ביטקוין צועד על רקע זהירות קמעונאית מכיוון שהריבית הפתוחה בחוזים עתידיים קובעת ATH חדש

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

ביטקוין (BTC) פרסם שישה נרות ירוקים מדי שבוע מאז תחילת אוקטובר, וסימנו שישה שבועות רצופים של עליות. המטבע הדיגיטלי המוביל צבר הבוקר שוב קיטור והגיע ל -16,490 דולר לפי מדד OKEx BTC – המחיר הגבוה ביותר מאז השבוע השני של ינואר 2018. נכון לעכשיו, החוזים העתידיים הרבעוניים של OKEx (BTCUSD1225) נסחרים בפרמיה של 300 דולר, או 1.8%, מעל מחיר המדד.

במאמר של יום שישי בחוזה העתיד בשבוע שעבר, ציינו כיצד נתוני המסחר של OKEx שיקפו את הטיה של השוק כלפי עליית מחירים לטווח הקצר. נתוני השבוע מראים בעיקר סוחרים קמעונאיים מהססים לרדוף אחר ראלי המחירים.

היחס הארוך / הקצר של BTC התנהל בדרך כלל כנגד תנועת המחירים עם יחס הלוואות מרווח נקודתי עומד. במקביל, גובה הפרמיה העתידית הרבעונית ירד באחוזים ומשתתפי השוק נזהרים מריבית גלויה שקבעה שיאים חדשים בכל הזמנים..

עם זאת, לביטקוין עדיין יש מקום לעלות למרות החשש הקמעונאי, מכיוון שלא כל נתוני המסחר משקפים את תנאי התחממות היתר. אם המחיר יצליח לפרוץ את רמת ההתנגדות בסך 16,000 $, הוא יכול להמשיך במומנטום השורי, ומשקיעים קמעונאיים עשויים FOMO לפוזיציות..

חוזים עתידיים רבעוניים של ביטקוין - 13/11חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD1225), החל מהשעה 06:00 בבוקר UTC ב 13. בנובמבר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס BTC ארוך / קצר

היחס הארוך / הקצר נע ברובו לעומת המחיר במהלך השבוע. היחס ירד מהשיא של יום ראשון של 1.09 למחיר הנוכחי של 0.85 כאשר מחיר החוזים העתידיים הרבעוני עלה מ -15,200 דולר ל -16,600 דולר.

יש לציין כי היחס הארוך / קצר חזר במהירות לאחור עם כל נסיגה במחיר, מה שמעיד על סוחרים קמעונאיים שפתחו פוזיציות ארוכות על מטבלים אך סגרו אותם במהירות עם הערכת המחיר..

לאחר שישה שבועות רצופים של עליות, ניתן להבין את היסוס הסוחרים להמשיך ולרדוף אחר ראלי המחירים.

בנוסף, שיעורי המימון של החלפות BTC נצחיות אינם מתחממים יתר על המידה, מה שמעיד עוד על כך שמשקיעים קמעונאיים נזהרים מסיכוני נסיגה..

יחס קצר קצר של ביטקויןזמן איסוף נתונים: 11/6 6:00 בבוקר UTC עד 11/13 06:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

בעוד שהמחיר עולה, בסיס ה- BTC הנוכחי של 300 דולר עולה בקנה אחד עם מחירו של יום שישי האחרון, אך באחוזים, הפרמיה דווקא יורדת. היציבות בפרמיה מראה גם כי השוק לא מתרגש יתר על המידה כרגע. עם זאת, הבסיס הנוכחי עדיין בריא ומשקף את סנטימנט השוק השורי.

בסיס BTCזמן איסוף נתונים: 11/6 6:00 בבוקר UTC עד 11/13 06:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידי הרבעוני מינוס מחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה החלה לטפס מעלה ביום רביעי, מכמיליארד דולר לשיא של 1.2 מיליארד דולר הבוקר. הריבית הפתוחה המצטברת בכל הבורסות הגיעה היום לשיא של כל הזמנים – 6.1 מיליארד דולר, לפי נתונים מהטייה.

בעוד שריבית פתוחה מוגזמת מעידה באופן היסטורי על עלייה בסיכון, עליית המחירים השנה היא יותר תוצאה של כניסת כספים מוסדיים, ואנחנו זקוקים ליותר זמן כדי לראות אם ריבית פתוחה גבוהה זו תהפוך לנורמה או לא..

ריבית פתוחה ונפח BTC - 13/11זמן איסוף נתונים: 11/6 6:00 בבוקר UTC עד 11/13 06:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של החוזים העתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות תמידיות לאורך פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם היקף המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

הלוואות השוליים של BTC לא השתנו הרבה במהלך השבוע, ונעו בין 9.5 ל -11.5, מה שמעיד על כך שהשוק אינו במצב FOMO. סבב מינוף נוסף בשוק הספוט עשוי להצביע על סוחרי קמעונאות הממהרים פנימה, אך המינוף הנוכחי נותר ברמות בריאות.

תרשים יחס הלוואות שוליים - 13/11זמן איסוף נתונים: 11/6 06:00 UTC עד 11/13 06:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

Hunain Naseer, עורך בכיר ב- OKEx

נובמבר היה חודש מרכזי עבור הביטקוין, שכן הוא פרץ את רמות ההתנגדות החודשיות הגדולות שנוצרו בדצמבר 2017 ובינואר 2018. בהתחשב ברצף ההישגים הרצוף, עם זאת, השוק מטבע הדברים זהיר בכל רמה חדשה, מכיוון שהיה מעט דרך האיחוד מאז החודש שעבר.

נתוני המסחר בחוזים עתידיים שנבדקו השבוע משקפים זהירות זו מכיוון שסוחרים קמעונאיים ממתינים לתיקון משמעותי אך ממשיכים לחפש רווחים קטנים בין ירידות וירידות קלות. עם זאת, אם BTC תצליח לבנות תמיכה חזקה בסביבות 16,000 $, דרכה לעבר ATH 2017 תתבהר יחסית, וסוחרים קמעונאיים צפויים FOMO לשוק עם כמויות ראויות ויובילו את המחיר עוד יותר..

רובי, מנתח השקעות OKEx

מחיר ה- BTC פרץ את ההתנגדות של 15,800 דולר – או 16,100 דולר – בחוזים עתידיים רבעוניים – מה ששיפר עוד יותר את הביטחון השורי בשוק. עם זאת, הבוקר לא היה הרבה הגברה בנפח, מה שעלול לעורר חשש. 

התמיכה בתוך היום היא בסביבות 16,100 דולר – או 16,400 דולר בחוזים עתידיים רבעוניים. אם דפוס הראלי לטווח הקצר יכול להימשך, אז נסיגה קלה לא תשבור את רמת התמיכה הזו. נהפוך הוא, אם התמיכה לא תוכל להחזיק, התיקון יורחב משמעותית. התמיכה הנמוכה יותר היא 15,400 דולר.

ריבית השיא הנוכחית בשיא הנוכחי היא ללא ספק דאגה לשוק, אך קנייה חזקה בשוק הספוט עשויה לתמוך במחירים.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner