מהו חוזה החלפה תמידי?

כל מה שאתה צריך לדעת כדי להתחיל לסחור בהחלפות תמידיות ב- OKEx

החלפות תמידיות, כמו חוזים עתידיים ואופציות, הן סוג של נגזרות מטבעות קריפטוגרפיים. למרות שהם דומים מאוד לחוזים עתידיים, החלפות שונות מחוזים עתידיים בשתי דרכים עיקריות, מה שהופך אותם למכשירים ייחודיים ופופולריים למדי בתחום המסחר בקריפטו..

במאמר זה נעבור על השאלות הנפוצות ביותר בנוגע להחלפות תמידיות, תוך התייחסות למה שהן וכיצד הן עובדות, כמו גם כמה פרטים על החלפות נצחיות של OKEx..

אם אתה חדש בתחום המסחר, ייתכן שתמצא מדריך המסחר המעמיק שלנו בנושא קריפטוקורסים מועיל. אתה יכול גם להירשם ב- OKEx ו- קבל BTC בשווי 10 $ בחינם להתחיל לסחור.

כיצד עובדות החלפות תמידיות?

החלפות תמידיות הן למעשה כמו חוזים עתידיים, שם הן מאפשרות לסוחרים לתפוס עמדות ארוכות או קצרות על נכס בסיס. בדומה לחוזים עתידיים, גם החלפות מעניקות לסוחרים גמישות נוספת, כגון היכולת להשתמש במינוף ולהסדיר חוזים מבלי שיהיה צורך להחזיק בפועל בנכס הבסיס או להחזיק אותו..

עם זאת, ההבדל העיקרי בין חוזים עתידיים להחלפות הוא זה של תפוגה. כאשר בחוזים עתידיים יש תאריכי תפוגה שנקבעו מראש, החלפות נצחיות יכולות, בתיאוריה, להימשך ללא הגבלת זמן, כל עוד לסוחרים יש מספיק מרווח כדי לכסות הפסדים ולמנוע פירוק..

ההבדל השני בין חוזים עתידיים להחלפות הוא דמי המימון החיוניים לשמירה על איזון מחירי החלפות תמידי. מכיוון שחוזים עתידיים נקבעו מראש לתאריך תפוגה, מחיריהם מתמזגים אוטומטית עם מחיר הספוט של הבסיס ככל שמתקרב התפוגה. ללא מנגנון כזה, החלפות תמידיות יכולות לסטות משמעותית ממחיר הספוט של הבסיס.

שיעור מימון ועמלות

פער זה בהחלפות מתמלא בדמי מימון, שבעצם משמשים כיתרות נגדיות, המעוררים את הצד הפחות פופולרי בשוק. עמלות אלה מבוססות על שיעור המימון, המחושב על ידי השוואת הפרש המחירים בין חוזה חילופי תמידי למחיר הספציפי של הנכס שהחוזה עוקב אחריו..

לדוגמא, אם חוזה החלפה תמידי נסחר מעל מחיר הספוט של הבסיס, שיעור המימון הופך לחיובי, כלומר בעלי המשרות הארוכות צריכים לשלם דמי מימון לבעלי המשרה הקצרה כל עוד הם שומרים על עמדותיהם פתוחות. באופן דומה, כאשר מחיר ההחלפה נמוך ממחיר הספוט של הבסיס, שיעור המימון הופך לשלילי, ובעלי הפוזיציות הקצרות משלמים עמלה לבעלי הפוזיציות הארוכות..

בהיעדר מנגנון כזה, לא יהיה שום תמריץ לסוחרים לצאת נגד המגמה ועמדות פתוחות המתמודדות עם מסלול החלפה תמידית – ולא ניתן יהיה לעגן החלפה לנכס הבסיס שהוא אמור לעקוב אחריו..

החלפות OKEx תמידיות

OKEx, בהיותה בורסת קריפטו מובילה בעולם, מציעה כמה ממוצרי הנגזרים הנזילים ביותר בשוק, כולל חוזים עתידיים בקריפטו, אופציות והחלפות תמידיות.

