ירידת מחירים ב- BTC: פירוק החיסרון הגדול הראשון של ביטקוין בשנת 2021

מבט על מה שגרם לביטקוין לרדת 7,000 דולר ביום שני, 4 בינואר, ולקחים שניתן להפיק מתיקון המחירים

הביטקוין ראה את התיקון הראשון השנה ביום שני, 4 בינואר, כאשר מחירו עלה מהשיא של יום ראשון, 34,793 דולר, לפי מחיר מדד OKEx BTC, למחירו הנמוך ביותר של 27,793 דולר בסביבות השעה 10:00 בבוקר UTC – ירידה של 20% . בצירוף מקרים, הצניחה מילאה את פער החוזים העתידיים הגדול ביותר אי פעם על קבוצת CME בתוך 12 שעות לאחר פתיחתה.

על פי הנתונים של TradingView, החוזים העתידיים על CME ביטקוין נסגרו ביום שישי האחרון ב 29,220 דולר ונפתחו ביום ראשון בלילה UTC ב 33,405 דולר, מה שיצר פער של 4,185 דולר. פערי המסחר הללו נוצרים מכיוון שקבוצת CME, בהיותה מוסד פיננסי מסורתי, פועלת רק מיום שני עד שישי ואינה יכולה לשקף את הצמרות או הצניחות של ביטקוין בסופי שבוע.

בעוד הפערים בחוזים עתידיים של ביטקוין ב- CME שמתמלאים בצלילי מחירים הם תצפית מעניינת, אך החיסרון הגדול הראשון של ביטקוין השנה מונע בבסיסו בשוק הקמעונאי. "הפחד מהמחמצה" וכמיהות המינוף הגבוה שלהן.

פער ה- CME העתידי של ביטקוין הושלם במהלך הצניחה של יום שני, אך עדיין נותרו פערים מחודש נובמבר. מקור: TradingView

עם ביטקוין שקבע ללא הרף שיאים חדשים מאז אמצע דצמבר, השוק היה במצב תזזיתי, והירידה של יום שני פגעה בו קשה. העניין הפתוח המצטבר בחוזים עתידיים בביטקוין הגיע ביום ראשון לשיא של 10.7 מיליארד דולר בכל הזמנים, אך התיקון העצום ביום שני חיסל 2 מיליארד דולר מדהימים בכל הבורסות. הפעם האחרונה שראינו חיסול כה גדול הייתה נסיגה של 3,200 דולר ליום אחד ב -25 בנובמבר 2020, כאשר הביטקוין היה נמוך מ -20,000 דולר..

הלחץ הארוך של יום שני גבה מחיר כבד מהמשתתפים בשוק שהוסיפו לתפקידים הארוכים שלהם בסוף השבוע. עם זאת, נסיגות כה מהירות וחזקות בשוקי השוורים אינן נדירות כל כך.

עמדות בשווי של כמעט 2 מיליארד דולר בבורסות חוסלו החל מהשעה 20:00 בבוקר UTC ב -4 בינואר. מקור: ספק

במבט לאחור על תרשים החוזים העתידיים של OKEx במהלך שוק השוורים של שנת 2017, היו משיכות רבות של 25% ומעלה, כולל שינויים חד-יומיים של 36% ותיקונים של יותר מ -50% תוך שבועיים. עם זאת, אלה לא הצליחו לעצור את מגמת העלייה ארוכת הטווח של ביטקוין.

שווקי השוורים לא ממשיכים בצורה חלקה, מכיוון שכמעט כל שלבי העלייה המהירים ואחריהם מתקנים מחירים. עם זאת, בהשוואה לגודל המשיכות בשנת 2017, שוק השוורים הנוכחי הרבה יותר מאולף. בתרחיש הנוכחי, מינוף יתר ורגש FOMO הם האשמים העיקריים, כפי שנדון להלן.

החסרונות בשוק השוורים 2017 היו משמעותיים יותר. מקור: Tradingview

נתוני OKEx בשבעת הימים האחרונים מגלים עלייה קיצונית במינוף. היחס הארוך / הקצר של BTC טיפס במהירות מ -0.92 ל -1.55 בין יום ראשון ליום שני בבוקר, בעוד שיחס ההלוואות לשולי BTC בשוק המינוף הספציפי עלה מ -14 ל -25 באותו פרק זמן..

בינתיים, שיעורי המימון של החלפות BTC נצחיות הגיעו גם ל -0.25% ומעלה מזעזע מדי שמונה שעות. כאשר המשקיעים הקמעונאיים הוסיפו למיקומם הארוך ושילמו עמלות כה גבוהות, ניתן היה לצפות לצניחה שלאחר מכן כאשר המחיר החל לרדת והיה ממהר לצאת – כלומר, סחיטה ארוכה..


מנתוני OKEx עולה כי סוחרים קמעונאיים המשיכו להגדיל את עמדותיהם הארוכות על ידי הוספת מינוף. מקור: OKEx

אינדיקטורים טכניים סימנו גם נסיגה לאחר העצרת יום ראשון. בתרשים של שעה של OKEx BTC / USDT להלן, אנו יכולים לראות בבירור סטייה דובית במדד ה- RSI לאחר הדחיפה של יום ראשון בבוקר. המחיר הגיע לשיא חדש של 34,786 דולר ב- OKEx, אך מחוון ה- RSI לא יכול היה להמשיך רחוק יותר. יתר על כן, ניתן לראות גם כיווץ נפח המעיד על מיצוי הקנייה הקמעונאית.

סטייה מדדית במדד ה- RSI בטבלת השעות, מלווה בירידה בהיקף. מקור: TradingView

בינתיים ניתן לראות את תחושת ה- FOMO בקרב המשקיעים הקמעונאיים שהביאה למשחקי מינוף גבוהים בתרשים הגיל של תפוקות עסקאות שלא הושקעו להלן..

מחוון גיל ה- UTXO מראה כסף חדש שנכנס לשוק בשבוע האחרון. מָקוֹר: IntoTheBlock

מחוון גיל UTXO מודד את נפח העסקאות שנוצרות ומסווג אותן לפי מסגרות זמן. גידול ב- UTXO לטווח הקצר מציין מספר גבוה של עסקאות חדשות שמתרחשות. במיוחד UTXO של יום עד שבוע זינק לאחרונה ב -22.63%, מה שמעיד על יותר כסף חדש שנכנס לשוק ביחס למסגרות הזמן הקודמות..

לסיכום, סוחרים קמעונאיים שמיהרו להשתמש במינוף גבוה לאורך זמן הפסידו הכי הרבה בנסיגה זו. פעולת המחירים של יום שני משמשת תזכורת לכל שהתיקונים בשווקי השוורים נוטים להיות אכזריים יותר, מה שמאלץ את השקעתם. מכאן ואילך, אנו עשויים לצפות לביטקוין להיכנס לשלב איחוד לטווח קצר, מכיוון שלסוחרים קמעונאיים לוקח זמן להתאושש מההפסדים שלהם, אך השאלה הגדולה היא, האם הפעם באמת שונה?

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map