקום זאת..

עם זאת, החוזים העתידיים על ביטקוין מסודרים פיזית, כמו אלה המוצעים על ידי Bakkt של Exchange Intercontinental Exchange גדל בפופולריות, מכיוון שניתן להעביר ביטקוין בפועל בקלות יחסית בהשוואה לרוב הסחורות.

איך עובד חוזה עתידי של ביטקוין?


בואו נעבור על עסקאות BTC עתידיות שוק החוזים העתידיים של OKEx. ראשית כל, שוק החוזים העתידיים השבועי פשוט אומר שמחזיק החוזה מהמר על מחיר הביטקוין במשך שבוע – OKEx מציעה גם טווחי זמן דו-שבועיים, רבעוניים ודו-רבעוניים לחוזים עתידיים..

אז אם הביטקוין נסחר היום ב -10,000 דולר ואדם מאמין שהמחיר יהיה גבוה יותר בשבוע הבא הוא יכול לפתוח א עמדה ארוכה עם מינימום חוזה אחד (כל חוזה מייצג 100 דולר ב- BTC) בשוק העתיד השבועי של OKEx.

כשמישהו קונה ביטקוין ומחזיק אותו (עובר הרבה זמן), הם סומכים על כך שהמחיר יעלה גבוה יותר, אך אינם יכולים להרוויח אם המחיר יורד. קיצור, או שמכירת נכס היום מתוך ציפייה שהוא יוזיל את מחירו מחר, כך מרוויחים הסוחרים מירידות מחירים.

לדוגמא זו, אנו נניח שאדם יפתח 100 חוזים ארוכים (100 x $ 100 = $ 10,000), המייצגים יחד את התחייבותו לרכוש 1 BTC בתאריך הסדר בשבוע הבא (8 בבוקר UTC בכל יום שישי ב- OKEx) במחיר זה – 10,000 $..

מהצד השני, יש לנו את רובי, שמאמין שמחירו של ביטקוין יהיה נמוך יותר מ -10,000 דולר בשבוע הבא ורוצה ללכת קצר. רובי מתחייב למכור 100 חוזים, או 1 BTC, בתאריך הסדר בשבוע הבא במחיר המוסכם של 10,000 דולר.

אדם ורובי מתאימים לבורסה והופכים לשני הצדדים המתקשרים בחוזה עתידי: אדם מתחייב לקנות 1 BTC ב 10,000 $ ורובי מתחייב למכור BTC 1 ב 10,000 $ עם תום החוזה.

מחירו של ביטקוין שבוע לאחר מכן, בתאריך ההסדר, יקבע אם שני הסוחרים הללו רואים רווחים או הפסדים.

שבוע עובר וביטקוין נסחר ב -15,000 דולר. המשמעות היא שאדם, שהסכים לרכוש BTC אחד תמורת 10,000 דולר, רווחים על חוזהו, והרוויח 5,000 דולר. אדם, כמוסכם, נדרש לשלם רק 10,000 דולר עבור BTC אחד, אותו הוא יכול למכור באופן מיידי בשווי השוק הנוכחי שלו, 15,000 דולר..

לעומת זאת, רובי מפסיד 5,000 דולר, מכיוון שהוא צריך למכור את ה- BTC הראשון שלו במחיר המוסכם של 10,000 דולר, למרות שהוא שווה כעת 15,000 דולר..

תלוי אם אדם ורובי השתמשו חוזים עתידיים שוליים של USDT אוֹ עתידיים בשולי מטבעות, OKEx מסדרת את החוזה ב- Stablecoin Tether (USDT) או BTC, ומזכה את חשבונו של אדם או רובי ברווח או בהפסד הממומש..

מכיוון שחוזים עתידיים משקפים את הציפיות של משתתפי השוק, אינדיקטורים כמו יחס BTC ארוך / קצר יכולים לספק מבט מהיר על הרגש הכללי. יחס BTC ארוך / קצר, משווה את המספר הכולל של משתמשים עם מיקומים ארוכים לעומת אלה עם מיקומים קצרים, הן בחוזים עתידיים והן בהחלפות נצחיות..