נכון לעכשיו, OKEx מציעה החלפות נצחיות בשוליים של מטבעות והן בשווי USDT למגוון מטבעות קריפטוגרפיים, כולל BTC, ETH, LTC ועוד. סוחרים יכולים גם להשתמש במינוף של עד 125x, תלוי בשכבות המיקום התמידיות של OKEx. ככלל, ככל שמספר החוזים הנסחרים גבוה יותר, כך המינוף העומד לרשות הסוחרים נמוך יותר.

באופן דומה, עם שימוש במינוף, הסוחרים צריכים לשים לב ליחס המרווח ההתחלתי המינימלי וליחס מרווח התחזוקה, שניהם מופיעים גם בדף דרגות המיקום המקושרות לעיל. לסיכום, הראשון הוא הסכום המינימלי הנדרש לפתיחת תפקיד עם המינוף המקסימלי הזמין, ואילו האחרון הוא הסכום המינימלי הנדרש כדי למנוע פירוק מלא ו / או חלקי..

על מנת לספק חוויית מסחר אמינה, החלפות OKEx נצחיות משתמשות גם במחיר סימן לצורך התייחסות, ומחיר זה, המבוסס על אינדקסים בסיסיים, הוא המשמש לחישוב הרווחים וההפסדים הלא ממומשים של המשתמשים. מטרת מחיר התייחסות זה הינה למנוע תרחישי פירוק מיותרים במקרה של תנאי שוק תנודיים ביותר.

לבסוף, החלפות נצחיות של OKEx נסגרות בדרך כלל על בסיס יומי, אך עם כניסתה של התכונה ‘חשבון מאוחד’, הפלטפורמה החלה לפרוס הסדר בזמן אמת עבור החלפות, חוזים עתידיים ואופציות נצחיים..

מסחר בהחלפות ב- OKEx כרוך גם בעמלות מסחר, והמשתמשים מוזמנים לעיין במסביר דמי המסחר שלנו כדי ללמוד עוד.

סיכום

 • החלפות נצחיות הן סוג של עתיד, למעט שאין להן תאריך תפוגה או מסירה, והן יכולות, בתיאוריה, להישאר פתוחות ללא הגבלת זמן..
 • על מנת לשמור על החלפות תמידיות במחיר הבסיס, נעשה שימוש במנגנון עמלת מימון ייחודי.
 • אם החלפה נסחרת מעל מחיר הספוט, דמי המימון חיוביים ומשולמים על ידי בעלי תפקידים ארוכים לבעלי תפקידים קצרים..
 • אם החלפה נסחרת מתחת למחיר הספוט, דמי המימון הם שליליים ומשולמים על ידי בעלי תפקידים קצרים לבעלי תפקידים ארוכים..
 • OKEx מציעה מגוון החלפות נצחיות למסחר, כולל BTC, ETH, LTC ועוד.
 • משתמשי OKEx יכולים גם להשתמש במינוף של עד 125 פעמים בעת מסחר בהחלפות, ויכולים לבחון את יחסי השוליים המינימליים המתאימים ויחסי מרווח התחזוקה בדף דרגות המיקום..
 • דמי מימון עבור החלפות OKEx חלים כל שמונה שעות ומחליפים אותם בין סוחרים בעלי תפקידים ארוכים וקצרים.
 • עם הצגת התכונה ‘חשבון מאוחד’ ב- OKEx, התיישבות בזמן אמת מתבצעת עבור כל החלפות, החוזים העתידיים והאופציות.
 • ניתן לעיין כאן בדמי המסחר החלים על מסחר בהחלפות.
 • לא סוחר של OKEx? הירשם עוד היום כדי להתחיל לסחור בהחלפות תמידיות ובנגזרים אחרים המובילים בענף.

  עקוב אחר OKEx

  Mike Owergreen Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Social Links
  Facebooktwitter
  Promo
  banner
  Promo
  banner