יום שישי העתידי: מרץ 2020 היה החודש הגרוע ביותר עבור ביטקוין מאז נובמבר 2018

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים בביטקוין ברבעון ב- OKEx – המוצר בנפח הגבוה ביותר שלנו.

עם סיום החודש והרבעון האחרונים, ראוי לציין כי הביטקוין (BTC) ראה את זה הביצועים החודשיים הגרועים ביותר מאז נובמבר 2018. מרץ 2020 התגלה גם כביצועי מרץ הגרועים ביותר של ביטקוין מזה שנתיים.

המטבע הקריפטוגרפי המוביל יורד ב -26.56 אחוזים בחודש למחיר החוזים החוזים העתידי של BTC של OKEx, ומסמן את הפסד הרבעון השלישי ברציפות של המטבע..

במהלך הימים האחרונים, הביטקוין זינק לראשונה לשיא של 6,932 דולר, ואז החל נסיגה, וקבע שפל של 7 ימים של 5,802 דולר ב -30 במרץ, לפני שהגיע לשיא חדש של 7,327 דולר רק הבוקר, 3 באפריל. בסביבות 6,900 $ בזמן העיתונות.

תרשים לפי שעה OKEx BTC רבעוני (BTCUSD0626). מקור: OKEx

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בנתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס ארוך / קצר BTC

בשבעת הימים האחרונים, היחס הארוך / הקצר נותר בטווח של 0.67 עד 0.97, ויורד בהדרגה מהשיא של יום שישי, ועכשיו הוא נע סביב 0.96, כלומר מוכרי מכנסיים קצרים עדיין לפני הגברים. בהשוואה לנתונים היסטוריים, המספר הנוכחי נמוך.

זמן איסוף נתונים: 3/27 8:00 בבוקר עד 4/3 8:00 בבוקר (UTC)

היחס הארוך / הקצר מראה את היחס בין מספר המשתמשים הפותח עמדות ארוכות לעומת פתיחת מיקומים קצרים לאורך זמן. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות. הצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי מיקומם נטו ב- BTC.

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, צריך לפתוח פוזיציה קצרה גם כדי לאזן אותה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

במהלך השבוע האחרון בסיס החוזים החוזר הרבעוני היה שלילי באופן עקבי עד יום חמישי, 2 באפריל. הפרמיה השלילית התרחבה בסוף השבוע האחרון ליותר מ -80 דולר. עבר הרבה זמן מאז שראינו לאחרונה פרמיה חיובית על חוזים רבעוניים, המציגים כיום פרמיה חיובית של 20 דולר. עובדה זו מעידה על התאוששות באמון השוק.

זמן איסוף נתונים: 3/27 8:00 עד 4/3 8:00 (UTC)

אינדיקטור זה מראה את המחיר העתידי הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הבדל הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר נכס הבסיס, במקרה זה ביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מעיד על כך שהשוק אופטימי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הכללי הוא פסימי. הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לבורביטראז ‘.

פתוח ריבית ונפח מסחר

הריבית הפתוחה (OI) עלתה לשיא של 4.5 מיליארד ביום שבת, 28 במרץ, לפני שהחלפה לכ -4 מיליארד. OI נשאר בשפל של 4.06 מיליארד בזמן העיתונות, בערך באותה רמה כמו ביום שישי האחרון. תקופות המסחר הכבד היו ביום חמישי ושישי, מלוות בירידה ב- OI. בהשוואה לנתונים היסטוריים, ה- OI הנוכחי נמוך.

זמן איסוף נתונים: 3/27 8:00 בבוקר עד 4/3 8:00 בבוקר (UTC)

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות. נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

קנה / מכר נפח טייקר

במהלך שבעת הימים האחרונים נפח המכירה (Sell Taker Volume) היה מעט גבוה יותר ביומיים הראשונים, ונפח הקנייה הפעיל הופיע ביום חמישי. אנו עדיין יכולים לראות נפח קנייה פעיל כיום, כפי שמוצג בתרשים למטה.

זמן איסוף נתונים: 3/27 8:00 בבוקר עד 4/3 8:00 בבוקר (UTC)

Taker מתייחס לעסקאות שמתמלאות באופן מיידי, המכונות גם הזמנות שוק. זה מנוגד ל- Maker, מונח המשמש להתייחס להזמנות הגבלה, כאשר סחר נכנס לספר ההזמנות עם מחיר ספציפי ומחכה להתאמתו.. 

נפח קנייה לקונה הוא נפח הקנייה הפעיל לאורך פרק זמן מסוים, המציין את הזרימה. נפח מכירת נוטלים: נפח המכירה הפעיל לאורך פרק זמן מסוים, המציין את הזרימה.

כאשר נפח הקנייה גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר נפח המכירה גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. באופן כללי, סוחרים קמעונאיים נוטים לבצע יותר הזמנות שלוקחים. ניתן להתייחס לנפח קנייה ומכירה כאינדיקטור לחיזוי השוק מצד סוחרים קמעונאיים.

תובנות סוחרים

Xuanhaimmoer, TradingView מחבר

היום, 3 באפריל, אני עדיין רואה את האגרסיביות של השוורים כשמחיר הביטקוין ממשיך להתרומם. אתמול ככל הנראה אזור 6,950 דולר דחה את השוורים כשניסו להגיע רחוק מדי. תגובת הדובים דחפה מיד את מחירו של ביטקוין ל -6,650 דולר.

למרות זאת, האותות על המסגרות הגדולות עדיין תומכים בשוורים, וכיום הם ממשיכים לנסות להתעלות מעל האזור הפסיכולוגי של 7,000 $..

אם הביטקוין יעבור את אזור 7,000 $ בצורה מושלמת ומלאה, המחיר יגיע ליעד 7,500- 7,900 דולר. אבל אם הדובים מדכאים את השוורים, סביר מאוד להניח שנראה את הביטקוין ב -5,800-6,100 דולר..

רובי, מנתח השקעות OKEx

מחיר הביטקוין עלה ביום חמישי מעל 7,000 דולר, אך לא הצליח לפרוץ את רמת ההתנגדות החזקה של 7,200 דולר. עם לחץ מכר רב מעל 7,000 $, קל לזייף פריצה. מחיר הביטקוין בדק 7,000 דולר שלוש פעמים ברציפות, אך לא הצליח לפרוץ, ולכן עלינו להימנע מרדיפה עיוורת כלפי מעלה..

אך הדפוס השורי במיני מחזור לא הסתיים. מכירה קצרה היא אופציה כאשר ישנם סימנים ברורים להבדל דובי בסביבות 7,200 דולר.

במבט לאחור, אפריל נוטה להיות חודש תשואה חיובי עבור BTC, עלייה שבע מתוך תשע פעמים בתשע השנים האחרונות. זה ממש מעניין לראות אם הביטקוין ילך בעקבות הדפוס הזה השנה.

כתב ויתור: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner