ביטקוין דופק 12 אלף דולר אך הסוחרים מראים חוסר אמון הולך וגדל – עתיד יום שישי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

במהלך השבוע האחרון, Bitcoin (BTC) חווה צניחה של למעלה מ -1,500 דולר ופירוק של יותר מ -1.3 מיליארד דולר בשוק הנגזרים. עם זאת, המטבע הדיגיטלי המוביל התאושש מירידה כה גדולה, והמחיר חזר לרמתו הקריטית לטווח הקצר של 11,500 דולר..

במסגרת הזמן הגבוהה יותר, הביטקוין נסגר בשבוע שעבר מעל לרמה החשובה של 10,500 דולר, שם הוא התהפך מהתנגדות לתמיכה באמצע הקדנציה. עם זאת, עליית המחירים בימים האחרונים לוותה בהצטמצמות מחזורי המסחר. עלינו לפקוח אם הרגש השורי הנוכחי יכול סוף סוף לעזור למחיר הביטקוין להתפרק מעל אזור הלחץ ההיסטורי של 12,500 דולר, בהתאם לעתיד הרבעוני של OKEx (BTCUSD0925). נכון לעכשיו, למחיר העתידי הרבעוני יש פרמיה של כ- $ 300 (בערך 2.5%) על מחיר הספוט.

אם מסתכלים על נתוני המסחר של OKEx, כמה יחסים, לאחר המהלך החד של יום ראשון, נמצאים כעת בהחלמה. ריביות פתוחות ופרמיות עתידיות רבעוניות פועלות בטווחי הביניים. הירידה המהירה ביחס הארוך / הקצר בזמן שהמחירים עולים מעידה על חוסר אמון בתנועת מחירים מהירה יותר.

מנקודת מבט מאקרו, המשך השיא הגבוה של הזהב סייע לביטקוין, נכס שקשור לאחרונה בקורלציה גבוהה עם זהב, להישאר חזק.

תרשים 1W - חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx (BTCUSD0925) - 8/7. מקור: OKEx, TradingViewתרשים 1W – חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx (BTCUSD0925) – 8/7. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס BTC ארוך / קצר

לפני המכירה ביום ראשון האחרון, היחס הארוך / הקצר של BTC עלה ל -1.4, אך הוא לא עלה במיוחד. עם זאת, במכירה, הבחינו כי היחס הארוך / הקצר עלה במהירות ל -1.51, מה שמעיד גם על כך שסוחרים רבים החלו לקנות במטבל. זה גם מאפשר לבצע את המחיר היטב.

מעניין שהיחס ירד כל הדרך בימים הבאים כשמחיר הביטקוין עלה. נכון לעכשיו, המחיר חזר לסכום של 12,000 $, אך היחס הארוך / קצר ירד ל -1.01, מה שמעיד על סוחרי קמעונאות שאינם אופטימיים לגבי פריצה לטווח הקצר באזור ההתנגדות ההיסטורית של 12,500 $.. 

זמן איסוף נתונים: 31/7 04:00 UTC עד 8/7 04:00 UTCזמן איסוף נתונים: 31/7 04:00 UTC עד 8/7 04:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הסנטימנט השורי של השוק הואט לאחר יום ראשון שעבר. בסיס ה- BTC של OKEx Quarterly Future’s, שהיה מעל 400 $ (כ -3.5%) ביום ראשון האחרון, עומד כעת על 315 $ (2.66%). מהצד החיובי, הפרמיה הנוכחית נמצאת בטווח תקין ועדיין יש בה הרבה מקום לבורביטרז.

זמן איסוף נתונים: 31/7 04:00 UTC עד 8/7 04:00 UTCזמן איסוף נתונים: 31/7 04:00 UTC עד 8/7 04:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הסנטימנט השורי של השבוע שעבר הביא סוחרים להשתמש במינוף גבוה. זה גם גרם לצניחה של יום ראשון לפירוק גדול. ב- OKEx, OI הצטבר לכדי 1.31 מיליארד דולר ביום ראשון – הרמה הגבוהה ביותר שראינו אי פעם.

הריבית הפתוחה ירדה אז מהשיא לשיא של 1.11 מיליארד דולר ביום שלישי והתאוששה ל -1.22 מיליארד דולר הנוכחי. אנו יכולים לראות התאוששות נוספת ב- OI בטווח הקרוב, מה שיציב את הבמה למהלך מחירים משמעותי נוסף.

זמן איסוף נתונים: 31/7 04:00 UTC עד 8/7 04:00 UTCזמן איסוף נתונים: 31/7 04:00 UTC עד 8/7 04:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס הלוואות השוליים לא הושפע יותר מדי ממצב השוק ביום ראשון ונותר סביב 15 עד יום רביעי. לאחר מכן הוא ירד מתחת ל -10 לפני העצרת יום רביעי, מה שמעיד גם כי כמה סוחרים ארוכים שוליים בשוק הספוט החמיצו את ראלי המחירים. היחס עלה כעת שוב למעל 14, גם הוא עדיין בטווח סביר.

זמן איסוף נתונים: 31/7 04:00 UTC עד 8/7 04:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

מגמת העלייה הנוכחית של ביטקוין היא שלמה, אך נפח המסחר עשוי להצביע על סיכון מסוים. אם נפח המסחר לא יכול להגביר את העליה לרמה של 12,000 $, יהיה קשה לעלות על אזור הלחץ ההיסטורי, וכתוצאה מכך תבנית פוטנציאלית כפולה..

לצורך ניתוח הסנטימנט, על משתתפי השוק לעקוב מקרוב אחר השינויים בריבית גלויה, שיעורי מימון ויחס ארוך / קצר. אינדיקטורים אלה נמצאים כעת בשלב איחוד לאחר צניחת יום ראשון, אך ככל הנראה הם יספקו אזהרה לפני שהשוק יתמודד עם שינוי גדול נוסף, כמו שיא חדש ב- OI, שיעורי מימון קבועים מעל 0.1% כל שמונה שעות או זמן ארוך / קצר יחס מעל 1.6.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner