יחס ההלוואות בשולי BTC נראה לרמה הגבוהה ביותר מאז 12 באפריל: יום שישי עתידי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

הביטקוין (BTC) רץ בשבוע האחרון בטווח צר של 7,000 עד 7,300 דולר. ביום שני, 20 באפריל, הביטקוין עקב אחריו נפילה חדה בשוק הנפט הגולמי ובשוק המניות בארה”ב. ואז היא מצאה תחתון לאחרונה בסמוך למחיר של 6,700 דולר, וריבאדה מעט ביום רביעי.

ביום חמישי אחר הצהריים, לעומת זאת, ביטקוין החל בעצרת מהירה, כאשר המחיר הגבוה ביותר פרץ את רמת הלחץ של 7,200 דולר עם נפח עצום. מחיר OKEx הרבעוני לעתיד (BTCUSD0626) הגיע לסכום של 7,800 דולר. BTC נסחרת בסביבות 7,500 דולר בזמן העיתונות.

לאחר שפרץ את הממוצע הנע של 50 יום ליד 7,150 דולר ורמת הלחץ סביב 7,300 דולר, BTC עלתה במהירות למחיר הגבוה ביותר מאז התרסקות 12 במרץ. כרגע היא תקועה באזור הסחר הכבד המוקדם סביב 7,650 דולר.

אם מסתכלים על נתוני המסחר של OKEx, אינדיקטורים רבים התהפכו לאחר העצרת יום חמישי. היחס הארוך / הקצר של BTC חזר מעל 1.0.

הפרמיה של BTC העתיד הרבעוני הפכה משלילית לחיובית לעומת מחיר הספוט. עם זאת, ריבית פתוחה (OI) ירדה משמעותית במהלך היום. השוק עדיין לא חם כפי שציפינו לפני המחצית.

תרשים 1D של OKEx BTC Futures Quarterly (BTCUSD0626). מקור: OKEx

ממוצע נע של 50 יום / 100 יום – אדום / צהוב

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס ארוך / קצר BTC

היחס הארוך / הקצר של BTC ירד בהדרגה לפני יום חמישי, וירד מ -1.2 ל -0.9. ואז הוא עלה במהירות יחד עם העצרת של יום חמישי לגובה של 1.25.

זה מצביע על כך שיותר אנשים מחזיקים בתפקידים ארוכים מאשר קצרים כיום. היחס קרוב לשיא החודש, אך עדיין נמוך בהשוואה לשיאו של חודש פברואר מעל 2.5. אם השוק יכול לשמור על המומנטום כלפי מעלה, למספר יש הרבה מקום להגדיל.

זמן איסוף נתונים: 17/4 12:00 עד 24/4 12:00 (UTC)

היחס הארוך / הקצר מראה את היחס בין מספר המשתמשים הפותח עמדות ארוכות לעומת פתיחת מיקומים קצרים לאורך זמן. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות. הצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי מיקומם נטו ב- BTC.


בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, צריך לפתוח פוזיציה קצרה גם כדי לאזן אותה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

BTC Basis הצליחה לטפס מעל 0 $ ל 8 $, אם כי מחיר BTC קפץ מעל 400 $ ביום חמישי, מה שמשקף אי וודאות באמון השוק..

לפני יום חמישי, בסיס ה- BTC היה בשטח שלילי במשך רוב השבוע. שוקי החוזים העתידיים אינם מגלים אופטימיות רבה לפני המחצית כפי שניתן היה לצפות.

זמן איסוף נתונים: 17/4 12:00 עד 24/4 12:00 (UTC)

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר נכס הבסיס, במקרה זה ביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מעיד על כך שהשוק אופטימי.

כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הכללי הוא פסימי. הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לבורביטראז ‘.

פתח ריבית ונפח מסחר

ריבית פתוחה (OI) הצטברה לשיאה השבועי של 5.51 מיליון חוזים לפני העצרת יום חמישי. ואז היא צנחה ב -7.5% לכ -4.93 מיליון חוזים (חוזה אחד = 100 דולר). זה מצביע על כך שחלק מהתפקידים הקצרים חוסלו או נסגרו ולא הרבה עמדות ארוכות מיהרו לשוק. שינוי זה דומה מאוד לזה של שבוע שעבר, שמראה כי שוורים לקחו רווחים במהלך עליית המחירים וסגרו את עמדותיהם.

זמן איסוף נתונים: 17/4 12:00 עד 24/4 12:00 (UTC)

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות. נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות. עד כה צנח ה- OI ל -4.77 מיליון חוזים.

יחס הלוואות שוליים של BTC

יחס ההלוואות בשולי BTC החל במגמת עלייה עצומה ביום חמישי. היחס קפץ מ -0.3 ל -0.63, הרמה הגבוהה ביותר מאז 12 באפריל. זה מצביע על כך שמספר המשתמשים הלווים BTC ירד באופן משמעותי, מכיוון שהשאלה של BTC נועדה בדרך כלל לפתוח עמדות שורט..

זמן איסוף נתונים: 17/4 12:00 עד 24/4 12:00 (UTC)

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת השאלת BTC בערך USDT בתקופה מסוימת. יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לרכוש BTC, ולווים BTC שואפים לקצר את המטבע הבסיסי.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר יחס הלוואות השוליים נמוך, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. מספרים קיצוניים של יחס זה העידו היסטורית על זמן היפוך.

תובנה של סוחר

Xuanhaimmoer, TradingView מחבר

במסגרת היומית של תרשים הביטקוין אנו רואים שהשורים באמת שולטים. אבל כמה כוח צריכים השוורים בכדי לגרום למחיר של ביטקוין לצמוח? ה- MA (20) בתרשים היומי של הביטקוין עדיין עולה והוא תומך טוב במחיר שידחוף למעלה.

תרשים 1D BTC / USD. מקור: TradingView

לפני יומיים ראינו את מחיר תבנית הפמוט של כוכב הבוקר. היעד MA (200) במסגרת היומית הוא עדיין יעד אטרקטיבי לביטקוין בסך 7,900 דולר.

אתמול, ביטקוין פרץ מתבנית המשולש עם נפח עסקאות מסיבי. זה יהיה הבסיס לשוורים שמגיעים לרמות גבוהות יותר. ואני מאמין שביטקוין יגיע ל -7,900 דולר לפני תיקון או פריצה קדימה.

רובי, מנתח השקעות OKEx

לאחר העצרת יום חמישי, הסיכון לירידה חדה נוספת במחיר ה- BTC מצטמצם מאוד. יש לנו סבירות גבוהה לראות עלייה נוספת לאחר תקופת איחוד. הרמה של 4 שעות אוחדה לתבנית עולה, ואילו הרמה של שעה מציגה מומנטום כלפי מעלה טוב.

השיא של אתמול 7,810 $ קרוב מאוד לרמת ההתחלה של 12 במרץ של 7,970 $. תמיכה לטווח קצר עומדת על 7,400 דולר – כל עוד תמיכה זו תקפה, סביר להניח ש- BTC יבדוק שוב 7,970 דולר. סנטימנט השוק עדיין לא חם, אך קיצור של BTC לא יכול להיות רעיון טוב שכן נותרו פחות מ -20 יום לפני המחצית..

כתב ויתור: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map