יחס BTC ארוך / קצר OKExיחס ארוך / קצר BTC. מקור: OKEx.com

כאשר היחס עומד על אחד, פירוש הדבר שמספר שווה של אנשים מחזיקים בתפקידים ארוכים וקצרים (סנטימנט השוק הוא ניטרלי). יחס גבוה מאחד (יותר אורכים מכנסיים קצרים) מעיד על סנטימנט שורי ואילו יחס מתחת לאחד (יותר מכנסיים ארוכים) מעיד על ציפיות שוק דובי.

מדוע אנשים קונים ומוכרים BTC באמצעות חוזים עתידיים?

מדוע שמישהו יתקשר בחוזה עתידי לרכישה או מכירה של ביטקוין במקום לסחור ב- BTC ישירות בשוק הספוט? ככלל, שתי התשובות הן ניהול סיכונים וספקולציות.

ניהול סיכון

חוזים עתידיים כבר מזמן משמשים חקלאים המבקשים להפחית את הסיכון שלהם ולנהל את תזרים המזומנים שלהם על ידי הבטחה שהם יכולים לקבל התחייבויות לתוצרתם מבעוד מועד, במחיר שנקבע מראש. מכיוון שתוצרת חקלאית יכולה לקחת זמן בהכנה, זה הגיוני שחקלאים ירצו להימנע מתנודות ומחירי אי וודאות בשוק בעתיד..

התנודתיות והתנודות של ביטקוין מחייבות גם ניהול סיכונים פעיל, במיוחד עבור אלו הנשענים על הנכס הדיגיטלי לצורך הכנסה רגילה, כמו כורי ביטקוין.

הכנסות הכורים תלויות במחיר הביטקוין ובעלויות החודשיות שלהם. בעוד שהראשונים יכולים להשתנות באופן פרוע על בסיס יומי, האחרונים נשארים קבועים במידה רבה, מה שמקשה על הקרנת רווחים בוודאות..

יתר על כן, התחרות הגוברת בתחום הכרייה מולידה אתגרים חדשים שאינם קשורים למחירים, כמו יתירות חומרה עקב גידול קושי. הדרך היחידה עבור כורים להמשיך לפעול בסביבה כזו עם מינימום סיכון היא גידור עם נגזרות כמו עתיד.

ספֵּקוּלָצִיָה

עם זאת, ניהול סיכונים או גידור הוא שונה משערות, שהוא גם אחד המניעים העיקריים מאחורי חוזי העתיד של ביטקוין. מכיוון שסוחרים וספקולנטים שואפים ליהנות מתנודתיות מחירים בשני הכיוונים (למעלה או למטה), הם זקוקים ליכולת להמר בכל כיוון – ארוך או קצר.

חוזים עתידיים נותנים לפסימיסטים דרך להשפיע על סנטימנט השוק, תופעה שנידון בפירוט על ידי בנק הפדרל ריזרב בסן פרנסיסקו במחקר שלהם שכותרתו כיצד שינו מסחר בחוזים עתידיים את מחירי הביטקוין.

לבסוף, החוזים העתידיים על ביטקוין הם פופולריים מכיוון שהם מאפשרים שימוש ב מינוף, כאשר סוחרים יכולים לפתוח עמדות הגדולות מהפקדותיהם, כל עוד הם שומרים על יחס מרווח מקובל – שנקבע על ידי הבורסה. השימוש במינוף אינו משנה אף אחד מהתנאים הקשורים לנגזרת ומשמש רק להגברת הסיכון והתגמול.

כאשר השוק שורי, חוזים עתידיים מעריכים את ערכם ויכולים למכור בפרמיה על מחיר הספוט, ולהיפך. הבדל זה, הנקרא בסיס, הוא אינדיקטור טוב נוסף להערכת סנטימנט השוק.

בסיס עתיד BTCבסיס BTC. מקור: OKEx.com

כאשר הבסיס חיובי (שורי), פירוש הדבר שמחיר החוזים העתידיים גבוה מהמחיר הספציפי בפועל. כאשר הבסיס שלילי (דובי), זה מצביע על כך שמחיר החוזים העתידיים נמוך ממחיר הספוט.

ביטקוין עתידיים או החלפות תמידיות

בנוסף לחוזים העתידיים הסטנדרטיים שנדונו לעיל, שווקי הביטקוין תומכים גם הם החלפות תמידיות, שהם, נכון לשמם, חוזים עתידיים ללא תאריך תפוגה.

מכיוון שאין תאריך הסדר, אף אחד מהצדדים אינו צריך לקנות או למכור. במקום זאת, הם רשאים לשמור על עמדותיהם פתוחות כל עוד החשבון שלהם מחזיק מספיק BTC (שוליים) כדי לכסות אותם.

עם זאת, בניגוד לחוזים עתידיים סטנדרטיים, כאשר מחיר החוזה ונכס הבסיס מתכנסים בסופו של דבר עם סיום החוזה, אין לחוזים תמידית תאריך ייחוס כזה בעתיד. חוזים עתידיים תמידית, או החלפות, משתמשים במנגנון אחר לאכיפת התכנסות מחירים במרווחי זמן קבועים, הנקרא שיעור המימון.

מטרת שיעור המימון היא לשמור על מחיר חוזה בהתאם למחיר הספוט של נכס הבסיס, מה שמרתיע מסטיות משמעותיות..

חשוב לציין כי שיעור המימון הוא עמלה המוחלפת בין שני הצדדים בחוזה (הצדדים הארוכים והקצרים) – לא עמלה שנגבתה על ידי הבורסה..

אם, למשל, שווי חוזה תמידי ממשיך לעלות, מדוע מכנסיים קצרים (אנשים בצד המכירה) ימשיכו לשמור על חוזה ללא הגבלת זמן? שיעור המימון מסייע באיזון מצב כזה. התעריף עצמו משתנה ונקבע על ידי השוק.

כיצד עובדות החלפות BTC תמידיות?

לדוגמה, אם חוזה החלפה תמידי נסחר ב 9,000 $ אך מחיר הספוט של BTC הוא 9,005 $, שיעור המימון יהיה שלילי (כדי להסביר את ההבדל במחיר). שיעור מימון שלילי אומר שהמחזיקים הקצרים חייבים לשלם למחזיקים הארוכים.

אם לעומת זאת מחיר החוזה גבוה ממחיר הספוט, שיעור המימון יהיה חִיוּבִי – על בעלי חוזה ארוך לשלם לבעלי חוזה קצר.

בשני המקרים, שיעור המימון מקדם פתיחת תפקידים חדשים שיכולים לקרב את מחיר החוזה למחיר הספוט.

תשלומי שיעור המימון מתבצעים כל 8 שעות ברוב הבורסות, כולל OKEx, כל עוד בעלי החוזים שומרים על עמדותיהם פתוחות. לעומת זאת, הרווחים וההפסדים ממומשים בזמן ההסדר היומי ונזקפים לחשבונות המחזיקים באופן אוטומטי.

ניתן להשתמש בנתוני שיעורי המימון להערכה מהירה של מגמות וביצועי שוק לאורך כל תקופת זמן. שוב, א מימון חיובי ציון אומר לנו שהשוק בדרך כלל יותר שורי – מחיר חוזה ההחלפה גבוה ממחירי הספוט. א שיעור מימון שלילי מעיד על סנטימנט דובי, מכיוון שמשמעותו שמחיר ההחלפה נמוך ממחיר הספוט.

שיעור מימון החלפת BTCשיעור מימון החלפות נצחי של BTC. מקור: OKEx.com

אפשרויות ביטקוין

כמו עתיד ביטקוין, אפשרויות הם גם מוצרים נגזרים העוקבים אחר מחיר הביטקוין לאורך זמן. עם זאת, בניגוד לחוזים עתידיים סטנדרטיים – כאשר שני צדדים מסכימים על תאריך ומחיר לקנות או למכור את נכס הבסיס – עם אופציות, אתה ממש רוכש את “האופציה” או את הזכות לקנות או למכור את הנכס במחיר מוגדר בעתיד..

למרות הצפנה האפשרויות חדשות יותר בהשוואה לחוזים עתידיים, החודש הציגו אפשרויות ביטקוין שיא כל הזמנים של למעלה ממיליארד דולר במונחים של ריבית פתוחה (OI). OI מציין את השווי הכולל (בדולר ארה”ב, בדרך כלל) של חוזי אופציות מצטיינים שעדיין לא הוסדרו. ריבית פתוחה הולכת וגוברת מצביעה בדרך כלל על הזרמת הון חדש לשוק.

אפשרויות BTC פתח ענייןסה”כ אפשרויות BTC ריבית פתוחה. מָקוֹר: Skew.com

מתקשר ומכניס

ישנם שני סוגים של חוזי אופציות, אפשרויות שיחה ו אפשרויות מכירה. אפשרויות התקשרות מעניקות למחזיק את הזכות לִקְנוֹת נכס בסיס בתאריך מוגדר (תפוגה), ואופציות מכר מקנות לבעל הזכות מכירה זה. לכל אפשרות, בהתאם לתנאים הנלווים, יש מחיר שוק, הנקרא פּרֶמיָה.

חוזי אופציות הם גם משני סוגים, אמריקאים ואירופאים. ניתן לממש אופציה אמריקאית – כלומר המחזיק קונה או מוכר – בכל עת לפני תאריך התפוגה, ואילו אופציה אירופאית ניתנת למימוש רק בתאריך התפוגה. OKEx תומך באופציות אירופיות.

בעלות על אופציה פירושה שאם המחזיק יחליט שלא לממש את זכותם לקנות או למכור בתאריך התפוגה, החוזה פשוט מסתיים. המחזיק לא צריך להיטיב עם זה, אבל הם כן מאבדים את הפרמיה – המחיר ששילמו עבור החוזה.

לנוחיות הנוחות אופציות גם מסולקות במזומן, אך טומנות בחובה סיכונים שונים מאוד בהשוואה לעתיד. בחוזים עתידיים, הסיכון והתגמול של כל אחד מהצדדים אינם מוגבלים (מחיר הביטקוין יכול להגיע לכל מקום לפני ההסדר). אך באופציות, לקונים יש רווח פוטנציאלי בלתי מוגבל והפסד מוגבל, בעוד שלמוכרי האופציות יש הפסד פוטנציאלי בלתי מוגבל ורווח מוגבל מאוד (כמוסבר להלן).

איך עובד חוזה לאופציות של ביטקוין?

אם הביטקוין נסחר היום ב -10,000 דולר, והפעם, רובי מאמין שהמחיר יהיה גבוה יותר במועד מסוים בעתיד (נניח חודש אחר כך), הוא יכול לקנות אפשרות שיחה. לאופציית השיחה של רובי יש מחיר המימוש (המחיר שבו ניתן לקנות BTC בעתיד) של 10,000 דולר ומטה.

אם חודש לאחר מכן Bitcoin נסחר ב 15,000 $, רובי יכול לממש את אופציית הקנייה שלו ו קנו ביטקוין ב -10,000 דולר ולהרוויח מיידית. מצד שני, אם הביטקוין נסחר ב -9,000 דולר כעבור חודש, רובי יכול פשוט לתת לאופציה שלו להיעלם.

עם זאת, לא שקלנו את פרמיית האופציה בשני המקרים הללו. הפרמיה היא שתשלם רובי כדי לקנות את אופציית הרכישה – מחיר השוק של האופציה. אם הפרמיה היא 1,500 דולר, רובי ישלם היום 1,500 דולר כדי שתהיה לו הזכות לקנות ביטקוין ב -10,000 דולר כעבור חודש..

פירוש הדבר, עבור רובי, מחיר הפריצה האמיתי הוא 10,000 $ + 1,500 $ = 11,500 $ – כך שביטקוין צריך ש- BTC יהיה גבוה מ -11,500 $ כדי שהוא ירוויח. אם רובי יבחר לאפשר לאופציה שלו, הוא יאבד רק את הפרמיה שלו בסך 1,500 דולר.

כך שלמעשה, בעוד שפוטנציאל הרווח של רובי הוא בלתי מוגבל (או ליתר דיוק, מוגבל רק במחיר הביטקוין), הפסדו מוגבל בפרמיה ששילם. בשום מקרה לא יכול רובי להפסיד יותר מהפרמיה בחוזה זה.

ואז יש לנו את אדם, שמאמין שביטקוין יירד במחיר במהלך החודש הבא. הוא יכול לקנות אופציית מכר, עם מחיר שביתה של 10,000 דולר. זה אומר שתהיה לו אפשרות למכור ביטקוין ב -10,000 דולר בעוד חודש מהיום, ללא קשר למחיר הספוט.

לאחר חודש, אם הביטקוין נסחר נמוך מ -10,000 דולר, נניח ב -8,000 דולר, אדם עומד להרוויח על ידי מימוש האופציה שלו – מכירת BTC תמורת 2,000 דולר גבוהה יותר ממחיר השוק. אם BTC נסחרת יותר מ -10,000 דולר, הוא יכול פשוט לאפשר לאופציה שלו לפוג.

אדם גם יצטרך לשלם את הפרמיה לרכישת אפשרות זו, וכמו רובי, הפרמיה היא גם הסכום המקסימלי שהוא מסכן בחוזה זה..

מהצד השני, יש לנו מוכרי אופציות או כותבי חוזים צדדים נגד לרובי ואדם והסכימו למכור להם אופציות להתקשרות ומכירה בהתאמה. מוכרים אלה מבטיחים למעשה למכור ולקנות BTC על פי דרישה, בתמורה לפרמיות ששילמו רובי ואדם.

מבחינת סיכון, הרווח של מוכר האופציות מוגבל על ידי הפרמיה שהם גובים, אך ההפסדים שלהם הם בלתי מוגבלים, מכיוון שהם יצטרכו לקנות או למכור BTC אם האופציה תמומש, לא משנה כמה גדול ההבדל בין מחיר הספוט לבין מחיר השביתה הוא.

ניתן להסביר זאת באמצעות שוק אפשרויות הביטקוין של OKEx תצוגה למטה.

מסחר באופציות של OKExOKEx BTCUSD200925 אפשרויות. מקור: OKEx.com

אפשרויות שיחה ומכירה לתאריך תפוגה של 25 בספטמבר 2020 מוצגות בתרשים לעיל. המעגל הכחול מסמן חוזי אופציות במחיר שביתה של 11,000 $, כלומר בעל א אפשרות שיחה עבור חוזה זה יוכלו לִקְנוֹת ביטקוין בסכום של 11,000 דולר ב -25 בספטמבר, ואילו המחזיק בא אופציית מכר תוכל מכירה זה לאותו דבר. העיגולים הירוקים והאדומים מציינים את ה מחיר סימן, המהווה אינדיקטור מבוסס ממוצע של הערכות שווי בשוק, ואילו "הצעה 1" ו "שאל 1" הנתונים משקפים את הצעות השוק הנוכחיות.

אם רובי היה קונה את אופציית הקריאה הזו היום, הוא ישלם את השאלה הטובה ביותר – שהיא 1,373.08 $ בצילום המסך שלמעלה – כפרמיה כדי לשמור על הזכות לִקְנוֹת ביטקוין בסכום של 11,000 דולר ב -25 בספטמבר. באופן דומה, אדם ישלם 2,712.90 דולר כדי לקנות את אופציית המכירה שלו בזכות מכירה ביטקוין במחיר של 11,000 דולר ב -25 בספטמבר.

ההבדל בפרמיות אלה מייצג את סנטימנט השוק, כאשר הצד שכנגד המסכים לרכוש את הביטקוין של אדם מאמין כי מדובר בהימור מסוכן יותר מזה שמסכים למכור לרובי..

ריבית פתוחה של Strike היא מערך נתונים נוסף שיכול לחשוף את תחזית השוק במבט חטוף, כפי שמוצג בתרשים למטה.

אפשרויות שיפוע לפי שביתהאפשרויות BTC פותחות עניין לפי שביתה. מָקוֹר: Skew.com

תרשים זה מציג את הערך (ב- BTC) של אופציות שלא פג (call + put) במחירי שביתה שונים. כפי שנראה לעיל, לרוב משתתפי השוק יש חוזי אופציות במחיר סטרייק של 10,125 דולר, ואחריו 7,250 דולר ו -11,250 דולר. התבוננות בנתונים אלה מדגישה את שלושת מחירי השביתה הנפוצים ביותר כמחירי משחק בביטקוין – והטווחים הצפויים בעתיד הקרוב.

מדוע אנשים קונים ומוכרים BTC באמצעות חוזי אופציות?

חוזי אופציות, כמו חוזים עתידיים, הם גם כלים לניהול סיכונים, אך הם מעט גמישים יותר מכיוון שהם אינם מלווים בכל התחייבות כלפי הקונים..

אנו יכולים שוב לדון בכורי ביטקוין כמוטבים פוטנציאליים מהחוזים הללו, שם הם יכולים לרכוש אופציות מכירה כדי להבטיח שיעור מסוים עבור ה- BTC הממוקש שלהם בעתיד. עם זאת, בניגוד לחוזים עתידיים, בהם הכורים יהיו מחויבים למכור את ה- BTC שלהם ללא קשר למחיר, כאן הם יכולים לבחור שלא למכור אם הביטקוין יעלה משמעותית..

ספקולציות נותרות סיבה נוספת מאחורי השימוש באופציות, מכיוון שהן מאפשרות למשתתפי השמרנות בשוק להמר על סכומי סכום קטנים בהרבה (הפרמיות) בהשוואה לחוזים עתידיים..

נגזרים ולגיטימיות של ביטקוין

נגזרים כגון חוזים עתידיים ואופציות תומכים בנכס הבסיס גילוי מחירים – קביעת המחיר של השוק – על ידי מתן כלים בשוק הדרושים להבעת סנטימנט. לדוגמה, ללא נגזרים, משקיעי הביטקוין נדחקו ברובם ברכישת הנכס עצמו והחזקתו, מה שיצר בועה בשנת 2017, כשהמחירים זינקו לשיאים של כל הזמנים.

רק לאחר שהושקו החוזים העתידיים על ביטקוין על ידי CME ו- Cboe, הצליחו מתיירי השוק פופ את הבועה.

ככל ההתרסקות שלאחר מכן ו "חורף קריפטו" של שנת 2018 יצא לשוק קשה, זה גם קידם בגרות וצמיחה, ככל שהמחירים התיישרו, מה שמאפשר לטכנולוגיה ולאימוץ להיות שוב בחזית.

בינתיים, השקת נגזרים מוסדרים, כגון אפשרויות ביטקוין מאת Bakkt, עוזרים לגיטימציה למרחב הקריפטו ולמשוך משקיעים מוסדיים.

בסופו של דבר, שהביטקוין יהפוך למקובל באופן נרחב סוג נכסים, רבים טוענים שהוא זקוק לשוק שקוף לא קל לתמרן.

כדי להשיג זאת תידרש זרם של הון חדש, נזילות מוגברת, תנודתיות מופחתת, היווצרות מחירים אורגנית ואמון של משקיעים מוסדיים גדולים. לכל מוצר נגזר איכותי יש פוטנציאל לקחת את הביטקוין צעד קרוב יותר ללגיטימיות כזו.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map