שוק החוזים העתידיים בביטקוין עדיין אופטימי לאחר תיקון של 3,000 דולר לחג ההודיה

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx. 

לאחר שעלה במשך שבעה שבועות רצופים, הביטקוין (BTC) חווה את התיקון הגדול הראשון שלו ממש לפני חג ההודיה. אחר הצהריים ב- 25 בנובמבר, מחיר ה- BTC הגיע לראשונה לשיא האחרון של כ- 19,500 דולר, בהתאם למחיר מדד OKEx של ה- BTC, אך אז החל ירידה תלולה, ואיבד תמיכה חשובה לטווח הקצר ואמצע הטווח של 18,900 דולר ו- 17,400 דולר על ידי הסוף של היום.

הצניחה המסיבית עוררה את הפירוקים היומיים הגדולים ביותר בשוק הנגזרים מאז 12 במרץ – סך של 1.335 מיליארד דולר בבורסות הגדולות. כל הסוחרים שקנו בשוק הספוט בשמונת הימים האחרונים נלכדו גם הם.

בעוד שמדד BTC עומד כיום על 16,800 דולר, החוזים העתידיים של OKEx (BTCUSD1225) נסחרים בסביבות 17,050 דולר עם פרמיה של 250 דולר, או בערך 1.45%, על פני מחיר המדד.. 

ב יום שישי העתידי בשבוע שעבר במאמר, ציינו כיצד השוק ציפה לחיסרון והסוחרים צוברים רווחים. אך למרות שמחיר ה- BTC צנח השבוע ב -3,000 דולר, נראה כי האופטימיות של השוק רחוקה מלהיות מוחצת.

גם יחס ה- BTC ארוך / קצר וגם יחס הלוואות השוליים היו במגמת עלייה, מה שמעיד על שוריות קמעונאית. יתר על כן, האינטרס הגלוי של CME עומד לפני הבורסות האחרות לראשונה לאחר התיקון, דבר המצביע על כך שמשקיעים מוסדיים מהמרים גם על עתידו של ביטקוין..

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx (BTCUSD1225) החל מהשעה 8:00 בבוקר ב- 27 בנובמבר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים. 

יחס BTC ארוך / קצר

היחס הארוך / הקצר של BTC הגיע לשיא לאחרונה של 1.12 לאחר שמחיר המדד פרץ ביום שלישי ב -19,000 דולר ואז הוא צנח בחדות ל -0.95 בתוך 24 שעות, דבר המצביע על כך שסוחרים נכנסו לפוזיציות קצרות כדי להגן על רווחיהם..

תצפית נוספת היא שכאשר המחיר נפל ל -17,000 דולר ביום חמישי, היחס הארוך / קצר עלה לפתע ל -1.12, מה שמשקף את ממהר הסוחרים הקמעונאים לקנות את המטבל. כתוצאה מכך, המחיר התאושש לזמן קצר ל -17,400 דולר לפני שנסיגה שנייה הורידה אותו עד 16,200 דולר..

היחס הארוך / הקצר עדיין נע סביב 0.95 – ובהשוואה לנתונים ההיסטוריים שלו בשבועות האחרונים, הדבר מעיד על כך שהסנטימנט הקמעונאי עדיין שורי בעיקרו..

זמן איסוף נתונים: 11/20 06:00 UTC עד 11/27 06:00 UTC


היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

האופטימיות של השוק באה לידי ביטוי בפרמיה של חוזים עתידיים רבעוניים. לאחר שהמחירים עלו מעל 19,200 דולר ביום רביעי, הפרמיה הגיעה לשיאה לאחרונה של 400 דולר, או 2%. עם החוזים הרבעוניים של דצמבר שתוקפם יפוג תוך פחות מחודש, הפרמיה הזו יחסית גבוהה מאוד.

עם זאת, רמות פרמיה מופרזות הן גם אינדיקציה להיפוך שוק קרוב. בסיס ה- BTC חזר כעת ל -250 דולר, או 1.4%, שזה בעצם זהה ליום שישי האחרון, מה שמעיד שהאופטימיות של השוק עדיין שלמה..

בנוסף, ראינו ביום רביעי כי מחיר ההחלפה התמידי של BTC נדחק כאשר שיעור המימון עלה על 0.1%. בהתחשב ב -0.01% עד 0.03% כטווח נורמלי לשיעורי מימון, הנתון של יום רביעי מראה כי סוחרים קמעונאיים רדפו אחר ראלי המחירים.

זמן איסוף נתונים: 11/20 06:00 UTC עד 11/27 06:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

ביום רביעי הגיעה העניין הפתוח לשיא כל הזמנים של 1.3 מיליארד דולר. עם זאת, נסיגת המחירים העצומה שאחריה גרמה לשוקי הנגזרים לדמם, ו- OI צנחה ב -200 מיליון דולר ביומיים.

נכון לעכשיו, ה- OI של 1.1 מיליארד דולר עלה על ידי CME של 1.16 מיליארד דולר, לפי נתוני הטיה, וזה מראה, במידה מסוימת, שמשקיעים מוסדיים עדיין שומרים על אמון בשוק, לאחר תיקון. 

זמן איסוף נתונים: 11/20 06:00 UTC עד 11/27 06:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס ההלוואות לשולי BTC הראה עלייה הדרגתית מ- 8.0 ל- 10.6 ביום שישי האחרון. יחס הלוואות השוליים המשיך לעלות גם כשהמחיר צנח, דבר המצביע על כך שסוחרים קמעונאיים מאמינים שהתחתית קרובה.

זמן איסוף נתונים: 11/20 06:00 UTC עד 11/27 06:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון.. 

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

מחיר ה- BTC עשוי להיכנס לשלב איחוד בטווח הקצר עקב התיקון של יום חמישי של 3,000 דולר. אזור המסחר הקודם מהשבוע השני של נובמבר – כלומר 15,800 עד 16,400 דולר – יספק קצת תמיכה ב- BTC. מצד שני, התמיכה באמצע הקדנציה של 17,400 דולר בשבוע שעבר התנגדה.

אם המחיר לא יכול לצאת מהטווח של 17,400 עד 17,600 דולר בקרוב, השוק עשוי להיחלש, במיוחד מכיוון שעל פי הדיווחים לווייתנים מפקידים שוב סכומי BTC גדולים בבורסות. עם זאת, בטווח האמצע נראה שמשתתפי השוק – הן המוסדיים והן הקמעונאיים – נשארים בטוחים, כפי שהודגש לעיל.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map