החוזים העתידיים על ביטקוין מראים מצב רוח שוק זהיר למרות תמיכה של 10,000 דולר המוכיחה את עצמה

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

מאז יום שישי האחרון, הביטקוין (BTC) תנוד בין 9,800 $ ל -10,600 $, בהתאם למחיר העתיד הרבעוני של OKEx (BTCUSD0925). למרות בדיקת הרמה הפסיכולוגית של 10,000 דולר מספר פעמים, המטבע הקריפטוגרפי הגדול ביותר ממשיך להישאר צף, גם כאשר המניות ביצעו ביצועים גרועים השבוע.

התנודתיות הממומשת נע השבוע באופן עקבי סביב 2.5%, מתחת לערך הממוצע של 3.1%. לעומת זאת, התנודתיות המרומזת השתפרה ב -0.3%, אך נראה שהמחירים עמדו בינתיים בסטגיה.

אם מסתכלים על נתוני המסחר של OKEx, היחס הארוך / הקצר עלה בכמה תצורות מחיר תחתון. עם זאת, לאחר שהמחיר התייצב הפעם סביב 10,200 דולר, היחס ירד בהדרגה, דבר המצביע על כך שהסוחרים פחות בטוחים ביחס לעליית מחירים נוספת. יתר על כן, הירידה המתמשכת ביחס הלוואות השוליים מצביעה על כך שפחות אנשים בשוק מוכנים לשלם ריבית עבור הלוואת ביטקוין בימים אלה. הריבית הפתוחה נותרה ברמה נמוכה יותר בהשוואה לחודש שעבר, והפרמיה החוזית הרבעונית השלילית מציגה סנטימנט שוק דובי כולל.

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD0925) החל מהשעה 06:00 בבוקר UTC ב -11 בספטמבר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים

יחס BTC ארוך / קצר

במגמה צדדית זו, היחס הארוך / הקצר הוא תנודתי יחסית ועובר בין 1.05 ל -1.45. יחס זה הגיע לשיאו ביום שני ואז החל ירידה הדרגתית לערכו הנוכחי, קרוב ל -1.1. בעוד ש- BTC התאושש במחצית השנייה של השבוע ועלה על 10,000 דולר, הסוחרים הקמעונאיים לא התרשמו מהריבאונד, ויותר מהם ירדו..

מעניין לציין כי היחס הארוך / הקצר השתפר משמעותית כאשר המחירים בדקו את התמיכה המרכזית ב 9,800 $ מספר פעמים, מה שמעיד על סוחרים קמעונאיים שתפסו את התמיכה כמוצקה יותר והיו מוכנים לפתוח longs במחירים נמוכים.

בסך הכל, הירידה ההדרגתית ביחס הארוך / הקצר מעידה על כך שאמון השוק נותר נמוך.

זמן איסוף נתונים: 9/4 04:00 UTC עד 9/11 4:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..


בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

בשבוע האחרון ראינו את בסיס ה- BTC בין עתידי רבעוני למחירי הספוט גולשים לטריטוריה שלילית לראשונה מאז אמצע מאי. מגמה זו נמשכה, כאשר החוזה הרבעוני צנח לרמה של 0.16% ביום חמישי.

החוזים העתידיים הרבעוניים הנוכחיים יפוגו בסוף ספטמבר, וריקבון הזמן יכול להיות סיבה אחת לירידת הפרמיה, אך ניתן לייחס יותר מזה לעובדה שמשתתפי השוק אינם חיוביים כלפי המגמה האמצעית..

זמן איסוף נתונים: 9/4 04:00 UTC עד 9/11 4:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה לא השתנתה הרבה לאחר צניחה מהירה לכמעט 840 מיליון דולר ביום שישי האחרון. OI ירדה ביום שלישי לרמה הנמוכה ביותר בשבוע, 802 מיליון דולר, אך מאז חזרה ל 835 מיליון דולר הנוכחי. בגלל השינוי הקטן יותר ב- OI, אין שום סימן למהלך הגדול הבא, ואם ה- OI ימשיך בתבנית מתנודדת זו, המחירים ככל הנראה יישארו לרוחב..

זמן איסוף נתונים: 9/4 04:00 UTC עד 9/11 4:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

בניגוד לשינוי המהיר ביחס הארוך / הקצר, יחס הלוואות השוליים ירד כליל מ- 11 ביום שישי האחרון ל -5.5. המשמעות היא גם שיש פחות סוחרים שמוכנים לשלם ריבית כדי ללוות ביטקוין.

זמן איסוף נתונים: 9/4 04:00 UTC עד 9/11 4:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

מחיר הביטקוין אמנם התרחק בהדרגה מ -10,000 דולר במחצית השנייה של השבוע, אך הנפח ממש לא הרים, והריבאונד היה חלש מדי.. 

10,700 דולר הם סף אמצע הטווח, אם המחיר יכול לפרוץ את הרמה הזו, אנו עשויים לראות עלייה נוספת באמון השוק. אולם לעת עתה, המחיר עשוי עדיין לבחון מחדש את התמיכה ב -9,800 דולר, ונותר לראות אם רמה זו יכולה להחזיק הרבה יותר זמן.

גם סנטימנט השוק שמוצג על ידי נתוני המסחר של OKEx אינו חיובי במיוחד: היחס הארוך / הקצר לא עקב אחר ריבאונד המחירים של BTC, ויחס הלוואות השוליים עבר נמוך יותר..

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map