החוזים העתידיים בביטקוין משקפים אופטימיות מחודשת בשוק לאחר הרכישה של טסלה בסכום של 1.5 מיליארד דולר

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים של Bitcoin על OKEx.

במה שהיה שבוע אדיר לביטקוין, ראינו את טסלה מכריזה על קנייה של 1.5 מיליארד דולר ואחריה שורה של חדשות שוריות, ודוחפת את המטבע הדיגיטלי המוביל מעבר לסימן 40,000 USDT לגעת בשיא של 49,000 USDT מוקדם יותר היום, לפי OKEx. מחיר נקודה של BTC. למרות שהמחיר תוקן מאז, ובדק 46,800 רמות USDT, BTC נסחרת כעת סביב 47,300 USDT.

ביום שישי שעבר דנו באופטימיות בשוק ובאופן שבו חוזה החוזים העתידיים BTC BTCUSD0326 – שפג תוקפו בסוף מרץ – נסחר סביב 39,000 דולר. בזמן כתיבת שורות אלה, אותו חוזה נסחר ב -49,339 דולר, בדיוק 2,000 דולר מעל מחיר מדד הספוט של BTC של 47,339 דולר..

באופן דומה, על פי נתוני החוזים העתידיים של OKEx, הריבית הפתוחה המשיכה לצמוח השבוע, ועלתה מכ -2.17 מיליארד דולר ליותר מ -2.48 דולר, בעוד הבסיס הנוכחי הוא סביב 4% והיחס הארוך / קצר עומד על 1.53. הוסיפו לכך את העובדה ששיעורי המימון להחלפות תמידי, אף שהם גבוהים (0.08% ל- BTCUSD ו- 0.105% ל- BTCUSDT), אינם מתחממים יתר על המידה, נותנים לביטקוין מקום לצמוח..

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD0326), החל מהשעה 07:00 בבוקר UTC ב -12 בפברואר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס BTC ארוך / קצר

היחס הארוך / קצר השבוע עבר עם המחיר, אך נותר ברובו ממוזג למעט כאשר נגע 1.80 אתמול, 11 בפברואר, כאשר BTC חצה 48,500 USDT. מכיוון שאלה היו רמות התחממות יתר, התיקון החל, והיחס עומד כיום על 1.53, שהוא עדיין בין הערכים הגבוהים ביותר השבוע..

היחס שנע למחיר מצביע על כך שסוחרים קמעונאיים רדפו אחר העצרת, ולמרות שהיחס הנוכחי גבוה יחסית, זה משאיר מקום לניסיון נוסף של 50,000 דולר ארה”ב..

יחס ארוך / קצר של OKEx BTC בין 5 לפברואר ל -12 בפברואר

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..


בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שיותר אנשים מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

בדומה לשבוע שעבר, פרמיית החוזים העתידיים על BTC נותרה ברמות בריאות השבוע, ונעה במידה רבה בין 4% ל -5%. הנקודה הנמוכה ביותר הייתה ב -7 בפברואר, לפני פרסום חדשות הרכישה של טסלה, ולאחר מכן היא עלתה עד 5.54% לפני שנסוגה לרמות הנוכחיות סביב 4.50%..

ברור כי השוק חזר לאופטימיות בעקבות רכישת טסלה והוא צפוי להישאר חיובי באמצע הטווח.

בסיס החוזים העתידיים על OKEx בין ה -5 בפברואר ל -12 בפברואר

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידי הרבעוני מינוס מחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הגלויה עלתה השבוע במיוחד, ונמוכה עד 2.11 מיליארד דולר לגובה של 2.48 מיליארד דולר. שוב, ככל הנראה הזינוק הגיע לאחר שנודעה הידיעה על רכישת טלסה, ולפני כן גם ה- OI וגם הנפחים צנחו.

יש לציין כי הזינוק החדה ב- OI הגיע כאשר ה- BTC עבר מ 39,000 USDT ל 44,000 USDT רמות, מה שהופך את זה לאזור חשוב לצפות אם המחיר מתחיל להישבר..

החוזים העתידיים על OKEx פותחו ריבית ונפח בין 5 בפברואר ל -12 בפברואר

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של החוזים העתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות תמידיות לאורך פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם היקף המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם גם נפח המסחר וגם הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס ההלוואות לשולי BTC ירד במיוחד מסביבות 18 ל- 13.30 כאשר הביטקוין זינק לראשונה לאחר חדשות טסלה. היחס אז קפץ שוב ב -9 וב -10 בפברואר, במקביל לקפיצות ה- BTC הבאות.

מגמה זו מצביעה על כך שסוחרי מינוף נקודתי לקחו רווחים במהלך הזינוק הראשון ואז מינופו שוב כדי לרדוף אחרי המחיר כאשר הוא המריא מ 45,000 USDT. היחס פוחת שוב בשעות האחרונות והוא נמצא כיום בסביבות 15, מה שעדיין מעיד על סנטימנט שוק חיובי.

יחס הלוואות מרווח BTC של OKEx בין 5 בפברואר ל -12 בפברואר

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק הספוט המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון.. 

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. ככלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

מיכאל ואן דה פופה

החדשות שוב שוריות עבור הביטקוין, כך שהמגמה עדיין עולה בכבדות – ולמרות שיעורי המימון, היא יכולה להמשיך לרוץ.

במיוחד לאור העובדה שכל כך הרבה אימוץ וקונים נכנסים לשווקים, אנו יכולים לראות ללא הרף שלחץ קנייה דוחף את מחירי הביטקוין עוד למעלה..

עם זאת, בצד החיסרון, אני מעדיף לראות את הביטקוין יפעל מעל 43 אלף דולר. אם 43 אלף דולר יאבדו, נוכל לראות ירידה משמעותית חזרה לטווחים נמוכים יותר, מה שיפרק גם את שיעורי המימון לעבר רמות שוות..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map