ביטקוין מעמיד ATH חדש על 28 אלף דולר מכיוון שהשוק מראה סימני התחממות יתר

Market Watch Weekly הוא סקירה של שווקי הצפנה והתפתחויות בכל שבוע.

עם סיום השנה, הביטקוין זינק לאחר הסדר החוזים העתידיים והאופציות הרבעוני ביום שישי, והגיע למחירו הגבוה ביותר אי פעם, 28,365 דולר, ביום ראשון, בהתאם למחיר מדד OKEx BTC. נראה כי לחקירת רשות ניירות ערך בארצות הברית בנושא Ripple אין השפעה משמעותית על המטבע הדיגיטלי המוביל שכן היא המשיכה לקבוע שיאים חדשים בשבוע שעבר..

עם זאת, עליית הביטקוין לא הגבירה את האלטקוינים, והדומיננטיות של שווי השוק של BTC הגיעה ביום ראשון ל -71.57%, וחזרה לראשונה מאז 70 במרץ 2017 ל -70%. הפעם האחרונה שהדומיננטיות של ביטקוין הייתה קרובה לציון של 70% הייתה ב -9 בספטמבר. , 2019, אז הגיע ל 69.90%.

יש לציין כי הריבית הפתוחה המצטברת של החוזים העתידיים על BTC לא צנחה לאחר תאריך ההסדר הרבעוני של 25 בדצמבר, אלא במקום זאת, בראשות OKEx, השיגה שיא נוסף של 8.9 מיליארד דולר, לפי נתוני הטיה. ריבית גל גואה זו יחד עם היקפים גבוהים בשוק החוזים העתידיים משקפים את האופטימיות של השוק.

החוזים העתידיים על BTC צברו ריבית פתוחה. מָקוֹר: לְסַלֵף

אופטימיות זו גם העלתה את בסיס החישוב השנתי של BTC לחוזים עתידיים של BTC לרמה הגבוהה ביותר מאז אמצע פברואר, כאשר הנתון עלה ליותר מ -20% ברוב הבורסות. פרמיית החוזים העתידיים הנוכחית והגבוהה מציגה הזדמנויות ארביטראז ‘, בהן סוחרים יכולים לקנות BTC בשוק הספוט כנגד פוזיציית מכר בשוק החוזים העתידיים. ראוי לציין כי בשתי הפעמים הקודמות שהאינדיקטור הזה הגיע לשיאים כאלה היו 23 ביוני 2019 ו -14 בפברואר 2020, כאשר שניהם הביטקוין ראה נסיגות משמעותיות תוך שבוע..

חוזים עתידיים על BTC מתגלגלים על בסיס שנתי לשלושה חודשים. מָקוֹר: לְסַלֵף

אין סימנים לעונת אלטקוין

אלטקוינים גדולים לא הצליחו לעלות על ביטקוין בשבוע שעבר, כאשר Litecoin (LTC), הביצועים הטובים ביותר, עלה ב -12%, ואתר (ETH) רשם עלייה של 10% במהלך ראלי קדימה ביום ראשון. בעוד ש- XRP צלל ב -50% עקב חדשות ה- SEC, השוק עדיין מחכה לראות כיצד זה מתפתח עוד יותר.

למרות שביטקוין פרסם שיאים חדשים, נראה כי אלטקוינים עשויים להזדקק ליותר זמן בכדי להתחיל לעלות, במיוחד מכיוון שמשקיעים מוסדיים מתמקדים בעיקר בביטקוין. בדרך כלל, אלטקוינים מתחילים לנוע כאשר סוחרים מתחילים לקחת רווחים מביטקוין ולהכניס אותם לשוק האלט.

החזר שבועי של אלטקויונים גדולים, 12 / 21–12 / 27. מקור: TradingView

הערך הכולל הנעול ב- DeFi עלה על 20 מיליארד דולר

בחלל DeFi – שעבר די הרבה שנים – מנתוני DeBank עולה כי הערך הכולל הנעול בפרוטוקולים עלה לראשונה על 22 מיליארד דולר. שלושת הפרוטוקולים המובילים כיום מבחינת TVL הם WBTC (3.1 מיליארד דולר), Maker (2.8 מיליארד דולר) ו- Uniswap (2.1 מיליארד דולר).

הערך הכולל נעול ב- DeFi. מָקוֹר: דבנק

מבחינת התשואות, Synthetix (SNX) הושג בראש רשימת האסימונים הגדולים של DeFi במשך השבוע השני ברציפות, וצבר בשבוע שעבר 37%. מצד שני, הכספים הכספיים (YFI) צללו ב -10% בעוד ש- SushiSwap (SUSHI) ו- Uniswap (UNI) חלו שינויים זניחים במהלך השבוע.. 

החזר שבועי של אסימוני DeFi גדולים, 12 / 21–12 / 27. מקור: TradingView

במבט קדימה השבוע

שלושת מדדי המניות הגדולים בארה”ב עלו בפעם השנייה ברציפות לפני חג המולד. בינתיים, החוזים העתידיים על מדדי המניות רשמו היום עליות לאחר שהנשיא טראמפ חתם על חבילת גירוי חדשה בסך 900 מיליארד דולר, ואנחנו יכולים לצפות שחלק מהסנטימנט הזה יגביר גם את הביטקוין..

במבט לאחור לשנת 2020, מגיפת COVID גרמה לכלכלה לחוות את ההתכווצות הגרועה ביותר שלה מאז השפל הגדול. עם זאת, לאחר ששוק המניות ירד במהירות רבה בחודש מרץ, הוא ביצע מהפך בצורת V, ומשקיעים שניצלו את העיתוי הצליחו להפיק תשואות נהדרות משני המניות וביטקוין..

נכון לעכשיו, המדיניות המוניטרית הרופפת ביותר ותשואות אג”ח ממשלתיות נמוכות מאוד הכריחו כסף לנכסים מסוכנים, והעלו את המחירים גבוהים יותר. במהלך שנת 2021, המשקיעים יצטרכו לשים לב יותר ללוח הזמנים של התכווצות המאזן של הפד ולנסיגה אפשרית בשוק המופעלת על ידי עליית ריביות..

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

הצהרת אחריות:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner