שוק החוזים העתידיים בביטקוין רחוק מלהתחמם יתר על המידה בבדיקות מחיר 9,600 דולר: יום שישי עתידי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

ביטקוין מחיר (BTC) יצר דפוס פריצה כפול תחתון בשבעת הימים האחרונים, ועלה ביותר מ -10% מהשפל השבועי של 8,590 דולר לסחר סביב 9,600 דולר בזמן העיתונות, על פי OKEx Quarterly Future (BTCUSD0626).

ה להיפרד קרה ביום רביעי בבוקר UTC, כאשר BTC הפר את קו הצוואר של הדפוס התחתון הכפול סביב 9,000 $ לפני שעבר מעט הצידה ועבר שוב למעלה יוֹם חֲמִישִׁי. מסתכל על נתוני מסחר של OKEx, אנו יכולים לראות כי יחס ה- BTC ארוך / קצר התאושש מ- 0.85 למעל 1.0 לאחר העצרת יום רביעי ובסיס ה- BTC חזר לשטח החיובי. מכיוון שהיום הוא יום התפוגה של החוזים העתידיים במאי, בסוף השבוע צפוי תנודתיות מוגברת.

חוזים עתידיים רבעוניים של BTC של OKEx (BTCUSD0626) תרשים 1D. מָקוֹר: OKEx

קריאות נתוני מסחר של OKEx

לְבַקֵר דף נתוני המסחר של OKEx לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס ארוך / קצר BTC

במהלך השבוע האחרון, BTC Long / Short Ratio היה נמוך מ -1.0 בשלושת הימים הראשונים לפני שהתחיל לעלות. מאז יום רביעי היחס נשאר מעל 1.0, וזה עולה בקנה אחד עם תנועות המחירים. נכון לעכשיו, היחס עומד על 1.1, דבר המצביע על כך שסוחרים קמעונאיים רבים עדיין מחזיקים במכנסיים קצרים למרות שהמחיר הוערך ב -1,000 דולר ביומיים האחרונים..

זמן איסוף נתונים: 5/22 0:00 עד 29/26 06:00 (UTC)

היחס הארוך / הקצר מראה את היחס בין מספר המשתמשים הפותח עמדות ארוכות לעומת פתיחת מיקומים קצרים. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות. הצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי מיקומם נטו ב- BTC.

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, צריך לפתוח פוזיציה קצרה גם כדי לאזן אותה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

ה עתיד רבעוני של OKEx BTC הפרמיה עלתה ליותר מ- $ 60 לאחר העצרת יום חמישי, ורמזה לאופטימיות בשווקים. זה מסמן עוד סנטימנט שוק מאז שהפרמיה ישבה בשטח השלילי באמצע השבוע.

הנוכחי קונטנגו לא משכנע מדי ועוקב מקרוב אחר מחיר הביטקוין. הפרמיה הגבוהה האחרונה הייתה באמצע מאי, כאשר הפרמיה של 150 דולר התכתבה עם מחיר הביטקוין של כ -10,000 דולר.

זמן איסוף נתונים: 5/22 0:00 עד 29/26 06:00 (UTC)


אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט, וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידי הרבעוני מינוס מחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

פתוח ריבית ונפח מסחר

הריבית הפתוחה (OI) עלתה בצורה חדה ביום ראשון בערב, כשהמחיר זז כלפי מטה. יחד עם זאת, ראינו כמות טובה של קנייה פעילה, שאולי שיקפה שוורים נכנסים לשוק במחירים אטרקטיביים.

לאחר שהגיע לשיא ביום ראשון עם 6.28 מיליון חוזים (חוזה אחד = 100 דולר), OI ירד ל -5.57 מיליון הנוכחי. שוורים התירו את עמדותיהם במהלך העצרת בת היומיים, שלוותה בחיסולים של דובים.

יש לציין כי ה- OI לא הרים הרבה מהשפל של 3.64 מיליון באמצע מרץ, אם כי המחיר עלה בכ -170%..

זמן איסוף נתונים: 5/22 0:00 עד 29/26 06:00 (UTC)

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות תמידיות לאורך פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם גם נפח המסחר וגם הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות שוליים של BTC

יחס הלוואות השוליים ירד לרוב עד יום חמישי, וירד מסביבות 2.1 לשפל של יום רביעי, 0.85. היחס התאושש בצורה חדה לאחר שביטקוין חצה 9,200 דולר, וכיום הוא נע סביב 2.0. זה מצביע על כך שהעצרת יום חמישי עוררה הפסדי עצירה רבים בשוק המרווח הנקודתי.

זמן איסוף נתונים: 5/22 0:00 בבוקר עד 5/29 6:00 בבוקר (UTC)

יחס ההלוואות לשוליים הם נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת הלוואה BTC בערך USDT על פני תקופת זמן נתונה.

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. ככלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס ההלוואות בשוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחרס

מיכאל ואן דה פופה, סוחר במשרה מלאה

בדרך כלל, תפוגת החוזים העתידיים מעניקה תנודתיות לטווח הקצר (או נותנת זאת בעבר ואנחנו מכירים זאת גם מהתמוטטות הנפט האחרונה), אך בסך הכל כבר לא משפיע כל כך הרבה על תנועות המחירים..

באופן כללי, הסכמה היא שהשוק עדיין במגמת עלייה מאז ההתרסקות הכבדה שלו מה -12 במרץ וממשיך לעשות זאת. מגמה כזו מאופיינת בתחתית גבוהה יותר ומתמדת, שבה המהפך האחרון מ- 8,650 דולר מראה עוד תחתית גבוהה יותר.

סביר להניח שתהיה ברז מעל ההתנגדות ב -10,300 דולר כדי לראות לאן נוכל לפנות משם.

רובי, אנליסט שוק OKEx

ראינו חיסול שעתי של יותר מ -10 מיליון דולר ביום רביעי וחמישי בבוקר, והסחיטה הקצרה דחפה את המחיר מעל 9,600 דולר. עם זאת, זוהי רמת התנגדות חזקה ו- BTC יצטרך למצוא תמיכה מתמשכת בין $ 8,450 ל- 9,600 $ לפני שהיא תוכל לנסות רגל נוספת עד 9,850 $ בעתיד הקרוב..

העובדה שרוב האינדיקטורים העתידיים הם ניטרליים פירושה שיש מקום לתנועה כלפי מעלה לפני שהתנאים מתחממים יתר על המידה. החזרת פרמיה ראויה היא גם שורית לטווח הקצר.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map