מחיר BTC גורם לשיאים חדשים לאחר החזרות השבוע מכריח את השוק להפחית את המינון

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx 

תמונת עתיד שישי

ביטקוין ביצע היום מהפך בצורת V והוא מגיע לשיאים חדשים מעל 41,000 $, בהתאם למחיר מדד OKEx BTC. לפני מהלך זה, המטבע הקריפטוגרפי המוביל נתקל בלחץ מכירה חזק וירד לשפל של 36,638 דולר ביום חמישי, 7 בינואר. הנתונים של בייבט. זהו התיקון הגדול השני לאחר ההחזר הענק של 7,000 דולר ביום שני, 3 בינואר, שחיסל 2 מיליארד דולר ביום אחד..

במהלך השבוע האחרון ראינו סוחרים קמעונאיים ממהרים לתפוס את עליית המחירים ומתקשים לצאת בזמן ירידות. התנהגות זו, יחד עם שימוש במינוף גבוה, היא הסיבה שהתיקונים בשווקי השוורים נוטים להיות אכזריים יותר. עם זאת, נסיגות חדות וירידות חסויות בכפייה מאפשרות לשוק לעלות באופן בר קיימא יותר לצמיחה ארוכת טווח.

מנתוני OKEx עולה כי סנטימנט השוק שהתחמם לאחרונה התקרר במקצת לאחר שני המשיכות הגדולות. במיוחד יחס ההלוואות לשולי BTC ירד משמעותית, בעוד ששיעורי המימון בהחלפות BTC נצחיות חזרו גם הם לטווח הנורמלי. מצד שני, התנועה המתמשכת כלפי מעלה של ריבית גלויה מצביעה על כך שהתלהבות השוק לא פחתה.

בעת כתיבת שורות אלה, החוזה הרבעוני BTCUSD0326 – שפג תוקפו בסוף מרץ – נסחר בפרמיה של 2,140 דולר או 5.15% על מחיר המדד.. 

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD0326), החל מהשעה 11:00 בבוקר ב- 8 בינואר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים. 

יחס BTC ארוך / קצר

בין סוף השבוע הקודם ליום שני, כשהמחירים עלו במהירות, ראינו עלייה קיצונית במינוף. היחס הארוך / הקצר של BTC טיפס במהירות מ -0.92 ל -1.55 לפני הצניחה הראשונה של 7,000 $ ב -4 בינואר. לאחר מכן, היחס נפל ב -1.06 והעלה שוב ל -1.42 לפני הנסיגה השנייה ביום חמישי, 7 בינואר..

בשני המקרים הללו אנו יכולים לראות בבירור שסוחרים קמעונאיים רדפו אחר עליות המחירים, כפי שעולה מהיחס הארוך / הקצר. היחס נמצא כיום סביב 1.25, שהוא יחסית מתון ומאפשר מקום לצמיחה נוספת.

זמן איסוף נתונים: 1/1 06:00 בבוקר עד 1/8 06:00 בבוקר UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הפרמיה על חוזים רבעוניים טיפסה לראשונה משפל בסוף השבוע של 3.5% לשיא של 5.8% ביום שני. לאחר מכן הוא התייצב בסביבות 4.5% לפני שעלה בשעות האחרונות. שיעורי המימון בהחלפות נצחיות של BTC חזרו להיות תקינים כיום, מה שבדרך כלל מעיד על כך שהשוק מוכן למחיר לבחור כיוון..

זמן איסוף נתונים: 1/1 06:00 בבוקר עד 1/8 06:00 בבוקר UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

למרות החיסולים העצומים בשני המשיכות האחרונות, הריבית הפתוחה עדיין מתערכת כל הזמן, ועולה מ -1.64 מיליארד דולר ביום שישי האחרון לסכום הנוכחי של 1.88 מיליארד דולר. מחירו של ביטקוין העלה בבירור את התלהבות השוק, והזרם המתמיד של כסף חדש דלק את התנועה כלפי מעלה של OI. עם זאת, ריבית פתוחה גדולה יותר משמעותה גם תנודתיות גבוהה יותר.

זמן איסוף נתונים: 1/1 06:00 בבוקר עד 1/8 06:00 בבוקר UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

המגמה שנראתה ביחס ההלוואות לשולי BTC השבוע מאוד מעניינת. היחס עלה במהירות לשווי גבוה במיוחד של 25, ולאחר מכן השוק נתן לסוחרים ממונפים יתר שיעור קשה ביום שני, כאמור לעיל. ואז, עם נסיגה נוספת ביום חמישי, השוק אילץ את הסוחרים להפחית את המינוף שלהם, וראינו שהיחס יורד מ -21 לרמה הנוכחית שלו סביב 15.

מינוף מאולץ זה בריא במהלך עצרות שוריות מכיוון שהוא מאפשר עליית מחירים בר קיימא יותר במקום עליות המונעות על ידי ספקולציות שמתפוגגות די מהר..

זמן איסוף נתונים: 1/1 06:00 בבוקר עד 1/8 06:00 בבוקר UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון.. 

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

העלייה האחרונה בתנודתיות של ביטקוין הפכה אותו למאתגר מאוד לסחור ונראה כי צמצום המינוף ובעקבות מגמת העלייה הוא כיום האסטרטגיה הנבונה ביותר. בעוד שקיימות הריצות הפרבוליות כמו זו נותרה מוטלת בספק, כל ניסיון לקצר את החלק העליון הנתפס נותר מסוכן ביותר.

בינתיים, בכדי לשים את הדברים בפרספקטיבה, ביטקוין עלה ביותר מ -30% מתחילת השנה והמשיך לקבוע שיאים חדשים מדי שבוע. אם המגמה הנוכחית הזו תימשך, ייתכן שנראה בקרוב מבחן של 50,000 דולר, אם כי לא בלי כמה משיכות חדות.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner