ביטקוין נשאר במחלוקת עבור $ 12,000, כאשר הקונים מחשיבים $ 11,000 זול – עתיד שישי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

בשבוע האחרון המשיך הביטקוין (BTC) להגיע לכדי 12,426 דולר – לפי העתיד הרבעוני של OKEx (BTCUSD0925) – בשעות הבוקר המוקדמות של יום שני. עם זאת, המטבע הדיגיטלי המוביל לא הצליח להחזיק את הרמה הזו וירד ביום שלישי בלילה לשפל שבועי של 11,327 דולר לפני שהחל להתאושש. גם ביום חמישי ושישי נרשמו תנודות במחירים עקב התפתחויות סביב פרוטוקול DeFi Yam Finance, אך אז התאוששו שוב לרמתה הנוכחית בסביבות 12,000 $..

למרות התנודתיות השבוע, הדפוס הכולל של מחיר ה- BTC משקף אופטימיות. אולם בטווח הקצר עד אמצע, האיחוד צפוי להימשך. הסוחרים עשויים לפקוח עין על אזור הלחץ ההיסטורי של 12,500 דולר, בעוד שמחיר העתיד הרבעוני יש פרמיה של כ -280 דולר (בערך 2.4%) על מחיר הספוט.. 

אם מסתכלים על נתוני המסחר של OKEx, היחסים נמצאים כרגע במצב מאוזן יותר ואינם מראים שום אותות כיווניים גדולים. הסיבה לכך יכולה להיות גם שהשוק מתמקד כיום בהתפתחויות בחלל DeFi.

תרשים מחירים של 4 שעות עתידי של OKEx BTC - 4/8תרשים 4 שעות של OKEx BTC רבעוני (BTCUSD0925) – 8/14. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים

יחס BTC ארוך / קצר

מכיוון שמחיר הביטקוין ירד במהירות בין יום שלישי בערב ליום רביעי בבוקר, היחס הארוך / הקצר עלה במהירות ל -1.37, מה שמעיד על כך שמשתתפי השוק פתחו הרבה מאוד פוזיציות ארוכות, מה שגרם למחיר ליצור דפוס היפוך תחתון כפול. לפני כן היחס נע סביב 1.10 ואז חזר במהירות לרמה הנוכחית של 1.13 לאחר שהמחיר זינק מהתמיכה של 11,400 דולר.. 

ניתן לראות קשר זה בין המחיר ההפוך ליחס הארוך / הקצר במהלך השבועיים האחרונים, דבר המצביע על כך שסוחרים קמעונאיים צדים כניסות זולות במקום לרדוף אחר עליות המחירים..

יחס ביטקוין ארוך / קצרזמן איסוף נתונים: 8/7 4:00 בבוקר UTC עד 14/8 4:00 בבוקר UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

מכיוון שמחיר הביטקוין לא הצליח להגיע לשיאים בשבוע שעבר, בסיס ה- BTC של OKEx Quarterly Future’s נותר מתחת ל -315 דולר ביום שישי האחרון. עם זאת, רמות הפרמיה הנוכחיות תואמות את הטווחים הרגילים הצפויים בשוק שוורים.

תרשים בסיס ביטקויןזמן איסוף נתונים: 8/7 4:00 בבוקר עד 8/14 4:00 בבוקר UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה עלתה במהירות לשיא שבועי של 1.28 מיליארד דולר במהלך מכירת אמצע השבוע, כלומר השוורים פתחו עמדות ארוכות גדולות במהלך הצניחה והפחיתו את עמדותיהם כשהמחירים התאוששו – OI יורד כעת ל -1.16 מיליארד דולר..

בסך הכל, OI לא השתנה הרבה מהשבוע שעבר. השוק נותר במבנה מאוזן יותר לעת עתה והקונים נראים בטוחים שנכנסים למחירים נמוכים יותר.

תרשים ריבית פתוחה של ביטקויןזמן איסוף נתונים: 8/7 4:00 בבוקר עד 8/14 4:00 בבוקר UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

מעניין ששיעור הלוואות השוליים עקב אחר ירידת המחירים באמצע השבוע, ההפך מתנועת היחס הארוך / הקצר. זה עשוי לשקף גם תיאבון סיכון בשוק ההלוואות בשוליים נקודתיים. הערך הנוכחי של היחס דומה לזה של יום שישי שעבר, והוא קרוב לסביבות 14. ערך זה עדיין נמצא בטווח הנורמלי אם אנו רואים בשוק הנוכחי שוק שוורים.

תרשים יחס ההלוואות בשולי הביטקויןזמן איסוף נתונים: 8/7 4:00 בבוקר עד 8/14 4:00 בבוקר UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

מבחינת ניתוח הסנטימנטים, הריבית הפתוחה נותרת ברמה גבוהה של מעל 1.1 מיליארד דולר. עלינו לשים לב לכיוון השוק בשינוי ה- OI הבא יחד עם שינוי היחס הארוך / הקצר כדי לזהות האם יש עדיין המון אנשים המציעים לפתוח אורכים.

ניתן גם לפקח על מנת לראות אם הכסף המוזרק כעת לפרויקטים פיננסיים מבוזרים חוזר לביטקוין, ואם יש מגמה כזו, הוא עשוי לעזור לביטקוין להתפרק כלפי מעלה..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner