החוזים העתידיים בביטקוין משקפים אופטימיות מכיוון שהשוק ממתין להפרה של 13,000 דולר

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

לאחר שישה ימים רצופים של עליות, מחיר הביטקוין (BTC) טיפס מ -11,200 דולר לסביבות 13,000 $, ופרץ את רמות ההתנגדות של 12,000 $ ו -12,600 $ ביום רביעי, בהתאם למחיר מדד OKEx BTC. כרגע, חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx (BTCUSD1225) נסחרים בפרמיה של 270 דולר על מחיר המדד. 

הפריצה האחרונה הונעה על ידי הידיעה כי ענקית התשלומים פייפאל תאפשר ללקוחות להחזיק ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים, ולהוציא אותם ברשת של למעלה מ -25 מיליון סוחרים. לאור האופן שבו חדשות אלה עוקבות אחר רכישת ה- BTC של כיכר בשווי של 50 מיליון דולר מוקדם יותר בחודש, נראה כי אימוץ הביטקוין נמצא בעלייה.

במאמר בשבוע שעבר של יום שישי בחוזים עתידיים, ציינו כי נתוני המסחר של OKEx מראים הרחבה של אופטימיות בשוק. נתוני המסחר של OKEx השבוע מראים כי משתתפי השוק קשובים יותר ללחץ במכירה ברמות התנגדות חשובות. עם זאת, האופטימיות בשוק נותרה על כנה מבחינת הפרמיות ויחס ההלוואות לשולי BTC עולה. יתר על כן, ריבית גלויה נותרה גם ליד מיליארד דולר, ללא סגירה ברורה של עמדות ארוכות.

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD1225), החל מהשעה 8:00 בבוקר ב- 23 באוקטובר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס BTC ארוך / קצר

התנודתיות ביחס הארוך / הקצר עלתה השבוע ונעה בין 0.66 ל 0.93. מעניין שבין שני לרביעי – כאשר מחיר החוזים העתידיים ברבעון BTC עלה מ -11,600 דולר ל -12,300 דולר – היחס הארוך / קצר ירד בהדרגה, דבר המצביע על כך שסוחרים קמעונאיים לא היו בטוחים שהמחיר ישבור את רמת ההתנגדות החשובה למחיר הספוט של 12,000 דולר. עם זאת, כאשר המחיר אכן פרץ, סנטימנט השוק התחלף במהירות רבה והיחס הארוך / קצר עבר מ- 0.66 למעל 0.9. 

עם זאת, כשהמחיר העתידי הרבעוני אמש זינק ל 13,300 $, היחס הארוך / הקצר שוב ירד, מה שמעיד שמשקיעים קמעונאיים מצפים ללחץ מכירה ברמות אלה כדי לשלוט בתנועת השוק..

זמן איסוף נתונים: 16/10 04:00 UTC עד 23/10 04:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC


הבסיס בין עתיד רבעוני לספוט נותר בטווח של 2% לאורך השבוע. זה הגיע ל -2.7% במהלך העצרת ביום רביעי וכעת הוא חזר ל -2.1%, או כ -270 דולר, שהם בריאים וקיימים..

זמן איסוף נתונים: 16/10 04:00 UTC עד 23/10 04:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידי הרבעוני מינוס מחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה עלתה במהירות במהלך השבוע לשיאים האחרונים של למעלה ממיליארד דולר. ה- OI העולה עולה בקנה אחד עם תנופת המחירים העולה. אנו עשויים לראות עלייה נוספת ב- OI אם המחיר יכול לפרוץ את רמת 13,300 $.

זמן איסוף נתונים: 16/10 04:00 UTC עד 23/10 04:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות תמידיות לאורך פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם גם נפח המסחר וגם הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס ההלוואות בשולי BTC היה מגמה הפוכה למחיר שלשום (יום רביעי), וירד מ- 9.5 ונמוך ל -6.6, דבר המצביע על כך שהסוחרים שלוו את BTC החזירו בהדרגה את מטבעותיהם לאחר שלקחו רווח..

אולם לאחר יום רביעי, היחס עלה שוב למעל 9.0, מה שהראה גם כי האמון בשוק המינוף הספוט נותר חזק.

זמן איסוף נתונים: 16/10 04:00 UTC עד 23/10 04:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. ככלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

לאחר שישה ימים רצופים של עליות, הביטקוין עדיין במגמת עלייה חזקה, ויש אפשרות חזקה לניסיון נוסף לפרוץ 13,000 דולר בעקבות איחוד כלשהו..

אם ביטקוין יכול לפרוץ את רמת ההתנגדות העיקרית בסכום של 13,000 $, אנו עשויים להיות עדים לסוחרים רודפים אחר ראלי המחירים עד לשיא של Bitcoin של 14,000 $ 2019..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map